środa, 13 marca 2019

Środowe - 9 kopert/przesyłek, spotkanie z gwiazdami, emocje piłkarskie i kolejna wycieczka po Polsce - wpis numer 779

Dziś mamy 13 marca 2019 rok. Witam, Witam i o dobry humor Was pytam 😁 bo jak tu się nie cieszyć z kolejnego gadżetowego spotkania z Wami 😉 Tak jak zapowiadałem wcześniej dziś mam do zaprezentowania 9 zaległych kopert/przesyłek z poniedziałku, które pojawiły się kilka minut po opublikowaniu ostatniego postu na blogu. Co do pozytywów to w tej kwestii jak na tą chwilę niestety cisza 😕 za to otrzymałem dwie odpowiedzi typu" zorientujemy się w temacie i damy znać"- może coś się uda TRZYMAJCIE 😊 KCIUKI 

Już jutro w Siedlcach o godzinie 7:00 zostanie otwarty nowych hipermarket (nie będę robił autopromocji), ale jedno co mogę zdradzić jest to, że chodzi mi o dużą markę i będzie to druga lokalizacja w mieście. Choć nie należę do osób, które muszą być pierwszymi klientami to w ciągu dnia chętnie odwiedzę tą nową miejscówkę. W związku z tym chciałbym Was zapytać, czy Wy lubicie chodzić na otwarcia sklepów/marketów itp. miejsc ?

Choć do kalendarzowej wiosny zostało tylko 8 dni, to u mnie na działce widać właśnie jej oznaki...


NO TO JEDZIEMY:
W Siedlcach od tego poniedziałku (11 marca) ruszyła Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych. Jest to wspólny program: siedleckiego samorządu, przedsiębiorstwa energetycznego i spółki PGE Nowa Energia. Łącznie na pięciu stacjach ładowania samochodów pojawiło się kilka aut zasilających energią elektryczną - marki Renault Zoe. Jeżeli chodzi o koszty wypożyczenia to rozkładają się one w następujących stawkach: opłata za minutę 60 gr., opłata za kilometr 80 gr., opłata za minutę postoju 10 gr. Na jednym ładowaniu takie samochodów może przejechać ponad 300 kilometrów.


I tym właśnie motoryzacyjnym akcentem przechodzimy do prezentacji nowych kopert/przesyłek na blogu.
3,2,1 RUSZAMY...

PS: Cały czas liczę na Waszą bogatą aktywność w postaci nowych komentarzy na blogu i lajków na fanpage'u 😉


Pierwsza koperta pochodzi od Anny Marii Buczek.
Anna Maria Buczek - polska aktorka filmowa i teatralna. W 2005 roku ukończyłam z wyróżnieniem i Dyplomem Honorowym Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Tego samego roku podwójną rolą: sekretarki i żywej pani, zadebiutowała na deskach gdyńskiego Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza w „Kartotece” Piotra Łazarkiewicza.


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Anny Marii Buczek,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga koperta jest od Anny Gorajskiej.
Anna Gorajska - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna pochodząca z Jasła. Cała rodzina aktorki kształciła się muzycznie. Siostry Anny również grały na różnych instrumentach, każda miała inny instrument. Anna wybrała skrzypce, nie sądziła, że finalnie wyląduję w szkole aktorskiej, a ta umiejętność kiedyś mi się przyda na planie zdjęciowym. Anna Gorajska lubi śpiewać, jako dziecko występowała w Szansie na Sukces – wygrała odcinek i miała okazję śpiewać w finale w Sali Kongresowej. Aktorka ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia. W 2009r. zdobyła I nagrodę za rolę Florentyny w przedstawieniu dyplomowym PWST pt. Zatopiona katedra na XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Anny Gorajskiej,


 !!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia koperta pochodzi od Katarzyny Ucherskiej.
Katarzyna Ucherska - polska aktorka teatralna, filmowa, dubbingowa. Absolwentka rocznika 2016 warszawskiej Akademii Teatralnej. Występowała w takich serialach jak Ojciec Mateusz, Na dobre i na złe, Komisarz Alex, Barwy szczęścia. Od 2015 roku na stałe występuje na deskach Teatru Ateneum w spektaklach Dziewice i mężatki w reżyserii Janusza Wiśniewskiego, Róbmy swoje w reżyserii Wojciecha Borkowskiego, Kandyd, czyli Optymizm Adama Wojtyszko i Macieja Wojtyszko. W warszawskim teatrze Syrena zagrała tytułową rolę w spektaklu Edukacja Rity u boku Piotra Fronczewskiego.


A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Katarzyny Ucherskiej,


 !!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!


Czwarta koperta jest od Magdaleny Wróbel.
Magdalena Wróbel - polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. W 2013 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. W 2012 roku otrzymała nagrodę „Inwestycja w talent” na 30. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. 


W czwartej kopercie znalazłem:
- 2 zdjęcia z autografami od Magdaleny Wróbel,


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Piąta koperta pochodzi od klubu piłkarskiego Korona Kielce S.A.
Korona Kielce - polski klub piłkarski z siedzibą w Kielcach. Klub powstał 10 lipca 1973 roku, w wyniku połączenia Iskry Kielce i SHL Kielce. Początkowo występował w kieleckiej lidze okręgowej, a w 1975 po raz pierwszy awansował do II ligi, z której został zdegradowany rok później. W latach 80. i 90. XX wieku oraz na początku XXI wieku Korona występowała na przemian w II (14 sezonów) i III (17 sezonów) poziomie ligowym. W latach 2002–2008 klub należał do firmy Kolporter S.A. i osiągnął swoje największe sukcesy – w 2005 roku uzyskał promocję do I ligi (obecnie Ekstraklasa) i w sezonie 2006/2007 dotarł do finału pucharu Polski, w którym przegrał 0:2 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. W 2008 roku Kolporter Korona Kielce został zdegradowany przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej do nowo utworzonej I ligi za udział w aferze korupcyjnej. Rok później drużyna powróciła do Ekstraklasy i występuje w niej obecnie (sezon 2018/2019). W tabeli wszech czasów najwyższej klasy rozgrywkowej Korona zajmuje 20. miejsce. Klub w swojej historii delegował ośmiu reprezentantów Polski (ponadto zawodnik Korony, Wojciech Kowalewski, uczestniczył w mistrzostwach Europy 2008) i wielu reprezentantów innych krajów. Trenerem zespołu jest Gino Lettieri, natomiast funkcję kapitana pełni Bartosz Rymaniak. Spotkania w roli gospodarza drużyna rozgrywa na Suzuki Arenie w Kielcach. Klub przeniósł się na niego w 2006 roku – od tego czasu statystyki meczowej frekwencji lokują Koronę w czołówce najliczniej odwiedzanych stadionów w Polsce. Początkowo klub posiadał cztery sekcje: piłki nożnej, kolarstwa (1973–1992), motorową (1973–1991) i piłki ręcznej. Ta ostatnia została wydzielona 1 kwietnia 1991 roku; obecnie występuje pod nazwą PGE Vive Kielce i jest piętnastokrotnym mistrzem Polski oraz piętnaście razy zdobyła puchar kraju (raz jako Korona), a w sezonie 2015/2016 wygrała rozgrywki Ligi Mistrzów. Ponadto w klubie działały czasowo inne sekcje – brydża sportowego, koszykówki i szachów.


A w piątej kopercie było:
- 5 kart z autografami piłkarzy: 1 Ken Kallaste, 5 Adnan Kovacevic, 8 Mateusz Możdżeń, 14 Jakub Żubrowski i 25 Matthias Hamrol,


!!! Dziękuje bardzo za pięć kart z autografami piłkarzy oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Szósta przesyłka jest od klubu sportowego Piast Gliwice S.A.
Piast Gliwice - polski klub piłkarski z siedzibą w Gliwicach, występujący w Ekstraklasie. Największym sukcesem klubu jest zdobycie wicemistrzostwa Polski w sezonie 2015/16.


W szóstej przesyłce znalazłem:
- duży plakat z autografami piłkarzy,


!!! Dziękuje bardzo za plakat z autografami oraz wsparcie moje kolekcji !!!

Siódma przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Poznani - powiat położony w zachodniej Polsce, w centralnej części województwa wielkopolskiego. Tworzy go 17 gmin otaczających miasto Poznań. Jest to największy pod względem powierzchni powiat w województwie wielkopolskim (1900 km²), a także powiat o najwyższej liczbie ludności w Polsce – 381,6 tys. mieszkańców. Spośród wielkopolskich powiatów (nie wliczając miast na prawach powiatu) wyróżnia go także najwyższa gęstość zaludnienia na 1 km² – 197 osób. Siedzibą władz powiatu jest Poznań (miasto na prawach powiatu), mimo że sam do niego nie należy. Powiat poznański został utworzony w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej.


W Powiecie Poznańskim turystów na pewno zainteresują:


SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- list,
- 2 przypinki PIN z herbem - kolejna 2431 w kolekcji !!!


Ósma koperta jest od Urzędu Gminy Poświętne - gmina wiejska w województwie podlaskim, powiat białostocki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie białostockim. Siedziba gminy to Poświętne.


Na terenie gminy warto odwiedzić i zobaczyć:
- Park Krajobrazowo - Dworski z przełomu XVIII i XIX wieku w Krubkach–Górkach - zabytek nieruchomy wpisany do Rejestru Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W latach 1780 – 1845 właścicielem dóbr parkowych był Stanisław Grabowski, syn Stanisława Augusta Poniatowskiego i Elżbiety Grabowskiej. Jednak dwór w większym stopniu słynie z wizyty majora Henryka Dobrzańskiego, znanego w historii jako ostatni żołnierz II Rzeczypospolitej. Przebywał w Krubkach-Górkach w 1939 r. Stąd ruszył na spotkanie śmierci już jako major „Hubal”, stojąc na czele Wydzielonego Oddziału Kawalerii Wojska Polskiego. W rocznicę pobytu płk. Henryka Dobrzańskiego odbywają się tu uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Dwór w Krubkach spłonął w sierpniu 1944 roku w czasie największej bitwy pancernej na ziemiach polskich. Obecnie właścicielem obiektu jest prof. dr hab. Witold Modzelewski - znany w Polsce specjalista w dziedzinie podatków i prawa podatkowego. Na terenie parku mieści się urzekający pałacową architekturą Pałac Alexandrinum – jedyny w powiecie czterogwiazdkowy hotel, 
- Cmentarz Parafialny w Poświętnem - zabytek nieruchomy znajdujący się w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Powstanie cmentarza datowane jest w połowie XVIII wieku. Spacerując po obiekcie, warto zwrócić uwagę na pomnik – Obelisk Lotników Polskich z 55 eskadry bombowej Naczelnego Wodza SZ II Rzeczypospolitej poległych w walce powietrznej stoczonej z dwoma przeciwnikami na samolocie ,, PZL - B 23 – Karaś” podczas kampanii wrześniowej 1939 roku nad terenem Gminy Poświętne, 
- Grób Rodzinny Lelewelów znajdujący się na wspomnianym cmentarzu. Lelewelowie byli spolszczoną rodziną szlachty pruskiej (właściwa nazwa: von Lewensprung). Przedstawicielami rodziny byli Prot i Joachim Lelewelowie. Ich czas działalności politycznej, społecznej i naukowo–badawczej plasuje się u schyłku I Rzeczypospolitej; Czas Sejmu Wielkiego, Działalność Komisji Edukacji Narodowej, Powstanie Kościuszkowskie, Czasy Księstwa Warszawskiego, Powstanie Listopadowe, Powstanie Dekabrystów w Rosji, Filomaci i Filantropi, Emigracja Polska. Jednym z ważniejszych miejsc działalności przedstawicieli Rodu Lelewelów jest miejscowość Wola Cygowska, mieszczącą się w Gminie Poświętne. We wspomnianej miejscowości mieści się także grób rodziny Lelewelów z tablicą upamiętniającą oraz muzeum poświęcone tej rodzinie, zlokalizowane w świetlicy wiejskiej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2432 w kolekcji !!!


Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Wólka - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat lubelski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie lubelskim. Od 30 grudnia 1999 siedzibą władz gminy są Jakubowice Murowane. Siedziba została przeniesiona z Wólki. Jakubowice Murowane są najbliżej położoną siedzibą gminy wobec zarówno miasta powiatowego jak i wojewódzkiego w województwie lubelskim (poza siedzibami znajdującymi się w tych miastach). Gmina Wólka jest gminą wiejską o największej gęstości zaludnienia w województwie lubelskim.


Gmina Wólka posiada wiele walorów po względem turystyki. W każdym jej zakątku można znaleźć ciekawe i niepowtarzalne miejsca, malownicze krajobrazy, a także piękne zabytki, które choć na chwilę przeniosą nas w przeszłość. Na szczególną uwagę zasługują tereny gminy ze względów przyrodniczych, krajobrazowych oraz kulturowych. Znaleźć tu można między innymi stanowiska rzadkich i chronionych gatunków roślin oraz zwierząt. Można wyróżnić kilka niezwykle ciekawych miejsc. które być może bioróżnorodności gminy. Przyrodnicze zalety Gminy Wólka są szczególnie istotne pod względem turystycznym. Widoczne jest to w dużej popularności tych okolic w ruchu turystycznym mieszkańców Lublina i okolic, a także gości z całej Polski i zagranicy. Obszary te z uwagi na swoje niezwykle ciekawe zasoby historyczne i przyrodnicze przy jednoczesnej bliskości od miasta, jest docelowym punktem pieszych oraz rowerowych wycieczek mieszkańców miast i okolic, a także przejezdnych turystów.

Przez Gminę Wólka przebiegają turystyczne szlaki rowerowe, które powinny zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych cyklistów. Już wczesną wiosną rozpoczyna się na tym terenie wzmożony ruch rowerowy, a amatorów rowerowych eskapad spotkać można aż do późnej jesieni. Dobrze oznakowane trasy prowadzą przez najpiękniejsze zakątki gminy. Ponadto cały obszar naznaczony jest śladami przeszłości. Największą uwagę i zainteresowanie wzbudzają malowniczo położone siedziby dawnych właścicieli tych terenów (dwory, dworki, zespoły pałacowe itp.). Do najcenniejszych zabytków należą niewątpliwie również obiekty sakralne (kościoły, kapliczki i przydrożne krzyże). Do atrakcji turystycznych gminy można zaliczyć również "Hodowlę koni zimnokrwistych" i "Hodowlę strusi afrykańskich" w Łuszczowie, "Hodowla koni" w Bystrzycy.

Sporym zainteresowaniem cieszy się "Grota Solna" w Jakubowicach Morowanych. Jest to niezwykle atrakcyjne, wręcz egzotyczne miejsce. Pobyt w grocie zalecany jest głównie przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, alergiach i stanach przemęczenia. Oferta obejmuje indywidualne seanse dla kuracjuszy, wejścia grupowe, ponadto festyny dla dzieci z pełną oprawą aranżacyjną.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- folder "Szlaki turystyki rowerowej i pieszej w Gminie Wólka",
- magnes na lodówkę,
- otwieracz do butelek,
- opaska odblaskowa,
- długopis,
- list,
- przypinka PIN - kolejna 2433 w kolekcji !!!To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

10 komentarzy:

 1. Gratulacje :)
  https://paulin10.blogspot.com/2019/03/201-koke.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurczę podobają mi się te pomysły samochodów elektrycznych, tylko w Polsce to nie ma nic wspólnego z ekologią, bo to jeździ na energii z węgla. Więcej do świata ekologii wnoszą turbosprężarki, bo wbrew pozorom ograniczają emisję spalin. Dodatkowo można turbiny poddawać regeneracji. Czekam aż te auta elektryczne w końcu będą w Polsce ekologiczne - wtedy zakupię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No może i fajne te elektryki, tylko chyba u mnie w mieście ta wypożyczalnia się nie sprawdzi :(

   Usuń