wtorek, 29 stycznia 2019

Wtorkowe - 5 kopert/przesyłek, kolejny udany gadżetowy dzień i nie tylko - wpis numer 761

Dziś jest 29 stycznia 2019 rok. Witam Was wszystkich na moim gadżetowym blogu 😀 Tak jak wspominałem wczoraj nowy dzień przynosi kolejną garść przesyłek od mojego ulubionego listonosza. Dziś przed nami: dwie koperty z autografami, pewne miasto oraz dwa razy przesyłka od urzędu gminy 😀 W dalszym ciągu pojawiają się nowe miłe odpowiedzi na moje prośby. Mowa tu o pozytywie firmowy oraz pewnej gminie. Cieszę się także, ponieważ od jednej gwiazdy otrzymałem informacje, że mój list ze zdjęciem został podpisany i zostanie odesłany w ciągu najbliższych dni - oby tylko Poczta nie dała plamy (wiecie do mam na myśli - zawsze trzeba być dobrej myśli).

Dla osób, które mają już dość zimy mam dobrą informację - za równo 50 dni początek kalendarzowej wiosny 😎


Dzień za dniem nam mija, nowy wpis za wpisem także a tutaj nam się szykuje cztery powody do świętowania 😊😏😉 Już wkrótce: 1)1000-czny autograf w kolekcji, 2) stuknie nam 600 000 wejść na bloga, 3)moje 26 urodziny i 4) 2400-tna przypinka (PIN) w moich zbiorach 😀😁


PS: Cały czas liczę na górę od Was nowych komentarzy na blogu oraz lajków na fanpage'u.


Pierwsza koperta pochodzi od Lecha Wałęsy.
Lech Wałęsa - polski polityk i działacz związkowy, z zawodu elektryk. Czołowy opozycjonista w okresie PRL, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność”, w 1983 laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990–1995. Jest także ojcem europosła Jarosława Wałęsy.


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z podpisem Lecha Wałęsy,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

I tym właśnie sposobem udało mi się zebrać prawie wszystkie podpisy od Prezydentów Polski: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Bronisława Komorowskiego oraz Andrzeja Dudy (w tym osobiście). Do pełnego kompletu brakuje mi tylko podpisu od ŚP. Lecha Kaczyńskiego:


Druga koperta jest od Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka.
Władysław Dajczak - polski polityk, inżynier, samorządowiec. Senator VII kadencji, od 2015 wojewoda lubuski. Syn Michała i Zofii, brat biskupa Edwarda Dajczaka. W 1983 ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze, a w 1997 podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1985 do 1992 pracował w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strzelcach Krajeńskich, następnie do 2007 jako dyrektor Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. W latach 1998–2002 zasiadał w sejmiku lubuskim z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. Ponownie uzyskał mandat radnego województwa w 2006 z ramienia PiS, obejmując funkcję wiceprzewodniczącego sejmiku. W wyborach parlamentarnych w 2005 bez powodzenia kandydował do Sejmu, a w wyborach w 2007 został wybrany na senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu lubuskim, otrzymując 90 322 głosy. W 2011 bez powodzenia kandydował do Sejmu. W 2014 powrócił do sejmiku lubuskiego. W 2015 ponownie był kandydatem PiS na posła. 8 grudnia 2015 został powołany na stanowisko wojewody lubuskiego.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z podpisem Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka,
- list,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy Pieńsk - miasto leżące na Łużycach Górnych, w województwie dolnośląskim, powiat zgorzelecki, położone nad Nysą Łużycką, przy granicy z Niemcami. Siedziba gminy miejsko-wiejskiej Pieńsk. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.


W Pieńsku turystów na pewno zainteresuje: 
- Miasto, z XV-XX wieku,
- Kościół par. pw. św. Franciszka z Asyżu, neogotycki z l. 1822-1885,
- Kościół ewangelicki, nie istnieje (pozostał kawałek muru, znajduje się on w okolicach ul. Łużyckiej),
- Zespół huty szkła „Lucyna”, ul. Dąbrowskiego 44, z pierwszej ćw. XX w.: dwa budynki administracyjne, z 1905 r., 1910 r., dwadzieścia jeden budynków produkcyjnych i pomocniczych, z l. 1905-1920, cztery magazyny, z l. 1905–1920, wieża ciśnień, z 1910 r., budynek przychodni, z 1900 r., willa właściciela, z 1930 r., park przy willi, z 1930 r.,
- Domy mieszkalne z końca XIX i początku XX wieku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce było:
- pocztówka,
- otwieracz do butelek,
- przypinka (PIN) z herbem,


Czwarta przesyłka jest od Urzędu Gminy Michałowice - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat pruszkowski, nad rzeką Utratą. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie warszawskim. Miejscowości: Granica, Komorów, Nowa Wieś, Michałowice, Michałowice Wieś, Opacz-Kolonia, Opacz Mała, Pęcice, Pęcice (osada), Pęcice Małe, Reguły, Sokołów , Suchy Las. Siedzibą gminy od 1 stycznia 2013 są Reguły, po wybudowaniu w tej miejscowości nowego urzędu gminy Michałowice. Do końca 2012 oficjalną siedzibą gminy były Michałowice (do 30 grudnia 1999 pod nazwą Michałowice-Osiedle). Ponadto, w latach 70. siedziba znajdowała się w Opaczy. Na obszarze Polski jest szereg gmin, których części z różnych powodów chcą się usamodzielnić, tworząc oddzielne gminy. Jedna z owych prób secesji dotyczy utworzenia miasta i gminy Komorów z miejscowości Komorów, Komorów-Wieś i Granica w gminie Michałowice. W wyborach parlamentarnych w 2007 w gminie Michałowice padł rekord frekwencji. Wyniosła ona 73,67% i była o 0,23% wyższa niż w Warszawie. Od 2013 na terenie gminy działa śmigłowcowe lądowisko Gerda Sokołów.


Do zabytków gminy należą:
- Dwór Polski (Pęcice),
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Michałowice),
- Kościół św. Piotra i Pawła (Pęcice),
- Cmentarz wojenny z I wojny światowej (Pęcice),
- Park pałacowy (Pęcice),
- Pałac Potockich (Helenów),
- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Komorów),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce znalazłem:
- książka "Przyrodnicza perła zachodniego Mazowsza",
- folder reklamowy,
- mapa gminy,
- opaska odblaskowa,
- 2 odblaski (nie ma ich na zdjęciu),


Piąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Mokrsko - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat wieluński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Mokrsko.


Na pytanie co ciekawego zobaczyć w tej gminie odpowiadam:
- Dwór w Ożarowie,
- Wiatrak koźlak (Kocilew),
- Kościół św. Mikołaja (Komorniki),
- Kościół św. Marcina (Chotów),
- Kościół św. Stanisława Biskupa (Mokrsko),
- Kościół św. Piotra i Pawła (Krzyworzeka),
- Kościół św. Marii Magdaleny (Ożarów),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej i ostatniej przesyłce było:
-
2 foldery reklamowe,
- mapa gminy,
- 3 pocztówki,
- list,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...