poniedziałek, 29 kwietnia 2019

Poniedziałkowe - 9 kopert/przesyłek, podwójne urodziny (4-te i 100-tne) oraz nowa garść gadżetów - wpis numer 794

Dziś mamy 29 kwietnia 2019 rok. Witajcie ponownie na moim blogu Gadżety na dobry dzień 😎 Jak tu się nie cieszyć z: coraz ciepłej aury za oknem, ze zbliżającego się weekendu majowego oraz z nowych kopert/przesyłek do zaprezentowania na mojej stronie 😊 W dzisiejszym poście słowo przesyłka zmieniamy na prezent, ponieważ dwa dni temu w sobotę mój blog świętował swoje czwarte urodziny od momentu swojego powstania 😀😃😀 

Czego możecie mi życzyć z tej okazji hmm... na pewno dużo nowych przesyłek, paczek, listów z autografami, współprac reklamowych, nowych widzów i przyjaciół - DZIĘKUJE BARDZO 😘


Jeżeli chodzi o gadżety to tak jak już wspominałem przez ostatnie dni otrzymałem łącznie od mojego listonosza aż 9 nowych przesyłek. Również lista pozytywów została uzupełniona o kolejne nowe pozycje: 2 firmowe, autograf 2 urzędowe oraz przesyła od przyjaciółki bloga + dwie wiadomości o treści "proszę przypomnieć się za...". Ostatnie dni ubiegłego tygodnia to także wysyłka nowych listów z prośbą o podpisanie zdjęcia do gwiazd (niestety już po podwyżce za znaczki pocztowej na Poczcie 😣😠😞).

OBCHODY 100-LECIA:
Również w ubiegłą sobotę (27 kwietnia) Parafia Katedralna w Siedlcach obchodziła swój Jubileusz 100-lecia istnienia. Równo wiek temu 27 kwietnia 1919 roku biskup Henryk Przeździecki erygował w mieście drugą parafię zaraz po parafii świętego Stanisława, nadając jej tytuł Niepokalanego Poczęcia NMP. Uroczystości rozpoczęły się w samo południe od mszy świętej pod przewodnictwem Gościa z Watykanu - Kardynała Stanisława Ryłko, Biskupów Siedleckich, księży pochodzących z parafii oraz dotychczasowych Proboszczów i Wikariuszów posługujących na przestrzeni lat w katedrze siedleckiej. W czasie mszy świętej jubileuszowej odbyły się także obrzęd błogosławieństwa odrestaurowanych organów Dominika Biernackiego, które dzięki wysiłkom hojnym Parafia i Darczyńców oraz Pracowni Organmistrzowskiej Michała Klepackiego na nowo zagrały w tym dniu po kilkunastu letniej przerwie. W dalszej części uroczystości odbyła się wspólna agapa. Na zakończenie tego ważnego dnia dla Parafii Katedralnej odbył się koncert "Dextera Domini", podczas którego uczestnicy wydarzenia usłyszeli pod dyrekcją ks. Michała Szulika Chór Katedralny im. ks. Alfreda Hoffmana, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Siedlcach i Scholę Katedralną GAUDETE, przy podwójnym akompaniamencie: zagrały bowiem organy górne (odrestaurowane) oraz dolne (w prezbiterium).

!!! A OTO MOJA FOTO I VIDEO RELACJA !!!


FILMY:
1 i 2)Koncert scholi Wniebogłosy, 3)Krojenie pierwszej porcji tortu jubileuszowego przez księdza Proboszcza, 4)Koncert "Dextera Domini".


I w tych urodzinowych klimatach bierzemy się za prezentacje nowych przesyłek na blogu
3,2,1 START...

PS: Będzie mi bardzo miło z każdego Waszego nowego komentarza na blogu i lajka na fanpage'u - pozdrawiam 😉


Pierwszy urodzinowy prezent pochodzi od Starostwa Powiatowego w Rawiczu - powiat w Polsce (województwo wielkopolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Rawicz. Jest to najmniejszy pod względem powierzchni powiat w województwie. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, gminy wiejskie: Pakosław i miasta: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz.


Ten region Polski zaprasza swoich turystów do odwiedzenia:
- Kapliczka z 1881 roku, ufundowana przez Maryannę Kaźmierską (Chojno),
- Neorenesansowy pałac na fundamentach zamkowych  (Golejewko),
- Zabytkowy Kościół neobarokowy pod wezwaniem Wszystkich Świętych (Golejewko),
- Zabytkowy klasztor Zakonu Braci Mniejszych kościół pod wezwaniem Świętego Krzyża (Karolinki),
- Kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Mikołaja (Miejska Górka),
- Wiatrak koźlak z 1696 r. (Miejska Górka),
- Zabytkowy ratusz miejski (Miejska Górka),
- Zabytkowy Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętego Walentego - styl neogotyk (Pakosław),
- Zabytkowy pałac klasycystyczny w Pakosławiu z 1791 roku (Pakosław),
- Kapliczki i figury przydrożne (Potrzebowo),
- Pałac z ok. 1840 r. (Potrzebowo),
- Dwór z poł. XIX w. /1930 (Tarchalin),
- Kapliczki i figury przydrożne (Tarchalin),
- Dwór z drugiej ćw. XIX w. (Wydawy),
- Park Dworski (Wydawy),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w pierwszym prezencie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2481 w kolekcji !!!


Chciałbym podziękować pracownikowi urzędu za miły kontakt oraz przesyłkę z PIN-em, który nie będę ukrywał, że było mi ciężko go zdobyć 😊

Drugi urodzinowy prezent jest od Urzędu Miasta w Wyśmierzycach - miasto w województwie mazowieckim, powiat białobrzeski, położone w Dolinie Białobrzeskiej. Leży na prawym brzegu Pilicy. Miasto jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Wyśmierzyce oraz rzymskokatolicckiej należą do parafii św. Teresy z Ávili. Miasto zostało założone w 1338 roku. Było miastem duchownym.
W latach 1973–2017 (pomijając rok 1993 kiedy miastem stało się zaludniające się Borne Sulinowo) Wyśmierzyce były najmniejszym pod względem ludności miastem Polski; 31 grudnia 2014 liczyły 921 mieszkańców, a rok później 924 osoby. Status najmniejszego miasta Polski utraciły 1 stycznia 2018, kiedy to status miasta odzyskała Wiślica w województwie świętokrzyskim z 503 mieszkańcami, wypierając Wyśmierzyce o 45%  (Natomiast od 1 stycznia 2019 roku najmniejszym miastem w Polsce jest Opatowiec liczący 330 mieszkańców). Lokalny ośrodek rolniczo-usługowy. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 48 (Tomaszów Mazowiecki – Kock).


Odwiedzając miasto Wyśmierzyce nie zapominajcie aby odwiedzić:
1) Wyśmierzyce najmniejsze miasto w Polsce ( ok. 1000 mieszkańców) o bardzo bogatej ponad 650-letniej historii. Posiada zabytkowy układ urbanistyczny z kwadratowym rynkiem oraz charakterystyczną małomiasteczkową drewnianą zabudową z XIX i XX w.,
2) Wyśmierzyce - Kościół parafialny z drugiej połowy XIX w. oraz nagrobki z XVIII - XX w. na cmentarzu przykościelnym i parafialnym,
3) Kostrzyn - drewniany kościół i dzwonnica z początku XX w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

WYŚMIERZYCE najpiękniejsze miasto w Polsce
W drugim przezencie znalazłem:
- książka "Parafia rzymskokatolicka w Wyśmierzycach",
- list,
- przypinka PIN z herbem przypięta na wizytówce - kolejna 2482 w kolekcji !!!


Trzeci urodzinowy prezent pochodzi od Urzędu Gminy Dębno - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat brzeski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Znajduje się około 8 km na wschód od Brzeska, ok. 20 km na zachód od Tarnowa i ok. 60 km. na wschód od Krakowa jadąc drogą krajową numer 94. Siedzibą gminy jest Wola Dębińska.

 
Przepiękne i rzadkie zabytki architektury, widowiskowe imprezy plenerowe z udziałem tysięcy ludzi oraz uśmiechnięci i życzyli ludzie podejmujący gości w gospodarstwach agroturystycznych oferujących co roku nowe atrakcje – to trzy główne powody, dla których warto odwiedzać Gminę Dębno. Zamek w Dębnie, jedna z nielicznych tak dobrze zachowanych budowli tego typu w kraju, przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Już sam w sobie wart jest fatygi, a przecież także jego wnętrza kryją eksponaty, jakich na co dzień nie ogląda nikt. Tuż obok uwagę zwraca gotycka świątynia. Jej walory dostrzegło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowując prace renowacyjne. 

Dobra reputacja organizowanego w Dębnie w trzecią niedzielę września Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego o Złoty Warkocz Tarłówny jest już powszechnie znana. Walki rycerstwa z całej Europy, pojedynki łuczników i bitwę z udziałem piechoty oglądają co roku tysiące przyjezdnych. W lipcu smakoszy regionalnych potraw podejmuje Porąbka Uszewska przygotowująca w pierwszą niedzielę tego miesiąca Biesiadę Agroturystyczną. Raj dla podniebienia urządzają tam mistrzynie sztuki kulinarnej nie tylko z terenu gminy. Po oryginalnej uczcie warto odpocząć kilka dni w jednym z licznych gospodarstw agroturystycznych. Spragnieni domowej atmosfery i ludzkiej życzliwości znajdą tutaj to, o czym marzyli.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzecim prezencie było:
- folder reklamowy,
- zakładka do książki,
- pocztówka,
- przypinka PIN z herbem,


Czwarty urodzinowy prezent jest od Urzędu Gminy Mieleszyn - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat gnieźnieński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Siedziba gminy to Mieleszyn.


W Gminie Mieleszyn z zabytków warto odwiedzić:
- Głaz narzutowy w Sokolnikach,
- Kościół w Sokolnikach,
- Dęby w Mielnie,
- Kościół w Łopiennie,
- Pałac w Mielnie,
- Dwór w Przysiecie,
- Dwór w Popowie - Ignacewie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartym prezencie było:
- folder reklamowy,
- długopis,
- breloczek,


Piąty urodzinowy prezent pochodzi od Urzędu Gminy Ozorków - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat zgierski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie łódzkim. Siedzibą organów gminy jest miasto Ozorków.


W Gminie Ozorków odwiedzających na pewno zainteresuje:
* Wiatrak koźlak w Solcy Wielkiej - drewniany zabytkowy wiatrak z połowy XVIII wieku. Do 1910 r. stał na polach Borszyna jako własność folwarku w Tkaczewie. W 1911 r. został przeniesiony do Solcy Wielkiej. W okresie II wojny światowej był nieczynny. W latach 1945-1949 działał ponownie. Obecnie wiatrak stanowi własność prywatną. Właściciele w dużym stopniu przyczynili się do przywrócenia mu dawnego wyglądu. Od 2010 r. został poddany generalnej renowacji, 
* Kościół pod wezwaniem Bożego Ciała i świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Modlnej - kościół drewniany, jednonawowy z końca XVI w. z dobudowaną murowaną kaplicę z ok. 1660r., której fundatorem był Stanisław Warszycki herbu Abdank. W 1886r. świątynia została gruntownie odnowiona. Ołtarz główny barokowy z  ażurowymi wnękami. Nasada ołtarza rozbudowana w górę, a w samym środku Matka Boska, przypominająca zwykłą dziewczynę z tutejszej wsi, dlatego mieszkańcy nazywają ją Matką Boską Modlińską. Na ścianie południowej znajduje się renesansowy, przyścienny nagrobek Macieja Warszyckiego, z leżącą postacią rycerza w zbroi naturalnej wielkości. 
* Kościół pod wezwaniem Opieki św. Józefa w Leśmierzu - budowę kościoła rozpoczął w 1897r. Władysław Boetticher - zarządca, a potem również jeden z akcjonariuszy cukrowni w Leśmierzu. Wzniesiono go w stylu neogotyckim. Nad niewielką murowaną z czerwonej cegły bryłą góruje wieża, usytuowana nad głównymi drzwiami. Jednonawowy kościół imponuje pięknym, dębowym ołtarzem głównym, a oryginalnością ołtarza jest wyrzeźbiona w drewnie figura świętego Józefa naturalnej wielkości, po bokach której czuwają aniołowie.
* Cmentarz w Modlnej - powstał około 1800 r. Ma nietypowy kształt trójkąta, otoczonego zabytkowym parkanem z 1886 r. Dwie żelazne bramy umieszczone są na bokach przy drodze, a główne wejście na wierzchołku trójkąta. Podczas wojny pełnił funkcję muru obronnego. Na cmentarzu znajduje się kaplica pw. św. Marcina z 1886 r., a także groby z XIX i pocz. XX w. uwiecznione ponad stuletnimi nagrobkami, niektóre z nich pochodzą ze starego, przykościelnego cmentarza. Na obrzeżach zlokalizowana jest obszerna, dobrze utrzymana przez młodzież szkolną kwatera wojskowa z mogiłami żołnierzy poległych w Bitwie nad Bzurą w 1939 r. Góruje nad nią pomnik Bohaterów Września, którego projektantem i wykonawcą był znany rzeźbiarz Zenon Sieradzki.
* Cmentarz w Solcy Wielkiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątym prezencie znalazłem:
- kalendarz na ścianę,
- kalendarz książkowy,
- folder reklamowy,
- mapa,
- opaska odblaskowa,
- długopis,


Szósty urodzinowy prezent jest od pewnego norweskiego miasta.
W szóstym prezencie było:
- długopis,
- list,
- przypinka PIN - kolejna 2483 w kolekcji !!!


Siódmy urodzinowy prezent pochodzi od pewnego niemieckiego miasta.
A w siódmym prezencie była:
- przypinka PIN - kolejna 2484 w kolekcji !!!


Ósmy urodzinowy prezent jest od pewnej firmy z branży nieruchomości.
W ósmym prezencie było:
- folder reklamowy,
- 2 papierowe torby,
- metalowy breloczek w kształcie domu,
- długopis,


Dziewiąta i ostatnia na dziś urodzinowy prezent pochodzi od pewnej firmy z branży uzdrowiskowej.
A w dziewiątym i ostatniej prezencie znalazłem:
- 5 magnesów na lodówkę,
- 4 breloczki,


Dziękuje bardzo pracownikowi tej firmy z przesyłkę i miły kontakt 😊

To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...