środa, 27 marca 2019

Środowe - 10 przesyłek/paczek, kolejny super gadżetowy dzień (w tym wizyta Pocztexu) - wpis numer 783

Dziś mamy 27 marca 2019 rok. Witam Was po kilku dniowej przerwie od blogowania - spowodowanej brakiem wolnego czasu 😏 Ale nie martwcie się nowe przesyłki przychodzą i dziś wszystko wspólnie nadrobimy 😀 Łącznie przez te dni (poniedziałek/wtorek/środa) otrzymałem aż 10 nowych przesyłek w tym jedna od Pocztexu 😊 Co do pozytywów to dobra passa trwa dalej 😎 Łącznie od poniedziałku otrzymałem kolejne: 6 miłych wiadomości + jedne na autograf. Naprawdę fajnie otrzymać maile o takich treściach: "Panie Łukaszu, dzisiaj wysłałam Panu przesyłkę", "Uprzejmie zawiadamiam, że dziś został do Pana wysłany PIN" czy "Gadżety zostały do Pana wysłane" - oby tak dalej...

Wczoraj odwiedziłem moją placówkę Poczty, aby wysłać kolejne listy do gwiazd z prośbami o podpisanie zdjęć. Od samego początku chyba mi szczęście nie dopisywało, ponieważ na poczcie była awaria komputerów a po wyjściu złapał mnie padający grad. Tak jak przez całe Mazowsze wczoraj i podobnie przez Siedlce przeszedł niż, który przyniósł śnieg. Opady były gwałtowne i pozwoliły, aby z wiosny za oknami zrobiła się zima. Dziś przy temperaturze 5-10 stopni po śniegu w mieście nie ma znaku - a jak było u Was wczoraj z pogodą ?

URODZINY:
Jak wiecie czas leci nieubłaganie, a naszej Galerii Siedlce już w ten piątek (29 marca) stuknie okrągłe 5 lat od początku jej istnienia. Z tego też powodu w tą sobotę odbędą się jej urodziny. Program ich jak co roku wygląda ciekawie LINK. Tym razem kulinarnym gościem będzie Ewa Wachowicz - polska producentka i dziennikarka telewizyjna, Miss Polonia 1992. Znana z takich programów jak: "Top Chef" czy "Ewa Gotuje" w telewizji Polsat.


Przedstawiciel bloga "Gadżety na dobry dzień" też planuje się na nich pojawić, aby potem przedstawić Wam relację z tego wydarzenia 😀

A oto kilka moich filmów z ubiegłych urodzin Galerii Siedlce:


I w tych urodzinowych klimatach zapraszam Was na nowy gadżetowy wpis.
3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Zawsze chętnie poczytam Wasze nowe komentarze tutaj na blogi i na fanpage'u - DZIĘKUJE 😉


Pierwsza paczka Pocztex okazała się być NAGRODĄ od firmy Hajduk Sp.z.o.o.
Hajduk - jest największym w Polsce i Europie Wschodniej producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych. Dużą część produkcji stanowi export na rynki Unii Europejskiej, jak również do wielu krajów spoza jej granic. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam na stronę internetową i na fanpage'a.


A w pierwszej paczce jako nagroda otrzymałem:
- bardzo ładną filiżankę ze spodkiem,


Na pewno będzie ładnie pasować na półce pośród innymi moimi gadżetowych filiżanek:


Druga koperta pochodzi od Jerzego Stuhra.
Jerzy Stuhr - polski aktor filmowy i teatralny, reżyser, pedagog, profesor sztuk teatralnych, pisarz i polonista, laureat Polskiej Nagrody Filmowej za rolę drugoplanową (2006) w filmie Persona non grata (2005) i nagrody specjalnej za osiągnięcia życia (2018). Pochodzi z rodziny od pokoleń związanej z Krakowem. Pierwsi jej przedstawiciele – Anna z Thillów oraz Leopold Stuhrowie – przybyli tu z powiatu Mistelbach w Dolnej Austrii w 1879. Pradziadek artysty, Leopold Stuhr, należał do zamożnego mieszczaństwa. Osiadłszy w Krakowie, kupił kamienicę w Rynku Podgórskim, a następnie założył restaurację. Matka Jerzego Stuhra, Maria, była księgową w teatrze Banialuka, ojciec zaś prokuratorem, ale – co nietypowe w okresie Polski Ludowej – nie należał on do PZPR. Do ukończenia szkoły średniej (III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego) przyszły artysta mieszkał wraz z rodzicami w Bielsku-Białej. Następnie powrócił do Krakowa, gdzie ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a potem Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Rozpoczął pracę jako aktor w Starym Teatrze. Szerokiej publiczności w Polsce stał się znany w połowie lat siedemdziesiątych jako współprowadzący (wraz z Bogusławem Sobczukiem) programy telewizyjne z cyklu Spotkanie z Balladą. W latach 1990–1996 oraz 2002–2008 był rektorem PWST w Krakowie. W 2006 wszedł w skład rady programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Jest także przewodniczącym rady Fundacji Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. księdza Józefa Tischnera. Organizację tę wspiera od 2004. Tytuł profesora sztuk teatralnych uzyskał w 1994. Był członkiem Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. We wrześniu 2011 Jerzy Stuhr trafił na leczenie do szpitala onkologicznego w związku z problemami z gardłem, a lekarze potwierdzili nowotwór krtani. Aktor miał poważne problemy zdrowotne już wcześniej – przeszedł zawał serca, co zaowocowało napisaniem książki Sercowa choroba, czyli moje życie w sztuce. Prywatniej jest ojcem aktora Macieja Stuhra.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Jerzego Stuhra,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 14 dni,
Szczegóły: oryginał,

I tym właśnie sposobem moja kolekcja autografów została wzbogaconą o kolejną aktorską rodzinę - mowa tu o Jerzego i Macieja Stuhrów.


Trzecia koperta jest od Moniki Wilczak.
Monika Wilczak - polska aktorka, absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. Uczęszczała na kurs aktorstwa w Nowym Yorku i Los Angeles. Kino jest dla niej magią, czymś, co porusza i pozostaje w pamięci na długi czas, czymś, dzięki czemu można "przeżyć kilka żyć", choć na chwilę stać się zupełnie inną osobą za każdym razem. Prywatnie miłośniczka zwierząt, aktywnego spędzania wolnego czasu. Kocha jogging i kuchnię wegańską. Oprócz aktorstwa, pracuje także przy produkcji programów zagranicznych. Sama kiedyś chciałaby poprowadzić program o zwierzętach, bądź kulinarny. Szerszej publiczności znana z roli Ani Rogowskiej w serialu "Pielęgniarki" na antenie telewizji Polsat.


A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Moniki Wilczak,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta koperta pochodzi od Starostwa Powiatowego w Garwolinie - powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Garwolin. W skład powiatu wchodzą: Gminy miejskie: Garwolin, Łaskarzew, Gminy miejsko-wiejskie: Pilawa, Żelechów, Gminy wielskiej: Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Parysów, Sobolew, Trojanów, Wilga i Miasta: Garwolin, Łaskarzew, Pilawa, Żelechów.


Do najważniejszych zabytków w powiecie należy spichlerz w Górznie zbudowany w XVII w., barokowy kościół parafialny p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu – parafia erygowana w 1699 r. Natomiast w kościele w Maciejowicach znajduje się obraz „Marii Magdaleny” z poł. XVIII w., namalowany przez włoska malarkę Elżbietę Sirani. W historii Maciejowice znane są z dramatycznego boju stoczonego w 1794 r. przez wojska dowodzone przez Tadeusza Kościuszkę po którym to dostał się on do niewoli rosyjskiej. W centrum Maciejowic znajduje się jeden z najpiękniejszych rynków w centralnej Polsce z klasycystycznym ratuszem, w którym mieści się Muzeum Tadeusza Kościuszki. Warto też zwrócić uwagę na urokliwie położony Pałac Zamoyskich w Podzamczu. Przepiękny klasycystyczny zespół pałacowo-parkowy, wybudowany w 1790 r. dla Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego, ówczesnego prezydenta Warszawy, znajduje się w miejscowości Żelechów. Godne uwagi są również chrzcielnice w kościołach w Górznie z 1668 r. i Sobolewie z XVII w. a także rokokowa ambona z II poł. XVIII w. z rzeźbą św. Pawła w zwieńczeniu oraz dwa portrety trumienne nieznanych kobiet, relikty kultury i obyczajowości sarmackiej, typowe dla polskiej sztuki XVII i XVIII w., znajdują się w zakrystii kościoła parafialnego w Borowiu.

Powiat garwoliński zachęca ciszą, świeżym powietrzem i malowniczymi krajobrazami typowymi dla Mazowsza. W takich gminach jak Wilga, Maciejowice, Sobolew czy Trojanów można znaleźć znakomite warunki do wypoczynku, czemu służą liczne ośrodki wypoczynkowe. Powstająca baza agroturystyczna (Lewików, Oblin, Kolonia Górki, Górki oraz Podłęż) umożliwia spędzenie urlopu w kontakcie z naturą i mieszkańcami wsi, oferując piękne lasy, jeziorka lub jazdę konną (Wilga) a dla miłośników wędkarstwa łowiska rybne i stawy (Jabłonowiec, Sulbiny). Turyści chcący aktywnie spędzić czas koniecznie powinni udać się do Miętnego gdzie mieści się bogata baza sportowa, znana w całej Polsce, m.in. kryta pływalnia, siłownia, korty tenisowe, boisko piłkarskie, boiska do siatkówki plażowej, kosza, piłki ręcznej, sauna. Na terenie powiatu znajdują się również 4 akweny wodne: Zarzecze w Garwolinie, Morskie Oko, Jabłonowiec gm. Trojanów i Oblin gm. Maciejowice. Także Gmina Wilga posiada na terenie Osiedla Turystyczno – Wypoczynkowego atrakcyjne działki przeznaczone pod inwestycje związane z obsługą ruchu turystycznego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej kopercie znalazłem:
- przypinkę PIN z herbem - kolejna 2440 w kolekcji !!!


Piąta koperta jest od Starostwa Powiatowego w Myśliborski - położony jest w północno-zachodniej Polsce, województwo zachodniopomorski. Utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Myślibórz. W skład powiatu wchodzą: Gminy miejsko-wiejskie: Barlinek, Dębno, Myślibórz, Gminy wiejskie: Boleszkowice, Nowogródek Pomorski i Miasta: Barlinek, Dębno, Myślibórz.


Najstarszymi zabytkami w powiecie są budowle późnoromańskie i gotyckie. Można je podzielić ze względu na materiał budowlany na: granitowe i ceglane. Budowle granitowe to najczęściej kościoły w mniejszych miejscowościach. Do ich budowy wykorzystywano głazy narzutowe przyniesione w te okolice przez lądolód. Część z nich została przebudowana, zostały dobudowane wieże i zmienione wejścia. Do najciekawszych budowli tego typu zaliczyć można kościoły w: Cychrach, Czernikowie, Derczewie, Dziedzicach, Dzikowie, Karsku, Nowogródku Pomorskim, Rościnie, Rychnowie, Smolnicy, Wysokiej. Gotyckie budownictwo ceglane występuje w powiecie myśliborskim jedynie w Myśliborzu (Kościół św. Jana Chrzciciela, Klasztor Dominikanów, bramy Nowogródzka i Pyrzycka, baszta Prochowa, kaplice św. Gertrudy i św. Ducha) i Chwarszczanach (kościół Tempelariuszy).
Wiek XVI i XVII były bardzo niespokojne. W tym czasie toczono na tych terenach wiele wojen. Sytuacja nie pozwalała na budowanie obiektów zarówno gospodarczych jak i sakralnych.

Dopiero wiek XVIII, a szczególnie jego druga połowa przyniósł dla tych ziem ożywienie gospodarcze i budowlane. W tym czasie powstaje wiele barokowych i rokokowych budowli sakralnych, są to kościoły w: Golenicach, Dolsku, Nawrocku, Renicach, Rościnie, Różańsku, Sulimierzu. Budowane są także pałace i dwory. W wieku XVIII i na początku wieku XIX powstaje ich na terenie powiatu bardzo wiele. Można je podzielić, ze względu na sposób budowania na: ceglane i konstrukcji ryglowej (drewniany szkielet wypełniony cegłami lub gliną). Niestety do dnia dzisiejszego pozostało ich niewiele. Pałace ceglane zachowały się w: Czernikowie, Karsku, Rościnie. Jedyny pałac konstrukcji ryglowej zachował się w Niepołcku (obecnie w bardzo złym stanie). W XVIII wieku powstaje także późnobarokowy ratusz w Myśliborzu, kuźnia konstrukcji ryglowej w Dolsku oraz neogotycji pałac w Dolsku (ruina). W wieku XIX i na początku wieku XX powstaje wiele kościołów neogotyckich: Głazów, Gudzisz, Ławy, Kierzków, Mostkowo, Myślibórz, Namyślin, Trzcinna. W tym samym czasie powstaje wiele domów, dworków i zabudowań gospodarczych zarówno konstrukcji ryglowej jak i ceglanych z wykorzystaniem ciosów granitowych. Można je oglądać na terenie całego powiatu myśliborskiego. Na rzece Myśli wybudowano kilka elektrowni wodnych (zabytki techniki).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej kopercie było:
- list,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2441 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski - miasto w województwie lubelskim, powiat bialski, nad Krzną. Miasto jest także siedzibą wiejskiej gminy Międzyrzec Podlaski.


Międzyrzec Podlaski zaprasza turystów do odwiedzenia między innymi:
- Rynek Starego Miasta (plac Jana Pawła II) wyznaczony w XV w., z charakterystycznymi przejściami z łukami,
- Kościół Świętego Mikołaja (1477),
- Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła,
- Kościół Świętego Józefa,
- Plebania kościoła św. Mikołaja z 1818 r.,
- Zespół dawnej poczty konnej z 1823 r.,
- Dawna szkoła parafialna z 1852 r.,
- Dworzec kolejowy z 1867 r.,
- Szpital miejski z lat 1846-1850,
- Pałac Potockich z XVIII w.,
- Cmentarz katolicki (kaplica św. Rocha, nagrobki z XVIII, XIX i XX wieku),
- Cmentarz żydowski tzw. kirkut (najstarsza macewa pochodzi z 1706 roku),
- Pomnik poległych w 1918 r. na rynku,
- Podwyższenie z kamieni ku czci pomordowanych Żydów na rynku; w czerwcu 2005 zostało zlikwidowane w związku z przebudową rynku,
-Kapliczki z XVIII i XIX w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

Międzyrzec Podlaski Wskocz po przygodę!
W szóstej przesyłce było:
- mały notes,
- przypinkę PIN z herbem - kolejna 2442 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka jest od Urzędu Gminy i Miasta Sokołów Małopolski - miasto w województwie podkarpackim, powiat rzeszowski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Sokołów Małopolski. Jest jednym z miast aglomeracji rzeszowskiej. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 19, oraz dwie drogi wojewódzkie: 875 i 881. Ośrodek usługowy; drobny przemysł: metalowy, drzewny i spożywczy.


Miasto od samego początku swojego istnienia wyróżniało się spośród innych z okolicy dużym placem handlowym. Było to bezpośrednio związane z nadziejami jakie wiązał dla miasta jego pierwszy właściciel Jan Pilecki. Po dziś dzień Sokołów zachował swój pierwotny układ ulic, który oficjalnie został wpisany do Rejestru Zabytków, jednak w wyniku pożarów (szczególnie tego z 1904 roku) nie przetrwało zbyt wiele budowli z dawniejszych okresów. Miasto posiada zwartą zabudowę z XIX i XX wieku. W XVII wieku Sokołów posiadał wały ziemne wraz z pięcioma bramami wjazdowymi i fosą. Ich fragmenty zachowały się obecnie jedynie w plebańskim ogrodzie oraz od strony wschodniej miasta przy ulicy Zawale. Budowa fortyfikacji była w tamtym czasie próbą obrony przeciw rozmaitym najazdom. Wcześniej miasto nękali między innymi Węgrzy oraz Tatarzy, pustosząc również okoliczne miejscowości.

W Sokołowie znajduje się również najlepiej zachowany w województwie podkarpackim nowy cmentarz żydowski z 300 nagrobkami z XVII-XX wieku. Przy ul. Kochanowskiego na miejscu starszego cmentarza żydowskiego stoi odbudowany ohel z macewami ku pamięci sokołowskiego rabina Meilecha Weichselbauma. Warto obejrzeć kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela wybudowany w stylu neogotyckim w latach 1908–1916 według projektu Jana Sas Zubrzyckiego. Nowy hełm wyniosłej wieży tego kościoła, zniszczonej w wyniku działań wojennych w lipcu 1944 roku projektował profesor Wiktor Zin. W miasteczku znajduje się drugi filialny kościół pod wezwaniem Ducha Świętego wybudowany w II połowie XIX wieku. Na obrzeżach Sokołowa znajduje się wiele bardzo interesujących XVIII-to wiecznych krzyży i figur. W gminie znajdują się cztery zabytkowe kościoły, z których na największe uznanie zasługuje drewniany kościółek z XVII wieku w Wólce Niedźwiedzkiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce były:
- 2 przypinki PIN z herbem (jedna zasili moje zbiory a drugą przeznaczę na wymianę) - kolejna 2443 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Lubichowo - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat starogardzki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie gdańskim.


Na terenach Gminy Lubichowo każdy turysta znajdzie coś dla siebie:
 WARTO ZOBACZYĆ:
- Modrzewiowy dworek szlachecki z 1827 roku w Szteklinie, jako jedyna w powiecie starogardzkim tak dobrze zachowana drewniana rezydencja szlachecka,
- Kościół parafialny w Lubichowie,
- Drewniana zabudowa wsi Ocypel, Wda i Wdecki Młyn,
- Dworek otoczony pięknym parkiem we Wdeckim Młynie,

CIEKAWOSTKI PRZYRODNICZE:
- Żeremia bobrów na Wdzie,
- Stare dęby we Wdeckim Młynie,
- Wiekowe lipy w Lubichowie,

WYPOCZNIJ AKTYWNIE:
- Jeziora bogate w ryby i raki zadowolą każdego wędkarza,
- Malownicza rzeka Wda to szlak znanych spływów kajakowych, Spływy kajakowe Wdą,
- Wielkie obszary leśne pełne zwierzyny łownej i runa leśnego są atrakcją dla myśliwych i grzybiarzy,
- Cykl letnich festynów "Lato na Kociewiu" (lipiec - sierpień) w Lubichowie, Szteklinie i Ocyplu,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- 2 foldery reklamowe,
- mapa,
- pocztówka,
- długopis,


!!! Dziękuje za miły kontakt 😊 !!!

Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego miasta.
A w dziewiątej przesyłce było:
- list,
- 2 przypinki PIN z herbami (uszkodzone w czasie wysyłki - ale mam nadzieje że uda mi się je naprawić) - kolejna 2444 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od biura podróży ITAKA.
ITAKA - powstała w 1989 r. i od 2009 r. zajmuje pozycję niekwestionowanego lidera branży turystycznej. Kolejne sezony ugruntowywały pozycję ITAKI, jako lidera na rynku. Sukces nie pojawił się nagle. Jest konsekwencją wielu lat pracy, stopniowego i przemyślanego rozwoju firmy. ITAKA powstała z pasji, co pozwoliło nie tylko traktować firmę, jako źródło dochodu, ale także, jako drogę do realizacji marzeń i ambicji. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam na stronę internetową oraz na fanpage'a.


W dziesiątej i ostatniej przesyłce było:
- katalog "Lato 2019" (który można zamówić za darmo na stronie internetowej firmy LINK),


A ty macie już jakieś plany gdzie planujecie wyjechać w wakacje - chętnie poczytam o tym w komentarzach ?

I kolejny gadżetowy dzień nami mija a moja kolekcja przypinek PIN zostaje uzupełniona o nowe okazy - łącznie 5 + 2 duble na wymianę:


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...