piątek, 10 sierpnia 2018

Środowo/Czwartkowo/Piątkowe - 8 przesyłek, moje kolekcję mają to do siebie że lubią się rozwijać - wpis numer 694

Dziś mamy 10 sierpnia 2018r.  Witajcie ponownie na moim blogu - miło mi że jesteście ze mną 😊 Po dwóch dnia wolnych od blogowania dziś przyszła kolej na łączony wpis z aż 8-ma przesyłkami do listonosza. Co do nowych pozytywów to jak na razie w tej kwestii cisza - sami wiecie wakacje/urlopy itp. sprawy. W środę za to pojawiła się miła odpowiedz od pewnej instytucji - więcej o tym już wkrótce...

KINO ACH TE KINO:
Jak możecie zauważyć w ostatnim czasie dość ustawicznie postanowiłem nadrobić sobie braki w ostatnich polskich premierach filmowych. Również wczoraj wybrałem się na kolejny seans - mowa tu o filmie "Sztuka Kochania".

 


Filmowa opowieść opowiada o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny Wisłockiej (1921-2005) śledzone są na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”.WIECZORNY SPACER:
W ostatnim czasie bardzo polubiłem wieczorne spacery - szczególne aby odpocząć od upalnej aury. Z racji też że bardzo lubię fotografować mam dla Was dziś trzy nowe zdjęcia z mojego miasta Siedlce.

Owe fotografie przedstawiają dwa obiekty zabytkowe: 
# 1 i 3) - najstarszy kościół w Siedlcach pod wezwaniem Świętego Stanisława,
#  2) matka kościołów Diecezji Siedleckiej czyli Katedra,


No to co 😁 chyba nie ma co dalej przedłużać i od razu zabieramy się za prezentacje nowych przesyłek na blogu 
3,2,1 JEDZIEMY Z TEMATEM...

PS: Miło mi będzie gdy zobaczę pod wpisem górę Waszych nowych komentarzy oraz lajków na fanpage'u - za wszystkie z góry dziękuje i pozdrawiam 😀😉😊


Pierwsza koperta jest od Kamila Kuli.
Kamil Kula - polski aktor. Zadebiutował rolą Igora w serialu Hotel 52, w którym grał w latach 2010–2013. W 2012 ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1 września 2013 jest etatowym aktorem Teatru Kwadrat w Warszawie. Zagrał tam główną rolę w spektaklu Ciotka Karola 3.0 w reżyserii Andrzeja Nejmana. Pierwszy raz na dużym ekranie pojawił się w filmie Oszukane w roli Pawła. Od 2015 gra salowego Szczepana w Na dobre i na złe. W 2016 zagrał główną rolę (Andrieja) we włoskim filmie Il traduttore u boku Claudii Gerini. Prywatnie jest mężem aktorki Marty Żmudy Trzebiatowskiej.


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Kamila Kuli,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 7 miesięcy i 15 dni,
Szczegóły: oryginał,

Druga koperta pochodzi od Józefa Pawłowskiego.
Józef Pawłowski - polski aktor. Jest wnukiem szermierza Jerzego Pawłowskiego i aktorki Teresy Szmigielówny. Jego drugi dziadek był pilotem, a babka pracowała jako farmaceutka. Jego matka jest lekarką. Ma czworo rodzeństwa; jego starszy brat Stefan też jest aktorem. W trakcie nauki w trzeciej klasie szkoły podstawowej wystąpił w swoim pierwszym konkursie teatralnym, po udziale w którym zdecydował się na karierę aktorską. Należał do osiedlowego koła teatralnego, w czasach gimnazjalnych dołączył do koła teatralnego w Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki. Należał też do Ogniska Teatralnego „U Machulskich” Ewy i Juliusza Machulskich. Podjął naukę w Akademii Teatralnej w Warszawie. W 2011 roku wziął udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Wystąpił między innymi w filmie Jack Strong w reżyserii Władysława Pasikowskiego, gdzie razem z bratem wcielał się w postać Waldemara Kuklińskiego, syna głównego bohatera filmu – pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. W 2014 roku zagrał główną rolę w filmie wojennym Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy, wcielając się w postać Stefana Zawadzkiego. Jest również aktorem dubbingowym; użyczył między innymi głosu Frodo Bagginsowi w polskojęzycznej wersji filmu Hobbit: Niezwykła podróż.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Józefa Pawłowskiego,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 4 miesiące i 4 dni,
Szczegóły: oryginał,

Trzecia koperta jest od Zygmunta Chajzera.
Zygmunt Chajzer - polski dziennikarz oraz prezenter radiowy i telewizyjny. Przez wiele lat był dziennikarzem Radiowej Jedynki. Był gospodarzem audycji, takich jak Sygnały dnia i Lato z Radiem. Do maja 2012 prowadził audycję Cztery pory roku. Od kwietnia 2013 jest związany z Radiem Złote Przeboje, w którym do czerwca 2013, a później od 26 czerwca 2017 do końca sierpnia 2017, wraz z synem Filipem prowadził konkurs Chajzer kontra Chajzer. W latach 2013–2014 prowadził koncerty podczas letniej trasy koncertowej rozgłośni – Złote Przeboje na wakacjach. Od września 2013 do czerwca 2014 prowadził audycję Piątek u Chajzerów, również z Filipem Chajzerem. Od września 2014 do grudnia 2015 był gospodarzem programu Chajzer na weekend. Od czerwca 2015 prowadzi Pogodny poranek w Radiu Pogoda, a od września 2016 od poniedziałku do piątku w duecie z Joanną Kruk. Prowadził Dziennik Telewizyjny (1984-1989) i Wiadomości w TVP1. Był gospodarzem teleturniejów i programów rozrywkowych, takich jak: Teletombola (TVP), Idź na całość (1997–2000), Na zawsze razem (2005), Grasz czy nie grasz (2005–2007), Gwiezdny Cyrk (2008) (wraz z Agnieszką Popielewicz), Moment prawdy (2009–2010) (Polsat), TeleGra (2000–2001), Chwila prawdy (2002–2004) i Ananasy z mojej klasy (2001–2002) (TVN). Jesienią 2007 brał udział w pierwszej edycji programu TVP2 Gwiazdy tańczą na lodzie. Jego partnerką taneczną była Aleksandra Kauc, z którą zajął dziewiąte miejsce. Jesienią 2009 uczestniczył w dziesiątej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. Jego partnerką była Blanka Winiarska, z którą zajął szóste miejsce. Jesienią 2018 TVN wyemituje trzeci sezon programu Ameryka Express z udziałem m.in. Zygmunta Chajzera i jego syna, Filipa. Jest zdobywcą dwóch Telekamer „Tele Tygodnia” w kategorii Rozrywka za 1998 i Teleturnieje i gry za 1999 rok. W listopadzie 2000 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Kto nie pamięta legendarnego teleturnieju "Idź na całość" emitowanego od 7 września 1997 do 26 maja 2001 w Telewizji Polsat, gdzie pierwszym prowadzącym był wspomniany już Zygmunt Chajzer 😀


A w trzeciej kopercie znalazłem:
- zdjęcie z autografem od Zygmunta Chajzera,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: nie mogę zdradzić,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Czwarta koperta należy do Grzegorza Krychowiaka.
Grzegorz Krychowiak - polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w rosyjskim klubie Lokomotiw Moskwa, gdzie przebywa na wypożyczeniu z Paris Saint-Germain, a także reprezentant Polski. Uczestnik Mistrzostw Europy 2016 i Mistrzostw Świata 2018.


W czwartej kopercie była:
- oryginalna pocztówka PZPN-u z podpisem Grzegorza Krychowiaka,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: nie pytajcie bo nie wiem sam gdzie pisałem - dawno to było,
Ile czekałem: -,
Szczegóły: oryginał,

Może ktoś z Was na chęć na wymianę ze mną i podpis Grzegorza na plakacie ???


Piąta przesyłka pochodzi od klubu piłkarskiego Arka Gdynia.
Arka Gdynia - polski klub piłkarski grający w Ekstraklasie. Klub jest kontynuatorem tradycji sportowych takich zrzeszeń jak K.S. Gdynia, K.S. Kotwica czy RKS Arka sięgających historią do 1929 roku, który uważany jest za oficjalną datę utworzenia klubu. Dwukrotny zdobywca Pucharu Polski (1979 i 2017), dwukrotny zdobywca Superpucharu Polski (2017 i 2018) oraz uczestnik Pucharu Zdobywców Pucharów (1979/1980) i eliminacji Ligi Europy (2017/2018). Najbardziej utytułowany klub piłkarski w województwie pomorskim.


A w piątej przesyłce była:
- pocztówka z podpisami zawodników Arki Gdynia,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Szósta przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie - miasto w województwie małopolskim, powiat krakowski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej. Miasto jest położone nad rzeką Skawinką, kilkanaście kilometrów na południowy zachód od centrum Krakowa. Jest jednym z ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej. Było to miasto opactwa benedyktynów tynieckich w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego w końcu XVI wieku.


A w Skawinie warto zobaczyć między innymi:
- Pałacyk Sokół oraz Park Miejski im. J. Piłsudskiego, ul. Kublińskiego,
- Rynek w Skawinie z Ratuszem,
- Muzeum Regionalne w Skawinie,
- Kościół Św. Szymona i Judy Tadeusza,
- Renesansowy kościół Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,
- Harcerska Izba Pamięci,
- Dworek w Jurczycach,
- Izba Pamięci Rodu Hallerów,
- Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krzęcinie,
- Kościół pomocniczy Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Woli Radziszowskiej z XV wieku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- 2 mapy,
- notes,
- 4 duże pocztówki,
- opaska odblaskowa,
- breloczek odblaskowy (nie ma go na zdjęciu),
- długopis,
- przypinka (PIN) z herbem w etui - kolejna 2253 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje bardzo jednej osobie z UMiG Skawina za miły kontakt 😊 !!!

Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Gronowo Elbląskie - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, powiat elbląski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie elbląskim. W skład gminy wchodzi 15 sołectw : Błotnica, Czarna Grobla, Fiszewo, Gajewiec, Gronowo Elbląskie, Jasionno, Jegłownik, Karczowiska Górne, Mojkowo, Nogat, Oleśno, Rozgart, Różany, Szopy, Wikrowo. Siedziba gminy to Gronowo Elbląskie.


Do najcenniejszych zabytków na terenie gminy należą:
- Ruiny kościoła w Fiszewie wraz z przykościelnym cmentarzem,
- Cmentarz ewangelicki w Fiszewie, kostnica, dzwonnica,
- Dworzec PKP w Gronowie Elbląskim,
- Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jegłowniku,
- Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rozgarcie wraz z dzwonnicą,
- Cmentarz menonicki w Rozgarcie,
- Domy podcieniowe w miejscowościach Rozgart i Różany,
- Most drogowy zwodzony w Szopach,

Także wartymi uwagi są też szlaki i atrakcje turystyczne:
* Szlak Żuławski: szlak łączący Gronowo Elbląskie ze Starym Polem,
* szlak rowerowy żółty: Markusy – Różany – Gronowo Elbląskie – Jegłownik – Wikrowo – Elbląg,
* szlak rowerowy czerwony: Szaleniec – Rozgart – Różany – Gronowo Elbląskie – Jegłownik – Wikrowo – Elbląg,
* szlak rowerowy zielony: Stare Pole – Fiszewo – Gronowo Elbląskie – Jegłownik – Wikrowo – Elbląg,
* szlak rowerowy niebieski: Markusy – Różany – Gronowo Elbląskie – Jegłownik – Nogat – Kopanka Pierwsza – Michałowo,
* szlaki kajakowe: z Elbląga rzeką Tiną do wsi Różany oraz z Elbląga rzeką Fiszewką do wsi Szopy,
* zabytkowe urządzenia techniczne (stacje pomp, mosty zwodzone, wrota przeciwpowodziowe, śluzy),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce była:
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2254 w kolekcji !!!


Ósma i ostatnia na dziś koperta pochodzi od pewnego niemieckiego miasta.
W ósmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- spinka do krawata,
- 2 przypinki (PIN) kolejne 2255 i 2256 w kolekcji !!!


Taki trzy dniowy maraton przesyłek to ja bardzo lubię 😀 i na dodatek dwie moje kolekcje zostały uzupełnione o nowe okazy:


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...