poniedziałek, 28 stycznia 2019

Poniedziałkowe - 4 przesyłki, miszmasz czyli gadżetowe rozpoczęcie nowego tygodnia - wpis numer 760

Dziś mamy 28 stycznia 2019 rok. Nowy tydzień to nowe przesyłki i podwójne siły do blogowania 😀 Co powiecie na 4 nowe koperty zapowiadane na fanpage'u wprost od mojego listonosza. Czy ten post "będzie jakby luksusowy" - to oceńcie sami 😊 Dzieci i młodzież się cieszą, ponieważ od dziś w moim województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie zimowe. Ostatnie dni to także nowe pozycje na mojej liście pozytywów. Łącznie pojawiło się 5 nadawców przesyłek: pewna wymiana, pewny zakup, autograf z odpowiedzią "chętnie dorzucę swój podpis do twojej gigantycznej kolekcji" + 2 urzędowe.

JUŻ JUTRO ZAPRASZAM NA KOLEJNY GADŻETOWY WPIS NA BLOGU 
😉mam nadzieje na waszą obecność😊

DO KINA:
W weekend tak w sobotnie popołudnie wybrałem się do kina na premierę dalszych losów Kasi Zawada-Solskiej - mowa tu o filmie "Miszmasz Kogel Mogel 3". Po tłumach w kinie mogę chyba śmiało powiedzieć, że w Siedlcach zainteresowanie tą produkcją jest duże. Trzecia część opowiada o głównej bohaterce Kasi (Grażyna Błęcka-Kolska), która nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

Lekka i zabawna komedia obyczajowa, która bardzo przypadła mi do gustu. Na duży plus zasługuje także obsada produkcji - miło zobaczyć dalsze losy bohaterów po 30 latach od poprzedniej części. Film ode mnie zasługuje na szkolną 5-tkę - to jest tylko mowa opinia.


Podobnie jak to było z filmem "Diablo. Wyścig o wszystko" tak z "Kogel Mogel 3" prezentuje Wam autografy zdobyte od obsady produkcji + bonus - gwiazdy muzyczne: Ewa Kasprzyk (Barbara Wolańska), Zdzisława Wardejn (profesor Marian Wolański), Jerzy Rogalski (sołtys Stanisława Kolasa), Anna Mucha (urzędniczka Bożena), Mikołaj Roznerski (Paweł), Zenon Martyniuk (gwiazda disco polo), zespół Classic (gwiazda disco polo).


Od siebie mogę dodać, że właśnie czekam na autograf od pewnego aktora/pewnej aktorki z tego filmu 😀 
- szczegóły wkrótce...

NOWY MODEL:
Miło mi także powitać pierwsze autko w 2019 roku, które zasili moją kolekcję modeli motoryzacyjnych. Mowa tu o niemieckiej osobowej maszynie Volkswagen The Beetle produkowanej w latach 2011-2018 jako następca modelu New Beetle. Stylistycznie, tak jak poprzednik, nawiązuje do Garbusa - kto chciałbym mieć taki samochód ?


A tak wygląda Volkswagen w towarzystwie swojego starszego brata:


Wrzucamy szybszy bieg 😏 i rozpoczynamy prezentacje nowych przesyłek
3,2,1 START...

PS: Jak zawsze zachęcam Was bardzo gorąco do komentowania moich wpisów na blogu oraz lajkowania postów na fanpage'u.


Pierwsza przesyłka pochodzi od Bialskiego Klubu Sportowego S.A.
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - polski kobiecy klub siatkarski z siedzibą w Bielsku-Białej, założony w 1951 roku jako jedna z sekcji klubu BKS Stal Bielsko-Biała. Wielokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Od 21 listopada 2011 roku klub działa jako spółka akcyjna. Obecnie trenerem drużyny jest Bartłomiej Piekarczyk. Po więcej informacji na temat klubu zapraszam na stronę internetową oraz na fanpage'a.


A w pierwszej przesyłce był:
- duży kalendarz na ścianę ze zdjęciami i autografami siatkarek,
- smyczka,


!!! Dziękuje bardzo za kalendarz z autografami siatkarek, wsparcie mojej kolekcji oraz życzę samych sukcesów sportowych !!!

Druga przesyłka jest od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - jednostka podziału administracyjnego Polski, największe pod względem powierzchni i ludności województwo, znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 30 czerwca 2014 r. miało 5,32 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Warszawa. Województwo zostało utworzone 1 stycznia 1999 roku.


Co warto zobaczyć w Województwie Mazowieckim:
PARKI NARODOWE:
Kampinioski Park Narodowy powstał w 1959 roku na obszarze 38 544 hektarów. Swoim zasięgiem obejmuje część Puszczy Kampinoskiej w pradolinie Wisły. Szereg rozlewisk i bagien występujących na tym terenie stanowi siedlisko bobra i łosia (będącego symbolem parku). Drzewostan parku składa się głównie z lasu sosnowego z domieszką dębów. Znajdują się tu również wydmy śródlądowe, uważane za najlepiej zachowane w skali Europy. Miejsce to posiada długą historię związaną z walkami niepodległościowymi i okupacją hitlerowską o czym świadczy m.in. cmentarz-pomnik w Palmirach. Dyrekcja parku ma swoją siedzibę w miejscowości Izabelin.

PARKI KRAJOBRAZOWE:
Oprócz Kampinoskiego Parku Narodowego, ochronie przyrody służą następujące parki krajobrazowe: Brudzeński Park Krajobrazowy, Chojnowski Park Krajobrazowy, Kozienicki Park Krajobrazowy, Mazowiecki Park Krajobrazowy oraz Nadbużański Park Krajobrazowy.

UZDROWISKA:
Na terenie województwa znajduje się jedna miejscowość posiadająca status uzdrowiska. Jest nią Konstancin-Jeziorna (ośrodek specjalizujący się w leczeniu chorób układu krążenia, nerwowego, oddechowego i narządów ruchu)

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:
Województwo mazowieckie odznacza się raczej przeciętnymi walorami przyrodniczymi i rekreacyjno-uzdrowiskowymi. Turystów przyciąga głównie Warszawa, ale warto odwiedzić również:
Ciechanów (ruiny zamku z XIV wieku, w czasach swojej świetności na początku XVI wieku stulecia zamek należał do królowej Bony i jego wnętrza nabrały renesansowego wyglądu, w ruinę popadł w czasie walk ze Szwedami, zachowały się wysokie mury obwodowe i dwie cylindryczne narożne wieże). Czarnolas (miejsce urodzenia Jana Kochanowskiego, w dworku mieści się obecnie muzeum imienia poety, a w miejscy gdzie rosłą słynna lipa znajduję się park)
Płock (Collegen Haus; Dom Broniewskich; Dom pod Trąbami; Kanonia; katedra Płocka Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jedna z najstarszych budowli w Polsce; kolegiata Świętego Michała; kościół Świętego Bartłomieja; kościół Świętego Dominika; Mała Synagoga; Pałac Biskupi Dawny; Pałac Biskupi Nowy; Stary Rynek oraz Zamek Książąt Mazowieckich, którego historia sięga XI wieku, miejsce narodzin króla Bolesława Krzywoustego)
Żelazowa Wola(miejsce urodzin Fryderyka Chopina, w dworku mieści się muzeum imienia kompozytora, a w parku pomnik). Najliczniej odwiedzanym przez turystów miastem jest Warszawa (Belweder; cerkiew Świętej Marii Magdaleny; cytadela; Grób Nieznanego Żołnierza; katedra Świętego Jana Chrzciciela; kościół Świętego Krzyża; Łazienki Królewskie; Muzeum Narodowe; Pałac Kultury i Nauki; rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Stare Miasto; Teatr Wielki; Zamek królewski; Uniwersytet Warszawski.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce znalazłem:
- przypinka (PIN) - kolejna 2393 w kolekcji !!!


Moje województwo mazowieckie w kolekcji przypinek (PIN) ma mocną pozycję w postacie trzech wpinek (jedna z herbem i dwie reklamowe):


Trzecia przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Kielce - miasto na prawach powiatu w środkowo-wschodniej Polsce, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich, nad rzeką Silnicą, historycznie w Małopolsce. Centralny ośrodek aglomeracji kieleckiej. Stanowi regionalne centrum gospodarcze, naukowe, kulturalne oraz wystawienniczo-targowe. Kielce uzyskały lokację miejską przed 1259 rokiem.


W mieście warto odwiedzić między innymi:
- Pałac Biskupów Krakowskich, wzniesiony w latach 1637–1641 przez Tomasza Poncino z inicjatywy biskupa Jakuba Zadzika. Przykład polskiej rezydencji z epoki dynastii Wazów. Pomimo licznych przekształceń dokonywanych w XIX w. przez rosyjskiego zaborcę, pałac zachował pierwotną bryłę, dekorację elewacji oraz oryginalny wystrój większości wnętrz. Od 1971 roku mieści się tu Muzeum Świętokrzyskie, natomiast od 1975 Muzeum Narodowe na tyłach którego znajduje się Ogród Włoski,
- Bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP, wzniesiona w 1171 przez biskupa krakowskiego Gedeona, wielokrotnie przebudowywana w XVI, XVII i XIX wieku uzyskała wygląd wczesnobarokowej trójnawowej bazyliki,
- Kościół św. Wojciecha, powstał w miejscu najstarszej świątyni w Kielcach; jej początki sięgają X w; obecne zabudowania pochodzą z 1763 roku. Na placu przed kościołem zachowano fragment muru, przed którym hitlerowcy publicznie rozstrzelali w 1943 roku zakładników – żołnierzy Armii Krajowej,
- Kościół Trójcy Świętej, wybudowany w latach 1640-1644. Wyposażenie świątyni pochodzi głównie z XVIII wieku – barokowe i późnobarokowe ołtarze, ambona, trójkondygnacyjny chór oraz późnorenesansowa dekoracja stiukowa zdobiąca sklepienie kolebkowe z lunetami,
- Pałacyk Zielińskiego, w latach 1847–1858 był własnością Tomasza Zielińskiego, wielkiego orędownika kultury. Obecnie znajduje się tu Dom Środowisk Twórczych,
- Kościół i klasztor na wzgórzu Karczówka, zbudowany w latach 1624–1631, pierwotnie zasiedlony przez zakon bernardynów (rozwiązany przez władze carskie w 1864). Od 1957 gospodarzami obiektu są pallotyni,
- Kościół garnizonowy, dawna cerkiew, wzniesiona w latach 1902–1904, wzorowana na soborze Izaakowskim w Petersburgu. W okresie międzywojennym świątynię odremontowano i przystosowano do liturgii rzymskokatolickiej, przeznaczając ją na kościół garnizonowy pw. Matki Boskiej Królowej Polski. Wyposażenie wnętrza pochodzi głównie z 1926,
- Kościół ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy – jedna z nielicznych świątyń ekumenicznych w Polsce. Wybudowany w stylu klasycystycznym w 1837. Posiada jednonawowy korpus i wieżę od strony północnej. Użytkowany przez wyznawców Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Polskokatolickiego i Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej,
- Dworek Laszczyków, modrzewiowy dworek z 1788 roku, kryty łamanym gontem, z bielonymi ścianami i portykiem kolumnowym. Obecnie siedziba Muzeum Wsi Kieleckiej,
- Rynek, jego lokalizacja została wyznaczona jeszcze w średniowieczu. Zabudowa pochodzi głównie z XVIII i XIX w. Na skwerku przy Rynku znajduje się figura św. Tekli z 1765,
- Ulica Henryka Sienkiewicza, wytyczona w latach 20. XIX w. jako ulica Konstantego, później ulica Pocztowa. Główna ulica miasta, wyłączona z ruchu kołowego. Znajduje się tu szereg zabytkowych budowli, m.in. hotele Wersal i Bristol, Teatr im. Stefana Żeromskiego, a także będący przykładem architektury secesyjnej budynek Banku Gospodarki Żywnościowej,
- Synagoga - wybudowana w 1902 roku,
- Cmentarz żydowski - założony w 1868 roku,
- Cmentarz Stary, założony ok. 1800, początkowo przeznaczony zarówno dla katolików, jak i dla ewangelików, prawosławnych i unitów. Znajdują się tu cenne nagrobki żeliwne i kamienne oraz kaplice z początku XIX w.,
- Park miejski im. Stanisława Staszica, założony w 1830 na terenie istniejącego ogrodu z XVIII w.,
- Dworek Karscha, wzniesiony w I połowie XIX w. przez rodzinę Stumpfów. W latach 1888–1890 miał w tym dworze swoją pracownię słynny malarz – Jan Styka,
- Kaplica NMP Matki Kościoła, na kieleckiej Dąbrowie wzniesiona w 1866 roku, 
- Kościół Świętego Krzyża, budowany od 1904 z przerwami a prace zakończyły się po 1945, parafia powstała 13 czerwca 1913 roku,

Kielce to nie tylko zabytki. Turystów lubiących przyrodę na pewno zainteresują kilkanaście szlaków rowerowych oraz rezerwaty przyrody 😎

SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce było:
- drewniany bączek,
- długopis,
- przypinka (PIN) z herbem,


Czwarta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Miasta Paczków - miasto w województwie opolskim, powiat nyski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Paczków. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do starego województwa opolskiego. Miasto leży historycznie na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim, na Obniżeniu Otmuchowskim na południowo-zachodnim krańcu województwa opolskiego nad Nysą Kłodzką położony między sztucznymi zbiornikami wodnymi Jeziorem Otmuchowskim i nowymi zbiornikami zwanymi Topola i Kozielno razem tworzącymi Zalew Paczkowski. Największymi zakładami przemysłowymi Paczkowa są cegielnia Wienerberger i manufaktura opakowań kartonowych Jarpak.


Miasto Paczków zaprasza do odwiedzenia:
- Układ urbanistyczny, w ramach średniowiecznego założenia,
- Kościół par. pw. Jana Ewangelisty, inkastelowany, gotycki z l. 1361–1389, i rozbudowywany w dwóch następnych stuleciach: XV w., XVI w. Wewnątrz studnia zwana tatarską. Kościół jest siedzibą parafii,
- Ruina kościoła cmentarnego pw. św. Jana Ewangelisty, z l. 1604–1606,
- Kaplica pw. św. Mikołaja, z XIX w.,
- Kościół ewangelicki, ob. rzymskokat. zakonny, pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, ul. Staszica 27, z l. 1902–1903,
- Planty miejskie, po 1846 r.,
- Mury obronne z 19 basztami oraz trzema wieżami bramnymi, z XIV-XVI w., XIX w., bardzo dobrze zachowane, tzw. śląskie Carcassonne (zob. Fortyfikacje Paczkowa): wieża – brama Wrocławska, wieża – brama Ząbkowicka, wieża – brama Kłodzka,
- Ratusz, z renesansową wieżą z 1550 r. – XVI w., późnoklasycystyczny z l. 1821–1822 – XIX w.,
- Folwark, ul. Sienkiewicza 6, z XIX w.: dom, brama wjazdowa, czworak,
- Folwark, z XIX w.,
- Cmentarz żydowski,
- Muzeum Gazownictwa, ul. Pocztowa 6,
- Domy i wille: ul. Armii Krajowej 3, z XIX w., ul. Daszyńskiego 5, 36, z XIX w., ul. Jagiellońska 6, z ok. 1890 r.: ogród dendrologiczny, z ok. poł. XIX w., ul. Kołłątaja 8, z XIX w./XX w., ul. Kościelna 11, z XIX w., ul. Kościuszki 4, z XIX w., ul. Narutowicza 2, 8, 10, 16, z XVII w., XVIII w.-XIX w., ul. E. Plater 2, z poł. XIX w., ul. Pocztowa 19, z XIX w./XX w.: ogród, Rynek 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 25, 27, 28, 29, 31, 33, 35, 36, 38, 39, 40, 43, 44, 48, 49, 50, 52, 55, z XV/XVI w., XVII w., XVIII w., XIX w., XX w., ul. Sienkiewicza 8, z XIX w., ul. Słowackiego 1, 8 nie istnieje, z XVIII w.-XIX w., ul. Wojska Polskiego 4, 17, z XIX w. , dom kata miejskiego, ul. Wojska Polskiego 23, z XVIII w., położony poza obrębem murów miejskich – obecnie siedziba Centrum Informacji turystycznej, ul. Wrocławska 6, 10, z XVIII w./XIX w.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

PACZKÓW Polskie Carcassonne
W czwartej i ostatniej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- 2 ulotki,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

6 komentarzy:

 1. Gratulacje :)
  https://paulin10.blogspot.com/2019/01/188-joe-hart.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć! Jeśli chodzi o VW niebieskiego,to przypomnij jaki to producent?
  Czy też Welly?
  Gratulacje.
  Rozumiem,że oba filmy polecasz. Ja zdecydowanie wybiorę Diablo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć !
   Producentem małego niebieskiego Volkswagena Beetle-ja jest firma Burago - dzięki za pochwałę ;) Co do filmów to tak oba polecam, choć jeżeli miałbym wybierać na który wybiorę się po raz kolejny wybrał bym "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3".

   Usuń