czwartek, 6 września 2018

Czwartkowe - 2 koperty, prezent od aktorki i wycieczka do kolejnego regionu Polski oraz relacja z koncertu na Dni Siedlec 2018 - wpis numer 707

Dziś jest 6 września 2018r. Witam wszystkich fanów, przyjaciół, gości i odwiedzających mojego bloga "Gadżety na dobry dzień" w 707 poście. Po wczorajszym wolnym dniu od blogowania (może to i dobrze, bo byłem w tym czasie na koncercie - więcej info już za chwilę) dziś mam dla Was dwie nowe koperty doręczone od mojego listonosza. Także miło było mi dziś powitać na mojej skrzynce mailowej dwa pozytywy (autograf i instytucja) oraz dwie wiadomości o treści: "Pana zapytanie przekażemy od odpowiedniego działu - proszę oczekiwać na odpowiedz".

KONCERTOWE KLIMATY:
Wczoraj 5 września o godzinie 18:00 na Placu Władysława Sikorskiego w Siedlcach odbył się koncert pod tytułem "Mazowsze Niepodległej" gdzie wystąpili soliści, chór, balet i orkiestra zespołu "Mazowsze". Widzowie mogli podziwiać spektakl, przesycony feerią barw. Wspaniałe choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego oraz Witolda Zapały), przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski, tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami oraz tańce narodowe - polonez, krakowiak, kujawiak, mazur czy oberek.


W programie koncertu nie zabrakło także pieśni ludowych, z których "Mazowsze" słynie, jak również pieśni patriotycznych, które na przestrzeni dziejów towarzyszyły Polakom i dodawały ducha w trudnych chwilach. Cały jubileuszowy rok "Mazowsza" objął swoim patronatem honorowym Andrzej Duda, Prezydent RP.DAJCIE ZNAĆ JAK WAM SIĘ PODOBAJĄ TE MOJE RELACJE Z IMPREZ ???

I to tyle 😊😀 czas przejść do prezentacji nowych przesyłek na moim blogu 😉
3,2,1 DO DZIEŁA...

PS: Każda ilość nowych komentarzy na blogu oraz lajków na fanpage'u jest zawsze mile widziana - z góry dziękuje 😉


Pierwsza koperta pochodzi od Joanny Żółkowskiej.
Joanna Żółkowska - polska aktorka teatralno-filmowa, pochodząca z Siedlec. W 1972 roku ukończyła PWST w Warszawie. Związana jest z Teatrem Powszechnym w Warszawie, gościnnie występuje w Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie. W 2013 roku została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Siostra aktorki Jolanty Żółkowskiej, matka aktorki Pauliny Holtz. Jej partnerem życiowym jest Robert Gliński – rektor PWSFTviT. Bardzo dobrze znana z roli Anny Surmacz-Koziełło z serialu TVP 1 "Klan".


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Joanny Żółkowskiej,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 2 miesiące i 9 dni,
Szczegóły: oryginał,

Druga i ostatnia na dziś koperta jest od Starostwa Powiatowego w Lipnie - powiat w Polsce (we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Lipno. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Lipno, gminy miejsko-wiejskie: Dobrzyń nad Wisłą, Skępe, gminy wiejskie: Bobrowniki, Chrostkowo, Kikół, Lipno, Tłuchowo, Wielgie i miasta: Lipno, Dobrzyń nad Wisłą, Skępe.


Powiat Lipnowski to miejsce, gdzie piękno przyrody nierozerwalnie łączy się z barwną historią i tradycją. Pasmo wzniesień ciągnące się od okolic Grodzenia, przez Chrostkowo w kierunku Rypina nadaje temu regionowi malowniczy charakter. To miejsce pod wieloma względami fascynujące. Pofałdowany, polodowcowy teren bogaty w srebrzyste jeziora, potoki i przecinające go rzeki, przyciąga licznymi atrakcjami turystycznymi. Różnorodność fauny i flory, rozległe obszary leśne cieszące się powodzeniem grzybiarzy, to sprzyjające warunki do rozwijania swoich pasji. Rowerzyści, amatorzy sportów wodnych, a także wędkarze i turyści z pewnością znajdą coś dla siebie. W urzekających miasteczkach i wioskach, z których większość ma swoje korzenie w odległym średniowieczu, życie nadal toczy się w spokojnym, własnym rytmie. Wiele z tych miejsc zachowało cenne zabytki architektury; kościoły, kaplice, ruiny zamków. Burzliwa historia pozostawiła sporo śladów na tej ziemi, gdzie od wieków mieszają się wątki wielokulturowe. Koneserzy aktywnego wypoczynku docenią atmosferę tego regionu delektując się charakterystyczną, biesiadną atmosferą i nieskażoną przyrodą.

Ziemia Lipnowska - malowniczy zakątek naszej Ojczyzny, stanowi swego rodzaju oazę spokoju wabiącą licznymi osobliwościami przyrodniczymi, krajobrazowymi, turystycznymi i kulturalnymi. Wielbicielom tej ziemi natura ofiarowuje niezapomniane chwile o każdej porze roku. Lipnowski krajobraz dostarczy wędrowcy wiele romantycznych przeżyć. Są tu miejsca, które tworzą niepowtarzalną scenerię, nastrój natchnień i zadumy nad pięknem i rozmaitością form życia.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej i ostatniej na dziś kopercie znalazłem: 
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2271 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

10 komentarzy: