wtorek, 4 czerwca 2019

Wtorkowe - 10 przesyłek/paczek, wypchana kopertami skrzynka pocztowa (w tym wizyta Pocztexu i Kuriera) - wpis numer 805

Dziś jest 4 czerwca 2019 rok. Witajcie moim mili czytelnicy w pierwszym czerwcowym wpisie na blogu 😀 W tym dniu 30-tej rocznicy wolnych wyborów w Polsce chciałbym Wam przedstawić no może nie trzydzieści nowych przesyłek, ale trochę mniej, bo równo 10 gadżetowych kopert. Wspólnie wybierzemy się na: działkę, liźniemy trochę tematów motoryzacyjnych, odpakujemy dwie nagrody, odwiedzimy pewne instytucje oraz wyruszymy na wycieczkę po Polsce - brzmi ciekawie prawa 😉😏 Jak tu się nie cieszyć, gdy wraz z nadejściem nowego tygodnia oraz ciepłej pogody za oknami do mojej listy pozytywów mogę odpisać przez te dwa dni (poniedziałek/wtorek) aż 7 nowych pozytywów: 3 firmowe, 3 urzędowe i jedne na autograf - w tym zawodzie nie można zrażać się porażkami w postaci negatywów (zawsze passa tak jak w moim przypadku może się odwrócić na korzyść).

ZGODNIE Z PRZYRODĄ:
Ubiegłą sobotę postanowiłem w dużej mierze spędzić na mojej działce - wiecie trzeba było w końcu rozpocząć sezon grillowy hehehe 😀😁😂 Z racji, że lubię fotografię przygotowałem dla Was kilka nowych zdjęć nawiązujących do klimatów ogrodniczych - mam nadzieje, że Wam się spodobają ?


Jeżeli chcecie więcej takich fotografii wprost z mojej działki - dajcie znać w komentarzu (myślę, że z tym nie będzie żadnego kłopotu).

NOWY OKAZ:
W te ciepłe dni za oknem chciałbym Wam również zaprezentować kolejny nowy okaz w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych. Będzie to maszyna niemieckiego producenta, gdzie ten model został wprowadzony do obrotu w 1981 roku - mowa tu o Volkswagenie Santana. Jak Wam się podoba ten klasyk ?


I tym właśnie sposobem z ogrodowo-motoryzacyjnego akcentu przechodzimy do prezentacji nowych przesyłek/paczek na blogu.
3,2,1 GO...

PS: Jak zawsze będzie mi bardzo miło poczytać i odpisać na Wasze nowe komentarze tutaj na blogu i na fanpage'u - pozdrawiam 😉


Pierwsza paczka pocztex okazała się być nagrodą od Muzeum Tercetu Egzotycznego.
Tercet Egzotyczny - obok Trubadurów najstarszy działający polski zespół muzyczny, założony w 1963 roku, wykonujący muzykę w stylu latynoamerykańskim. Wokalistką zespołu od 1963 do 2019 roku była Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Tercet Egzotyczny powstał jesienią 1963 we Wrocławiu z inicjatywy Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Wokalistką została żona muzyka, Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, natomiast drugim gitarzystą został Mieczysław Metelski, którego po trzech latach zastąpił Zbigniew Adamkiewicz. Autorem muzyki do większości piosenek był sam Dziewiątkowski. Zespół wyróżniał się charakterystycznym wizerunkiem, na który składały się meksykańskie stroje i sombrera. W 1966 roku ukazał się pierwszy album zespołu, zatytułowany Tercet Egzotyczny, na którym znalazły się zarówno hiszpańskie klasyki, jak i polskie utwory. Wśród nich pojawiła się piosenka Pamelo, żegnaj. W lipcu 1999 na antenie TVP2 wyemitowano program Egzotyczne lato z Tercetem. W 2001 roku zmarł Zbigniew Adamkiewicz, pół roku później – 14 stycznia 2002 – Zbigniew Dziewiątkowski. Mimo trudnej sytuacji Izabela Skrybant-Dziewiątkowska nie rozwiązała zespołu i do współpracy zaprosiła dwóch nowych muzyków – basistę bluesowego Włodzimierza Krakusa i gitarzystę jazzowego Janusza Konefała. Grupa po krótkiej przerwie ponownie wyruszyła w trasę koncertową, odwiedzając m.in. USA i Wielką Brytanię. W 2002 roku, w uznaniu zasług fonograficznych, wytwórnia Polskie Nagrania wręczyła Tercetowi specjalne wyróżnienie w postaci diamentowej płyty. W 2006 roku, z okazji 40-lecia zespołu, ukazała się składanka Greatest Hits z wybranymi piosenkami w nowych wersjach. 10 lipca 2009 ukazała się płyta zespołu Noc w Ekwadorze, natomiast w 2011 roku zespół wydał kolejny album Pijmy za miłość. Na płycie znajdują się premierowe utwory, wykonane przez Izabellę Skrybant-Dziewiątkowską, także w duecie z Katarzyną Dziewiątkowską. W 2013 roku wydawnictwo Murator opublikowało Super Album „Tercet Egzotyczny moje życie”, w którym opisano historię zespołu oraz biografię wokalistki. W 2014 roku ukazał się album "Tercet Egzotyczny Świątecznie" (Soliton), zawierający autorskie piosenki świąteczne i pastorałki. Nagrane zostały ponadto videoclipy do utworów Turystyczny rejs oraz Ile wieczorów. W tym samym roku Izabella Skrybant-Dziewiątkowska wystąpiła w filmie Obywatel reżyserowanym przez Jerzego Stuhra. 17 sierpnia 2014 otwarto Muzeum Tercetu Egzotycznego w Lubiniu. W 2015 roku Universal Music Polska wydał 3-płytowy, jubileuszowy album "Tercet Egzotyczny – 50 lat Legendy Polskiej Muzyki".


A w pierwszej paczce znalazłem:
- wyjątkowy plakat kopii rękopisu "Żegnaj Pamelo" Z. Dziewiątkowego z autografami członków zespołu Tercet Egzotyczny,
- certyfikat autentyczności podpisów,


Przesyłka dla mnie szczególna i historyczna, ponieważ 1 maja 2019 roku na nowotwór trzustki w wieku 80 lat zmarła liderka zespołu Izabela Skrybant-Dziewiątkowa 😯😞


!!! Dziękuje bardzo za super nagrodę i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: konkurs,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginały - certyfikat autentyczności,

Druga paczka kurierska pochodzi od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
W drugiej paczce było:
- power bank w formie opaska USB,
- torba papierowa,
- notes,
- breloczek,
- opaska odblaskowa,
- 2 długopisy,


Trzecia koperta okazała się być nagrodą od zespołu Alibi.
Zespół Alibi - tworzą siostry Aleksandra i Weronika, które w sierpniu 2017 roku połączyły swoje siły, żeby stworzyć zupełnie nową formację Disco/Dance. Dziewczyny z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, charyzmą i 100% zaangażowaniem stawiają na nowoczesne brzmienia. ALIBI to zestawienie dwóch oryginalnych osobowości emanujących pozytywną energią, którą przekazują swoim fanom.


Zapraszam do wysłuchania piosenki dziewczyn pod tytułem "Dżentelman"


A w trzeciej kopercie były:
- 2 pocztówki w tym jedna z autografami,


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki w tym jedną z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: konkurs,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Czwarta przesyłka jest od Fundacji Dorastaj z Nami.
Fundacja Dorasta z Nami (ul. Ogrodowa 7, 00-893 Warszawa) - jest niezależną i apolityczną organizacją pozarządową. Jej celem jest zapewnienie długofalowego wsparcia procesu edukacji dzieci i młodzieży, których rodzice ponieśli śmierć lub doznali ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcje pełnienia przez nich służby publicznej. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki - do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia. Po więcej informacji na temat fundacji zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


W czwartej przesyłce znalazłem:
- duża torba papierowa,
- pocztówka z pozdrowieniami - DZIĘKUJE 😊
- 2 smyczki,
- 2 długopisy,
- 2 ołówki,
- 2 przypinki PIN z logotypem fundacji (jedna zasili moje zbiory a drugą przeznaczę na wymianę) - kolejna 2534 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka pochodzi od Polsko/Norweskiej instytucji (chyba nie muszę ją tak bardzo ukrywać, ponieważ pewnie domyślacie się o jaką mi konkretnie chodzi).
A w piątej przesyłce było:
- smyczka,
- 2 przypinki PIN,


Szósta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Chełmie - powiat w Polsce (województwo lubelskie), odtworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Chełm. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Rejowiec Fabryczny, gminy miejsko-wiejskie: Rejowiec, Siedliszcze, gminy wiejskie: Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Rejowiec Fabryczny, Ruda Huta, Sawin, Wierzbica, Wojsławice, Żmudź i miasta: Rejowiec Fabryczny, Siedliszcze, Rejowiec.


Szlak Kredą Pisany - po atrakcjach ziemi chełmskiej łączy atrakcje turystyczne powiatu chełmskiego i miasta Chełm. Trasy wytyczono tak, aby turysta w ciągu trzech kolejnych dni (jedna trasa–odsłona na jeden dzień) poznał atrakcje turystyczne powiatu chełmskiego i Chełma. Początek i koniec każdej odsłony znajduje się w Chełmie, co umożliwia zaplanowanie kilkudniowego zwiedzania z każdorazowym powrotem do miejsca noclegu w mieście. Jeden dzień warto zarezerwować na zwiedzanie Chełma, miasta bogatego w tradycje historyczne i kulturalne. Turysta samodzielnie planuje kierunek podróżowania po ziemi chełmskiej. Szlak prowadzi drogami powiatowymi, wojewódzkimi, krajowymi oraz umożliwia pokonanie części trasy rowerem, konno lub kajakiem. Dłuższe odcinki można przebyć, korzystając z komunikacji miejskiej lub podmiejskiej.
Szlak Kredą Pisany - po atrakcjach ziemi chełmskiej został wytyczony w ramach „Planu rozwoju turystyki i współpracy międzyregionalnej powiatu chełmskiego i miasta Chełm” zrealizowanego w projekcie pt. „Współpraca międzyregionalna powiatu chełmskiego i miasta Chełm szansą rozwoju turystyki ziemi chełmskiej jako atrakcji wschodniej granicy Unii Europejskiej”.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- 2 mapy,
- ulotka,


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Ełku - miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Największe i najludniejsze miasto na Mazurach oraz główny ośrodek przemysłowy i kulturalny w regionie. Do 31 maja 1975 i od 1 stycznia 1999 siedziba władz powiatu ełckiego, a od 1992 siedziba rzymskokatolickiej diecezji ełckiej. Miasto zajmuje 3. miejsce pod względem ludności i 4. miejsce pod względem powierzchni w województwie warmińsko-mazurskim. Jest największym miastem współczesnej Polski na ziemiach, które należały do Prus Książęcych, dawnego lenna Korony Królestwa Polskiego. W latach 1946–1975 miasto administracyjnie należało do województwa białostockiego, a w latach 1975–1998 do województwa suwalskiego.


Turysta w Ełku podczas wędrówki po mieście powinien zobaczyć:
* Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa - największy i najstarszy kościół Ełku, zbudowany w latach 1847–1850, pierwotnie ewangelicki, po 1945 katolicki,
* Katedra świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika - neogotycki kościół zbudowany w 1893 z częściowo gotyckim wyposażeniem, w 1992 podniesiony do rangi katedry,
* Zabudowania dawnego zamku krzyżackiego - ruiny zamku krzyżackiego wybudowanego na przełomie XIV i XV w. na wyspie Jeziora Ełckiego. Początkowo siedziba prokuratora krzyżackiego, później starosty książęcego i sądu,
* Wieża ciśnień - jedna z najlepiej zachowanych wież ciśnień na Mazurach, wybudowana w 1895, eksploatowana do lat 70. XX wieku, obecnie siedziba Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej „Mazury” w Ełku oraz Muzeum Kropli Wody,
* Kościół Chrześcijan Baptystów - neogotycki kościół baptystyczny z początku XX wieku,
* Park Solidarności - zabytkowy odrestaurowany park miejski w Centrum z alejkami pieszymi, ławkami, XIX-wieczną fontanną, XX-wiecznymi pomnikami oraz pomnikami przyrody,
* Most na Jeziorze Ełckim - żelbetowy most drogowy przez Jezioro Ełckie zbudowany w 1910 r.,
* Budynek Szkoły Artystycznej - dawna kamienica mieszkalno-handlowa z 1919, będąca od 2008 siedzibą Szkoły Artystycznej w Ełku,
* Budynek Sądu Rejonowego - dawna kamienica mieszkalna z 1911, pełniąca obecnie funkcję siedziby sądu,
* Dawna szkoła muzyczna - eklektyczny budynek z początku XX wieku, po przeprowadzce Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia do odnowionego budynku Szkoły Artystycznej siedziba straży miejskiej,
* Budynek Wyższego Seminarium Duchownego - zabytkowy budynek z początku XX wieku, od 1992 (to jest od powołania diecezji ełckiej) siedziba Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku,
* Sala sportowa przy ul. Armii Krajowej - sala sportowa użytkowana przez klub bokserski Mazur Ełk,
* Kamienice mieszkalne z przełomu XIX i XX wieku, w tym przy ulicach: 3 Maja 11, Armii Krajowej 23, Armii Krajowej 25,
* Domy mieszkalne (XIX wiek), 
* Parowozownia normalnotorowa, 
* Ełcka Kolej Wąskotorowa,
* Poczta Główna w Ełku - gmach poczty głównej, wybudowany w 1881,
* Ratusz w Ełku - gmach z 1912, w którym urzędują władze miejskie i powiatowe,
* Kamienice z XIX i XX wieku,
* Gmachy szkolne: I Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 6, Zespołu Szkół Mechaniczno–Elektrycznych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

EŁK tu wracam
A w siódmej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- ładna smyczka,
- opaska gumowa,
- odblask (nie ma go na zdjęciu),
- długopis,
- 3 naklejki,
- czyścik do ekranu telefonu,
- przypinką PIN z flagą miejską - kolejna 2535 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od Urzędu Gminy Ciechocin - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat golubsko-dobrzyński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie toruńskim. Siedzibą gminy jest Ciechocin.


Na terenie Gminy Ciechocin warto zobaczyć między innymi:
- Kościół parafialny p.w. św. Małgorzaty w Ciechocinie,
- Pałac biskupów kujawskich w Ciechocinie,
- Herb Jelita biskupa Antoniego Dembowskiego,
- XIX-wieczny pałac w Świętosławiu,
- Wczesnośredniowieczne grodzisko w Rudawiu,
- Drewniany młyn na Dulniku,
- Cmentarz ewangielicki w Morgowie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

GMINA CIECHOCIN Miejsce piękne z natury...
W ósmej przesyłce było:
- smyczka,
- przypinka PIN z herbem w etui - kolejna 2536 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Dąbrowa - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat mogileński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie bydgoskim. Siedzibą gminy jest Dąbrowa.


Mimo, że gmina ma typowo rolniczy charakter na jej terenie jest wiele miejsc atrakcyjnych pod względem turystycznym i kulturowy. Są atrakcyjne zabytki wpisane do rejestru wojewódzkiego, do którego zalicza się przede wszystkim architekturę sakralną: prawdziwa perełką architektoniczną jest Zespół Kościoła Parafialnego pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Paralinie, który tworzy kościół drewniany z XVII wieku, dzwonnica i plebania z XIX wieku. W kościele zobaczyć można wyjątkowo piękne i cenne barokowe figury świętej Barbary, świętej Małgorzaty, świętego Nepomucena z XVIII wieku, figurę świętego Rocha z XIX wieku, obrazy olejne na płótnie: Matki Boskiej z Dzieciątkiem oraz świętego Kajetana.

Do zabytków architektury sakralnej należy też poewangelicki Kościół Parafialny pod wezwaniem Najświętszej Marii Królowej Polski z 1912 roku. W Kościele pod wezwaniem świętego Bartłomieja w Szczepanowie, wybudowany około 1848 roku znajdują się trzy ołtarze z drewna polichromowanego z XVII i XVIII wieku, drewniany krucyfiks gotycki pochodzący z około 1500 roku i wyciosana w kamieniu kropielnica z XVI wieku. Całości dopełnia drewniana dzwonnica z przełomu XVIII/XIX wieku. Warte zauważenie są również pozostałości zespołów dworskich w Sucharzewie i Słaboszewku.  Szczególnie ważny dla historii gminy jest ten ostatni. W okresie międzywojennym na zaproszenie ówczesnych właścicieli - Państwa Kazimierza i Amelii Zdziechowskich bywał tam i koncertował znakomity pianista - Witold Małcużyński, który był stałym gościem dworu. Lato 1937 spędził w Słaboszewku Witold Gombrowicz i nie mniej znani eseista i poeta, autor "Podróży do piekieł" - Bolesław Miciński z żoną, a także autor " Popiołu i diamentu" Jerzy Andrzejewski. Ślad pobytu Andrzejewskiego na terenie Gminy Dąbrowa uwidoczniony jest w treści "Popiołu i diamentu", którego bohater. Maciek Chełmicki dowiaduje się z rozmowy z Krystyną, że mieszała ona na wsi: w Poznańskiem, niedaleko Mogilna. Jednym z najbardziej znanych zabytkowych obiektów gminy jest kuźnia murowana-szachulcowa w Sucharzewie, wybudowana pod koniec XIX wieku.

Równie interesujący, a przy tym tajemniczy jest kamień położony w Leśnictwie Merucinek w pobliżu wsi Krzekotowo, na którym wyryty jest krzyż maltański i rok 1741. Niestety, dotychczas w żaden sposób nie udało się wyjaśnić ani jego pochodzenia ani historii, choć wzmianki o nim znaleźć można w przewodnikach turystycznych. Niewątpliwą atrakcją turystyczną gminy są pomniki przyrody ożywionej, do których zalicza się między innymi klon jawor rosnący w parku wiejskim w Dąbrowie o blisko czterometrowym obwodzie pnia oraz 32 stare i potężne modrzewie europejskie, rosnące w Szczepanowie, znane jako "Aleja Modrzewiowa". Gmina może poszczycić się także własnym źródełkiem znanym pod nazwą Źródła Świętego Huberta znajdującym się w odległości 50 metrów od brzegu Jeziora Ostrowieckiego. Niedaleko źródła, w szczepanowskiech lasach jest ogromny głaz narzutowy zwany "Kamiennym Domem" o obwodzie 14 metrów, leżący w Leśnictwie Niedźwiedzi Kierz.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- pocztówka,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2537 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś koperta jest od Urzędu Gminy Pęczniew - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat poddębicki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Pęczniew.


Gmina Pęczniew - jest interesującym obszarem rekreacyjno-wypoczynkowym. Jej główny atut to zbiornik "Jeziorsko" - doskonałe miejsce dla amatorów sportów wodnych, kąpieli, wędkarstwa jak również miłośników przyrody. Turystycznym walorem Gminy są również lasy bogate w grzyby i owoce leśne. Funkcjonują tu duże zespoły budownictwa letniskowego w Wyszkowicach i Siedlątkowie oraz ośrodki wypoczynkowe. Odwiedzający Gminę mogą liczyć na gościnność i życzliwość mieszkańców, ciszę miejscowych lasów, także skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji. Na terenie Gminy Pęczniew w sezonie letnim odbywają się liczne imprezy kulturalne. Dla turystów lubiących wypoczynek nad wodą przygotowane są pola namiotowe i campingi w Pęczniewie, Księżych Młynach i Popowie, ośrodki wypoczynkowe w Księżych Młynach i Brodni, a także miejsca w gospodarstwach agroturystycznych. W gospodarstwach tych oferowana jest zdrowa żywność i wiejski chleb. Kwatery położone są w malowniczym sąsiedztwie zbiornika "Jeziorsko".
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W dziewiątej i ostatniej przesyłce był:
- button ze wstążką,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

8 komentarzy: