piątek, 31 sierpnia 2018

Czwartkowo/Piątkowe - 4 przesyłki/paczki, komu medal a kto chce odkrywać ciekawe regiony Polski ? - wpis numer 703

Dziś mamy 31 sierpnia 2018r. No i narobiło się 😒 - ostatni dzień tygodnia roboczo/gadżetowego, ostatni dzień sierpnia i ostatni dzień wakacji 😖 Już w najbliższy poniedziałek dzieci i nastolatki rozpoczął szkołę. Tak też w ostatnich dnia razem z bratem ciotecznym zastanawialiśmy się nad dniami wolnymi w ciągu najbliższych 10 szkolnych miesięcy. Wyszło niestety nie najlepiej otóż: Dzień Nauczyciela, Dzień Niepodległości oraz Trzech Króli wypada w niedziele - czyli nie mam mowy o wolnym dniu w tygodniu nauki 😌 Dobrze, że ja szkołę mam już za sobą...

Jeżeli chodzi o gadżety to przez te dwa dni (czwartek i piątek) łącznie otrzymałem: 1 paczkę od kuriera i 3 przesyłki wprost od mojego listonosza. Czekam także na moje listy wysłane do gwiazd z prośbą o autograf - mam nadzieje, że się szybko pojawią 😏 Nowe przesyłki jak widać przychodzą a skutkuje to tym że moja lista pozytywów w ostatnim czasie dość mocno została odchudzona 😐 Ale nie ma się czym przejmować, bo dziś otrzymałem miłą wiadomość na autograf oraz informacje od firmy typu: "Chętnie prześlemy Panu nasze gadżety - kurierem". DZIEJE SIĘ...

INFORMACJA:
Pewnie pamiętacie jeszcze jak na początku lipca w Siedlcach był nagrywany nowy odcinek serialu "Ojciec Mateusz" ? W związku z tym miło mi ogłosić że ten ten "siedlecki odcinek" będzie wyświetlony jako prapremiera dla siedlczan 23 września o godzinie 19:00 na Placu Sikorskiego - a cztery dni później 27 września zostanie on emitowany na antenie TVP 1.


IMPREZOWE MENU:
Tak jak już Wam informowałem na blogu w dniach 1-14 września w Siedlcach odbędą się dni miasta. Łącznie to kilkadziesiąt ciekawych imprez i koncertów. Najbliższy weekend (1-2 września) zapowiada się bardzo ciekawie. Otóż odbędą się w mieście: XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym (1-2.09.), Koncerty zespołów: Lemon i Bajm (1.09.) oraz XI Festiwal Teatrów Ulicznych (2.09.) - jest w czym wybierać a to nie koniec... 😉😊 Na pewno z tych wymienionych powyżej imprez na moim blogu znajdziecie relację foto/video - do zobaczenia już wkrótce...NOWY OKAZ:
Już dawno na blogu nie przedstawiałem Wam żadnego nowego okazu w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych - kurcze trochę ją zaniedbałem to fakt. W związku z tym postanowiłem to zmienić i dziś przedstawiam Wam maszynę wprost ze Stanów Zjednoczonych - mowa tu o okazje: Jeep Renegade Trailhawk (w kolorze białym). Tak się właśnie prezentuje...


PODOBA SIĘ WAM ?

I właśnie tym sposobem przeszliśmy do prezentacji nowych przesyłek i paczek na blogu 
3,2,1 JEDZIEMY...

PS: Pokażcie w komentarzach i lajki na fanpage'u jak Wam się podoba mój nowy wpis na blogu - pozdrawiam 😊


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od firmy Modern Forms Sp.z.o.o.
Modern Forms - to producent, który tworzy: oryginalne medale i statuetki, designerskie otwieracze na zamówienie, nowoczesne szyldy reklamowe, informacyjne, pamiątkowe oraz tablice unijne wg nowych wytycznych UE. Laserowe cięcie stali i nadruk UV. Firma to polska jakość, doceniona przez wiele znanych firm, prestiżowych marek i czołowym organizatorów imprez. Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową oraz na fanpage'a firmy.


A w pierwszej przesyłce kurierskiej znalazłem:
- teczkę z 9-cioma medalami w środku,
- 5 medali osobno dołączonych,
- katalog produktów,Firmie Modern Forms dziękuje za paczkę oraz muszę przyznać że wykonanie otrzymanych medali jest na bardzo wysokim poziomie. Wśród otrzymanych 14 medali są i: metalowe, plastikowe jak i drewniane - POLECAM 😀

Druga koperta jest od Urzędu Gminy Czudec - gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat strzyżowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie rzeszowskim.
Siedziba gminy to Czudec.


Czudec liczy dziś 2,8 tysięcy mieszkańców i zachował wiele ze swej miejskiej przeszłości: m.in. układ urbanistyczny z centralnie położonym rynkiem, w pobliżu którego znaleźć można liczne jeszcze drewniane domy mieszczańskie z przełomu XIX i XX w. oraz synagogę żydowską, w której obecnie mieści się biblioteka gminna. Cennym zabytkiem jest kościół parafialny świętej Trójcy, wzniesiony w stylu barokowym w latach 1713-34 i otoczony w 1752 r. murkiem z dwiema bramkami. Wewnątrz na szczególną uwagę zasługują bogato zdobione ołtarze boczne z XVIII w. i XIX w. ołtarz główny z cudownym obrazem M.B. Łaskawej. Interesujący jest także otoczony parkiem dawny zespół pałacowy Grabieńskich (dziś szkoła), w którym oprócz XVIII w. pałacu znaleźć można jeszcze oficynę zwaną skarbcem - prawdopodobnie wcześniejszy dwór z XVI w., a na starym cmentarzu kościół św. Marcina z XV w. Dawny dwór Jarochowskich z przełomu XIX i XX w. zachował się także w otoczeniu parku w Babicy, a w Nowej Wsi Czudecklej odnaleźć można pozostałości dworu Wasilewskich z połowy XIX w. i uroczą XIX w. kapliczkę św. Jana Nepomucena. Ten sam święty uwieczniony w XV w. rzeźbie spogląda z wysokiego cokołu na Pstrągową - wieś zaświadczającą o tragicznych losach tej ziemi w czasach II wojny światowej (pomnik ofiar pacyfikacji dokonanej w 1943 r.).
 
Obszar gminy zamyka od północy wał wzniesień Kamieńca (442 m n.p.m.), Wielkiego Działu (404 m n.p.m.) i Krzemionki (402 m n.p.m.) przez które na wschód przełamuje się Wisłok, tworząc tzw. Bramę Babicką. Sięgające 400 m n.p.m. wzgórza rozciągają się także na granicy z gminą Strzyżów (piękne punkty widokowe) oraz w zakolu Wisłoka koło Czudca (G. Zamkowa 336 m n.p.m.). Większość z nich porastają bogate gatunkowo lasy ze starodrzewem bukowym. Ich fragment (71 ha) objęto w 1997 r. ochroną w rezerwacie. "Wielki Las" (na północny-zachód od Czudca). Ciekawe krajobrazowo są także pozostałe tereny gminy, urozmaicone pasami wzniesień oddzielających sieć krótkich dolin rzecznych, m.in. potoku Pstrągówka i Gwoźnica. Urocze tereny Pogórza zachęcają do weekendowych wędrówek a zimą umożliwiają uprawianie narciarstwa (wyciąg orczykowy w Babicy). Dogodnym miejscem rekreacji są także brzegi Wisłoka, zwłaszcza popularne Zawisłocze. 
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej kopercie była:
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2264 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Lubrza - gmina wiejska w województwie lubuskim, powiat świebodziński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie zielonogórskim.
Siedziba gminy to Lubrza.


Gmina Lubrza oferuje turystom wiele atrakcji. Znakomite warunki klimatyczne, ukształtowanie terenu, liczne jeziora i lasy sprzyjające rekreacji. O walorach krajobrazowych stanowi duża liczba wzgórz morenowych pokrytych lasami i sięgających bezwzględnej wysokości ponad 100 m. Jeziora znajdujące się na tym terenie mają łączną powierzchnię 600 ha. Największe z nich - jezioro Niesłysz (na zdjęciu, z widokiem na miejscowość Przełazy) ma aż 563 ha. Lasy porastające gminę, to przede wszystkim drzewostan sosnowy i bukowy. W okolicach Nowej Wioski miłośnicy przyrody znajdą las dębowy i pełne uroku torfowiska. Nie brak tu również drzew pomnikowych (jest ich aż 12). We wsiach zachowały się liczne parki dworskie. Wśród rezerwatów na uwagę zasługuje zimowisko nietoperzy w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Do dziś podziemia zamieszkują nietoperze w liczbie ok. 20 tysięcy - ssaki uważane za bardzo tajemnicze zwierzęta. Ich bytowaniu sprzyja stała w tym miejscu temperatura (ok. 8-10 st. C) oraz wilgotność przekraczająca 100%. Dlatego, m.in. w północnej części podziemi, utworzono rezerwat nietoperzy "Nietoperek". Zimuje tu 12 gatunków tych ssaków. Pod koniec lat 80 odkryto tu również albinosa - jednego z kilku istniejących na świecie nietoperzy o białej sierści. Nietoperze zimując tworzą skupiska liczące czasami kilkaset osobników. Obecnie ochroną objęto również część południową MRU - Pętlę Boryszyńską.

Innym ciekawym rezerwatem jest "Pniewski Ług". W pobliżu jez. Pień, na wschód od Nowej Wioski, rozciąga się torfowisko porośnięte brzozami i sosnami. Na terenie gminy Lubrza znajduje się sporo obiektów przyrodniczych zasługujących na uwagę. Turystom polecić można nie tylko atrakcje związane z plażowaniem, ale również długie spacery i wycieczki rowerowe. Drogi leśne o dobrej nawierzchni sprzyjają tego typu wyprawom. W każdej wsi znajduje się przystanek PKS i sklepy spożywcze.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce było:
- mała i duża mapa,
- folder reklamowy,
- 3 pocztówki,
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2265 w kolekcji !!!


Czwarta i ostatnia na dziś koperta jest od Urzędu Gminy Sadki - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat nakielski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie bydgoskim. Siedzibą gminy są Sadki.


Gmina Sadki to miejsca warte odwiedzenia takie jak:
- Kościół pod wezwaniem Św. Wojciecha,
- Założenie pałacowo-parkowe w Samostrzelu,
- Założenie dworsko - parkowe w Broniewie, 
- Założenie dworsko - parkowe w Dębowie,
- Cmentarz rzymsko-katolicki pod wezwaniem Św. Wojciecha w Sadkach, 

Ciekawą formą promocji jest także wirtualny spacer po gminie Sadki - dostępy tutaj LINK

SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W czwartej i ostatniej kopercie było można znaleźć:
- breloczek w kształcie serca,
- zapach samochody,
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2266 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...