czwartek, 16 sierpnia 2018

Czwartkowa - 1 koperta, wycieczka do wielkopolski oraz relacja z koncertu na wyspie - wpis numer 695

Dziś jest 16 sierpnia 2018r. No i mamy to - nowy gadżetowy wpis po kilkudniowej przerwie właśnie się przed Wami melduje 😀 Dzisiejszy dzień to też Międzynarodowy Dzień Zagrychy - wiadomo gdy jest na stole zagrycha, to impreza będzie przednia. Najfajniejsze, że wypada ona w środku lata, a to najlepszy czas na zabawę. Co do przesyłek to dziś pojawiła się u mnie jedna nowa koperta od listonosza 😉 Także moja lista pozytywów coraz bardziej zostaje uzupełniona o nowe pozycje - na przykład dziś pojawiła się kolejna miła wiadomość.

Z OSTATNIEJ CHWILI:
Jest godzina 14:30 zaraz po opublikowaniu tego wpisu pojawił się u mnie kurier z paczką - więcej o niej w kolejnym wpisie na blogu...

KONCERTOWA NIEDZIELA:
Wczoraj 15 sierpnia w siedleckim Parku Miejski "Aleksandria" odbył się koncert na wyspie. Była to pierwsza taka impreza od czasów Aleksandry Ogińskiej. O muzyczną atmosferę koncertu zadbali soliści spektaklu "Oskar i Róża". Wśród utworów można byłoby usłyszeń między innymi przeboje takie jak: "Lata 20, lata 30", "Kocham Cię kochanie moje" Cykady na cykladach", "Dobro i zło", "Niech żyje bal", "Ta sama chwila" oraz inne. Dla zebranej publiczności zostały przygotowane leżaki oraz rowery wodne. Impreza ta przyciągnęła dość sporą ilość siedlczan 😀


A oto kilka moich filmów z tej imprezy:
(ps: może takie nie do końca w super jakości, bo nie będę ukrywał 
się byłem wyposażony tylko w telefon - ale za to dźwięk jest OK)


I to tyle mojej relacji z koncerty 😀 najwyższy czas przejść do mojej nowej przesyłki 
3,2,1 GO...

PS: Cały czas liczę na Wasze nowe komentarze oraz lajki na fanpage'u - pozdrawiam 😉


Pierwsza i ostatnia na dziś koperta pochodzi od Urzędu Gminy w Ryczywole - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat obornicki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie pilskim. Siedziba gminy to Ryczywół.


W Gminie Ryczywół warto zobaczyć między innymi:
- Dwór w Gorzewie,
- Kościół św. Mikołaja (Ryczywół),
- Kościół św. Jana Chrzciciela (Ludomy),
- Kościół ewangelicki (Ryczywół),
- Dwór w Dąbrówkce Ludomskiej,
- Dwór w Ludomkach,
- Dwór w Orłowie,

Wartymi uwagi są także atrakcje przyrodnicze takie jak:
Rezerwat przyrody Bagno Chlebowo - torfowiskowy rezerwat przyrody położony w gminie Ryczywół, powiecie obornickim (województwo wielkopolskie). Znajduje się na terenie Puszczy Noteckiej, w pobliżu szosy z Obornik do Wałcza, 10 km na północny-zachód od Obornik, po południowej stronie wsi Chlebowo. 

Spływy kajakowe rzeką Flintą - Flinta (dawniej zwana Golnicą) to malownicza rzeka przepływająca przez teren gminy Ryczywół. Jej źródła znajdują się na podmokłych łąkach objętych ochroną w rezerwacie Źródliska Flinty (gmina Czarnków). Natomiast ujście rzeki do Wełny znajduje się w Rożnowie-Młyn (gmina Rogoźno). Niegdyś Flinta była dobrym łowiskiem pstrąga potokowego. Obecnie wiele podmiotów prowadzi działania mające na celu przywrócenie rzece tego gatunku.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w pierwszej i ostatniej kopercie znalazłem:
- list,
- przypinka (PIN) z herbem gminy (uszkodzona w czasie wysyłki) - kolejna 2257 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

8 komentarzy: