poniedziałek, 25 czerwca 2018

Poniedziałkowa - 1 koperta urzędowa + relacja z koncertu - wpis numer 677

Dziś mamy 25 czerwca 2018r. Witajcie Serdecznie 😎 Na progu nowego tygodnia pracy i wakacji chciałbym Wam zaprezentować mój kolejny gadżetowy wpis na blogu. Może dziś tak symbolicznie tylko jedna mała koperta od listonosza ale za to przygotowałem dla Was także relację z pewnego koncertu - o tym więcej już za chwilę 😉 Co do pozytywów to jeszcze dokładnie swojej skrzynki mailowej nie sprawdzałem ale chyba mignęło mi się dwie miłe wiadomość od urzędów 😀

Mam nadzieje że podobał Wam się mój specjalny sobotni wpis z okazji "nowej setki" przypinek (PIN) - obecnie moja kolekcja to 2200 wpinek LINK

RELACJA Z KONCERTU:
W sobotę (23.06) o godzinie 18:00 w siedleckim amfiteatrze z okazji Dnia Ojca obył się Wieczór Chwały pod hasłem "Mój tata - mój bohater". Organizatorem spotkania była Wspólnota Jednego Ducha a gościem wieczoru a zarazem jego współprowadzącym był Dariusz Kowalski - znany aktor teatralny i filmowy. Swój patronat nad koncertem objęli: Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda i Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Niestety ponownie jak rok prawie przez cały wieczór królowała deszczowa aura.


Tytuł jest niezmienny od pierwszej edycji i ma być pozytywnym przesłaniem, podkreślającym rolę ojców – szczególnie w kontekście zauważalnego w społeczeństwie kryzysu ojcostwa i męskości. Na ten wieczór byli zaproszeni tylko mężczyźni, ale i całe rodziny: ojcowie z dziećmi i mężowie z żonami. – Chcący podziękować Bogu za Jego ojcostwo i za doświadczenie opiekuńczej miłości. Będzie też okazja do modlitwy o silną wiarę dla wzorowych ojców, ale też o uzdrowienie dla tych, którzy są w nałogach, depresji czy chorobie. Polecimy Bogu także tych, którzy odczuwają brak swoich ojców, pary przeżywające kryzys, ojców, którzy utracili swoje dzieci bądź nie mogą się ich doczekać, wreszcie narzeczonych, którzy chcą zostać rodzicami.

!!! ZAPRASZAM NA MOJĄ RELACJĘ !!!


I coś dla osób lubiącą oglądać filmy:


Po koncercie udało mi się zdobyć autograf od Dariusza Kowalskiego:

Dariusz Kowalski - polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W 1990 ukończył studia we wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na deskach teatru debiutował w tym samym roku jako jeden z chóru w spektaklu "Edyp królem" Sofoklesa w reżyserii Mariusza Orskiego. Dwa lata później zadebiutował w belgijsko-francusko-holenderskiej produkcji filmowej Stijna Coninxa "Daens". W polskim filmie fabularnym pojawił się po raz pierwszy w 1992- w horrorze Łukasza Karwowskiego "Listopad". Największą popularność zyskał dzięki serialowi telewizyjnemu Plebania, w którym wcielił się w rolę Janusza Tracza, postaci, która bywa określana najczarniejszym charakterem w polskiej telewizji. Występował w teatrach: Studyjnym'83 im. Juliana Tuwima w Łodzi (1990-93), Lubuskim im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze (1991) i Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1993-98). Od 1998 jest związany z Teatrem Nowym w Łodzi.


To tyle mojej relacji 😊 najwyższy czas przejść do prezentacji mojej dzisiejszej koperty na blogu
3,2,1 START...

PS: Pokażcie swoją obecność na moim blogu w postaci nowych komentarzy od lajków na fanpage'u - POZDRAWIAM


Pierwsza i ostatnia na dziś koperta jest od Urzędu Miasta Radzionków - miasto w południowej Polsce, województwo śląskie, powiat tarnogórski. Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.


Atrakcje w Radzionkowie:
W Radzionkowie znajduje się unikatowe w Polsce Muzeum Chleba (ul. Nałkowskiej 5) - prywatne ciekawe muzeum, w którym można nie tylko zobaczyć stare sprzęty i urządzenia, ale również samodzielnie upiec bułeczkę lub małą chałkę. Podobne Muzeum Chleba istnieje w Ustce. Od niedawna w Radzionkowie działa też ośrodek Riding Club (ul. Anieli Krzywoń 1) - ośrodek konny, a ponadto hotel. Odbywają się tu ciekawe wydarzenia, m.in. Zawody Jeździeckie, Strong Man itp.

Ciekawym miejscem w Radzionkowie jest Księża Góra, ul. Księżogórska - najwyższe wzniesienie na Garbie Tarnogórskim (357 m n.p.m.). Na jej terenie w okresie międzywojennym powstał atrakcyjny park, z inicjatywy Jerzego Ziętka. Do dzisiaj mieszkańcom służy tutaj kąpielisko, jednak od 2010 roku teren ten jako MOSiR przeszedł gruntowną rewitalizację. Powstały piękne obiekty rekreacji sportowej, w tym kąpielisko, boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej czy korty tenisowe. Ponadto na dzieci czekają atrakcyjne place zabaw, bezpłatny mini park linowy oraz siłownia na powietrzu. Są też ścieżki nordic walking i trasy rowerowe. Obok MOSiR bezpłatnie odwiedzić też można Śląski Ogród Botaniczny. Przy ulicy Nałkowskiej 51 znajduje się Mini Skansen Górniczy, w skład którego wchodzi kapliczka Św. Barbary oraz kilka urządzeń z istniejącej w tym miejscu Kopalni Powstańców Śląskich

Zabytki w Radzionkowie:
W Radzionkowie warto też zobaczyć zabytkowy kościół Św. Wojciecha (ul. Św. Wojciecha 48) - neogotycką świątynię z 1875 roku ze strzelistą wieżą. Wewnątrz znajdują się neogotyckie ołtarze, rzeźbione w drewnie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w pierwszej kopercie znalazłem:
- przypinka (PIN) kolejna 2203 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...