środa, 3 lipca 2019

Środowe - 8 kopert/przesyłek, nowe gadżety jak miło Was widzieć - wpis numer 813

Dziś mamy 3 lipca 2019 rok. Hej, Witam, Dzień dobry w to środowe pochmurno/słoneczne popołudnie nad Siedlcami 😀 Chyba nie będę oryginalny jak napiszę, że mam dla Was kolejną garść nowych przesyłek do zaprezentowania na blogu - ale uwieście mi, że jest to fajne uczucie jak widzisz, że coś zawsze czeka na mnie w skrzynce od listonosza 😊 Dziś wspólnie spotkamy się z dwiema gwiazdami, zajrzymy do pewnego klubu sportowego, odwiedzimy ciekawe regiony Polski oraz wyskoczymy na chwilę za granicę - to wszystko już za chwilkę... Mówią, że wakacje to czas odpoczynku 😏 niestety o takim okresie nie może mówić moje list pozytywów, która tylko wczoraj i dziś została wzbogacona o 5 nowości - o tym, jak na razie cisza (szczegóły wkrótce)...

NA DZIAŁKĘ:
Jak pewnie wiecie lubię fotografie 😎 W związku z tym dziś poza nowymi gadżetami mam dla Was kilka fotografii wprost z działki mojej ciotki. Mi się podobają - a Wam (dajcie znać w komentarzu i czy chcecie więcej takich i innych zdjęć)...


I prostu z wycieczki zapraszam Was na prezentacje nowych kopert/przesyłek na blogu.
3,2,1 RUSZAMY...

PS: Jak zawsze bardzo miło mi jest powitać Wasze nowe komentarze tutaj na blogi i na fanpage'u - pozdrawiam 😉


Pierwsza koperta jest od Marty Chodorowskiej.
Marta Chodorowska - polska aktorka. Absolwentka iławskiego LO imieniem Stefana Żeromskiego, policealnego Lart Studio w Krakowie. W 2005 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Debiutowała w kinie w filmie Powiedz to, Gabi rolą Gabi. Gościnnie związana z Teatrem Narodowym, w którym debiutowała w spektaklu Agnieszki Glińskiej 2 maja. Chodorowska zagrała rolę Anny w spektaklu Testament cnotliwego rozpustnika w Teatrze Kamienica, rozżalonej i zbuntowanej dziewczyny, która po śmierci matki próbuje ustalić kto jest jej ojcem. Chodorowska wcieliła się również w rolę Agaty Czuby w radiowym słuchowisku W Jezioranach. Widzom znana z roli córki wójta Klaudii Kozioł z serialu "Ranczo".


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Marty Chodorowskiej,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
 
Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: więcej niż rok,
Szczegóły: oryginał,

Kto bacznie śledzi mojego bloga ten wie, że podpis Marty Chodorowskiej jest już w mojej kolekcji LINK Łącznie do Marty wysłałem dwa listy, ale na różne adresy (po prostu myślałem, że ten pierwszy zaginął), ale jak widać doszły dwa do adresata i zostały podpisane.
 


Druga koperta pochodzi od Weroniki Humaj.
Weronika Humaj - aktorka teatralna, serialowa, głosowa. Przed kamerą zadebiutowała jeszcze przed ukończeniem liceum: zagrała rolę Kai Baran w serialu TVN Julia. Kończyła także szkołę muzyczną II stopnia w Krakowie. Absolwentka wydziału aktorskiego na Akademii Teatralnej w Warszawie (2017). Występowała także w drugoplanowych rolach w serialach Czas honoru. Powstanie i Baron24.


W drugiej kopercie znalazłem:
- - 2 zdjęcie z autografami od Weroniki Humaj,!!! Dziękuje bardzo za dwa autografy oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: więcej niż rok,
Szczegóły: oryginały (miła adnotacja na odwrocie zdjęcia),

Trzecia koperta jest od klubu piłkarskiego VFL Wolfsburg.
VFL Wolfsburg - niemiecki klub piłkarski z siedzibą w Wolfsburgu w Dolnej Saksonii. Założony w 1945, od sezonu 1997/1998 występuje nieprzerwanie w 1. Bundeslidze. Swoje domowe spotkania rozgrywa od 2002 r. na stadionie Volkswagen-Arena. Wcześniej występował na VfL Stadion. Głównym sponsorem klubu jest Volkswagen AG. Jednokrotny zdobywca mistrzostwa Niemiec w sezonie 2008/2009.


A w trzeciej przesyłce były:
- 3 pocztówki z autografami piłkarzy: 3 Paul Verhaegh, 17 Felix Ohis Uduokhai i 32 Marcel Tisserand,


!!! Dziękuje bardzo za trzy pocztówki z autografami piłkarzy oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginały,

Czwarta koperta pochodzi od Starostwa Powiatowego w Kielcach - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kielce. Największy w granicach województwa świętokrzyskiego zajmuje 2247 km², czyli prawie piątą część jego powierzchni i obejmuje dziewiętnaście gmin. Liczy 208,7 tys. mieszkańców. To najwięcej pośród trzynastu powiatów ziemskich województwa. Siedzibą regionu jest Starostwo Powiatowe w Kielcach. Na terenie powiatu utrzymywany jest rozbudowany system ochrony środowiska z licznymi rezerwatami, parkami krajobrazowymi i pomnikami przyrody. Najbardziej znanym z nich jest tysiącletni (według legendy) dąb „Bartek” w gminie Zagnańsk. Ze względu na duży stopień zalesienia oraz wysoką czystość rzek, na terenie powiatu rozwijają się rolnictwo ekologiczne oraz agroturystyka, obsługujące turystów krajowych oraz zagranicznych. Znajduje się tu również kilka znakowanych tras dla wędrówek pieszych i wypraw rowerowych. W powiecie kieleckim istnieje 37 obiektów dysponujących 2200 miejscami noclegowymi. Poza terenem powiatu, w jego centrum znajduje się stolica województwa - Kielce. W skład powiatu wchodzą: miasta: Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, gminy miejsko-wiejskie: Bodzentyn, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce i gminy wiejskie: Bieliny, Górno, Łagów, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Piekoszów, Pierzchnica, Raków, Sitkówka Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk.


Malowniczo położony Powiat Kielecki to kraina, w której każdy miłośnik wypoczynku na łonie natury znajdzie coś dla siebie. Mała ojczyzna zachęca do odwiedzenia wyjątkowych zabytków i podziwiania niepowtarzalnych pejzaży. Turyści, którzy zawitają będą mogli zmierzyć się z najstarszymi w Europie pasmami górskimi i z najwyższym w Górach Świętokrzyskich szczytem ? Łysicą. Odwiedzający poznają miejsca kultu religijnego, wielowiekowej tradycji naszej ziemi i jej burzliwej historii. Zapraszam do lektury legend i podań związanych z naszym regionem, być może któraś stanie się dla Państwa inspiracją do podróży i odkrywania kolejnych tajemnic Gór Świętokrzyskich. Zachęcam do zapoznania się z ofertą gospodarstw agroturystycznych z terenu powiatu kieleckiego, które zapewnią wszystkim turystom domową atmosferę, zdrową i świeżą żywność oraz wiele atrakcji o każdej porze roku. Mieszkańcy miast tęskniący za bliskim kontaktem z przyrodą, poszukujący spokoju i ciszy, spragnieni odpoczynku znajdą tutaj wszystko, czego pragną.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej kopercie było:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2558 w kolekcji !!!


Piąta koperta jest od Urzędu Gminy Karsin - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat kościerski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. Wcześniej gmina lub tereny gminy należały do dawnego powiatu chojnickiego. Gmina leży na terenie Borów Tucholskich. W skład gminy wchodzi 11 sołectw: Bąk, Borsk, Cisewie, Dąbrowa, Górki, Karsin, Osowo, Przytarnia, Wdzydze Tucholskie, Wiele, Zamość. Na terenie gminy znajduje się 177 obiektów zabytkowych, z czego 6 jest na liście Narodowego Instytutu Dziedzictwa.


Gmina Karsin - to jedna z największych gmin powiatu kościerskiego (169,2 km²), rozciągająca się na południe aż po Bory Tucholskie. Gminę zamieszkuje ponad 6 tysięcy mieszkańców. Piękne jeziora, grzybodajne lasy, liczne trasy rowerowe, piesze i kajakowe – stwarzają idealne warunki do aktywnego wypoczynku dla żeglarzy, wędkarzy, myśliwych, grzybiarzy i obserwatorów przyrody. Gmina Karsin słynie z pielęgnowania wartości kulturowych Kaszub.Przykładem są działające Koła Gospodyń Wiejskich w Górkach i Wdzydzach Tucholskich czy też znany na Pomorzu zespół folklorystyczny ,,Kaszuby”. To tu na wzgórzach Białej Góry znajduje się niezwykła Kalwaria Wielewska.

W jej kapliczkach podziwiać można figury, będące dziełami ludowych rzeźbiarzy. Koniecznie należy odwiedzić letniskową wieś Borsk, którą wyróżnia rzadko już spotykana tradycyjna drewniana zabudowa z początków XX w. Nie można też pominąć Muzeum Ziemi Zaborskiej w Wielu czy Regionalnej Izby Pamiątek w Karsinie. Prestiżowe imprezy cykliczne odbywające się w gminie Karsin przyciągają corocznie tłumy ludzi. Różnorodnością kulturową urzeka Międzynarodowy Festiwal Folkloru, a podczas biesiad kaszubscy i kociewscy gawędziarze czarują gości swoimi opowieściami.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej kopercie było:
- mapa turystyczna,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2559 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Malechowo - gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim, południowo-zachodnia część powiatu sławieńskiego. Siedzibą gminy jest wieś Malechowo.


Gmina Malechowo - to malowniczo położona kraina, której północna część należy do Równiny Słupskiej, południowa zaś to fragmentu Wysoczyzny Polanowskiej przypadającej na wzgórza morenowe. Idealne położenie (przy drodze krajowej Nr 6 ze Szczecina do Gdańska, niespełna 20 kilometrów od Koszalina) oraz czyste, nieskażone powietrze sprawiają, iż każdego roku przybywają tu większe rzesze turystów . Ich uwagę zwraca zabytkowa XVIII-IX -wieczna zabudowa, którą charakteryzują domy kryte strzechą i często spotykane jeszcze domostwa konstrukcji szachulcowej, stare kościoły z XV w. i niezwykle zadbane przydrożne kapliczki. Atrakcją gminy jest przepiękna Pradolina rzeki Grabowej, której górny bieg urozmaicony jest zakolami, dopływami i obszarami źródliskowymi. Ta jej część przebiega głównie przez zalesione tereny Wysoczyzny Polanowskiej i jest atrakcją dla wprawionych kajakarzy. Dolny bieg rzeki Grabowej przepływającej majestatycznie wśród kwiecistych łąk i pól może stać się ucztą dla kajakarzy amatorów i miłośników przyrody. Wody rzeki cenione są przez wędkarzy i smakoszy ryb, gdyż występuje tu troć i pstrąg potokowy. Uwagę turysty zwraca również Elektrownia Wodna w Nowym Żytniku znajdująca się na 32 km rzeki Grabowej. W jej budynku natrafiamy na dwie stare turbiny z rokiem 1913 na tabliczkach znamionowych. Wokół elektrowni znajdują się stawy pstrągowe gdzie można zakupić lub złowić okazałego pstrąga.

Do najczęściej spotykanych w tych okolicach ptaków należą bociany, żurawie oraz orły bieliki, których kilka gniazd znajduje się w trudno dostępnych miejscach dla człowieka. Baczne oko turysty dostrzec tu może wiele ciekawych zwierząt, wśród których najczęściej spotykane to sarny, jelenie, bobry, wydry, lisy czy też dziki. Turyści przybywają chętnie do niepozornej wioski Borkowo, na której obrzeżach znajduje się zabytek okresu neolitu- Grobowiec Megalityczny sprzed 5 tysięcy lat. Stanowią one jedyny do tej pory zachowany obiekt tego typu w Europie. Składa się on z głazów narzutowych nakrytych 4 kamieniami stropu, ważących kilka ton. Utworzona w ten sposób komora grobowa przykrywana była w czasach neolitu nasypem kurhanu i miała wejście umożliwiające uzupełnienie pochówku. Innym historycznym walorem gminy Malechowo jest położone w okolicy Ostrowca, na półwyspie Jeziora Ostrowieckiego, dawne miejsce warowne Słowian Pomorskich- obecnie Grodzisko. W tym miejscu plemiona słowiańskie prowadziły bardzo bogate życie na przełomie VII-X wieku.

Piękno krajobrazu odkrywamy również w małej wsi Podgórki, położonej wśród wzgórz morenowych. Funkcjonuje tu Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci potrzebujących specjalnej troski. Do ośrodka prowadzi zabytkowa aleja kasztanowa, a sam budynek to dawny pałacyk z końca XIX wieku otoczony zabytkowym parkiem z kilkuset letnimi dębami, lipami, klonami, czerwonymi bukami, daglezjami i świerkami syberyjskimi. Urozmaicona rzeźba terenu, bogata sieć ścieżek leśnych, duża ilość zabytkowych pałaców i parków zachęca do rowerowych i pieszych wędrówek. Doskonałą bazą noclegową w gminie Malechowo mogą stać się kwatery agroturystyczne, które proponują całoroczną bogatą ofertę wypoczynku. Gmina Malechowo posiada również dobrze rozwiniętą bazę gastronomiczną, gdzie skosztować można tradycyjnych, regionalnych potraw.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- pocztówka,
- zakładka do książki,
- magnes na lodówkę,
- breloczek,
- 2 przypinki PIN (jedna zasili moje zbiory a druga pójdzie na wymianę) - kolejna 2560 w kolekcji !!!


Siódma koperta jest od Urzędu Gminy Skarżysko Kościelne - gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, powiat skarżyski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kieleckim. Siedziba gminy to Skarżysko Kościelne.


Na terenie gminy Skarżysko Kościelne warto odwiedzić między innymi:
* Kościół parafialny pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej - niewątpliwie największą wartość historyczną ma kościół parafialny. Jego początki datują się na rok 1657, kiedy to z inicjatywy Opata Zakonu Cystersów w Wąchocku ks. Jana Karola Konopackiego, za zgodą biskupa krakowskiego Jakuba Zadzika rozpoczęto budowę świątyni. Konsekracji kościoła w dniu 20 czerwca 1643 roku dokonał Biskup Tomasz Oborski. Parafia została erygowana w 1657 roku przez Opata Zakonu Cystersów ks. Tomasza Leżańskiego,
* Park archeologiczny "Rydno" - w rezerwacie „Rydno" znaleziono ślady następujących kultur: hamburskiej, magdaleńskiej, Bronbe-Lynby, fedrermesser i świderskiej. Te ślady pochodzą z czasów od XV do VIII tysiąclecia p.n.e.. Był to czas cofania się lodowca i tereny obecnej gminy pokrywała tundra. Dawni myśliwi i zbieracze poszukiwali tutaj hematytu, rudy przydatnej do wyrobu rytualnego barwnika. Według archeologów stanowiska poszukiwawcze w tej okolicy są unikalnymi w skali europejskiej przykładami górnictwa hematytu,
* Kapliczka murowana we wsi Świerczek z XIX w. - związana z Powstaniem Styczniowym, ufundowana przez powstańca ze wsi Świerczek w podziękowaniu za uratowanie życia,
* Mogiła Powstańcza z Powstania Styczniowego 1863 roku w Kierzu Niedźwiedzim - w drewnianym wygrodzeniu, mogiła ziemna z betonowym krzyżem zawierającym metalową płaskorzeźbę orła w koronie z napisem: ”1863. Wiernym synom Polski poległym w walce o wolność Ojczyzny. Powstańcom” - znajduje się na terenie leśnictwa Kierz Niedźwiedzi,
* Kapliczka Powstańcza w Grzybowej Górze - upamiętniająca walki powstańcze z 1863r. Tak zwany triangul - około 150 m za Remizą OSP w Lipowym Polu Plebańskim, w łąkach na murowanej podstawie znajduje się krzyż, który z daleka wygląda jak kapliczka, jest to „Znak geodezyjny leżący na południku Łysicy wybudowany w roku 1829 przez prof. Fr. S. Armińskiego w celu założenia triangulacji dla pomiaru Staropolskiego Zagłębia Przemysłowego” – tak głosi tablica umieszczona na podstawie budowli.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej kopercie było:
- 12 pocztówek,


Ósma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego miasta.
W ósmej i ostatniej przesyłce było:
- list z pozdrowieniami,
- 2 przypinki PIN - kolejne 2561 i 2562 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).