piątek, 4 maja 2018

Piątkowe - 2 przesyłki, coś majówkowego i na rozpoczęcie udanego weekendu

Dziś mamy 4 maja 2018r. Witam Was Serdecznie po jednym wolnym gadżetowym i świątecznym dniu na blogu 😀 Co tu dużo pisać nowe przesyłki przychodzą, więc od razu zaczynamy nowy 655 post na blogu 😉

Jeżeli chodzi o gadżety to dziś mam dla Was dwie nowe przesyłki wprost od mojego listonosza. Co do pozytywów to w tej kwestii jak na razie pojawiła się tylko jedna miła wiadomość z zagranicy - więcej o niej już wkrótce 😏 Polskie urzędy, instytucje i firmy jak na razie pozytywnie są bez zmian - wiecie majówka, urlopy itp. sprawy. Mam nadzieje że w poniedziałek moja skrzynka mailowa zostanie wzbogacona o kilka miłych wiadomości - trzymajcie kciuki aby tak było 😊

WIWAT 3 MAJ:
W dniu wczorajszym obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji w Siedlcach uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej o godzinie 10:00, sprawowanej pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze. Następnie w towarzystwie Orkiestry Wojskowej, kompanii reprezentacyjnej 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, licznych pocztów sztandarowych oraz wszystkich zebrany osób przeszli pod Skwer Tadeusza Kościuszki. Tam już tradycyjnie odbyły się centralne uroczystości: podniesienie flagi państwowej, odśpiewanie hymnu narodowego, przemówienie Prezydenta Miasta Siedlce, złożenie przysięgi przez najmłodszych członków „Strzelca”, salwy honorowej oraz złożenia kwiatów przez przedstawicieli siedlecki instytucji i szkół.

!!! A oto moja foto i video relacja z tej uroczystości !!!

Na moim kanale Youtube znajdziecie także trzy filmy mojego autorstwa ze wczorajszego święta 3 Maja. A są one kolejno:


!!! ZAPRASZAM SERDECZNIE !!!

I od razu bez zbędnego rozpisywania się przechodzimy do prezentacji moich dzisiejszych dwóch nowych przesyłek na blogu 3,2,1 GO...

PS: Pokażcie że na mojego stronkę wpadacie - nowe komentarze oraz lajki na fanpage'u od Was są zawsze mile widziane 😉


Pierwsza koperta jest od Olivera Kahna.
Oliver Kahn - niemiecki piłkarz, występujący na pozycji bramkarza. Od 1995 do 2006 był zawodnikiem reprezentacji Niemiec. Oliver karierę piłkarską rozpoczynał w klubie Karlsruher Sportclub. Pierwszy swój trening rozpoczął w 1975 (mając zaledwie 6 lat). W 1987 przebił się do pierwszego składu, wcześniej występował w juniorach. W sumie w Karlsruher rozegrał 128 meczów ligowych. W 1994 przeniósł się do Bayern Monachium w którym występował do końca swojej kariery. Od 1994 grał w Bayernie Monachium, dokąd trafił z Karlsruher Sportclub (KSC). W drużynie z Bawarii zdobył ośmiokrotnie mistrzostwo Niemiec (1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008), sześciokrotnie Puchar Niemiec (1998, 2000, 2003, 2005, 2006, 2008), Puchar Ligi Niemieckiej (2007), Puchar UEFA (1996), Klubowy Puchar Świata (2001) oraz Puchar Mistrzów w 2001. Jest także laureatem złotej piłki dla najlepszego piłkarza Mistrzostw Świata 2002, które odbyły się w Korei Płd. i Japonii, gdzie wraz z reprezentacją Niemiec wywalczył tytuł wicemistrzowski. Brał udział w finałach mistrzostw Europy w 2000 i 2004. Trzykrotnie wybrany najlepszym bramkarzem świata w plebiscycie Międzynarodowego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) (1999, 2001, 2002). 7 kwietnia 2006 trener reprezentacji Niemiec Jürgen Klinsmann ogłosił, że to Jens Lehmann będzie pierwszym bramkarzem reprezentacji Niemiec podczas Mistrzostw Świata 2006. Kahn był rozczarowany tą decyzją, zdecydował się jednak pozostać w zespole w roli rezerwowego, a przed serią rzutów karnych w ćwierćfinałowym meczu z Argentyną podał rękę golkiperowi Arsenalu. Na niemieckim Mundialu wystąpił tylko jeden raz – w meczu z Portugalią o trzecie miejsce. Jak się później okazało, był to pożegnalny występ Kahna w barwach narodowych. Karierę piłkarską zakończył 17 maja 2008. Ostatni mecz w barwach Bayernu rozegrał 2 września 2008 roku, było to spotkanie towarzyskie FC Bayern-Niemcy. Jest rekordzistą Bundesligi pod względem liczby zwycięstw – 15 kwietnia 2007 po raz 292. zszedł z boiska jako zwycięzca, co pozwoliło mu wtedy na wyprzedzenie Manfreda Kaltza o jeden wygrany mecz. Jest także laureatem nagrody: Człowiek roku w niemieckiej piłce nożnej w 2001 roku.


A w pierwszej kopercie była:
- pocztówka z autografem od Olivera Kahna,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Zbuczyn - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat siedlecki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie siedleckim. Siedziba gminy to Zbuczyn.


Gmina Zbuczyn ze względu na walory rolno-środowiskowe jest atrakcyjna pod względem turystycznym. Rozwojowi turystyki sprzyjają niewątpliwie walory krajobrazowe, dość zróżnicowana szata roślinna, warunki klimatyczne, zwłaszcza niski stopień zanieczyszczenia środowiska, jak również atrakcje o charakterze historycznym. Gmina Zbuczyn położona jest w obrębie wysoczyzny polodowcowej, na terenie mezoregionu Równina Łukowska, należącego do makroregionu Wysoczyzna Siedlecka.

Na terenie Gminy występuje kilkanaście niewielkich powierzchniowo kompleksów leśnych (największe w okolicy Zbuczyna liczą po 400 – 440 ha) oraz duża liczba zadrzewień i kęp drzew. Szczególne znaczenie w utrzymaniu wysokich walorów przyrodniczych krajobrazu Gminy mają doliny rzeczne. Na terenie Gminy Zbuczyn jest to przede wszystkim fragment szerokiej doliny górnego Liwca. Rzeka na tym odcinku zachowała znaczne walory przyrodnicze, choć jej dolina została zmeliorowana i w dużym stopniu przekształcona.

Obiekty zabytkowe na terenie gminy reprezentowane są przez budownictwo sakralne, zespoły dworsko – parkowe oraz w największym stopniu przez wiejskie budownictwo drewniane. Do najciekawszych obiektów zabytkowych znajdujących się na terenie gminy można zaliczyć:
  • Krzesk - Majątek – zespół dworsko – parkowy. Dwór murowany z I poł. XIX wieku, oficyna, stodoła, spichlerz z II poł. XIX wieku oraz park krajobrazowy,
  • Krzesk – Majątek – zespół sakralny parafii rzymsko – katolickiej p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej.
  • Zbuczyn – zespół sakralny parafii rzymsko – katolickiej p.w. Św. Stanisława Biskupa,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce znalazłem:
- przypinka (PIN) w etui - kolejna 2192 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje bardzo za miły kontakt i długą oczekiwaną wpinkę !!!

To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...