poniedziałek, 16 lipca 2018

Poniedziałkowe - 9 przesyłek, na rozpoczęcie nowego tygodnia duże ŁAŁ - wpis numer 684

Dziś mamy 16 lipca 2018r. No i znów na progu nowego tygodnia muszę Wam zakomunikować bardzo dobre wieści 😀 Otóż dziś od mojego listonosza otrzymałem "sporą kupkę" nowych przesyłek - łącznie naliczyłem ich 9. Z kolejnych dobrych informacji muszę Wam zdradzić o: nowym pozytywnie firmowym + pewna wymiana - szczegóły już wkrótce... Kurcze szkoda tylko że po mimo lata za oknem ciągle pada, pada i wypadać się nie może 😕😞😠😟


Reprezentacja Francji została Mistrzem Świata 2018r. - GRATULACJE 😎


Jak widzicie trochę pracy przed nami 😉😊 i od razu przejdę do prezentacji przesyłek na blogu 
3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Pokażcie w komentarzach czy takie jak dzisiejsze dni bogate w przesyłki mają się jeszcze powtarzać czy wolicie może takie spokojniejsze tępo po 2-3 przesyłki na wpis 😀😉


Pierwsza przesyłka pochodzi od klubu siatkarskiego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
ZAKSA S.A - polski męski klub siatkarski z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu. Jeden z najbardziej zasłużonych klubów w historii polskiej siatkówki. Siedmiokrotny mistrz Polski.
Od 16 lutego 2004 klub działa jako spółka akcyjna. Od sezonu 2007/2008 drużyna występuje w rozgrywkach pod nazwą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.


A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- 11 zdjęć z autografami zawodników: 1 Paweł Zatorski, 4 Krzysztof Rejno, 5 Marco Falaschi, 6 Benjamin Toniutti, 7 Rafał Buszek, 8 Sławomir Jungiewicz, 9 Łukasz Wiśniewski, 10 Mateusz Bieniek, 11 Maurice Torres, 15 Sam Deroo i 17 Aleksander Maziarz,
- smyczka klubowa,


!!! Dziękuje bardzo klubowi za super przesyłkę oraz trzymam kciuki za kolejne sportowe sukcesy !!!

Druga przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Kaliszu - powiat w Polsce, w Kaliskiem, od 1999 w województwie wielkopolskim, z siedzibą w Kaliszu. W skład powiatu wchodzi 9 gmin wiejskich i dwie miejsko-wiejskie. Miastami są Opatówek i Stawiszyn. Przez powiat kaliski przebiegają drogi krajowe nr 12 i 25, drogi wojewódzkie nr 442, 449, 470 i 471 oraz linia kolejowa nr 14 (Łódź Kaliska–Forst).


Powiat Kaliski mieści się w południowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego w Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Zajmuje powierzchnię 1160 km2 i postrzegany jest jako obszar o ogromnym potencjale ogrodniczym, sadowniczym i rolniczym. Powiat Kaliski jest godny uwagi każdego turysty. Przez jego granice przepływa 53-kilometrowy odcinek rzeki Prosny, której zakątki chętnie poznają uczestnicy spływów kajakowych. Turystów przyciągają również urokliwie położone zbiorniki wodne w Murowańcu, Brzezinach i Szałem.
Powiat Kaliski to cudowne zabytki i ogromne bogactwo historyczne skryte w 16 unikalnych kościołach należących do Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Szlak ten prowadzi do wszystkich zabytkowych Kościołów i jest jednym z ciekawszych szlaków Południowej Wielkopolski. Zwiedzanie Szlaku nie stanowi większych trudności i można to robić w różnej formie: turystyki pieszej, rowerowej, konnej, rodzinnej i weekendowej. W ramach promocji Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej turyści podróżujący po powiecie kaliskim mają możliwość zdobycia 4-stopniowej odznaki: brązowej, srebrnej, złotej i honorowej. Przyznanie odznaki odbywa się na podstawie prowadzenia, w dowolnej formie, kroniki z pieczęciami prafii lub wykonanymi zdjęciami z datownikiem, potwierdzającymi odwiedzenie kościołów.
To właśnie na terenie naszego powiatu mieści się jedyne w Europie Muzeum Historii Przemysłu, a także Muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie, urządzone w dworku będącym miejscem urodzenia pisarki. Na odwiedzających powiat kaliski czeka również bogactwo fauny i flory rezerwatów przyrody "Olbina" i "Brzeziny" oraz szlaku Natura 2000. A odkrywanie tajemnic ma niepowtarzalny smak, szczególnie gdy podążamy tropem restauracji tworzących Szlak Kulinarny "Kaliskie Smaki".                                                                                                                               
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce było:
- folder reklamowy "Powiat Kaliski godny Twojej uwagi !",
- 2 mapy,
- 3 ulotki,
- magnes na lodówkę,
- odblask (nie ma na zdjęciu),
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna 2212 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Dobrodzieniu - miasto na Górnym Śląsku, w województwie opolskim, powiat oleski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Dobrodzień. Miasto znajduje się między Opolem a Lublińcem. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa częstochowskiego. Przed rokiem 1975 Dobrodzień należał do powiatu lublinieckiego. Miejscowość położona na historycznej ziemi lublinieckiej.


Pewnie spytacie się mnie co warto zobaczyć w tym mieście - odpowiadam: 
- Miasto w ramach historycznego założenia, 
- Kościół parafialny pod wezwaniem św. Marii Magdaleny, z l. 1851-1854, cmentarz przykościelny, 
- Kościół cmentarny pod wezwaniem św. Walentego, drewniany, z połowy XVII w.,
- Cmentarz żydowski, z XVIII w.,
- Dwór, z połowy XIX w.,
- Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, z l. 1847-1851,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

DOBRODZIEŃ stolarstwem stoi
A w trzeciej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- mapa miasta,
- ołówek,


Czwarta przesyłka jest od Urzędu Gminy Kłaj - gmina wiejska w powiecie wielickim, województwo małopolskie. Siedzibą gminy jest Kłaj. Gmina Kłaj zajmuje powierzchnię 8262 ha z czego 4340 ha stanowią lasy Puszczy Niepołomickiej. Pozostałą część stanowią: grunty orne – 2198 ha, łąki – 685 ha, pastwiska – 181 ha, tereny zabudowy – 279 ha oraz inne – 579 ha.


Gmina położona jest w zachodnim krańcu Kotliny Sandomierskiej, na jej południowym obrzeżu, w mezoregionie Doliny Raby. Obszar wysunięty najbardziej na zachód (przy granicy z Szarowem) sięga wzniesień mezoregionu Wysoczyzn Przykarpackich – Wysoczyzny Wielicko-Gdowskiej. 600 m południowej granicy Kłaja stanowi rzeka Raba, reszta przypada na Targowisko. Północną granicę wsi stanowi linia południowego skraju głównego kompleksu Puszczy Niepołomickiej. W rzeczywistości granica Kłaja wbiega głęboko w leśne ostępy, obejmuje środkową część Puszczy, północno-wschodnie obrzeże torfowiska Błoto oraz uroczyska takie jak: Grójec, Gibiel, Kowalina, Kozi Las, Lipowiec, Na Poszynie, Poszynka, Wielki Pagórek, Wilczy Las, Załęcze, Zamłynie i Żółty Pagórek. Większa część wsi oraz należące do niej uroczyska zostały ukształtowane w okresie zlodowacenia środkowopolskiego i bałtyckiego, jako stożek napływowy Raby. Osobliwością geologiczną Kłaja a właściwie jego puszczańskiej części, jest wzniesienie Kobyła Głowa, położone około 3 km na północ od stacji kolejowej. Wzniesienie to ma charakter ostańca, pagórka morenowego z okresu pierwszego zlodowacenia krakowskiego, które ocalało w trakcie późniejszej erozji. Na południe od przysiółka Goły Brzeg i w bezpośrednim jego sąsiedztwie, rozlewa się jedno z najdłuższych i najbardziej okazałych rabisk, czyli starorzeczy Raby. W latach siedemdziesiątych od głównego koryta Raby zostało ono odcięte w górnym biegu tamą, a nowe przeprowadzono przekopem liczącym 0,5 km.
Ze względu na położenie i ukształtowanie gmina jest zaliczana do najmniej skażonych w woj. małopolskim, znalazła się w czołówce gmin polskich szczególnie dbających o ochronę środowiska przyrodniczego. Gmina Kłaj graniczy terytorialnie z gminami: Niepołomice, Drwinia, Gdów i Bochnia.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

GMINA KŁAJ naturalny raj dla Ciebie
A w czwartej przesyłce znalazłem:
- 3 foldery reklamowe,
- 2 mapy,
- długopis w etui,
- breloczek żubra,
- list,


Piąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Lipka - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat złotowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie pilskim. Nazwa gminy wzięła się od rozłożystych lip porastających okolicę. Siedziba gminy to Lipka.


Co warto zobaczyć w gminie Lipka - spieszę z pomocą:
We wsi Batorowo stoi bardzo cenny zabytek - szachulcowy kościół pod wezwaniem Dobrego Pasterza z barokowym hełmem wieży wybudowanej w 1786 roku. Wewnątrz kościoła zachwyca bogato zdobiony rokokowy ołtarz i ambona wykonana w tym samym roku. Obok kościoła znajduje się drewniana dzwonnica z XVIII wieku.

Kiełyn to wieś, która słynie ze Szwajcarii Kiełpińskiej, czyli pięknych porośniętych lasem pagórków z najwyższym wzniesieniem Górą Zamkową - Scholkzbergiem, jak mówią miejscowi. Prowadzą na nią drewniane schody, a na samej górze jest wykuta w skale nisza z obmurowaniem. Dokładna historia powstania tego miejsca i jego przeznaczenie nie są znane. Istnieją za to opowieści i legendy. Przy podstawie góry znajduje się miejsce odpoczynku - wiata z kominkiem oraz plac na ognisko. W Kiełpinie można również obejrzeć zabytkową chałupę z XVIII wieku Józega Pytla.

Mały Buczek szczyci się zabytkowym parkiem - pozostałością majątku Stanisława Goetzendorfa-Grabowskiego z 1737 roku. W parku rośnie wiele cennych gatunków drzew wraz ze słynną "aleją grabową". W okolicach Małego Buczka znajduje się też miejsce zwane grodziskiem - pozostałości po wczesnośredniowiecznym grodzie.

Obszar chronionego krajobrazu obejmuje tereny chronione ze względu na wyróżniający się krajobraz o zróżnicowanych ekosystemach, wartościowe ze względu na możliwości zaspokajania potrzeb związanych z turystyką i wypoczynkiem lub pełnioną funkcją korytarza ekologicznych. W granicach Gminy Lipka zlokalizowane są 3 obszary chronionego krajobrazu: "Dolina Łobżonki i Bory Kujańskie", "Pojezierze Wałeckie i Dolina Gwdy" oraz " Dolina Debrzynki".
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W piątej przesyłce było:
- 2 mapy,
- 14 pocztówek,


Szósta przesyłka jest od zagranicznego miasta.
A w szóstej przesyłce były:
- 2 przypinki (PIN) kolejne 2213 i 2214 w kolekcji !!!


Siódma MEGA przesyłka pochodzi od kolejnego dziś zagranicznego miasta.
W siódmej MEGA przesyłce znalazłem:
- 20 przypinek (PIN), (w tym jedna drewniana) z czego 14 zasili moją kolekcję a 6 pójdzie na wymianę - kolejne od 2215 do 2228 w kolekcji !!!
- metalowy żeton z herbem do wózków sklepowych,
- list,


!!! 😊 Takie przesyłki zagraniczne to ja bardzo lubię 😉 !!!

Ósma przesyłka jest od Biura Posła na Sejm RP.
A w ósmej przesyłce było:
- 8 pocztówek,
- 4 zakładki do książki,
- magnes z karteczkami na lodówkę,
- 5 sejmowych smyczek,


Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Biura Senatora RP.
W dziewiątej i ostatniej na dziś przesyłce było:
- metrówka z kalkulatorem i lupą,
- magnes na lodówkę,
- wizytówka,


 Historia lubi się powtarzać - tak jak w ubiegłym tygodnia tak i dziś moja kolekcja przypinek (PIN) zostanie uzupełniona w sumie o 17 nowych wpinek (w tym jedna drewniana) 😉:


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...