środa, 22 maja 2019

Środowe - 5 przesyłek/paczek, wspólne zbudujemy dom, posłuchamy muzyki, odwiedzimy urzędy i zobaczymy co słychać zagranicą - wpis numer 802

Dziś mamy 22 maja 2019 rok, Witam Was w to środowe pochmurne nad Siedlcami niebo z przebłyskami słońca 😀 Jak tu sobie zaplanować wyjście z domu i jak się ubrać jak mamy na zmianę albo słońce, albo ulewę - no cóż, taki mamy klimat 😑 Wczoraj zaś wybrałem się do Galerii Handlowej, aby upolować sobie nowe buty - zakupy udały się 😊 Przy okazji musiałem odwiedzić Pocztę, aby wysłać pewną przesyłkę (szczegóły jak zwykle na blogu) oraz załatwić jedną prywatną sprawę 😀 Po powrocie do domu na stoliku zauważyłem, że na mnie czeka: paczka od Pocztexu, oraz jedna przesyłka, którą pozostawił mój listonosz. Trzeba także pamiętać o trzech zaległych kopertach z poniedziałku - które cały czas dopytują mnie, kiedy będzie ich prezentacja na blogu 😁 hehehe. Co do pozytywów to ten początek tygodnia muszę przyznać, że był udany. W sumie otrzymałem 5 miłych wiadomości od: 2 firmowe, 1 na autograf, i 2 od urzędów + 1 przesyłka z wymiany (szczegóły wkrótce)...

Pewnie słyszeliście o tym, że w ten poniedziałek w szpitalu w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Są to pierwsze takie narodziny w Polsce i jedne z niewielu na świecie. Najmniejszy noworodek ważył 890 gram a największy 1300 gram. Łącznie urodziło się dwóch chłopaków (Filip i Tymon) oraz cztery dziewczynki (Zosia, Kaja, Malwina i Nela).


Rodzicom tych maluszków gratuluje i życzę wszystkiego najlepszego 😊

RODZINNE AUTOGRAFY:
W tym rodzinnym klimacie chciałbym Wam również przedstawić cztery wspólne zdjęcia, które przedstawiają autografy od osób a właściwie aktorów rodzinie ze sobą powiązanych: 1) Maciej z tatą  Jerzym Stuhrem, 2) Cezary z bratem Radosławem Pazurą, 3) Antoni z tatą Pawłem i wujkiem Rafałem Królikowskim, 4) Jan Englert z córką Heleną i żoną Beatą Ścibakówną.


Pytanie do kolekcjonerów autografów: 
Czy Wam udało się skompletować autografy od jakieś rodziny aktorskiej ? 
(pochwalicie się w komentarzach)

I tym właśnie sposobem w rodzinnym gronie przechodzimy do prezentacji moich nowych przesyłek i paczek na blogu.
3,2,1 OTWIERAMY...

PS: Jak zawsze bardzo ciepło liczę na Wasze nowe komentarze oraz polubienie moich wpisów na portalach społecznościowych bloga.


Pierwsza paczka Pocztex pochodzi od firmy DrewHome.
Grupa DrewHome - jest firmą specjalizującą się w drewnianym budownictwie szkieletowym - buduje w całej Polsce. W skład załogi firmy wchodzą wykwalifikowani fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w budowie domów szkieletowych. Budownictwo szkieletowe oprócz sfery zawodowej jest także pasją i hobby pracowników. Budowane domy cechują najwyższą jakością wykonania. Budowane są przy użyciu najlepszych materiałów dostępnych na polskim rynku, przez co domy są zdrowe, energooszczędne, wykonane z ekologicznych materiałów oraz, co najważniejsze, są niedrogie. Firma buduje takie domy, o jakich marzą klienci - nie buduje tzw. „szablonowych”, czyli taki samych. To klient sam wybiera dom, w którym chce zamieszkać, a DrewHome go projektuje w technologii szkieletowej i budujemy. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce Pocztex znalazłem:
- kubek,
- 2 koszulki M i L,
- czapka z daszkiem,
- 2 duże teczki,
- 4 długopisy,
- 7 ulotek,
- 11 naklejek,


Druga koperta jest od zespołu Boys Band.
Boys Band - jest to zespół muzyczny z gatunku disco polo/dance - pochodzący z Rypina i Brodnicy. W skład grupy Boys Band wchodzą Rafał (wokale), Robert (klawisze) i Patryk (perkusja). Boys Band znany jest z takich przebojów jak: „Ta chwila” i „Jeden tylko raz”.


Zapraszam do wysłuchania piosenki chłopaków z grupy Boys Band - "Lepszy świat":


W drugiej kopercie było:
- 3 pocztówki z autografami członków zespołu Boys Band,


!!! Dziękuje bardzo za trzy pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego we Włoszczowie - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Włoszczowa. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Włoszczowa gminy wiejskie: Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Radków, Secemin i miasta: Włoszczowa.


W Powiecie Włoszczowskim turystów na pewno zainteresuje:
* KOŚCIOŁY:
- Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny we Włoszczowie, świętego Wawrzyńca w Kluczewsku, świętego Jakuba Apostoła w Stanowiskach, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bebelnie, Najświętszej Maryi Panny i św. Floriana w Czarncy, Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kurzelowie, Nawiedzenia NMP w Koniecznie, Świętej Katarzyny i Jana Ewangelisty w Seceminie, świętej Małgorzaty w Moskorzewie,
* KAPLICE:
- na cmentarzu parafialnym we Włoszczowie, cmentarna rodziny Czaplickich w Kopruszy, świętej Anny w Kurzelowie, Kościół w Chlewicach, Wczesnobarokowy kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Olesznie, Kościół świętego Michała w Gruszczynie,
* INNE ZABYTKI:
- Pozostałości średniowiecznej wieży w Bebelnie,
- Kopiec świętego Jana Nepomucena we Włoszczowie,
- Dwór obronny Szafrańców we Włoszczowie,
- Kopiec Kościuszki w Chebdziu koło Moskorzewa,
- Neogotycki spichlerz dworski w Kluczewsku,
- Pałac w Nieznanowicach,
- Murowaniec w Moskorzewie,
- Zespół dworski w Chlewicach,
- Dwór drewniano-murowany z II połowy XVIII w. w Ludyni,
- Dwór rodziny Niemojewskich w Olesznie,
- Murowany zespół pałacowy w Radkowie,
- Wiatrak holenderski z początku XX wieku w Krasocinie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce było:- 2 ulotki,
- list,
- przypinka PIN z herbem,


Czwarta przesyłka jest od Urzędu Miasta Starogard Gdański - miasto w województwie pomorskim, siedziba powiatu starogardzkiego oraz gminy wiejskiej Starogard Gdański. Miasto leży nad rzeką Wierzycą na Pojezierzu Starogardzkim, należy do nadwiślańsko-pomorskiego regionu Kociewie, jest także jednym z najstarszych miast na Pomorzu.


W czasie wycieczki po Starogardzie Gdańskim warto odwiedzić między innymi:
- Rynek Staromiejski,
- Kościół farny pod wezwaniem świętego Mateusza,
- Ratusz,
- Kościół świętej Katarzyny Aleksandryjskiej,
- Kamienica siostrzenicy Mikołaja Kopernika,
- Budynek dawnej synagogi przy ulicy Rycerskiej,
- Baszta Narożna, starogardzka krzywa wieża,
- Baszta Gdańska,
- Baszta Młyńska,
- Średniowieczne mury obronne,
- Dawne browary w mieście,
- Białe Koszary,
- Centralny park miejski,
- Stadion Miejski imienia Kazimierza Deyny,
- Miejska Hala Sportowa imieniem Andrzeja Grubby,
- Pałac rodziny Wiechertów,
- Kasyno oficerskie,
- Ulica księdza Henryka Szumana,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- bardzo ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - kolejna 2522 w kolekcji !!!


Piąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego miasta.
A w piątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- 5 naklejek,
- odręcznie napisany list,
- 4 rodzaje przypinek PIN pod dwie sztuki każda - kolejne od 2523 do 2526 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).