środa, 9 maja 2018

Środowe - 3 przesyłki, podpis zagraniczny, wycieczka po Polsce oraz relacja ze spotkania - wpis numer 657

Dziś mamy 9 maja 2018r. Środa to środek tygodnia i dobry czas na nową garść przesyłek do zaprezentowania na blogu - ale wszystko po kolei 😊 W godzinach popołudniowych od listonosza otrzymałem  3 nowe przesyłki + niestety 2 rachunki do zapłaty 😁 Pozytywów jak na razie brak, ale jak sami wiecie naprawdę ciężko jest otrzymać przesyłkę lub paczkę od firm, które pozytywnie przychylą się do twojej prośby - w dalszym ciągu próbuje nawiązać takie współprace 😉

SPOTKANIE: 
Wczoraj w Siedleckim Muzeum Regionalnym o godzinie 17:00 odbył się wieczór autorski z Szymonem Hołownią. Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Była również możliwość zakupu książek Autora na kiermaszu. 


Szymon Hołownia - polski dziennikarz, pisarz i publicysta. Ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Założył białostocki oddział fundacji „Pomoc Maltańska”. W kwietniu 2013 założył fundację Kasisi, a w następnym roku fundację Dobra Fabryka. W latach 1997–2000 był redaktorem działu kultury „Gazety Wyborczej”, a w latach 2001–2004 felietonistą i redaktorem działu społecznego „Newsweek Polska”. Od kwietnia do lipca 2005 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Ozonu”. Od września 2005 do 2006 pracował dla „Rzeczpospolitej” jako redaktor działu Plus Minus. Publikował w „Kulturze Popularnej”, „Machinie”, „Przewodniku Katolickim”, „Tygodniku Powszechnym”, „Więzi”. W latach 2006–2012 ponownie był publicystą „Newsweek Polska”. Od września 2012 do kwietnia 2013 był felietonistą tygodnika „Wprost”. Od 2015 r. jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Prowadził audycje w Radiu Białystok, Radiu Vox FM, współpracował z Radiem PiN. W 2006 był prowadzącym program „Po prostu pytam” w TVP 1. W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv. W stacji tej prowadził etyczny talk-show „Między sklepami” nadawany z centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie (2007–2010), program „Bóg w wielkim mieście” (2010), a także „Ludzie na walizkach” (od 2009). Prowadził przegląd prasy w „Dzień Dobry TVN”. Współprowadzi wraz z Marcinem Prokopem programy: „Mam talent!” (od 2008) i „Mamy Cię!” (2015) w TVN.

Po spotkaniu każda chętna osoba mogą zdobyć autograf od Szymona Hołowni (jak widać poniżej ja z tej okazji skorzystałem):OK, ok 😉 bierzemy się za stały punkt programu jaki prezentacja nowych przesyłek na blogu 
3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Chętne osoby są proszone o pozostawienie nowych komentarzy na blogu oraz lajków na fanpage'u 😀


Pierwsza koperta zagraniczna jest od Office of the President of the Republic of Hungry.
János Áder - węgierski polityk i prawnik, przewodniczący węgierskiego parlamentu w latach 1998–2002, eurodeputowany od 2009 do 2012. Prezydent Węgier od 10 maja 2012.


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z podpisem Pana Prezydenta Węgier,
- list,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem i wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga koperta (uszkodzona w czasie wysyłki) pochodzi od Starostwa Powiatowego w Zduńskiej Woli - powiat w Polsce (województwo łódzkie), utworzony 1 stycznia 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Zduńska Wola. Powiat zduńskowolski ma obszar 369,24 km², co stanowi 2,03% powierzchni województwa łódzkiego. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Zduńska Wola, gminy miejsko-wiejskie: Szadek, gminy wiejskie: Zapolice, Zduńska Wola i miasta: Zduńska Wola, Szadek.


W Powiecie Zduńskowolskim warto odwiedzić między innymi:
- Dom św. Maksymiliana Kolbego,
- Kościół ewangelicko-augsburski,
- Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia Matki Boskiej,
- Muzeum Orionistów w Zduńskiej Woli,
- Dwór i park dworski w Kalinowej,
- Dwór, pałac i ruiny zamku w Wojsławicach,
- Kościół parafialny pw. św. Urszuli w Strońsku,
- Skansen lokomotyw w Krasznicach,
- Zespół dworski w Prusinowicach,
- Zespół dworski w Pstrokoniach,
- Zespół dworski w Rzepiszewie,

Przez tereny powiatu przechodzi także kilka szlaków turystycznych, w tym konne i samochodowy.

SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W drugiej kopercie znalazłem:
- długopis,
- list,
- przypinka (PIN) kolejna 2194 w kolekcji !!!


Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Rząśnik - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat wyszkowski. W latach 1973-75 gmina należała do powiatu wyszkowskiego województwa warszawskiego, W latach 1975–1998 do województwa ostrołęckiego, a od 1999 ponownie do powiatu wyszkowskiego (województwa mazowieckiego). Siedziba gminy to Rząśnik.Gmina Rząśnik to miejsce, gdzie warto zobaczyć:
- Kościół św. Anny w Nowym Lubielu wraz z dzwonnicą i plebanią (1890-1926),
- Drewniany kościół św. Teresy w Porządziu (kon. XIX, 1928),
- Cmentarz rzymsko-katolicki w Nowym Lubielu,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej i ostatniej przesyłce była:
- mapa gminy,
- płyta DVD ze zdjęciami "Ostoja Natura 2000 Dolina Dolnej Narwi",
- przypinka (PIN) kolejna 2195 w kolekcji !!!


PIN numer 2200 już tuż tuż... (obecnie brakuje tylko 5)


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...