poniedziałek, 4 czerwca 2018

Poniedziałkowe - 3 koperty, kolejny miły rozpoczęty tydzień + relacja z Festiwalu z Ułańską Fantazją ;)

Dziś mamy 4 czerwiec 2018r. No i mamy to 😀 drugi wpis na blogu a pierwszy gadżetowy w tym letnim miesiącu czerwcu czas zacząć 😉😊 Dziś przygotowałem dla Was trzy nowe przesyłki do zaprezentowania wprost od mojego listonosza. Z pozytywnych tematów to jak na razie przez te parę godzin od poranka pojawił się: 1 pozytyw na autograf + 2 negatywy urzędowe.

KONNA IMPREZA:
Wczoraj 3 czerwca na zieleńcu obok stadionu miejskiego w Siedlcach odbył się konny festiwal "Z Ułańską Fantazją". Program imprezy zawierał: ekscytujące pokazy pięknych koni między innymi przez: Szwadron Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z Białegostoku i ułan z Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych - w związku ze zbliżającą się 100-tną rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Niestety festiwal ten zakłócała deszczowa aura, która później przerodziła się w dość sporą ulewę nad miastem LINK.


!!! A oto moja relacja z tej imprezy !!!


Nagrałem dla Was także dwa filmy w czasie pokazów (byłoby ich więcej niestety moje plany pokrzyżowała wspomniana już niesprzyjająca aura) - oto i one:


Mam jeszcze kilka zająć na dziś więc od razu zaczynamy prezentacje nowych przesyłek/kopert na blogu 
3,2,1 LECIMY...

PS: Gorąco liczę na górę nowych komentarzy na blogu i lajków na fanpage'u od Was - z góry dziękuje 😉😀


Pierwsza koperta pochodzi od Jarosława Wałęsy.
Jarosław Wałęsa - polski politolog i polityk, w latach 2005–2009 poseł na Sejm V i VI kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji. Jest czwartym z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Jego ojciec był przewodniczącym NSZZ „Solidarność” i prezydentem RP w latach 1990–1995.


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Jarosława Wałęsy,
- list,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga koperta jest od klubu piłkarskiego Wisła Kraków.
Wisła Kraków - polski klub piłkarski z siedzibą w Krakowie. Spadkobierca tradycji piłkarskich wielosekcyjnego TS Wisła Kraków, z którego w grudniu 1997 wydzielono sekcję piłki nożnej mężczyzn tworząc sportową spółkę akcyjną (SSA). W swojej historii Wisła wywalczyła 13 tytułów mistrza Polski, 13 tytułów wicemistrza Polski, 4 Puchary Polski, Puchar Ligi Polskiej oraz Superpuchar Polski.


W drugiej kopercie znalazłem:
- 2 pocztówki z autografami zawodników: 9 Rafał Boguski i 10 Carlos López,


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia i ostatnia na dziś koperta pochodzi od Urzędu Gminy w Radgoszczy - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat dąbrowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Siedziba gminy to Radgoszcz. Według danych z 2017 gmina Radgoszcz jest najbiedniejszą gminą w Polsce.

Głównymi atrakcjami które warto zobaczyć są:
- Kościół św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny,
- Kościół św. Kazimierza:
Rzymskokatolicka parafia w Radgoszczy należąca do dekanatu Dąbrowa Tarnowska diecezji tarnowskiej,
- Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych:
Parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Szczucin. Erygowana w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Prowadzą ją księża diecezjalni,
- Cmentarz wojenny nr 244 - Radgoszcz-Narożniki,

Bogatą historię mieszkańcy pielęgnują i przekazują następnym pokoleniom kultywując lokalne zwyczaje i obyczaje przez organizowane konkursy palm i stojaków wielkanocnych, szopek bożonarodzeniowych, przedstawień, obrzędów kolędniczych, wesela radgoskiego. Organizowane są również imprezy kulturalno - sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na stałe w kalendarzu imprez zapisały się: konkursy recytatorskie, muzyczne, plastyczne, przeglądy dorobku artystycznego szkół i turnieje sportowe: szachowy, tenisa stołowego, piłki nożnej, ręcznej i siatkowej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej kopercie było:
- 2 pocztówki,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...