piątek, 29 marca 2019

Piątkowe - 6 kopert/przesyłek, czy zasługują one na ocenę celującą ? oceńcie sami - wpis numer 784

Dziś mamy 29 marca 2019 rok. Witajcie w moim 784 wpisie na blogu. W to piątkowe popołudnie i ostatnie zarazem w marcu 2019 roku chciałbym Wam przedstawić nową garść gadżetowych skarbów - łącznie aż 6 przesyłek w dnia wczorajszego. Dziś wspólnie będziemy w rytmach muzyki zwiedzać ciekawe regiony Polski oraz odwiedziny pewną firmę - co Wy na to ?

PS: Jest godzina 14:20 przed chwilą odwiedził mnie mój listonosz. I już teraz widzę, że w poniedziałek będziemy gościć kilka gwiazd na blogu - mam nadzieje na Waszą obecność 😊


Jednej osobie z domowników, z którymi mieszkam ostatnio udało się taki oto gadżet dostać osobiście podczas zakupów w pewnym sklepie 😉 - jak widać gadżety można otrzymywać nie tylko przez wysyłanie maili z prośbami (wystarczy odrobinę szczęścia).


I tym właśnie sposobem przeszliśmy do prezentacji nowych gadżetowych kopert i przesyłek.
3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Zachęcam Was także jak zwykle do aktywnego komentowania moich wpisów na blogu oraz pozostawiania lajków na fanpage'u - pozdrawiam.


Pierwsza przesyłka jest od zespołu Voyager.
Voyager - polska grupa muzyczna wykonująca disco polo, założona w listopadzie 1991 roku w Sochaczewie przez Mariusza Cierpikowskiego, Adama Wasielewskiego i Adama Miłka. W 1992 roku grupa wydała swój album pt. „A my lubimy dziewczyny”. Kaseta stała się bardzo popularna wśród fanów zespołu. W roku 1997 ukazał się album pt. "Marianna", który przyniósł w twórczości zespołu utwory o charakterze żartobliwym i humorystycznym. W 1998 ukazał się wideoklip do piosenki pt. "Johny". Teledysk został nakręcony na Wyspach Kanaryjskich w kowbojskim miasteczku Sinoux City, a w produkcji członkowie zespołu wcielili się w postacie z dzikiego zachodu. Teledysk był emitowany w telewizyjnych programach poświęconych muzyce disco polo, a w tym samym roku ukazał się album zespołu o tym samym tytule. Trio w składzie: Mariusz Cierpikowski, Adam Wasielewski i Adama Miłek trwało do 2006 roku od kiedy odszedł z zespołu Adam Miłek, a w jego miejsce wszedł Artur Pytel. W tym nowym składzie po ponad 10 latach przerwy wydali album "Znajdę Cię na końcu świata". Przez ponad 20 lat istnienia zespół wydał dziesięć albumów oraz single: "Polskie dziewczyny", "Każdy dzień", "Ona i Ty", "A my lubimy dziewczyny", "Najpiękniejsza", "Marianna" czy "Johny". W 2016 roku zespół zakończył działalność, a Mariusz Cierpikowski zaczął występować jako Voyage (Mariusz Cierpikowski), a od 2017 roku jako Voyager Music.


Zapraszam do przesłuchania najnowszej piosenki od zespołu Voyager Music - Kochamy Was dziewczyny:


A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- 2 pocztówki z autografami od zespołu Voyager Music,


 !!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga koperta pochodzi od Starostwa Powiatowego w Wałczu - powiat w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wałcz. Podstawą turystyki powiatu są liczne jeziora (największe to Bytyń Wielki) i pozostałości Wału Pomorskiego. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Wałcz, gminy miejsko-wiejskie: Człopa, Tuczno, Mirosławiec, gminy wiejskie: Wałcz i miasta: Człopa, Wałcz, Tuczno, Mirosławiec.


Wałcz oraz jego piękne okolice z licznymi lasami, jeziorami oraz ładnymi krajobrazami na stosunkowo znacznych obszarach zachował swój naturalny charakter. Na terenie powiatu znajduje się wiele rezerwatów przyrody m.in. "Wielki Bytyń" w gminach Mirosławiec,Tuczno i Wałcz, w którym występują 247 gatunków roślin w tym 17 gatunków drzew. Bogaty świat zwierząt: dziki, sarny, jelenie, lisy, borsuki, kuny leśne, łasice, wydry, bobry, żubry, orliki krzykliwe i wiele innych. Są tu szlaki turystyczne: piesze, rowerowe, wodne, baza noclegowa, sportowa, rekreacyjna. Główne kierunki rozwoju powiatu związane są z turystyką i rolnictwem.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

POWIAT WAŁECKI Dobry klimat
W drugiej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2445 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka jest od Urzędu Miasta Grajewo - miasto w województwie podlaskim, nad rzeką Ełk. Od 1 stycznia 1999 r. jest siedzibą powiatu grajewskiego. Grajewo uzyskało lokację miejską w 1540 roku, jednak nie została ona zrealizowana, ponowne nadanie praw miejskich przed 1700 rokiem, zdegradowane w 1870 roku, ponowne nadanie praw miejskich w 1919 roku.


W Grajewie turystów na pewno zainteresuje:
- Kościół Trójcy Przenajświętszej - najstarszy kościół w mieście, wybudowany w latach 1879–1882 w stylu neogotyckim: dzwonnica przykościelna z 1837 r.,
- Cmentarz parafialny - główny cmentarz miejski założony w 1810 rok: kaplica grobowa Wilczewskich - kaplica klasycystyczna na cmentarzu parafialnym wybudowana w 1839 r.,
- Drewniane domy z XIX w.,
- Zajazd z połowy XIX w.,
- Dworzec kolejowy z 1873 r.,
- Dwie kapliczki przydrożne z połowy XIX w.,
- Gmach Publicznego Gimnazjum nr 1 z 1931 r.,
- Kasyno oficerskie,
- Wieża ciśnień z 1896 r.,
- Ukształtowanie przestrzenne rynku i ulic wylotowych z przełomu XVIII/XIX wieku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

GRAJEWO Zawsze po drodze
A w trzeciej przesyłce było:
- pocztówka,
- smyczka,
- długopis,
- ołówek,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2446 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Ruda Maleniecka - gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, powiat konecki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kieleckim. Siedziba gminy to Ruda Maleniecka.


Rufa Maleniecka to nie tylko siedziba gminy, ale również inne miejsca godne uwagi, takie jak Maleniec, z zabytkowym XIX-wiecznym zakładem hutniczym, Lipa najstarsza miejscowość, nie tylko na terenach gminy ale i całego powiatu koneckiego, czy wieś Machory z pozostałościami dawnej Kaflarni i Papierni. Gmina Ruda Maleniecka to również wspaniałe walory przyrodnicze i turystyczne. Położona w otoczeniu lasów, wśród pięknych rozlewisk rzeki Czarnej Koneckiej stwarza doskonałe warunki do spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu. Grzybobranie, wędkowanie czy piesze wędrówki szlakiem wiodącym od rezerwatu Diabla Góra poprzez miejscowości Cieklińsko, Ruda Maleniecka, Maleniec, Machory i Kołoniec to tylko niektóre z propozycji. Warto również zobaczyć niezwykły rezerwat przyrody nieożywionej "Piekiełko Szkuckie" czy udać się na spacer po parku podworskich w Rudzie Malenieckiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce było:
- 2 ulotki,
- smyczka,
- długopis,
- balon,


Piąta koperta jest od Urzędu Gminy Rutki - gmina wiejska w województwie podlaskim, powiat zambrowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie łomżyńskim. Siedziba gminy to Rutki-Kossaki.


Gmina Rutki dysponuje znacznymi walorami turystycznymi. Północna część terenu gminy zaliczona została Uchwałą nr X/46/82 Wojewódzkiej Rady Narodowej w Łomży z dnia 27 kwietnia 1982 roku do obszarów chronionego krajobrazu. Jest to fragment doliny Narwi częściowo zmeliorowany. Część terenów znajdująca się w granicach chronionego krajobrazu zachowuje charakter środowiska pierwotnego o silnym zabagnieniu z licznymi oczkami wodnymi. Teren ten ze względu na swoje walory przyrodnicze i kulturowe, wielkość oraz położenie jest miejscem szczególnym na mapie Europy. 

Gmina leży w sąsiedztwie cennego obiektu przyrodniczego, jakim jest unikatowy na skalę europejską Biebrzański Park Narodowy stanowi jedyny w tej części kontynentu naturalny obszar bagienny. Tak duży i unikatowy naturalny kompleks torfowisk położony nad malowniczo meandrującą rzeką posiada nadzwyczajne walory krajobrazowe, inspirujące nie tylko artystów, fotografików, malarzy, ale również spragnionych wrażeń turystów. Stanowi on ostoję wielu rzadkich gatunków fauny i flory. Od wieków zamieszkują tu wydry, borsuki, lisy, jenoty, wilki, łasice, gronostaje. Bagna Biebrzańskie to przede wszystkim jednak królestwo ptaków - żyje ich tu przeszło 200 gatunków. Otulina Parku obejmuje część terytorium gminy Rutki. Dużą szansą dla gminy dysponującej w/w walorami turystycznymi, rozwiniętym rolnictwem i nieskażonym środowiskiem jest agroturystyka, jako forma wypoczynku zdobywająca sobie coraz liczniejsze rzesze zwolenników wśród mieszkańców dużych miast. Wymagałaby jednak stworzenia odpowiedniej bazy i szerokiej akcji promocyjnej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej przesyłce było:
- list z pozdrowieniami i życzeniami powodzenia w budowaniu kolekcji - DZIĘKUJE 😊
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2447 w kolekcji !!!


Szósta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy transportowej.
W szóstej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- saszetka z materiału,
- podkładka po myszkę komputerową z kalendarzem,
- podkładka pod kubek,
- turystyczna wizytówka do zaczepienia na bagaż,
- smyczka,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...