wtorek, 6 marca 2018

Poniedziałkowo/Wtorkowe - 3 przesyłki, podpisy oraz wizyta w urzędzie + zaproszenie na foto-wycieczkę

Dziś jest 6 marca 2018r. Witajcie na moim blogu ponownie 😀 Co tam u Was słychać ? U mnie jak zwykle dzieje się 😉 nowe przesyłki przychodzą, więc zaczynamy prezentacja na blogu... Wpis ten miał być w dniu wczorajszym, ale jak wiecie po sobie czasami tak bywa że człowiekowi brakuje wolnego czasu.

Jeżeli chodzi o gadżety to przez te dwa dni łącznie otrzymałem 3 nowe przesyłki (wczoraj - 3, dziś - niestety 0). Także dziś moja lista pozytywów została wzbogacona o dwie nowe miłe odpowiedzi (firma i instytucja) - szczegół już wkrótce... W dalszym ciągu oczekuje na moje wysłane listy do gwiazd z prośbą o autograf. Wśród nich mam takie wysłane na przykład: 11.01, 28.11, 10.09 ale i 21.07 czy też: 5.05, 14.03. - wiem, wiem trzeba czekać (mam nadzieje że nigdzie po drodze się nie zagubiły OBY).

WYCIECZKA:
Choć za oknami śnieg nam powoli znika, to dziś chciałbym zaprosić Was na kolejną wycieczkę po Siedlcach z moim cyklem zdjęć "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Dziś w głównej mierze przedstawie Wam obiekty sakralne w mieście ale i nie tylko. Oto i one:

Wycieczkę zaczynamy kolejno od: 
1)Katedry Siedleckiej (ul.Bp. Świrskiego), 2) Urzędu Wojewódzkiego (ul. Piłsudskiego), 3) Pomnika Świętego Jana Pawła II (Skwer Jana Pawła II), 4) Kościoła Garnizonowego (Plac Tysiąclecia), 5) Kościoła Ducha Świętego (ul. Brzeska).Mam nadzieje że fotografie Wam się podobają 😀 
Dajcie znać w komentarzach czy chcecie więcej takich wycieczek po Siedlcach i nie tylko na blogu...

NOWY OKAZ:
Dziś także mam dla Was do zaprezentowania nowy okaz w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych ? Mowa o przedstawicielu marki samochodowej z Korei Południowej, produkujący: samochody osobowe, dostawcze oraz autobusy należące do Hyundai Kia Automotive Group - mowa o modelu mam nadzieje popularnego na naszych drogach KIA RIO. A tak się prezentuje...


Bierzemy się do pracy i od razu zaczynamy prezentacje nowych przesyłek na blogu 
3,2,1 GO...

PS: Nowe komentarze na blogu oraz lajki na fanpage'u jak zawsze są mile widziane 😊😉😀


Pierwsza przesyłka jest od Bronisława Komorowskiego.
Bronisław Komorowski - polski polityk i historyk. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2010–2015. W okresie PRL działacz opozycji demokratycznej, w latach 1990–1991 i 1992–1993 wiceminister obrony narodowej, w latach 1991–2010 poseł na Sejm I, II, III, IV, V i VI kadencji, w latach 2000–2001 minister obrony narodowej, w latach 2005–2007 wicemarszałek Sejmu V kadencji, w latach 2007–2010 marszałek Sejmu VI kadencji. Od 10 kwietnia 2010 do 8 lipca 2010 wykonywał tymczasowo obowiązki prezydenta RP.


A w pierwszej przesyłce były:
- 2 pocztówki z autografem,


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

W swojej kolekcji posiadam już dwa podpisy od Bronisława Komorowskiego - lecz niestety są to tylko nadruki 😐
Dlatego cieszy mnie ta dzisiejsza przesyłka z oryginalnymi autografami 😀

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: Oryginał,

Druga przesyłka pochodzi od zespołu Luxtorpeda.
Luxtorpeda - polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. Debiutancki album formacji zatytułowany Luxtorpeda ukazał się 9 maja 2011 roku. W sesji nagraniowej wziął udział także Maciej Jahnz, który zarejestrował partie solowe gitary elektrycznej. Pod koniec 2011 roku grupa rozpoczęła prace nad drugim albumem pt. Robaki, który ukazał się 9 maja 2012 roku. W dwóch teledyskach promujących płytę role fabularne odegrali sportowcy: drużyny rugby na wózkach Balian i Jokers („Hymn”) oraz zawodnicy mieszanych sztuk walki, m.in. Michał Materla („Wilki dwa”).


W drugiej przesyłce znalazłem:
- duży plakat z autografami członków zespołu,


!!! Dziękuje bardzo za plakat z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: Oryginał,

Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Lubrańcu - Miasto w województwie kujawsko-pomorskim, powiat włocławski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Lubraniec. Położone nad rzeką Zgłowiączką. Według danych z 1 stycznia 2011 r. powierzchnia miasta wynosiła 1,97 km².


W mieście warto odwiedzić między innymi:
- Neogotycki kościół parafialny pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej z 1906 r.,
- Synagoga z końca XVIII w.,
- Cmentarz parafialny z kaplicą św. Anny z 1834 r. oraz zespołem zabytkowych nagrobków,
- Cmentarz żydowski,
- Zespół pałacowo-parkowy: murowany pałac z 1827 r. projektu Hilarego Szpilowskiego, oficyny przypałacowe z XIX w. oraz park krajobrazowy z 1826 r.,
- Budynek liceum ogólnokształcącego z lat 1924–1926,
- Budynek Domu Ludowego z 1930 r.,
- Dom z XVIII w. (Rynek 23),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej i ostatniej przesyłce było:
- książka "Lubranieckie szkice historyczne",
- pamiątkowa moneta w ładnym etui,
- 2 ulotki,
- pocztówka,To wszystko na dziś 😀 
Na kolejny wpis z nowymi przesyłkami/paczkami zapraszam już wkrótce...