środa, 3 października 2018

Środowe - 2 koperty, wszystko przyjdzie w swoim czasie - wpis numer 718

Dziś mamy 3 października 2018r. No i proszę bardzo 😀 kolejny dzień nam się kłania, gdzie mogę coś nowego na blogu Wam przedstawić 😉😊 Dziś mój listonosz przygotował dla mnie zestaw dwóch kopert - dzięki którym kolejny dzień z rzędu będę mógł wzbogacić swoja kolekcję 😘 Przed południem w domu miałem małą robótkę do wykonania (tak mała konserwacja) - ale na szczęście wszystko poszło sprawie. Można powiedzieć że jestem chłopak pracujący - żadnej pracy się nie boje 😁 Także miło było mi powitać na mojej skrzynce mailowej wiadomość firmową typu: "Tak, przesyłkę wyślę" - dzieje się i to pozytywnie...

LUBIĘ POMAGAĆ:
Już w tą niedziele (7 października) w Siedlcach odbędą się dwie imprezy charytatywne. Mowa tu o:

1) Meczu charytatywnym Pogoń Siedlec i przyjaciele VS Zawodowa Reprezentacja Siedlec/ Stadion Miejski, ul. Jana Pawła II 6.
Środki zebrane zostaną przekazane dla Pawła Matłacza wychowanka MKP Pogoń Siedlce, który w czasie czasie meczu  uległ poważnej kontuzji, w wyniku której doznał urazu rdzenia kręgowego, co spowodowało paraliż czterokończynowy.


2) Wielkie urodziny Wiki - koncert charytatywny/Lodowisko Miejskie, ul. B.Prusa 6.
Celem imprezy jest zebranie pieniędzy na wybudzenie ze śpiączki 16-letniej Wiktorii. W styczniu bierzącego roku zapadła ona w śpiączkę. Choroba - porażenie czterokończynowe z jaką się mierzy - przyszła nagle. Podstawowym urządzeniem, które po wybudzeniu Wiktorii ułatwi jej komunikację jest cyber-oko. Aktualnie dziewczyna przebywa w klinice Budzik, gdzie jest stopniowo jest wybudzana. 27 września Wiki skończyła 16 lat i z tej okazji Stowarzyszenie Działamy Pomagamy - Skórzec postanowiło zorganizować koncert charytatywny. W trakcie imprezy przewidziane są aukcje i konkursy. Postawiona będzie też wielka skarbonka, do której będzie można wrzucać datki. Na scenie zaprezentują się gwiazdy disco-polo takie jak: Indigo, Skolim, Freestyle, Dawid, IN PULS, Power Bond,Taktyka, Nokaut, FAN MAX, Kasia Lesing, Jezz, Jamrose, Tarzan Boy, Aga En, Yankess, CLUBBERSI, EXAITED, Pudzian Band,Focus, B-qll i inni wstęp gratis! 


Czas nas goni a nowe przesyłki czekają na swoją prezentacje
3,2,1 ZAPINAMY PASY I RUSZAMY...

PS: Nowe komentarze od Was oraz lajki na fanpage'u są zawsze u mnie na blogu mile widziane - pozdrawiam 😉


Pierwsza koperta jest od zespołu Perfect.
Perfect - polski zespół muzyczny wykonujący muzykę rockową, założony w 1977 roku. Największą popularnością cieszył się do rozwiązania w 1983 roku. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia”. W 1993 roku zespół reaktywował się (bez udziału współzałożyciela i autora większości kompozycji – Zbigniewa Hołdysa) i działa do dziś. Obecnie w skład zespołu wchodzą: Grzegorz Markowski – śpiew, Piotr Urbanek – gitara basowa, Jacek Krzaklewski – gitara, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Piotr Szkudelski – perkusja, Krzysztof Patocki – perkusja (zastępstwo) oraz Sławomir Puchała – perkusja (zastępstwo).


A w pierwszej kopercie znalazłem: 
- 2 zdjęcia z autografami: Grzegorza Markowskiego i członków zespołu Perfect,


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografami, wsparcie mojej kolekcji oraz pewnej osobie za miły kontakt i pomoc w zdobyciu tych podpisów !!!
   
Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 12 dni,
Szczegóły: oryginały,

WSPOMNIENIA Z KONCERTU:
Kto bacznie śledzi moje wpis na blogu ten wie, że zespół Perfect był gwiazdą koncertu na Dni Siedlec 2017 (wspólnie z siedlecką grupą Upstrem i Margaret) - LINK do tego wpisu. Wtedy nie udało mi się zdobyć autografu od Pana Grzegorza dlatego teraz bardzo się cieszę, że to mi się udało. Poniżej prezentuje kilka zdjęć z tamtego koncertu:Druga i ostatnia na dziś koperta pochodzi od Piotra Sawczuka.
Piotr Sawczuk - polski duchowny rzymskokatolicki, doktor prawa kanonicznego, biskup pomocniczy siedlecki od 2013. Urodził się 29 stycznia 1962 w Puczycach. W 1981 ukończył naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej i złożył egzamin dojrzałości. W latach 1981–1987 odbył studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach. Święceń prezbiteratu udzielił mu 6 czerwca 1987 w katedrze siedleckiej biskup diecezjalny siedlecki Jan Mazur. W 1988 na Wydziale Teologicznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego uzyskał magisterium z teologii. W 1989 rozpoczął studia specjalistyczne na Wydziale Prawa Kanonicznego Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Magisterium z prawa kanonicznego uzyskał 22 czerwca 1992, zaś stopień doktora prawa kanonicznego otrzymał 27 czerwca 1996 po obronie dysertacji «Communicatio in sacris» w kanonicznym prawie karnym. W latach 1987–1989 pracował jako wikariusz w parafii Wisznice. W 1989 został pracownikiem kurii diecezji siedleckiej. W latach 1989–1990 był notariuszem w sądzie biskupim. W 1993 został sędzią sądu biskupiego. Od 1996 do 2003 pełnił funkcję notariusza kurii diecezjalnej. W 2003 został kanclerzem kurii. 7 listopada 2009 objął również urząd wikariusza generalnego. Ponadto w 2003 został z urzędu członkiem rady kapłańskiej, a w 2007 wszedł w skład kolegium konsultorów. Brał czynny udział w pracach II Synodu Diecezji Siedleckiej, pełniąc funkcje przewodniczącego Komisji Przygotowawczej (od 2011) i członka Komisji Głównej (od 2012). Jako delegat biskupów siedleckich udzielał sakramentu bierzmowania i przeprowadzał wizytacje kanoniczne w parafiach. W 2003 został kanonikiem honorowym, zaś w 2009 kanonikiem gremialnym i prałatem scholastykiem Kapituły Katedralnej Siedleckiej. W 2010 papież Benedykt XVI nadał mu godność kapelana Jego Świątobliwości. W 1996 został wykładowcą prawa kanonicznego w siedleckim seminarium duchownym. W latach 1996–2011 ten sam przedmiot wykładał również w Instytucie Teologicznym w Siedlcach. 19 stycznia 2013 papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym diecezji siedleckiej ze stolicą tytularną Ottana. Święcenia biskupie otrzymał 6 kwietnia 2013 w katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Siedlcach. Głównym konsekratorem był Zbigniew Kiernikowski, biskup diecezjalny siedlecki, zaś współkonsekratorami arcybiskup Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, i Henryk Tomasik, biskup diecezjalny radomski. Jako zawołanie biskupie przyjął słowa „Nomini Tuo da gloriam” (Twemu Imieniu daj chwałę). W 2014 w związku z przeniesieniem dotychczasowego biskupa diecezjalnego Zbigniewa Kiernikowskiego do diecezji legnickiej do czasu objęcia diecezji przez Kazimierza Gurdę pełnił funkcję administratora apostolskiego diecezji. W ramach Konferencji Episkopatu Polski został w 2013 delegatem ds. Duszpasterstwa Polskich Przetwórców Żywności, a w 2014 delegatem ds. Duszpasterstwa Prawników i członkiem Rady Prawnej.


W drugiej i ostatniej na dziś kopercie było:
- zdjęcie z podpisem mojego księdza Biskupa Pomocniczego Diecezji Siedleckiej Piotra Sawczuka,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...