czwartek, 5 kwietnia 2018

Czwartkowe - 2 koperty/przesyłki, coś od gwiazdy i na urzędowo

Dziś jest 5 kwiecień 2018r. Czwartkowe popołudnie to dobry czas aby przestawić Wam mój nowy 643 wpis na blogu. Dziś mam dla Was coś może w mniejszych stopniu niż gadżety ale mam nadzieje że Wam się spodoba 😀

Jeżeli chodzi o gadżety to po wczorajszym odpoczynku od przesyłek dziś w mojej skrzynce pocztowej znalazłem ich dwie 😉 Wraz z nadejściem promieni słonecznych moja lista pozytywów została uzupełniona o cztery nowe pozycje między innymi od: 3 urzędów i 1 firmy - szczegóły jak zwykle w swoim czasie 😀 Cieszę się także, ponieważ otrzymałem trzy dobre informacje o odbiorze przez gwiazdy moich kopert wysłanych z prośbą o autografy (jedne został mi wczoraj odesłana a dwie kolejne w najbliższym czasie trafią do adresatów) PS: Dziękuje Paniom za pomoc w odnalezieniu kopert.

WIOSNA ACH TO TY...
Wraz z nadejściem cieplejszych dni coraz więcej roślin zaczyna się rozwijać. Oto i trzy moje nowe zdjęcia wiosennych kwiatów, znalezionych w centrum Siedlec. Jak Wam się podobają... Czy Wy w swoich regionach tam gdzie mieszkacie trafiliście na jakieś oznaki przyrody ?


Jak widzicie trochę pracy dziś przed mną 😀 więc może od razu przejdę do konkretów 
3,2,1 START...

PS: Jak zawsze mile są widziane od Was nowe komentarze na blogu oraz lajki na fanpage'u 😊


Pierwsza koperta jest od Pawła Monsiela.
Paweł Monsiel - polski aktor, absolwent Szkoły Aktorskiej SPOT. Jego kariera rozwija się w błyskawicznym tempie. Przystojny aktor zagrał m.in. w serialu „Dzieciaki”, spektaklu „Manekiny” Brunona Jasieńskiego oraz „Umerli ze Spoon River”. Wielką pasją aktora jest taniec i szermierka. Na swoim koncie ma m.in. 1. miejsce na ogólnopolskich zawodach w stylu break dance oraz 3. miejsce na mistrzostwach świata w szermierce artystycznej. Obecnie możemy go oglądać w dwóch serialach TV 4: "Mecenas Lena Barska" i "Policjantki i Policjanci".


A w pierwszej kopercie była:
- pocztówka "Policjantki i Policjanci" z autografem Pawła Monsiela,


 !!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
 
Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 1 miesiąc i 19 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Druga i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego bardzo miłego Pana z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Województwo Pomorskie - jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, położone w północnej części kraju. Siedzibą władz województwa jest Gdańsk. Obejmuje obszar o powierzchni 18 310,34 km². Jest najdalej wysuniętym na północ województwem państwa.


Turyści odwiedzający województwo pomorskie spędzają swój wolny czas nie tylko w trójmieście. Pomorze to kraina o wielu turystyczno-krajoznawczych walorach. Zauroczyć nas mogą słoneczne plaże i bezkresne przestrzenie Bałtyku, szum fal i dotyk morskiej bryzy, piękno krajobrazów kaszubskich i kociewskich, nizina żuławska, Mierzeja Helska czy Mierzeja Wiślana, wszechobecne bory i lasy, a wśród nich setki urokliwych strumieni, rzek i jezior.
Nieodłącznym elementem tożsamości kulturowej regionu pomorskiego są Kaszubi – wierni kulturze dnia codziennego i swoim obyczajom, a także ich południowi sąsiedzi Kociewiacy. To właśnie rdzenni mieszkańcy tych terenów są duszą regionu. Kaszubska kultura ludowa nie dała się zamknąć współcześnie w skansenie, wręcz przeciwnie – wszędzie tu pełno regionalnych haftów, muzyki, tańców, ceramiki. Jednak województwo pomorskie to nie tylko Trójmiasto i Kaszuby. To również piękny Słupsk – stolica Pomorza Środkowego, żyzne Żuławy – kraina domów podcieniowych, zwodzonych mostów, portów rzecznych i kultury mennonickiej.
W województwie pomorskim znajdują się dwa parki narodowe, dziewięć parków krajobrazowych oraz kilkadziesiąt rezerwatów przyrody. Najcenniejszym obszarem chronionym jest Słowiński Park Narodowy – Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO, gdzie znajdują się ruchome wydmy – jedne z nielicznych w Europie. Są tu także dwie mierzeje: Helska i Wiślana – z pięknymi plażami, portami i przystaniami, ośrodkami wypoczynku i rekreacji, kawiarniami, a także nowoczesnymi centrami konferencyjnymi.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce znalazłem:
- list,
- dwie przypinki (PIN) w etui - kolejne 2174 i 2175 w kolekcji !!!


 !!! Bardzo dziękuje Panu za PIN-ową przesyłkę - pozdrawiam !!!

To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...