piątek, 18 maja 2018

Piątkowe - 2 przesyłki, autografy od gwiazd: muzyki i sportu - wpis numer 661

Dziś mamy 18 maja 2018r. Witajcie po dwudniowej nieobecności 😏 W końcu coś nowego z przesyłek się pojawiło do zaprezentowania na blogu. Jak wiecie w tym gadżetowym interesie bywa różnie (raz lepiej a raz gorzej) i naprawdę ciężko jest znaleźć np. urząd, instytucję czy firmę, które pozytywnie odpowiedzą na moją prośbę 😐 Jak wiecie ja zawsze chętnie przyjmę nową przesyłkę lub paczkę do zaprezentowania na blogu 😉

NA URODZINY:
W dniu jutrzejszym (sobota) w Siedlcach (ulica Jana Pawła II) odbędzie się kolejna ciekawa impreza. Mowa o pikniku jubileuszowym na 45 lat Mostostalu Siedlce 😉 Firma, która należy do europejskiej czołówki producentów konstrukcji stalowych. Specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych i krat pomostowych oraz w zabezpieczeniach antykorozyjnych konstrukcji stalowych, w tym zwłaszcza metodą cynkowania ogniowego.

!!! A oto plan jutrzejszego pikniku - kto się wybiera ? (oby tylko pogoda dopisała) !!!


!!! Jaką wolicie moją relację z tych koncertów FOTO czy VIDEO ? - dajcie znać w komentarzach poniżej !!!

Dobrze już już 😀 bez zbędnego rozpisywania się przechodzimy do prezentacji dzisiejszych przesyłek 3,2,1 ZACZYNAMY...


Pierwsza przesyłka muzyczna, której adresatem jest Muniek Staszczyk.
Muniek Staszczyk (właściwie Zygmunt Marek Staszczyk) - polski muzyk, współzałożyciel, lider, wokalista, autor tekstów, w początkowym okresie także basista zespołu T.Love. Współpracował z wieloma artystami i zespołami, jak Maanam, Kasia Nosowska, Pidżama Porno, Zipera, Habakuk. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Wychowywał się w Częstochowie, w robotniczej dzielnicy, na Rakowie. Jego prapradziadek działał w Polskiej Partii Socjalistycznej, a pradziadek był więziony w Cytadeli Warszawskiej razem ze Stefanem Okrzeją. Jest absolwentem częstochowskiego IV LO oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Przed założeniem T.Love (pierwsza nazwa zespołu Teenage Love Alternative) udzielał się w zespole Atak, przekształconym następnie w Opozycję. W późniejszym okresie uczestniczył w projektach Paul Pavique Movement, Szwagierkolaska oraz Rege Inna Polish Stylee. W tym ostatnim, razem z muzykami z Habakuka, wykonywał polskie i światowe przeboje muzyki punk i reggae. Autor książki wspomnieniowej Dzieci rewolucji oraz tomiku poezji Ganja. W 2001 roku otrzymał nagrodę Tęczowego Lauru za „konsekwentny pacyfizm i otwartość przekazywaną w twórczości artystycznej”. 30 września 2009 roku, za „25 lat niezależności, niespożytej energii, młodzieńczego entuzjazmu, wierności sobie i swojej muzyce”, uhonorowany został nagrodą Mateusz przyznaną przez III Program Polskiego Radia. Zygmunt Staszczyk wystąpił w widowisku 16.12.1981 wyreżyserowanym przez Łukasza Kobielę, które odbyło się w 30. rocznicę pacyfikacji kopalni „Wujek” w Katowicach. Wystąpił także w filmie dokumentalnym z 2006 roku, poświęconym Stanisławowi Grzesiukowi pt. Grzesiuk. Chłopak z ferajny. 6 maja 2012 roku zorganizowany został w Częstochowie koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia debiutu muzycznego artysty, w którym wystąpili: zespół Menhor, Shamboo, Krzysztof Grabowski, Marek Piekarczyk, Kasia Kowalska, Stanisław Soyka, Martyna Jakubowicz, Adam Nowak, Tomasz Olejnik, Ziut Gralak, Janusz Iwański, Wojciech Turbiarz, Jacek Pałucha, Piotr Machalica, Orkiestra na Bruku i Piotr Chrząstek.


A w pierwszej przesyłce było:
- duże zdjęcie z autografem od Muńka Staszczyka,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od klubu piłkarskiego Real Madryt.
Real Madryt - hiszpański klub sportowy powstały w 1902 roku. Słynie głównie z sukcesów istniejącej od chwili założenia drużyny piłki nożnej, która trzydzieści trzy razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii, dwanaście razy Puchar Europy/Ligę Mistrzów, a także wiele innych trofeów, w tym przyznany w 2000 roku przez FIFA tytuł najlepszego klubu w XX wieku. Od 1947 roku drużyna ta rozgrywa domowe spotkania na stadionie Santiago Bernabéu, nazwanym na cześć byłego prezesa, za którego czasów klub zdobył najwięcej trofeów. Real Madryt odegrał ważną rolę w historii hiszpańskiej i światowej piłki nożnej – to z inicjatywy jego działaczy powstał Puchar Króla. Klub reprezentował również Hiszpański Związek Piłki Nożnej, stając się jednym ze współzałożycieli FIFA w 1904 roku. W 1928 roku znalazł się w pierwszym zestawie drużyn tworzących Primera División, zaś w 1955 roku stał się jedną z drużyn biorących udział w pierwszej edycji Pucharu Europy, którą następnie wygrał, broniąc to trofeum cztery razy z rzędu. Jest również jedynym klubem w historii, który po zmianie nazwy tych rozgrywek na Liga Mistrzów UEFA w 1992 roku zdobył to trofeum dwa razy z rzędu (2016, 2017). Na całym świecie znana jest też wypełniona podtekstami polityczno-historycznymi rywalizacja tegoż klubu z FC Barceloną. Real zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wszech czasów ligi hiszpańskiej. Od 1931 roku Real Madryt posiada też utytułowaną drużynę koszykarską, która zdobyła trzydzieści trzy tytuły mistrza kraju i odniosła dziewięć triumfów w Eurolidze. W przeszłości istniały także inne sekcje, m.in. siatkówki, tenisa i piłki ręcznej.


W drugiej i ostatniej na dziś przesyłce znalazłem:
- 7 pocztówek z autografami: 1 Navas, 4 Sergio Ramos, 7 Ronaldo, 8 Kroos, 10 Modrić, 11 Bale, 22 Isco - niestety podpisy to nadruki (ale i tak się cieszę),
- duża wspólna pocztówka z nadrukami autografów całej drużny Real Madryt,
- list,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...