piątek, 15 czerwca 2018

Piątkowe - 3 przesyłki, na wesoło rozpoczęty weekend + ciekawe rozwiązanie dla autografów ;)

Dziś mamy 15 czerwca 2018r. Piątkowy dzień, słońce świeci, dobry humor więc pora zacząć 672 wpis na blogu. Dziś w menu do zaprezentowania mam dla Was trzy nowe przesyłki wprost od mojego listonosza 😀 O nowych pozytywach jak na razie cisza - ale jak zawsze jestem dobrej myśli 😉😊

 MECZ REPREZENTACJA ARTYSTÓW KONTRA REPREZENTACJA SIEDLEC
Już w tą niedziele - Stadion Miejski, godzina 16:00.


MÓJ SPOSÓB NA AUTOGRAFY:
Pewnie nie raz nie dwa moi drodzy koledzy i koleżanki kolekcjonerzy autografów udało Wam się zdobyć podpis na kartce. Ja na takie okazy mam fajny sposób aby się nie gniotły i były "sztywne".

1) Trzeba przygotować: taśmę dwustronną, nożyczki, autograf, i cienką tekturkę,
2) Na tył autografu przykleić dwa lub więcej listków taśmy dwustronnej,
3) Odkleić jej drugą stronę i przykleić do cienkiej tekturki,
4) Wyciąć autograf i ja na przykład opisuje podpis według takie wzoru: kto, jaka dziedzina: aktor, sport itp. oraz data zdobycia,


To taki mój sposób 😀 czy Wy go wykorzystacie nie wiem 😉 mi on odpowiada, ponieważ takie podpisy według mnie lepiej przechowywać.

No to, co 😊 nowe przesyłki są więc od razu zaczynamy prezentacje ich na blogu 
3,2,1 GO...

PS: Nowe komentarze na blogu oraz lajki na fanpage'u są zawsze mile widziane - pozdrawiam 😉


Pierwsza przesyłka pochodzi od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego - jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw. Położone jest w północno-wschodniej części kraju. Siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Olsztyn. Obejmuje obszar 24 173,47 km², i liczy 1,43 mln mieszkańców (30 czerwca 2017).


Województwo Warmińsko-mazurskie to jedno z najdzikszych i najczystszych regionów w Polsce. Wiele osób nie wyobraża sobie urlopu poza Krainą Tysiąca Jezior - czy to na jachcie, w kajaku, z wędką w ręce czy na rowerze. Największym skarbem Warmii i Mazur są oczywiście jeziora ze Śniardwami, Mamrami, Jeziorakiem czy Nidzkim na czele. To również nieuregulowane rzeki, jak Krutynia czy Pisa, dzikie lasy pełne zwierząt, jak Puszcza Borecka i Romincka, wzgórza, bagna i kanały. Stolicą województwa jest zabytkowy Olsztyn. To tutaj - jak i w pięknym Fromborku - żył i pracował Mikołaj Kopernik.

Koniecznie zwiedzić trzeba też Elbląg, zobaczyć zamki krzyżackie w Nidzicy, Ostródzie, Reszlu i Rynie, biskupi Lidzbark Warmiński czy pałace w Sorkwitach, Galinach i Nakomiadach.
Nie brakuje też innych, niezwykłych budowli, jak kwatera Hitlera w Gierłoży, wiadukty w Stańczykach, twierdza i mosty w Giżycku czy kanały Elbląski i Mazurski. Mazurskie kurorty rozbrzmiewają muzyką i zachęcają do odwiedzin i wypoczynku (także aktywnego). Każdego roku można brać udział w międzynarodowym pikniku country w Mrągowie, międzynarodowym festiwalu jazzu tradycyjnego w Iławie czy reggae festiwalu w Ostródzie. Fanom siatkarskich zmagań dobrze znane są również Stare Jabłonki, w których odbywa się turniej siatkówki plażowej.

Jeden z najbardziej romantycznych regionów naszego kraju to połączenie trzech historycznych krain: Warmii, Mazur i Powiśla. To raj dla entuzjastów żeglarstwa, kajakarstwa oraz nurkowania.
Coraz więcej polskich i zagranicznych turystów - każdy na swój sposób - na nowo odkrywa tę niezwykłą "krainę tysiąca jezior", rzek, kanałów oraz Zalewu Wiślanego. Koneserów tradycyjnej kuchni zapraszają miejsca oznaczone tablicami "Dziedzictwo kulinarne - Warmia, Mazury, Powiśle", w których odnaleźć możemy regionalne dania i artykuły spożywcze. Łatwo zatracić się w tym niezwykłym regionie Polski, a nasza pierwsza podróż może stać się początkiem nowego zauroczenia.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- przypinka (PIN) Województwa Warmińsko-Mazurskiego w etui - kolejna 2198 w kolekcji !!!


Bardzo się z niej cieszę, ponieważ akurat tej wpinki brakowało mi na liście województw w mojej PIN-owej kolekcji - DZIĘKUJE 😊

Druga przesyłka jest od pewnego zagranicznego miasta.
W drugiej przesyłce było:
- informacja o tym mieście,
- 2 przypinki (PIN) jedna zasili kolekcję a druga idzie na wymianę - kolejna 2199 w kolekcji !!!


Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy.
A w trzeciej przesyłce można było znaleźć:
- latarka z otwieraczem do butelek (na pewno się przyda),
- smyczka,
- długopis,


PIN-owe SPRAWY:
Jak widzicie po dzisiejszych przesyłkach brakuje mi obecnie tylko jednego PIN-a do tej upragnionej liczny 2200. Kilka dni temu musiałem wypiąć dwie wpinki z kolekcji, ponieważ zauważyłem, że te dublują się - tak to jest, jak się ma 20 tablic z okazami 😀 Cieszę się także, ponieważ powoli udaje mi się kompletować wpinki z mojego Powiatu Siedleckiego. Na załączonym zdjęciu poniżej możecie zobaczyć jak się właśnie on prezentuje 😉 Mam nadzieje, że brakujące Gminy: Domanice, Korczew, Mokobody, Paprotnia, Przesmyki, Skórzec, Suchożebry oraz Wodynie uda mi się szybko dołączyć do mojej kolekcji 😊


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...