poniedziałek, 7 stycznia 2019

Relacja z Siedleckiego Orszaku Trzech Króli - 6.01.2019r.


Dziś mamy 7 stycznia 2019r. Witam Was bardzo serdecznie i dziękuje za obecność 😊 Tak na miłe rozpoczęcie nowego tygodnia pracy/nauki/gadżetów chciałbym Wam dziś zaprezentować zapowiadany już wczoraj na fanpage'u wpis 😀 Mowa tu o wyjątkowym poście, który będzie zawierał moją foto i video z Siedleckiego Orszaku Trzech Króli. Wydarzenie to z rok na rok (po mimo mroźnej aury) cieszy się bardzo dużą popularnością wśród ludzi. W zorganizowanych w 2018 roku 644 orszakach wzięło udział łącznie 1,2 miliona osób. Orszaki odbyły się też w 14 miejscowościach za granicą. Z gadżetowych spraw mogę Wam tylko tyle zdradzić że na tą chwilę (godzina 13:10) otrzymałem jedną paczkę od Pocztexu - cały czas czekam na listonosza...

Siedleckie Orszak rozpoczął się od mszy świętej o godzinie 11:45 w kościele Świętego Stanisława pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Siedleckiej Piotra Sawczuka. Następnie po raz szósty setki siedlczan przeszli przez centrum miasta w tłumnym i wielobarwnym pochodzie. Przygotowane przez uczniów i aktorów scenki: zblazowany dwór Heroda i rozbawieni biesiadnicy w gospodzie, dobre i złe duchy zmagające się o świat, wreszcie pokłon pasterzy i królów przed Świętą Rodziną. Do tego papierowe korony dla uczestników i wspólny śpiew kolęd. Na koniec życzenia świątecznie złożyli biskup Piotr Sawczuk oraz prezydent miasta Andrzej Sitnik. Ostatnim akcentem wydarzenia było wspólne dzielenie się opłatkiem oraz skromny i ciepły poczęstunek.

Objawienie Pańskie - chrześcijańska uroczystość mająca uczcić objawienie się Boga człowiekowi (teofania), obecność Boga w historii człowieka, a także uzdolnienie człowieka do rozumowego poznania Boga. Symbolami święta jest historia opisana w Ewangelii Mateusza, według której Mędrcy ze Wschodu przybyli do Betlejem, aby oddać pokłon Jezusowi, Chrzest Chrystusa w Jordanie oraz Cud przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej. Jest to święto nakazane.


Orszak Trzech Króli - uliczne jasełka organizowane na ulicach wielu miejscowości w Polsce i na świecie. Wywodzi się on z polskiej tradycji jasełkowej i kolędniczej, ale podobny jest w swoim charakterze do parad organizowanych w miastach Hiszpanii, w niektórych miastach Meksyku i w innych miastach świata. Podczas orszaku, Trzej Królowie jadą ulicami miasta, rzucając dzieciom cukierki. Polski Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie. Polega na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do Stajenki, aby pokłonić się Jezusowi. Po drodze śpiewane są kolędy, wszyscy uczestnicy otrzymują śpiewniki kolędowe i kolorowe papierowe korony.

!!! ZAPRASZAM NA MOJĄ FOTO/VIDEO RELACJĘ Z WYDARZENIA !!!

Także podczas Orszaku udało mi się nagrać cztery filmy 😀 Oto i one (zapraszam także do subskrypcji mojego kanału YouTube - aby być na bieżąco z moimi nowościami):To już koniec mojej foto i video relacji 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

4 komentarze: