piątek, 6 lipca 2018

Piątkowe - 5 przesyłek, zobaczcie co dla Was ciekawego przygotowałem + relacja z planu "Ojca Mateusza" w Siedlcach - wpis numer 681

Dziś mamy 6 lipca 2018r. Witajcie w ten piątkowy upalny dzień nad Siedlcami 😎 Po trzech cichych dniach na blogu spowodowanymi wizytami na planie serialu "Ojca Mateusza" w moim mieście (wtorek, czwartek) oraz wyjazdem (w środę) dziś mam dla Was nowy gadżetowy wpis. Jeżeli chodzi o przesyłki to łącznie przez ten czas otrzymałem 5 nowych kopert od listonosza. Z pozytywów to jak na razie pojawił się tylko jedna miła odpowiedz urzędowa - ale będę próbował dalej...

NA PLANIE SERIALU:
Cisza, kamera, kamera poszła, akcja - to są najpopularniejsze słowa jakie można usłyszeć na planie zdjęciowym. Także w Siedlcach przez trzy dni (3-5 lipca) można było obserwować jak wygląda praca przy produkcji serialu TVP 1 "Ojciec Mateusz". Wśród gwiazd obecnych na planie nie mogło zabraknąć: Artura Żmijewskiego (ks. Mateusza Żmigrodzkiego), Piotra Polka (mł. insp. Orest Możejko) czy też Bartłomieja Firleta (asp. Antoni Dziubak) - odtwórców głównych ról w serialu. Fabuła cała odcinka (nie wiem czy mogę zdradzić) będzie opierała się na obrazie El Greco, znajdujący się w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Premiera tego odcinka w telewizji tak nie oficjalnie jest planowana dopiero w maju 2019 roku. W przerwach między nagrywaniem poszczególnych scen była także możliwość otrzymanie autografów od aktorów oraz na zrobię sobie wspólnych zdjęć.

PONIŻEJ PREZENTUJE KILKA ZDJĘĆ Z PLANU:
(wszystkie dostępne są na fanpage'u bloga)A OTO PODPISY JAKIE UDAŁO MI SIĘ OTRZYMAĆ OD AKTORÓW:

Artur Żmijewski - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie, a następnie w 1990 PWST w Warszawie. W latach 1989–1991 występował w Teatrze Współczesnym, w latach 1991–1992 w Teatrze Ateneum oraz w Teatrze Scena Prezentacje, w latach 1998–2010 występował w Teatrze Narodowym. Od 2007 jest ambasadorem dobrej woli UNICEF. Od 2009 jest honorowym obywatelem miasta Legionowo. Bardzo dobrze znany z ról telewizyjno/filmowych takich jak: "Psy" i "Psy II" jako Radosław Wolf, "Na dobre i na złe" jako chirurg Jakub Burski, "W pustyni i w puszczy" jako Władysław Tarkowski, ojciec Stasia, "Nigdy w życiu!" jako Adam, "Katyń" jako Andrzej, rotmistrz 8. Pułku Ułanów czy ostatnio jako ksiądz detektyw Mateusz Żmigrodzki z Sandomierza w serialu "Ojciec Mateusz".

(co prawda mam już jedno podpisane zdjęcie przez Artura Żmijewskiego, ale autograf zdobyty osobiście bardziej cieszy kolekcjonera)

Piotr Polk - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, piosenkarz. Okazjonalnie użycza głosu w dubbingu. Uczył się w technikum elektronicznym. Ukończył szkołę muzyczną, gdzie uczył się gry na akordeonie, fortepianie, perkusji i gitarze. Założył rockowy zespół „Boss”, z którym zagrał dwa koncerty. W 1986 roku ukończył PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. W 1990 roku wyjechał do Francji i mieszkał tam przez trzy lata. Otrzymał propozycję gry na deskach paryskiego teatru. W 2008 roku nagrał płytę Polk in Love, która została wydana w Polsce oraz na Wyspach Brytyjskich. Wziął udział w II edycji programu telewizji Polsat Jak oni śpiewają, w którym zajął II miejsce. Widzom dobrze znany z wielu ról filmowych i telewizyjnych między innymi: "Ojciec Mateusz" - jako młodszy inspektor Orest Możejko czy "W rytmie serca" - jako doktor Robert Nowakowski.

(fajnie się złożyło, ponieważ dla Pana Piotra miałem już gotowe wydrukowane zdjęcie do podpisu - planowałem je wysłać na adres jednego z teatrów)

Bartłomiej Firlet - polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent LO im ks. Piotra Skargi w Szamotułach. W 2008 roku ukończył studia we wrocławskiej filii PWST. Podczas studiów współpracował z Teatrem Ad Spectatores i Teatrem Współczesnym. Od 2009 roku mieszka w Warszawie. Debiutował w Teatrze Komedia w Warszawie rolą Justina w sztuce „After Ashley Show”. Występuje w Teatrze „Polonia”, Och-Teatrze i Teatrze 6. piętro. W serialu "Ojciec Mateusz" odgrywa rolę aspiranta Antoniego Dziubaka.


Adam Szyszkowski - polski aktor filmowy i dubbingowy, użyczający głosu głównie w grach video. W 1992 roku ukończył studia w PWST w Warszawie; dyplom obronił w 1993 roku.


Z planu zdjęciowego przechodzimy na plan gadżetowy i rozpoczynamy prezentacje moich nowych przesyłek 3,2,1 LECIMY...

PS: Dajcie znać jak Wam się podoba mój nowy post, czy Wy też byliście kiedyś obecni na planie jakieś serialu lub filmu ?


Pierwsza przesyłka pochodzi od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Mateusz Morawiecki - polski menedżer, bankowiec i polityk. W latach 2007–2015 prezes zarządu Banku Zachodniego WBK. Wiceprezes Rady Ministrów (2015–2017), w latach 2015–2016 minister rozwoju, a następnie minister rozwoju i finansów (2016–2018). Od 2017 Prezes Rady Ministrów. Jest synem Kornela Morawieckiego fizyka i opozycjonisty (przewodniczącego Solidarności Walczącej).


A w pierwszej przesyłce była:
- pocztówka z nadrukiem podpisu Premiera RP Mateusza Morawieckiego,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga koperta jest od Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.
Jan Kopiec - polski duchowny rzymskokatolicki, profesor nauk teologicznych, biskup pomocniczy opolski w latach 1993–2011, biskup diecezjalny gliwicki od 2012.

Andrzej Iwanecki - polski duchowny rzymskokatolicki, biskup pomocniczy gliwicki od 2018.


A w drugiej kopercie były:
- dwa obrazki z podpisami Księży Biskupów Gliwickich,
- list,


!!! Bóg zapłać za dwa obrazki z podpisami Biskupów oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia koperta pochodzi od Miejskiego Klubu Sportowego Cracovia.
Cracovia - najstarszy nieprzerwanie istniejący polski klub sportowy założony 13 czerwca 1906. W 1998 roku powstał także w ramach spółki KS Cracovia i Gminy Kraków – Miejski Klub Sportowy Cracovia Sportowa Spółka Akcyjna, w ramach którego działa m.in. sekcja piłki nożnej mężczyzn. Współzałożyciel Związku Polskiego Piłki Nożnej (1911) i Polskiego Związku Piłki Nożnej (1919).


A w trzeciej kopercie było:
- 4 pocztówki z autografami trenera: Michała Probierza oraz zawodników: 8 pomocnik Milan Dimun, 13 pomocnik Radosław Kanach i 38 obrońca Michał Helik,


!!! Dziękuje bardzo za cztery pocztówki z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka pochodzi z programu "Niepodległa".
Niepodległa - to program wieloletni łączy różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Inspiracją dla wspólnego świętowania są wartości szczególnie ważne dla Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność. Więcej informacji o programie znajdziecie Państwo na stronie internetowej oraz na fanpage'u.W czwartej przesyłce znalazłem:
- pocztówka z listem na odwrocie,
- 4 takie same przypinki (PIN) kolejna 2205 w kolekcji !!!


Piąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Przemyślu - powiat w Polsce (województwo podkarpackie), istniał już w I Rzeczypospolitej, miał wówczas o wiele rozleglejsze granice niż obecnie (w jego skład wchodziły wówczas m.in. Rzeszów i Mościska), zlikwidowany w 1975, utworzony powtórnie w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedziba znajduje się w Przemyślu. W skład powiatów wchodzą: gminy wiejskie - Bircza, Dubiecko, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica.


Zabytki Powiatu Przemyskiego reprezentują wszystkie okresy i style, występują zarówno w zespołach jak i pojedynczo, prezentując różne typy budowli drewnianych i murowanych: obiekty mieszkalne, sakralne, użyteczności publicznej, reprezentacyjne, obronne, budowle inżynierskie i wojskowe, parki, cmentarze itp. Do najstarszych sakralnych obiektów architektury drewnianej zaliczyć należy: Kościół w Medyce /1607 - 1608/, wzniesiony w tradycji gotyckiej, przebudowany w XIX w. w duchu architektury klasycystycznej, Kościół w Bachórcu /1760 - 1763/.

Do najstarszych zabytków architektury murowanej zaliczyć należy: Cerkiew obronna w Posadzie Rybotyckiej /przełom XVI i XVII w./, Zespół Pałacowo-Parkowy w Krasiczynie /XVI w./, Dwór obronny w Sierakoścach /początek XVII w./, Zespół małomiasteczkowy drewniano-murowany w Kalwarii Pacławskiej,Kompleks obronny budowli i umocnień Twierdzy Przemyśl, w ramach którego 45 fortyfikacji i obiektów zlokalizowanych jest na terenie 5 gmin Powiatu Przemyskiego: Medyki, gm. Przemyśl, Krasiczyn, Żurawica, Orły.

Turystyka przyrodnicza w powiecie przemyskim:
SZLAK CZERWONY - swój początek bierze w Przemyślu i prowadzi przez wzniesienia Pogórza Przemyskiego (Wapielnica - 393 m. n.p.m., Kopystańka - 541 m. npm - wspaniały punkt widokowy). Na terenie Parku długość jego wynosi 39km. Kończy się w Sanoku. Łącznie liczy 73 km,
SZLAK NIEBIESKI - jest najdłuższym szlakiem przebiegającym przez obszar Parku i otuliny. Liczy 74km. Charakterystyczną cechą tej trasy jest jej przebieg na znacznej długości przez tereny leśne. Na niewielkim odcinku biegnie nad brzegiem Sanu. Rozpoczyna się w Jaworniku Polskim wiodąc przez atrakcyjne miejscowości z zabytkami kultury materialnej m.in. Dynów, Dąbrówkę Starzeńską, Piątkowę, Krasiczyn, fort Helicha kończąc w Kalwarii Pacławskiej, w której z wielu punktów widokowych podziwiać można malowniczą dolinę Wiaru oraz masyw Turnicy,
PĄTNICZY SZLAK IM. JANA PAWŁA II - utworzony w 1991 roku. Liczy 22km. Rozpoczyna się w Przemyślu (ul. Grodzka) i na odcinku 5 km biegnie trasą szlaku czerwonego, następnie od wzniesienia na wys. 416 m.npm. (skrzyżowanie szlaku czerwonego i niebieskiego) - trasą szlaku niebieskiego aż do miejscowości Kalwaria Pacławska, w której raz do roku w sierpniu w czasie odpustu rynek i klasztorne obejścia zapełnia kilkutysięczny tłum wiernych, wędrujący potem pątniczymi ścieżkami od kaplicy do kaplicy,
SZLAK ZIELONY - prowadzi przez liczne wzgórza i atrakcyjne miejscowości położone na Pogórzu Dynowskim (otulina). Liczy ok. 55km. Swój bieg rozpoczyna w Przemyślu (wieża zegarowa), obierając kierunek od wschodu na zachód i kończy się w Dynowie,
SZLAK ŻÓŁTY - jego trasa biegnie przez południowo-wschodnią część Pogórza Przemyskiego. Mimo, iż przechodzi przez bardzo atrakcyjne miejscowości oraz na znacznym odcinku wiedzie nad brzegiem Sanu, jest szlakiem najmniej uczęszczanym, jego długość wynosi 37km,
SZLAK CZARNY - prawobrzeżny szlak forteczny Twierdzy Przemyśl tylko w niewielkiej części przechodzi przez Park i otulinę. Prowadzi wiejskimi i leśnymi drogami po najciekawszych fortach. Na całej długości, tj. od Łapajówki do Dybawki Górnej liczy 28 km, natomiast na terenie Parku i otuliny - ok. 14km. Lewo-brzeżny szlak forteczny nie przebiega przez tereny Parku i otuliny. Niemniej jednak jest tak samo godny przejścia jak i prawobrzeżny,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej i ostatniej na dziś przesyłce było:
- 4 mapy turystyczne,
- folder informacyjny,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna 2206 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

2 komentarze: