środa, 22 sierpnia 2018

Środowe - 3 koperty, chwile z emocjami sportowymi i wycieczka w okolicach Warszawy - wpis numer 698

Dziś mamy 22 sierpnia 2018r. Środowe popołudnie to bardzo dobra chwila aby przedstawić Wam mój nowy gadżetowy wpis na blogu 😀 - usiądźcie sobie wygodnie a ja przejdę od razu do konkretów... Dziś od listonosza otrzymałem łącznie 3 nowe koperty. A co było wewnątrz tego dowiecie się za chwilę... Jutro zaś planuje taki mały wypad za miasto - na zakończenie lata. Z tego też powodu na wszystkie maile i inne wiadomości odpowiem po powrocie wieczorem.

ZAPROSZENIE NA FILM:
Przeglądają gazetę zauważyłem że dziś o godzinie 20:40 na Polsacie będzie emitowany film "Kogel Mogel". Komedia choć z 1988 roku to na pewno jest dobrze znana przez różne pokolenia - te dorosłe i te młodsze. Także w ostatnim czasie dość głośno robi się na temat nagrania trzeciej część tego filmu. Premiera "Kogel-mogel 3" zapowiadana jest na rok 2019. Warto też podkreślić, że będzie to kontynuacja losów bohaterów.

A oto trzy moje autografy zdobyte od starej obsady tego filmu:
Ewa Kasprzyk/Barbara Wolańska, Zdzisław Wardejn/Marian Wolański i Jerzy Rogalski/Stanisław Kolasa,


I na koniec tak na poprawę humoru 😁 kilka najlepszych tekstów ze wspomnianej komedii: 
* Marian! Tu jest jakby luksusowo!
  – Wolańska (Ewa Kasprzyk)
* Inaczej pójdziesz do przedszkola i będą cię znowu przywiązywać do kaloryfera! 
– Wolańska (Ewa Kasprzyk) 
* Od tej miłości to człowiek całkiem głupieje. A jak sobie tak spokojnie wykalkuluje, to całkiem inna kalkulacja.   
– Solska (Katarzyna Łaniewska) 
* Otóż stryjeczny wuj szwagra mego drugiego męża (…), niesłychanie przystojny… 
– Wolańska, babcia Piotrusia (Małgorzata Lorentowicz) 
* Jak co łaska będzie większa, to i zapowiedzi się przyśpieszy… 
– Jan Zawada (Ferdynand Matysik) 
* Ja tam jestem za równouprawnieniem, ale kobieta ma słuchać męża!
– Paweł Zawada (Dariusz Siatkowski) 
* Marian, no zrób coś. Zobacz, przecież on jest jakby bez spodni! 
 – Wolańska (Ewa Kasprzyk) 
* Nie ma takiej możliwości, żeby było coś niemożliwe.  
– Solski (Jerzy Turek) 
Jak mówię, to mówię, a jak mówię, to wiem. 
 – Solski (Jerzy Turek) 
Ty może i głupia nie jesteś, ale rozumu to ty nie masz za grosz!  
– Solski (Jerzy Turek) 
Oj córciu, córciu. Długo ty już panienką nie będziesz!
 – Solska (Katarzyna Łaniewska)

Z filmowych tematów czas przejść na te gadżetowe i zaprezentować Wam moje najnowsze przesyłki na blogu
3,2,1 GO...

PS: Nie będę ukrywał że tak po cichu liczę na Wasze komentarze i lajki - z góry za każdą ilość dziękuje 😊


Pierwsza koperta pochodzi od klubu piłkarskiego Wisła Płock.
Wisła Płock - polski klub piłkarski mężczyzn z siedzibą w Płocku, od sezonu 2016/2017 występujący w Ekstraklasie. Jednokrotny zdobywca Pucharu Polski i Superpucharu Polski. Trzykrotny uczestnik Pucharu UEFA. Za każdym razem kończył udział na II rundzie eliminacyjnej.


A w pierwszej kopercie znalazłem:
- 12 kart z autografami piłkarzy Wisły Płock takich jak: 4 Damian Szymański, 5 Bartłomiej Sielewski, 6 Damian Rasak, 8 Dominik Furman, 10 Giorgi Merebashvili, 14 Adam Dźwigała, 16 Oskar Zawada, 17 Damian Byrtek, 18 Adam Uryga, 20 Cezary Stefańczyk, 23 Semir Štilić, 26 Igor Łasicki,


!!! Dziękuje bardzo za 12 kart z autografami piłkarzy oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga zagraniczna koperta jest od pewnego nadawcy.
Simon Eder - austriacki biathlonista, z zawodu żołnierz. Wicemistrz olimpijski w sztafecie oraz wicemistrz świata w sztafecie z 2009 roku, złoty i brązowy medalista mistrzostw świata juniorów. W swoim dorobku ma również złoto i brąz mistrzostw Europy juniorów. Jego największe osiągnięcie w Pucharze świata to zdobycie drugiego miejsca w biegu pościgowym w Anterselva dnia 24 stycznia 2009. Jego ojciec, Alfred Eder, również był biathlonistą.

Sven Grossegger - austriacki biathlonista. Dwukrotny wicemistrz Europy w sztafecie, wicemistrz świata juniorów w sztafecie. Trzykrotny uczestnik mistrzostw świata juniorów w biathlonie. 

Dominik Landertinger - austriacki biathlonista, reprezentant kraju w zawodach Pucharu Świata, wicemistrz olimpijski w sztafecie z Vancouver 2010 oraz w sprincie z Soczi 2014, mistrz świata w biegu masowym i wicemistrz w sztafecie z 2009 roku. Trzeci zawodnik w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2012/2013. Zdobywca małej kryształowej kuli w sezonie 2008/2009 za bieg masowy. Landertinger trenuje biathlon od roku 1999. W roku 2004 po raz pierwszy wystąpił na Mistrzostwach Świata Juniorów. Dwa lata później zdobył brązowy medal w biegu indywidualnym oraz srebro w sztafecie. W 2007 r., w Martello został mistrzem świata juniorów w sztafecie oraz zdobył srebrny medal w sprincie. W sezonie 2007/2008 zadebiutował w zawodach Pucharu Świata. W swoich pierwszych zawodach zajął 18 miejsce w biegu indywidualnym oraz 12 w sprincie. Podczas zawodów w Ruhpolding w sezonie 2008/2009 pierwszy raz stanął na podium zajmując drugie miejsce w sprincie oraz trzecie w biegu pościgowym. Tydzień później również zaprezentował dobrą formę zajmując drugie miejsce w biegu masowym w Anterselvie. Na mistrzostwach świata w P'yŏngch'ang w 2009 r. zdobył złoty medal w biegu masowym oraz srebro w sztafecie, wspólnie z Danielem Mesotitschem, Simonem Ederem oraz Christophem Sumanem. Osiągnięcie ze sztafety Landertinger, powtórzył rok później na zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver. W sezonie 2012/2013 zajął najwyższe w swojej karierze, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Rok później na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi zdobył pierwszy indywidualny medal Igrzysk, zajmując drugą lokatę w sprincie. Landertinger jest dobrym biegaczem, ale o wiele słabszym strzelcem. W sezonie 2009/2010 jego statystyka wynosiła 79.6%.


W drugiej kopercie były:
- 3 pocztówki z autografami kolejno: Simona Edera, Svena Grosseggerga i Dominika Landertingera,


!!! Dziękuje bardzo za trzy pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia i ostatnia na dziś koperta pochodzi od Urzędu Miasta Józefów - miasto w województwie mazowieckim, powiat otwocki, aglomeracja warszawska, położone przy ujściu Świdra do Wisły. Sąsiaduje na północy z Warszawą, zaś na południu z Otwockiem. Na terenie Józefowa położona jest część Mazowieckiego Parku Krajobrazowego oraz fragment mikroregionu etnograficznego Urzecze. Ponadto znajdują się tu trzy rezerwaty przyrody: Wyspy Świderskie, Wyspy Zawadowskie oraz Świder.


Miasto Józefów to miejsce, gdzie na pewno warto odwiedzić:
- Kościół świętego Maksymiliana Marii Kolbego,
- Kościół świętego Jana Chrzciciela,
- Kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej,
- Muzeum II Korpusu Polskiego,
- Rezerwat przyrody Wyspy Świderskie,
- Rezerwat przyrody Wyspy Zawadowskie,
- Rezerwat Świder,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej i ostatniej na dziś kopercie znalazłem:
- karteczki z magnesem na lodówkę,
- zapach samochodowy,
- 2 małe metalowe zakładki,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...