piątek, 26 lipca 2019

Piątkowe - 6 kopert/przesyłek, spotkanie z dwiema Nataliami, gwiazda kina, wizyta w urzędzie gminy oraz w pewnej instytucji - wpis numer 818

Dziś mamy 26 lipca 2019 rok. Hej, Witam, Dzień dobry dla Wasz wszystkich, którzy odwiedzają i czytają mojego bloga "Gadżety na dobry dzień"😊😍 Tak trochę wcześniej (godzinowo) niż zawsze mam dla Was nową garść przesyłek do zaprezentowania. Trochę się ich uzbierało od poniedziałku (ale jeszcze kilka zostawię na inny dzień). 818 wpis na blogu będzie stał pod znakiem: spotkania z dwiema Nataliami, gwiazdą filmową, wizytą w urzędzie gminy oraz pewnej instytucji - mam nadzieje, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie... Także miło rozpoczął mi się ten piątkowy poranek od dwóch nowych pozytywów (autograf i firma z paczką kurierską) oraz pewną wymianą - muszę iść dziś na pocztę wysłać swoją przesyłkę 😉

Już jutro Olszyn będzie stolicą polskiej muzyki. Mowa tu o XXIV Ogólnopolskich Festiwalu Muzyki Tanecznej Olsztyn 2019. Mnie co prawda na tej imprezie nie będzie 😕 ale fajnie zapowiada się Piknik Historyczny Razem po Niepodległość przy Galerii Siedlce (niedziele od godziny 12:00 do 17:00). Po więcej informacji na temat pikniku zapraszam Was do odwiedzenia strony www galerii.


NOWOŚCI:
W ostatnich dniach udało mi się zdobyć w restauracji Mc Donald nową szklankę Coca Coli do mojej kolekcji (ta zielona). Wspólnie razem z innymi bardzo ładnie się prezentuje. A do szklanek, aby nie stały tak puste tak na rozpoczęcie weekendu warto zaopatrzyć się w coś do picia z % 😉


KTÓRA SZKLANKA PODOBA WAM SIĘ NAJBARDZIEJ ?

Nie ma co czekać, odpalamy nowy gadżetowy wpis.
3,2,1 RUSZAMY GO...
PS: Ja zwykle w tym miejscu chciałbym Was gorąco zachęcić do komentowania moich wpisów na blogu oraz innych portalach społecznościowych 😊😉


Pierwsza koperta jest od Natalii Ołdak czyli Nastji.
Nastja - wokalistka muzyki disco polo i finalistka IV edycji programu Disco Star. Jej debiutanckie piosenki "Pasujemy do siebie", "Mogę być tylko Twoja" czy "Bez urazy skarbie" okazały się przebojami i przysporzyły jej wiele fanów. Na swoim koncie ma także duet z Marcinem Millerem (Boys) "Będę przy Tobie".


Zapraszam także do wysłuchania piosenki Nastji - Mogę być tylko Twoja:


A w pierwszej kopercie znalazłem:
- pocztówka z autografem Natalii Ołdak "Nastji",


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga koperta pochodzi od Magdaleny Zawadzkiej.
Magdalena Zawadzka - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Jako nastolatka występowała w telewizyjnym Młodzieżowym Studiu Poetyckim. W 1966 ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Debiutowała w wieku 18 lat w filmie Jana Rybkowskiego Spotkanie w Bajce (1962). W 1966 zagrała główną rolę w komedii Pieczone gołąbki (1966) u boku Krzysztofa Litwina i w tym samym roku w komedii muzycznej Mocne uderzenie (1967) z Jerzym Turkiem. Popularność zdobyła dzięki roli Basi Wołodyjowskiej w filmie Pan Wołodyjowski (1969) i serialu Przygody pana Michała (1969). Zagrała m.in. w filmach Rozwodów nie będzie (1964), Sublokator (1967), Klucze (1973), Mazepa (1976), którego reżyserem i scenarzystą był Gustaw Holoubek, Noce i dnie (1975), Łabędzi śpiew (1988) czy Goodbye Rockefeller (1993). Występowała gościnnie m.in. na deskach Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. Gościnnie wystąpiła w serialach telewizyjnych Wojna domowa (1965–1966), Dziupla Cezara, Plebania. W 1996 użyczyła głosu w kreskówce Zakochany kundel. W serialu Samo życie gra rolę Danuty Jankowskiej, matki Teresy. Wystąpiła jako matka Piotra Korzeckiego w 4 serii serialu Magda M. Widnieje w spisie absolwentów IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Pierwszym mężem aktorki był operator filmowy Wiesław Rutowicz. Od 1973 żona Gustawa Holoubka (zm. 2008); matka Jana Holoubka. Jej kuzynką jest australijska aktorka Magda Szubanski.


W drugiej kopercie była:
- pocztówka z autografem Magdaleny Zawadzkiej,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 3 miesięcy i 18 dni,
Szczegóły: oryginał,

Cieszę się bardzo, ponieważ Pani Magda podpisała się na starej pocztówce, którą kilka miesięcy temu udało się znaleźć w domu - te oraz inne:


Trzecia koperta jest od Natalii Maliszewskiej.
Natalia Maliszewska - polska łyżwiarka szybka specjalizująca się w short tracku. Olimpijka (2018), wicemistrzyni świata w biegu na 500 metrów (2018) i mistrzyni Europy na tym samym dystansie (2019), brązowa medalistka europejskiego czempionatu w sztafecie (2013). Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w sezonie 2018/2019 i wielokrotna triumfatorka zawodów tego cyklu. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Short track zaczęła uprawiać w 2007. W sezonie 2012/2013 zadebiutowała w Pucharze Świata. W Mistrzostwach Europy w Short Tracku 2013 z polską sztafetą (startowały w niej także Patrycja Maliszewska, Aida Bella i Paula Bzura oraz Marta Wójcik - ostatnia tylko w eliminacjach) zajęła 3. lokatę, zdobywając pierwszy w historii medal dla Polski w zawodach tej rangi w tej dyscyplinie sportu. W 2015 została pierwszą polską zawodniczką startującą w short tracku, która zajęła miejsce na podium podczas zawodów Pucharu Świata (drugie miejsce na 500 m w Montrealu). Kilka miesięcy przed tym sukcesem, na skutek konfliktu z ówczesną trenerką polskiej reprezentacji, została usunięta z kadry narodowej, a Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego wstrzymał jej stypendium - Maliszewska przygotowywała się wówczas do sezonu w Kanadzie z własnym trenerem, a stypendium przywrócono jej dopiero po wyniku osiągniętym w zawodach rozegranych w Kanadzie. W 2018 wystartowała w igrzyskach olimpijskich, zajmując 11. pozycję na dystansie 500 metrów. W tym samym roku została wicemistrzynią świata na tym samym dystansie, zdobywając pierwszy w historii Polski medal tej imprezy. W listopadzie 2018 w Calgary, jako pierwsza Polka, zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w short tracku (na dystansie 500 metrów), tydzień tydzień powtarzając ten sukces w Salt Lake City, stając się tym samym pierwszą polską łyżwiarką szybką, bez podziału na tor krótki i długi, która dwukrotnie zwyciężała w zawodach Pucharu Świata. W półfinale rywalizacji na 500 metrów w Calgary ustanowiła najlepszy w historii kobiecego short tracku czas przejazdu jednego okrążenia toru (8,36 s). W styczniu 2019 została mistrzynią Europy na dystansie 500 metrów. W lutym 2019 zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 metrów w sezonie 2018/2019. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski. Wielokrotnie ustanawiała rekordy Polski na dystansie 500 metrów. Jej starsza siostra, Patrycja Maliszewska, również uprawia short track.


A w trzeciej przesyłce była:
- pocztówka z autografem Natalii Maliszewskiej,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta koperta pochodzi od Księdza Bernarda Czerneckiego.
Ksiądz Bernard Czernecki - polski ksiądz katolicki, kanonik honorowy Kapituły Metropolitarnej w Katowicach (1985), kapelan Jego Świętobliwości (1986), wieloletni proboszcz parafii w Jastrzębiu-Zdroju oraz kapelan górniczej „Solidarności”, uczestnik opozycji demokratycznej w okresie PRL. Kawaler Orderu Orła Białego. Ukończył w 1954 studia teologiczne w Śląskim Seminarium Duchownym w Krakowie. 29 czerwca 1954 przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Zdzisława Golińskiego. Jako wikariusz pracował kolejno w parafiach: Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Brynowie (od 1954), św. Mikołaja w Lublińcu (od 1955), św. Józefa w Świętochłowicach (od 1958), św. Michała Archanioła w Michałkowicach (od 1963) i św. Pawła Apostoła w Zabrzu Pawłowie (od 1967). Od 1968 do 1974 administrował parafią św. Pawła Apostoła w Rudzie Śląskiej-Nowym Bytomiu, pełnił w tym samym okresie funkcję dziekana dekanatu Ruda Śląska. Zajmował następnie stanowiska proboszcza parafii św. Katarzyny w Jastrzębiu-Zdroju (1974–1979) i Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jastrzębiu-Zdroju (1979–1994). Był budowniczym kościoła ostatniej z nich. W 1994 przeszedł na emeryturę, zajmując się nadal działalnością kapłańską. Od 1974 odpowiadał za Duszpasterstwo Ludzi Pracy na poziomie diecezji. W 1978 zaangażował się w obronę górników zwolnionych po protestach w kopalniach. W trakcie sierpnia 1980 był duszpasterzem strajkujących pracowników jastrzębskich kopalń. We wrześniu zainicjował powstanie siedziby MKR Jastrzębie na probostwie. W 1981 został kapelanem Regionu Śląsko-Dąbrowskiego „Solidarności”. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie do 2005. Również w 1981 organizował lokalny Klub Inteligencji Katolickiej w Jastrzębiu-Zdroju. 13 grudnia 1981, w dniu wprowadzenia stanu wojennego, podczas mszy świętej ogłosił początek strajku w miejskich kopalniach. Przez kilka kolejnych dni aktywnie wspierał protestujących. Po uzyskaniu informacji o pacyfikacji kopalni „Wujek” skierował duchownych do dwóch innych kopalni, co doprowadziło do pokojowego zakończenia protestów. Następnie pomagał osobom represjonowanym, m.in. organizował pomoc finansową, udostępniał ukrywającym się pomieszczenia kościelne, organizował aptekę zaopatrywaną darami z Francji, zatrudniał w parafii osoby zwalniane z przyczyn politycznych, ukrywał związkowe sztandary. Od 1982 koncelebrował msze za ojczyznę. Aktywnie współpracował z opozycją demokratyczną, udostępniając na spotkania salki katechetyczne i pomagając w utworzeniu na terenie parafii podziemnej drukarni. Podczas strajków w 1988 w pomieszczeniach przykościelnych jego parafii działał sztab wspierający protesty, następnie do 1989 udostępniał pomieszczenia na posiedzenia lokalnego MKZ „S”. W 1990 został kapelanem Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki.


W czwartej kopercie była:
- pocztówka z podpisem Księdza Bernarda Czerneckiego,


!!! Bóg zapłać za pocztówkę z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Piąta koperta jest od Urzędu Gminy Szudziałowo - gmina wiejska w województwie podlaskim, powiat sokólski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim. Siedziba gminy to Szudziałowo.


Atrakcją turystyczną gminy Szudziałowo jest między innymi Silvarium, czyli ogród leśny Puszczy Knyszyńskiej, położony na prawie 20 ha w miejscowości Poczopek. W ogrodzie, założonym przez Nadleśnictwo Krynki, znaleźć można gatunki wszystkich drzew występujących w puszczy, a także ponad 80 odmian ziół (w Silvarium występują również kolonie ptaków i nietoperzy). To idealne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zgłębianiu wiedzy o lesie i jego mieszkańcach. Występujące na terenie gminy walory przyrodnicze są idealne dla rozwoju turystyki pieszej, rowerowej i konnej. Liczne szlaki rowerowe oraz przebiegający przez teren gminy Szlak Tatarski pozwalają aktywnie wypoczywać. Inną atrakcją Poczopka jest także gospodarstwo agroturystyczne „Stanica Kresowa” – „zacisze, które emanuje ciepłem, spokojem i bezpieczeństwem, przez co stwarza idealne warunki do odpoczynku od zabieganego świata” (Źródło: stanicakresowa.pl). Zarówno w Poczopku jak i Słójce można uprawiać turystykę konną a gościnni mieszkańcy Gminy chętnie udostępniają swoje nieruchomości dla turystów chcących wypoczywać na świeżym powietrzu.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną gminy Szudziałowo są tradycyjne zaścianki szlacheckie, zamieszkane kiedyś przez ubogą szlachtę, zajmującą się rolnictwem. Takim zaściankiem była kiedyś miejscowość Horczaki Dolne (powstała w 1558 roku) oraz Zubrzyca Wielka i Zubrzyca Mała. Dziś jeszcze w położonych blisko Wojnowcach obejrzeć można stare chłopskie chaty oraz wiatraki (niestety pozbawione skrzydeł). Świetnie zachowany wiatrak znajduje się w kolonii Minkowce (drugi tuż przed wsią, na wzgórzu blisko cmentarza) oraz w Cmielewszczyźnie. Jak podaje portal „Ciekawe Podlasie”, „W wiatraku ze Szczęsnowicz zastosowano (tak jak w wiatraku w Minkowcach) ciekawy sposób chłodzenia łożyska: za pomocą powietrza napływającego od strony nawietrznej specjalną rynną z desek. Najlepiej chyba zachowany ten sokólski wiatrak ma nawet swoją nazwę uwiecznioną na metalowej chorągiewce: Jan. Prawdopodobnie jego budowniczym był właśnie Jan… może Szczęsnowicz”.

Warto zobaczyć również:
Cerkiew pw. św. Piotra i Pawła z mogiłą właścicieli majątku Szczęsnowicze w Samogórdzie z 1863 r.
Kościół Rzymskokatolicki pw. Wincentego Ferreriusza i Bartłomieja Apostoła w Szudziałowie.
Dawne dwory w Szczęsnowiczach, Miszkienikach i Pisarzowcach. Na terenie gminy znajdują się wyjątkowe skarby przyrody – obszary i obiekty prawnie chronione: Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. W. Sławińskiego, a także Obszar Krajobrazu Chronionego Wzgórz Sokólskich (atmosfera tych miejsc sprzyja wypoczynkowi oraz zachęca do działalności naukowo-dydaktycznej). Na terenie gminy usytuowane są także rezerwaty przyrody: Stare Biele, Góra Pieszczana, Stara Dębina, Woronicza i Bahno w Borkach. Szczególnie ciekawie prezentuje się rezerwat Stara Dębina, w którym na powierzchni ponad 33 hektarów rosną wyjątkowe gatunki drzew, między innymi dąb bezszypułkowy oraz dęby i świerki o charakterze pomnikowym.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2576 w kolekcji !!!


Szósta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej instytucji.
W szóstej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- płyta DVD z nagranym musicalem,
- 7 pocztówek,
- 2 długopisy,
- 2 ołówki,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).