poniedziałek, 6 maja 2019

Poniedziałkowe - 3 koperty, uroczystości 3 Majowe, spotkanie z gwiazdą oraz urzędowe skarby - wpis numer 797

Dziś mamy 6 maja 2019 rok. Jak co poniedziałek mam dla Was nową garść przesyłek do zaprezentowania na blogu 😎 Co powiecie na: relację z uroczystości 3 Majowych, spotkanie z pewną gwiazdą oraz wspólne rozpakowywanie urzędowych skarbów - to wszystko już za chwilę 😉
Ten poniedziałek to także rozpoczęcie Matur 2019. Życzę powodzenia i połamania piór dla wszystkich zdających 😊


Jeżeli chodzi o gadżety to tak jak już Wam wspominałem dziś na tapecie mamy 3 nowe przesyłki a właściwie koperty. Nowy tydzień co prawa nie przyniósł nowych pozytywów, ale za to odezwałem się do trzech nadawców, którzy wcześniej obiecali mi przesyłkę i proszę otrzymałem odwiedzi typu: "Dzień dobry, obiecana przesyłka zostanie wysłana w tym tygodniu" - oby tak dalej 😊

3 MAJA 2019r.:
W ubiegły piątek obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. To już 228 rocznica uchwalania naszej Konstytucji, która tak dla przypomnienia była pierwsza w Europie a druga na świecie. Tego dnia w Siedlcach odbyły się uroczystości od mszy świętej w Katedrze Siedleckiej pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy. Następnie wszyscy zebrani przeszli na skwer generała Tadeusza Kościuszki, gdzie został odśpiewany hymn państwowy, prezydent miasta Andrzej Sitnik wygłosił swoje przemówienie oraz zostały złożone wieńce od poszczególnych szkół i instytucji miejskich. Wieczorem zaś w Katedrze odbył się uroczysty koncert z okazji 200-setnej rocznicy urodziny Stanisława Moniuszki pod tytułem "Msze i śpiewy kościelne". Jego wykonawcami był chór "Gloria" Lwowskiej Filharmonii Narodowej - dyrygent: Wolodymyr Syvokhip, organy: Olena Matceliuch.

!!! ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA MOJEJ FOTO I VIDEO RELACJI !!!FILMY:

1) Przemarsz pocztów sztandarowych na Skwer T.Kościuszki, 2) Podniesienie flagi i odśpiewanie hymnu państwowego, 3) i 4) Koncert "Msze i śpiewy kościelne" Stanisława Moniuszki.


I tym właśnie sposobem przechodzimy do kolejnego punktu gadżetowego wpisu na blogu.
3,2,1 RUSZAMY...

PS: Jak zawsze liczę na Waszą aktywność w postaci nowych komentarzy na blogu i lajków na fanpage'u.


Pierwsza koperta pochodzi od Krzysztofa Kwiatkowskiego.
Krzysztof Kwiatkowski - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. W 2006 występował w zespole Chris Peter Band. W tym samym roku stawiał pierwsze kroki na profesjonalnej scenie teatralnej, występując u boku Jerzego Stuhra i Jerzego Treli w spektaklu Sylviane Dupuis Drugi upadek albo Godot, Akt III w reżyserii Jacka Jabrzyka. W 2009 zadebiutował na scenie warszawskiego Teatru Studio główną rolą Genezypa Kapena w sztuce Witkacego Nienasycenie w reżyserii Tomasza Hynka. W krakowskim Teatrze Stu reżyser Krzysztof Jasiński powierzył mu główną rolę Istvana Sentmichalyi w spektaklu Sonata Belzebuba Witkacego oraz tytułową rolę w Hamlecie Williama Shakespeare’a. W jubileuszowym tryptyku Wędrowanie wg Wyspiańskiego wcielił się w postać Poety w Weselu, Jakuba w Akropolis oraz Konrada w arcydramacie Wyzwolenie. W styczniu 2019 roku, również w Teatrze STU, miała miejsce premiera musicalu „Cabaret”, w którym wcielił się w kultową postać Emcee – Mistrza Ceremonii. W 2013, w ramach jubileuszu 100-lecia istnienia Teatru Polskiego w Warszawie, zagrał tytułową rolę w spektaklu Zygmunta Krasińskiego Irydion w reżyserii Andrzeja Seweryna. W 2015 dołączył do zespołu Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Na szklanym ekranie zadebiutował w 2010 rolą Artura Górskiego, recepcjonisty w czterogwiazdkowym hotelu w serialu Hotel 52. Rola ta przyniosła mu ogólnopolską popularność. Następnie zagrał w wielu innych serialach telewizyjnych, m.in.: Prosto w serce (2011), Pierwsza miłość (2013–2017), Na dobre i na złe (2014–2016) oraz M jak miłość (od 2017). Wiosną 2017 brał udział w siódmej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Zajął 6. miejsce.


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Krzysztofa Kwiatkowskiego,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 1,5 roku,
Szczegóły: oryginał,

Druga koperta jest od Starostwa Powiatowego w Ełku - powiat w Polsce (województwo warmińsko-mazurskie) utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Ełk. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Ełk, gminy wiejskie: Ełk, Kalinowo, Prostki, Stare Juchy i miasta: Ełk.


Na terenach Powiatu Ełckiego warto odwiedzić między innymi:
- Kościół Katedralny,
- Zabytkowy słup graniczny,
- Cmentarz wojenny z I wojny światowej w Bartoszach,
- Wieża Ciśnień,
- Ruiny zamku na wyspie,
- Tunel i podziemny kanał,
- Kościół w Stradunach z 1738 roku,
- Kościół w Ostrymkole,
- Wieża widokowa w Starych Juchach,
- Neogotycki kościół z 1895 roku,
- Dworek z parkiem w Stradunach,
- Ełcka Kolej Wąskotorowa,
- Pałac w Golubiach,
- Kościół w Grabniku,
- Cmentarz wojenny z I Wojny Światowe w Bajtkowie,
- Chata mazurska w Starych Juchach z XIX w.,
- Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa,
- Muzeum Zabytków Kolejnictwa,
- Szkoła Artystyczna w Ełku,
- Ełcki Teatr Tańca oraz Teatr 30 Minut,
- Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku,
- Muzeum "Kropli Wody" w Wieży Ciśnień,
- Kościół w Prawdziskach z 1921 r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

POWIAT EŁCKI Najlepsze strony Mazur !
W drugiej kopercie znalazłem:
- ładna przypinka PIN z herbem - kolejna 2501 w kolekcji !!!


Trzecia i ostatnia na dziś koperta pochodzi od Urzędu Gminy w Bałtowie - gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, powiat ostrowiecki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kieleckim. Siedziba gminy to Bałtów. Przez gminę przebiega droga wojewódzka numer 754, która stanowi jej główną oś komunikacyjną.


W Gminie Bałtów turystów na pewno zainteresuje:
* Klasycystyczny pałac książąt Druckich-Lubeckich, park z końca XVIII wieku - pierwotnie był wyższy, gdyż po pożarze zlikwidowano jedno piętro. W pięknych salach i komnatach pałacu, a było ich 36 mieściły się cenne sprzęty, makaty, gobeliny, starożytne zbroje i portrety. Pałac otacza kilkuhektarowy park w stylu angielskim, pochodzący pierwotnie z końca XVIII wieku.
* Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej - z 1697 roku, gruntownie przebudowany na początku XX wieku. Wzniesiony został po pożarze drewnianego kościoła, który wg niektórych źródeł mógł pochodzić z XI wieku. W wyposażeniu kościoła zachowały się elementy wyposażenia pierwotnej świątyni, m.in. ołtarze boczne, chrzcielnica oraz barokowa ambona.
* Kaplica z 1786 roku - położona w parku nieopodal pałacu, znajduje się na miejscu dawnego, spalonego kościoła.
* Drewniana kapliczka Świętego Nepomucena - z XIX wieku.
* Cmentarz z XIX wieku - z kaplicą grobową rodu książąt Druckich-Lubeckich.
* Młyn wodny w Bałtowie - jego budowę rozpoczął książę Aleksander Drucko-Lubecki w 1885 roku a zakończono na początku XX wieku.
*  Kościół pod wezwaniem Świętej Teresy w Pętkowicach - murowany zbudowany w XVII wieku. Starsza część kościoła (niższa) wg tradycji miała zostać zbudowana jako kaplica ariańska.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej i ostatniej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2502 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).