wtorek, 2 października 2018

Poniedziałkowo/Wtorkowe - 6 przesyłek, w rytmie kolekcjonerskiego dnia - wpis numer 717

Dziś jest 2 października 2018r. Miło mi się z Wami spotkać ponownie 😎 Niby to tylko dwa dni przerwy (piątek - poniedziałek) od blogowania a mi same palce rwą się do pisania nowego posta. Dobrze, że dziś mam dla Was aż 6 nowych przesyłek do zaprezentowania wprost od mojego listonosza. Cieszę się także, ponieważ moja lista pozytywów została wzbogacona o trzy nowe pozycje: 1 firmowy i 2 urzędowe - jak widać dzieje się 😘😏

Wczoraj także po południu wybrałem się do kina na dość głośny w ostatnim czasie film "Kler". Patrząc po zakładce REZERWACJE na stronach internetowych kin nie da się ominąć faktu, że nowa propozycja reżysera Wojciecha Smarzowskiego cieszy się bardzo dużą popularnością - gdzieś nawet słyszałem (chyba w telewizji), że przez ostatni weekend do kin na "Kler" poszło około miliona osób. Na moim seansie o 15:30 była prawie cała sala zajęta. Wśród widzów były osoby: młode, dorosłe, jak i starsze.

 
 Jeżeli chodzi o moją, opinie na temat filmu "Kler" to należy on do tych z półki kontrowersyjnych. Porusza on wiele trudnych kwestii jak na przykład problem pedofilii w kościele i inne. Ale na pewno nie można przypinać takiej łatki wszystkim księżom, bo są i tacy z powołania, jak i tacy, którzy błądzą tak jak my wszyscy. Film jest dobrze zrobiony i zagrany, trzyma napięcie do samego końca. I na pewno nie zgadzam się z osobami, które go nie widziały a od samego początku mają o nim negatywną opinię.Choć Finał Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn odbył się w ubiegłą niedzielę to nie było jeszcze czasu na blogu, aby naszym złotym siatkarzom pogratulować zdobycia tytułu Mistrzów po raz drugi z rządu 😉😍 Tak dla przypomnienia nasza drużyna rozbiła team Brazylii w setach: 28:26, 25:20, 25:23. Także cieszę się bardzo z posiadania dwóch podpisów Bartosza Kurka i Pawła Zatorskiego w mojej kolekcji autografów - kurcze fajnie byłoby zdobyć podpisy od całej drużyny 😉 chyba będzie trzeba nad tym pomyśleć 😀😊


No to, co 😃 nowe przesyłki są, chęci jak zwykle też więc od razu przechodzimy do prezentacji 
3,2,1 START...

PS: U mnie na blogu jak zawsze komentowanie i lajkowanie wpisów nie jest zakazane, a nawet jest wskazane, abyście uczynili to w dużej liczbie razy - z góry dziękuje 😉😊


Pierwsza koperta pochodzi od pewnego nadawcy.
Rafał Brzozowski - polski piosenkarz, prezenter telewizyjny i były zapaśnik. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od udziału w telewizyjnym programie Szansa na sukces w 2002 roku, w którym zdobył wyróżnienie. Wcześniej występował wraz z Marcinem Kiljanem w zespole K.Martin. W 2003 roku został członkiem reaktywowanej grupy muzycznej Emigranci. Był też członkiem zespołu Mono. Jesienią 2011 roku wziął udział w programie The Voice of Poland, w którym był w grupie Andrzeja Piasecznego. Odpadł tuż przed finałem. W 2011 wydał dwa single: „Nie mam nic” oraz „Na dobre masz zawsze mnie”. Ten ostatni jest piosenką końcową serialu Na dobre i na złe. W 2012 roku wydał kolejny singel, „Tak blisko”. 20 lipca 2012 podczas gali Eska Music Awards 2012 otrzymał nagrodę za piosenkę „Tak blisko” w kategorii Hit lata, który wybrali widzowie za pośrednictwem SMS-ów. Jego singel zajął drugą pozycję na liście przebojów AirPlay. 4 sierpnia wokalista zdobył Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej za utwór „Pozowi mienia ticho po imieni”. Jego debiutancki album studyjny Tak blisko ukazał się 7 sierpnia 2012. 7 lipca 2013 wokalista wystąpił na koncercie Lato ZET i Dwójki w Kołobrzegu, zdobywając podczas jego trwania nagrodę za najlepszy występ. Od 10 września 2017 roku jest także współgospodarzem, razem z Izabellą Krzan, reaktywowanego teleturnieju Koło Fortuny, emitowanego na antenie TVP 2.

Izabella Krzan - polska modelka, Miss Polonia 2016 i prezenterka telewizyjna. Pochodzi z Olsztyna. Ma starszego o osiem lat brata Grzegorza. W przeszłości uprawiała siatkówkę, a także taniec towarzyski, w którym w ciągu ośmiu lat zdobyła międzynarodową klasę taneczną „A” w standardowych i „B” w tańcach latynoamerykańskich. Studiuje ekonomię w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2011 roku zdobyła tytuł Miss Nastolatek Warmii i Mazur. W 2014 roku została III Wicemiss Warmii i Mazur. W listopadzie 2016 wygrała konkurs piękności Miss Polonia 2016, dzięki czemu reprezentowała Polskę w konkursie Miss Universe 2016 na Filipinach. Nie zakwalifikowała się do finałowej trzynastki. W 2017 była nominowana do zdobycia statuetki Gwiazda Plejady w kategorii „Debiut roku” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady. Od końca maja prowadzi cykl reportaży Lajk!, emitowanych w programie śniadaniowym TVP2 Pytanie na śniadanie. Kilka tygodni później została reporterką śniadaniówki. 10 września 2017, wraz z Rafałem Brzozowskim, zadebiutowała w roli współprowadzącej teleturniej TVP 2 Koło Fortuny.


A w pierwszej kopercie były:
- 4 zdjęcia z autografami (po dwa z podpisem Rafała Brzozowskiego i Izabelli Krzan),


!!! Dziękuje bardzo za cztery zdjęcia z autografem, wsparcie mojej kolekcji oraz bardzo miły kontakt !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 9 dni,
Szczegóły: oryginały,

POWÓD DO ŚWIĘTOWANIA:
I tym właśnie sposobem jeden z dzisiejszych autografów od Izabelli Krzan stał się tym noszącym miano 900-tnego podpisu w mojej kolekcji - gratuluje 😎


Druga koperta jest od Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.
Jan Kopiec - polski duchowny rzymskokatolicki, profesor nauk teologicznych, biskup pomocniczy opolski w latach 1993–2011, biskup diecezjalny gliwicki od 2012.

Andrzej Iwanecki - polski duchowny rzymskokatolicki, biskup pomocniczy gliwicki od 2018.


W drugiej kopercie były:
- 2 obrazki z podpisami na odwrocie księży Biskupów Gliwickich,
- list,


!!! Bóg zapłać za dwa obrazki z podpisami księży Biskupów oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia przesyłka pochodzi od Adama - kolekcjonera przypinek (PIN), z którym kilka dni temu wymieniłem się swoimi okazami.
A w trzeciej przesyłce znalazłem:
- 8 przypinek (PIN) kolejne od 2302 do 2309 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje Adam za możliwość wymiany i miły kontakt 😊 !!!

Czwarta koperta jest od Urzędu Gminy Kiernozia - gmina wiejska w Polsce położona w województwie łódzkim, powiat łowicki. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa płockiego. Siedziba gminy to Kiernozia.


Najcenniejszym zabytkiem Kiernozii jest murowany, na zewnątrz oszkarpowany, późnogotycki kościół parafialny pw. św. Małgorzaty wzniesiony w XVI stuleciu, a przebudowany w XIX i XX w. Będąc w Kiernozii warto zobaczyć również klasycystyczny pałac z 1. połowie XIX w., otoczony parkiem krajobrazowym - miejsce urodzenia i pochówku słynnej Marii Walewskiej (1786-1817), kochanki cesarza Napoleona. W parku znajduje się kopiec ku czci Tadeusza Kościuszki usypany w 1967 roku.


SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W czwartej kopercie była:
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2310 w kolekcji !!!


Piąta koperta pochodzi od Urzędu Gminy Wińsko - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, powiat wołowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie wrocławskim. Siedziba gminy to Wińsko.


Gmina Wińsko to takie miejsce, gdzie warto zobaczyć następujące miejsca:
- Dawna Szkoła Ewangelicka (po 1860 r.),
- Kamień noblisty Behringa,
- Pomnik "Poległym za Wolność Ojczyzny",
- Późnogotycki kościół Trójcy Świętej (1549-1562),
- Neoromański kościół św. Michała Archanioła (1884-1886),
- Fragmenty murów obronnych (XIV, XV w.),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej kopercie był:
- przypinka typu buffon,


Szósta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego norweskiego miasta.
W szóstej i ostatniej przesyłce były:
- 2 takie same przypinki (PIN) z herbem (jedna zasili moje zbiory a druga pójdzie na wymianę) - kolejna 2311 w kolekcji !!!


Po czwartkowej wymianie autografów kolejna dziś moja kolekcja zostaje uzupełniona o nowe okazy 😉 Mowa tu o przypinkach (PIN) - łącznie dołączam do niej aż 10 wpinek. A tak się razem prezentują...


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

6 komentarzy: