poniedziałek, 25 lutego 2019

Poniedziałkowe - 4 przesyłki, nowy tydzień i nowe gadżetowe spotkanie z Wami - wpis numer 772

Dziś mamy 25 lutego 2019 rok. Jak zawsze miło mi jest Was powitać w moim nowych 772 wpisie na blogu 😀 Co tam u Was słychać w poniedziałek ? U mnie dziękuje wszystko dobrze, choć weekend miałem niestety pracowity - więcej o tym dowiecie się z dalszej części posta 😐😖😕 

Jeżeli chodzi o przesyłki to jak by z początkiem nowego tygodnia miałoby zabraknąć u mnie mojego ulubionego listonosza - łącznie dziś otrzymałem 4 nowe koperty od niego 😊😉 Z promieniami słońca o poranku pojawiło się także kilka miłych odpowiedzi na moje prośby: 2 pozytywy urzędowe, na autograf + 2 wiadomości typu proszę przypomnieć się za... 😊 Cały czas na swoją prezentację oczekuje takie oto pudełeczko dostarczone drogą kurierską od mojej ostatniej współpracy - myślę, że jeżeli jutro je Wam przedstawie to będzie OK 😏 Co Wy na to...


WIDZIMY SIĘ W KINIE:
W piątek (22 lutego) tak w okolicach godzin wieczornych wybrałem się do kina na premierę filmu "Kobiety Mafii 2". Jest to już druga część tej historii wyreżyserowanej przez Patryka Vegę. Tym razem po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy maniakalna zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. W tym samym czasie poza granicami, w Maroko, Siekiera (Aleksandra Popławska) przeżywa burzliwy romans z Amirem (Otar Saralidze) – bojownikiem państwa islamskiego. Kiedy mężczyzna ginie w brawurowej akcji z udziałem komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski. Ma do wypełnienia śmiercionośny plan.

Czego można spodziewać się po tym filmie ? Na pewno dużej dawki akcji (jak po produkcjach Patryka Vegi), ciekawych wątków, plenerów zagranicznych oraz humoru. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobrze zagrana rola Katarzyny Warnke, czyli Spuchniętej Anki 😀 Ode mnie ten film w skali szkolnej zasługuje na mocną 5-tkę.


Choć tradycji trzeba dotrzymywać, ale ja z obsady tego filmu w swojej kolekcji mam tylko autograf od Piotra Adamczyka. Tak w nawiasie mogę Wam zdradzić, że właśnie oczekuje na podpis jednej aktorki + mam przygotowane dwa listy do wysłania dla aktorów z tej produkcji kinowej:


PRZEPRASZAMY USTERKA:
Mój komputer (młodziak nie jakiś staruszek), choć stacjonarny dba o to, abym się nie nudził 😁 W sobotę wieczorem już miałem go wyłączyć jak tu nagle pojawiła mi się dość nieoczekiwana awaria. Po prostu po zresetowaniu komputer uruchamiał mi się (monitor także), ale swojego startu nie rozpoczął system operacyjny. Dobrze, że udało mi się znaleźć dobry namiar do fajnego informatyka (pracującego także w weekendy). Dzięki temu po kilku godzinnej naprawie/instalowaniu udało się mój komputer doprowadzić do żywych. Teraz jest już wszystko ok, jest sprawny, 0 wirusów, tylko mnie w niedzielne popołudnie czekała zabawa w instalowaniu i ustawianiu wszystkich aplikacji...


I tym dość nie miłym akcentem usterki 😌😓 przechodzimy do prezentacji nowych przesyłek i kopert na blogu 
3,2,1 ODJAZD...

PS: Będzie mi bardzo miło powitać wasze nowe komentarze i lajki pod postem oraz na fanpage'u - pozdrawiam 😀


Pierwsza przesyłka pochodzi od Partii Wiosna.
Partia Wiosna - polska centrolewicowa partia polityczna, której powstanie ogłoszono 3 lutego 2019 podczas konwentu założycielskiego. Partia została zarejestrowana 29 czerwca 2018 pod nazwą Kocham Polskę. Podczas konwentu założycielskiego przyjęła nazwę „Wiosna”, a jej prezesem został Robert Biedroń. Charakter ideowy ugrupowania jest socjalny gospodarczo i liberalny światopoglądowo; postulaty ugrupowania są również antyklerykalne, feministyczne i proekologiczne. W maju 2018 współpracujący z ówczesnym prezydentem Słupska Robertem Biedroniem Monika Gotlibowska, Diana Mróz i Sławomir Szymczak złożyli wniosek o rejestrację partii Kocham Polskę, którą sąd wpisał do ewidencji 29 czerwca tego samego roku. We wrześniu 2018 Robert Biedroń, nieubiegający się o reelekcję na prezydenta Słupska, zainicjował cykl 40 spotkań pt. „Burza Mózgów”, w ramach którego podjął dyskusje z mieszkańcami polskich miast na temat ich preferowanych reform politycznych i zapowiedział, że wypracowane podczas spotkań postulaty będą stanowić element programu jego nowego projektu politycznego. Wniosek o zmianę nazwy partii z „Kocham Polskę” na nazwę „Wiosna” wpłynął do sądu już 21 grudnia 2018, natomiast w kolejnym wniosku z 23 stycznia 2019 zaproponowano pełną nazwę „Wiosna Roberta Biedronia”. 3 lutego 2019 na warszawskim Torwarze odbyła się konwencja założycielska ugrupowania, na którym nowa nazwa została upubliczniona.


A w pierwszej przesyłce było:
- 2 przypinki typu buttony,


Druga przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Nowej Soli - powiat w zachodniej Polsce (województwo lubuskie), utworzony w 1998 roku w ramach reformy administracyjnej kraju. Siedzibą jego władz jest miasto Nowa Sól. Położony jest w następujących regionach fizycznogeograficznych: Obniżenie Nowosolskie, Pradolina Głogowska, Wzgórza Dalkowskie i Wał Zielonogórski nad Odrą. Na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 maja 2001 w sprawie utworzenia, ustalenia granic i zmiany nazw powiatów oraz zmiany siedziby władz powiatu (Dz.U. z 2001 r. nr 62, poz. 631), ze wschodniej części powiatu nowosolskiego wydzielono trzy gminy (Sława, Szlichtyngowa, Wschowa), tworząc z nich powiat wschowski (funkcjonujący od 1 stycznia 2002). Od 1 stycznia 2002 w skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Nowa Sól, gminy miejsko-wiejskie: Bytom Odrzański, Kożuchów, Otyń, Nowe Miasteczko, gminy wiejskie: Kolsko, Nowa Sól, Siedlisko i miasta: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Kożuchów, Otyń, Nowe Miasteczko.


Powiat Nowosolski zaprasza wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na malownicze szlaki piesze i rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Większość szlaków przebiega przez Nową Sól – miasto o bogatej historii i ciekawej architekturze. Początki tego miasta sięgają XVI w. gdy powstały tu pierwsze zakłady oczyszczania soli sprowadzanej z Francji.  Dziś spacerując po tym niezwykłym mieście możemy podziwiać zabytki związane z warzeniem soli. Magazyny Solne są jedynymi tego typu zabytkami w Polsce. W Nowej Soli zachowało się kilka takich obiektów. Przy pl. Solnym znajduje się magazyn wybudowany w II połowie XVII w., przy ul. Wróblewskiego są 3 budynki z 1774 r., a przy ul. Garbarskiej znajduje się dawny młyn wodny używany do przechowywania soli. Warto również zobaczyć XVI wieczny ratusz przy ul. Moniuszki, w którym znajdował się kiedyś Urząd Solny. Ponadto każdy turysta odwiedzający to miasto powinien zobaczyć między innymi: XVI wieczny kościół p.w. Świętego Michała przy ulicy Kościelnej, XIX w. kościoły p.w. Świętego Antoniego i p.w. Świętej Barbary (ul. Piłsudskiego), a także wybrać się do kanału portowego i zatrzymać się przy unikatowym w skali Polski i Europy ruchomym moście z podnoszonym przęsłem.

Na terenach powiatu jest wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Można wybrać się na pieszą wędrówkę, uprawiać jogging lub jeździć rowerami po leśnych duktach, ciesząc się czystym powietrzem. Powiat Nowosolski jest doskonałym miejscem dla miłośników żeglarstwa i wędkarstwa, którzy mają okazję korzystać zarówno z czystych jezior Pojezierza Sławskiego, jak również z rzek, a wśród nich tej najważniejszej Odry, wraz z jej licznymi starorzeczami.

Turyści odwiedzających ten region Polski zapraszani są także do odwiedzenia pięciu rezerwatów przyrody. Te unikatowe przyrodniczo miejsca urzekną Państwa bogactwem zwierząt i roślin, których nie znajdziecie w innych zakątkach Polski i Europy. Czyste powietrze i piękne krajobrazy sprawią, że spędzone tu chwile zapadną głęboko w pamięci. Powiat to także wiele imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych odbywających się w plenerach.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce były:
- 2 przypinki (PIN) z herbami powiatu,


Trzecia przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Płock - miasto w Polsce, na prawach powiatu, położone na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej, nad Wisłą, w województwie mazowieckim, siedziba ziemskiego powiatu płockiego; historyczna stolica Mazowsza oraz stolica Polski w latach 1079–1138; siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji płockiej (1075), port rzeczny, rafineria ropy naftowej (1964), szkoły wyższe, teatry, muzea. W preambule do Statutu Miasta Płocka użyto nazwy Stołeczne Książęce Miasto Płock. Prawa miejskie uzyskał w 1237 roku, potwierdzone w latach 1361, 1435, 1462, 1514. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie płockim województwa płockiego w 1784 roku. W latach 1975–1998 miasto było stolicą województwa płockiego.


Najważniejszym obiektem zabytkowym w Płocku jest zamek książęcy z XIV wieku, przekształcony później w opactwo benedyktynów. Zamek wyposażony jest w dwie wieże – Wieżę Szlachecką i Wieżę Zegarową. W zamku znajduje się dziś Muzeum Diecezjalne. Poza zamkiem duże znaczenie mają dwa kościoły. Pierwszym z nich jest bazylika katedralna z XII wieku, która niewiele zmieniła się pomimo wielokrotnej przebudowy. W bazylice można zobaczyć sarkofagi Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Drugi kościół, to Świątynia Miłosierdzia i Miłości wraz z klasztorem, wybudowana już na początku XX wieku. Klasycystyczne Rogatki Miejskie zwane Rogatkami Dobrzyńskich pochodzą jeszcze z połowy XIX wieku. Wracając w kierunku Starego Rynku po lewej stronie mijamy dawny pałac biskupów oraz dawną kanonię, po prawej zaś, tzw. „Dom pod Trąbami”, którego nazwa wywodzi się od herbu polskiej rodziny magnackiej Radziwiłłów. Natomiast u zbiegu ul. Tumskiej i pl. Narutowicza znajduje się jedna z najstarszych w Polsce aptek. Wchodząc na płocki Rynek w oczy rzuca się klasycystyczna bryła ratusza, wzniesionego w latach 1824-1827. Warto też zwrócić uwagę na liczne kamienice zabytkowe i malownicze płockie uliczki.
Płock współczesny.

Dzisiejsze miasto jest tętniącym życiem organizmem, w którym mieszkańcy mieszają się z turystami, dzień poświęcając pracy zawodowej, a popołudnia i weekendy spędzając w jednym z płockich parków, albo na ulubionej ulicy Grodzkiej, która ma aż XIII-wieczny rodowód łącząc dawniej dwa główne rynki miejskie. Dziś jest to uliczka, na której znajduje się najwięcej w mieście knajpek i pubów. Nie pozostaje też w tyle życie kulturalne miasta. Od 2008 roku działa tu amfiteatr płocki, w kamienicy na Tumskiej można zwiedzić jedno z najstarszych polskich muzeów – Muzeum Mazowieckie. W życiu kulturalnym Płocka ważne miejsce zajmuje Płocka Orkiestra Symfoniczna, która doczekała się nowoczesnej sali koncertowej w Szkole Muzycznej. W styczniu 2008 r. do zmodernizowanego budynku zaprosił Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego. W mieście działają też zespoły taneczne i klub sportowy Wisła Płock.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce było:
- ulotka,
- 2 pocztówki,
- przypinka (PIN) z herbem miasta,


Czwarta i ostatnia na dziś koperta jest od Urzędu Gminy Pępowo - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat gostyński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie leszczyńskim. Siedziba gminy to Pępowo.


Do Gminy Pępowo na pewno warto wpaść i zobaczyć między innymi: 
- Kościół parafialny pod wezwaniem św. Jadwigi - pierwotny zbudowany został w XV w. jako drewniana konstrukcja. Budowę murowanej świątyni zakończono w 1625 r, która uzyskała styl późnogotycki, 
- Pałac Mycielskich - został wybudowany po 1695 roku w miejscu wcześniejszego założenia, a następnie przebudowany pod koniec XVIII w. przez Józefa Mycielskiego, 
- Wiatrak koźlak w Pępowie, 
- Para rumaków w centrum miejscowości Pępowo - jest to pomnik symbolizujący bogactwo wsi Pępowo, która niegdyś słynęła ze stadniny koni, 
- Pomnik Powstańców Wlkp. w Pępowie - znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Powstańców Wlkp. i St. Nadstawek. Został uroczyście odsłonięty w 1970 r. Poświęcony jest powstańcom wielkopolskim, walczącym z hitlerowcami w latach 1939 - 45 i ofiarom wojny. Wzniesiono go z inicjatywy Gromadzkiej Rady Narodowej w Pępowie i miejscowego społeczeństwa, 
- Pałac w Gębicach - pałac klasycystyczny, wzniesiony w 1825 roku. Jest to murowany budynek piętrowy, położony na planie prostokąta. Z obydwu stron pałacu - przybudówki z roku 1860. W fasadzie znajduje się czterokolumnowy portyk, w zwieńczeniu którego znajduje się tympanon z herbami Gorzeńskich-Nałęcz i Bojanowskich-Junosza. Pałac jest obecnie własnością prywatną i pełni funkcję hotelowo - konferencyjną, 
- Zabytkowy wóz strażacki w Pępowie - obiekt znajduje się przy ul. Powstańców Wlkp. przed siedzibą Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej i ostatniej kopercie znalazłem:
- plan gminy,
- pocztówka,
- przypinka (PIN) kolejna 2414 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

8 komentarzy: