środa, 23 stycznia 2019

Środowe - 2 przesyłki, kino, szybkie samochody, IV rocznica i gadżetowe skarby - wpis numer 758

Dziś mamy 23 stycznia 2019 rok. Witam Was jak zawsze serdecznie na moim blogu 😉 Co powiecie, żeby po dwu dniowej przerwie przedstawił Wam nowy 758 gadżetowy wpis na blogu 😎 Dziś w menu mam dla Was: filmowe klimaty, miła rocznica oraz dwie nowe przesyłki od mojego ulubionego listonosza. Od początku tygodnia wylała się na mnie góra urzędowy negatywów, choć pośród nich znalazłem dwie informacje typu: "proszę przypomnieć się za...". Cieszę się także że mój ostatni piątkowy wpis bardzo się Wam spodobał - obecnie liczba wyświetleń wynosi 97. Również liczba dziennych wizyt u mnie na blogu znacznie się podniosła - dziękuje 😊😍

FILMOWE KLIMATY:
Wczoraj po południu postanowiłem wybrać się do kina na ostatnią premierę filmową "Diablo. Wyścig o wszystko". Jest to film akcji wyreżyserowany przez Michała Otłowskiego. Produkcja opowiada o pasji Kuby (Tomasz Włosok), którą są szybkie samochody, zawrotna prędkość i ekstremalne wyścigi. Jego siostra Lena musi przejść bardzo kosztowną operację za granicą. Chcąc zdobyć potrzebne środki, chłopak postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Talent i brawurę młodego kierowcy zauważa wpływowy gangster – Max (Rafał Mohr). Proponuje chłopakowi udział w okrytym złą sławą wyścigu, który niejeden kierowca przypłacił kalectwem, a nawet życiem. Nagrodą dla zwycięzcy legendarnych zmagań jest tytuł „Diablo” i kilkaset tysięcy euro. Kuba podejmuje ryzyko i wkracza do podejrzanego świata wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów. To właśnie w nim poznaje Ewę (Karolina Szymczak) – obdarzoną wyjątkową urodą, nieugiętą zawodniczkę, która z zaciętej rywalki staje się jego wielką namiętnością. Wkrótce na jaw wychodzi jednak prawdziwa tożsamość dziewczyny. Od tego momentu życie Kuby znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.

Film osobiście mi się podobał, bo tak jak każdy mężczyzna jestem fanem motoryzacji i szybkich aut - ode mnie otrzymuje 4+ w skali szkolnych ocen.


Tradycyjnie jak to u mnie na blogu bywa przedstawiam Wam aktorów z obsady filmu, od których udało mi się otrzymać autografy. Są to kolejno: Cezary Pazura (Jarosz), Mikołaj Roznerski (Kieł), Joanna Opozda (Lola), Cezary Żak (Organizator walk), Aleksy Komorowski (Kris) i Mirosław Zbrojewicz (Kontrahent):


PIERWSZA PRZESYŁKA:
W ubiegłą niedzielę (20 stycznia) minęło równo cztery lata od mojej pierwszej gadżetowej przesyłki od Urzędu Gminy Barcin. Pamiętam jak dziś (mam fotograficzną pamięć), że od wspomnianego już urzędu otrzymałem wtedy: mały folder informacyjny i długopis.  

A Wy jakie pamiętacie swoje fajne przesyłki i paczki ?


PS: Liczę na Waszą bogatą aktywność w postaci nowych komentarzy na blogu oraz lajków na fanpage'u - pozdrawiam 😀

Pierwsza przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Pauliny.
A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- 24 przypinki typu button,
- 19 przypinek (PIN) z których 15 zasili moją kolekcję a 4 pójdzie na wymianę - kolejne od 2376 do 2390 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje bardzo Paulinie za tak bogate uzupełnienie mojej kolekcji o nowe PIN-y oraz miły kontakt. Jak widzicie coraz bardziej zbliżam się do 2400-tnej wpinki !!!


Wśród PIN-ów od Pauliny jest także wpinka historyczna: Bieg Piastów XVII Szklarska Poręba z 1993 roku - ma ona tyle samo lat co ja życia 😊

Druga i ostatnia na dziś przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Koszalinie - powiat w północno-zachodniej Polsce (województwo zachodniopomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Koszalin. Powiat położony jest na Wybrzeżu Słowińskim oraz na Równinie Białogardzkiej i Równinie Słupskiej. Powiat posiada dużą nadmorską bazę wypoczynkową (gm. Mielno), liczne gospodarstwa agroturystyczne, a w części południowej dominuje przemysł drzewny. Koszalin jest miastem na prawach powiatu i nie wchodzi w skład powiatu koszalińskiego. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Bobolice, Mielno, Polanów, Sianów, gminy wiejskie: Będzino, Biesiekierz, Manowo, Świeszyno i miasta: Bobolice, Mielno, Polanów, Sianów.


Na terenie powiatu znaleźć można liczne zabytkowe pałace i dworki z parkami oraz kościoły. Do najciekawszych z nich należą zespoły pałacowo-parkowe w Strzekęcinie z przełomu XIX i XX w, w Parsowie z XVIII w oraz pałac neorenesansowy w Nosowie z XIX w. Zabytkiem rangi europejskiej jest rezerwat archeologiczny „Kamienne Kręgi” w Lesie Grzybnickim. Znajdują się tam kamienne kręgi Gotów z I i II w.n.e. oraz kurhany związane z kultem zmarłych. Na uwagę zasługują też domy o konstrukcji szachulcowej w Chłopach i szereg zabytkowych cmentarzy oraz liczne obiekty etnograficzne zlokalizowane na terenie całego powiatu. Osobliwością jest też zespół zamkowo-parkowy w Krągu, pomnikowa aleja bukowa na trasie z Koszalina do Polanowa, cmentarz ewangelicki oraz neogotycki pałac w Cetuniu. Zabytki kultury materialnej powiatu koszalińskiego są świadectwem bogatej historii, wynikiem ścierania się wpływów niemieckich, polskich i skandynawskich. Na terenie powiatu działa obecnie kilkanaście zespołów ludowych oraz odbywa się wiele cyklicznych imprez plenerowych. Do najciekawszych można zaliczyć: Powiatowe Spotkania Twórców Ludowych -"Siemionalia" z udziałem znanego aktora i znawcy folkloru Wojciecha Siemiona, organizowane rokrocznie Dożynki Powiatowe, Międzynarodowy Zlot Motocykli w Polanowie czy Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Osobliwością ekologiczną o wymiarze edukacyjnym jest Regionalna Akcja "Sprzątamy wokół jezior i rzek".

Przebiega tędy także międzynarodowy szlak rowerowy Bike the Baltic składający się z 3 części : szwedzkiej znajdujący się w Skani, duńskiej na wyspie Bornholm oraz polskiej na Pomorzu Środkowym. W każdym kraju podzielny jest na 3 etapy. W Polsce szlak zaczyna się w Kołobrzegu przebiega przez Ustronie Morskie - Mielno - Koszalin - Sianów - Polanów - Kamienne Kręgi (Grzybnica) – Wyszewo i kończy na osiedlu Jamno-Łabusz w Koszalinie. Znaczna jego część wyznaczona została w obrębie powiatu koszalińskiego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej i ostatniej przesyłce było:
- mapa przyrodniczo-turystyczna,
- naklejka,
- smyczka,
- długopis,
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2391 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...