wtorek, 20 sierpnia 2019

Wtorkowe - 9 kopert/przesyłek, po tygodniowej przerwie wracamy z nową partią gadżetów i nie tylko (wpis numer 824)

Dziś jest 20 sierpnia 2019 rok. Witam Was Bardzo Serdecznie po tygodniowej przerwie 😀 - powiem szczerze, że się za Wami i blogowaniem bardzo stęskniłem 😍😍😍 Ostatnie dni upływały mi pod znakiem przyrody. Mowa tu o wizycie w czwartek na działkę a w piątek pojechałem do rodziny na wieś i wyprawie do lasu na grzyby (trochę kurek udało mi się uzbierać - mam takie fajne miejsce). Wracając do tematyki gadżetowy to dziś mam dla Was w sumie aż 9 kopert/przesyłek. Wspólnie spotkamy się z: gwiazdą muzyczną, gwiazdami aktorskimi, zobaczymy co słychać w jednej instytucji, wybierzemy się na wycieczce po miastach i gminach Polski oraz spotkamy się z pewną firmą motoryzacyjną. Co do pozytywów z nowości mamy na tą chwilę: 2 na autograf i 2 urzędowe + informacja zobaczymy co da się zrobić 😉

DO KINA:
Wczoraj w godzinach popołudniowych postanowiłem wybrać się do kina na film "Na bank się uda". Głównymi bohaterami tej produkcji są trzej starsi panowie, którzy dokonują napadu na bank. To Eryk, Chudy i Tolek - od lat są przyjaciółmi na dobre i na złe. Eryk (Marian Dziędziel) jest hazardzistą z długami, które utrudniają mu życie, Tolek (Adam Ferency) jest ochroniarzem w banku i niedawno stracił mieszkanie, a u Chudego (Lech Dyblik) wszystko idzie nie tak. Starsi panowie, zamiast się załamywać, biorą sprawy w swoje ręce. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno?

Jeżeli chodzi o moją opinię co do filmu to muszę powiedzieć, że podobał mi się i ode mnie w skali szkolnej dostaje mocną 5 (na największy plus zasługuje gra głównych trzech bohaterów).


Tradycyjnie jak to przy filmach na blogu bywa prezentuje Wam obsadę tej produkcji patrząc na moją kolekcję autografów. Łącznie udało mi się otrzymać podpisy od: Adama Ferency (Tolek - osobiście), Józefa Pawłowskiego (Patryk Gajda), Macieja Stuhra (prokurator Słota), Pauliny Gałązki (Olga), Przemysława Sadowskiego ("Lupo"), Marianem Opanią (dziadek Patryka), Bronisław Cieślak (minister Kowalik) i Magdalena Walach (Sabina Czernecka).


FOTOGRAFICZNY ŚWIAT:
Może ktoś z Was nie wiedział, ale wczoraj (19 sierpnia) obchodziliśmy Światowy Dzień Fotografii 📷📸 W związku z tym, że i ja lubię robić zdjęcia ciekawym ujęciom (mój foto cykl "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko") przygotowałem dla Was dwa nowe zdjęcia z Parku Miejskiego "Aleksandria".


DAJCIE ZNAĆ JAK WAM SIĘ PODOBAJĄ 😃

W tym miejscu poza zachętą do komentowania moich nowych postów chciałbym Was także gorąco poprosić o kliknięcie LUBIĘ TO na Facebooku bloga (do 200 polubień brakuje tylko 8) oraz do SUBSKRYPCJI kanału na YouTube (do 100 brakuje tylko 4 waszych subskrypcji). Poniżej prezentuje linki do obu moim portali - z góry wielkie dzięki 😊😉

https://www.facebook.com/gadzetynadobrydzien/https://www.youtube.com/channel/UC0ctPCsjhKZVRMi6iq0LpWA?view_as=subscriber


Pierwsza koperta pochodzi od Anny Karwan.
Ania Karwan - polska piosenkarka wykonująca muzykę popularną, kompozytorka, autorka tekstów i aktorka pochodząca z Warszawy W rodzimym show biznesie obecna była już od wielu lat, jednak przełomem okazał się dla niej program The Voice of Poland, gdzie dotarła do ścisłego finału. Od tego czasu artystka koncertowała i nagrywała materiał na swoją debiutancką płytę, a w przeszłości współpracowała z takimi gwiazdami polskiej estrady jak Anna Wyszkoni, Monika Brodka, Edyta Górniak czy z zespołem Afromental. W przeszłości wcielała się także w rolę Uli Skowrońskiej w serialu Barwy szczęścia.


Zapraszam także do wysłuchania najnowszej piosenki Ani Karwan - Słucham Cię w radiu co tydzień:


A w pierwszej kopercie znalazłem:
- zdjęcie z autografem Ani Karwan,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem, miły kontakt oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 4 miesiące i 18 dni,
Szczegóły: oryginał,

Druga koperta jest od Macieja Małysa.
Maciej Małysa - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. W 1998 ukończył PWST w Krakowie. Widzom znany ostatnio z roli księdza Michała Sopoćki w filmie "Miłość i Miłosierdzie".


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Macieja Małysa,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 1 miesiąc i 2 dni,
Szczegóły: oryginał,

Trzecie koperta pochodzi od Krzysztofa Tyńca.
Krzysztof Tyniec - polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, konferansjer i prezenter telewizyjny. Wychowywał się w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku. W 1980 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W latach 80. występował w roli Pana Fasoli w muzycznych programach dla dzieci: Fasola oraz Tik-Tak. Przez wiele lat występował w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. Od 1998 jest związany z warszawskim Teatrem Ateneum. Zajmuje się również konferansjerką i dubbingiem. Podłożył głos pod postaci, takie jak: Goofy (od 1983), Królik Bugs (1990–1998), Dżin z Aladyna (1992) czy Timon z Króla Lwa (1994). Był prowadzącym takich teleturniejów: Idź na całość i Koło Fortuny. W latach 90. był gwiazdą koncertów „Gali Piosenki Biesiadnej”. W parze z Kamilą Kajak zwyciężył w piątej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami (2007) i uczestniczył w specjalnym odcinku konkursu pt. Taniec z gwiazdami – Najpiękniejsze tańce (2007). Amatorsko gra w hokeja na wrotkach. Mnie osobiście Pan Krzysztof najbardziej kojarzy się z rolami: doktora Rudolfa Wstrząsa "Daleko od noszy" czy teraz obecnie jako Robert w "M jak miłość".


A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Krzysztofa Tyńca,


Pan Krzysztof poza zdjęciem podpisami mi się także na odwrocie koperty zwrotnej, jaką wysłałem - fajnie 😊


 !!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem, podpis na kopercie oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 2 miesiące i 5 dni,
Szczegóły: oryginały,

Czwarta duża przesyłka jest od Polskiego Związku Kajakowego.
Polski Związek Kajakowy (ul.Jana Kazimierza 45/U7, 01-248 Warszawa) - organizacja zrzeszająca zawodników, trenerów i działaczy polskiego kajakarstwa powstała w 1930 jako Polski Związek Kajakowców w Warszawie. Od 1946 roku występuje pod obecną nazwą. W latach 1950-56 działał jako Sekcja Kajakarstwa GKKF. Prezesem związku jest Tadeusz Wróblewski. Polski Związek Kajakowy od 1946 roku jest członkiem Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF). PZKaj był trzykrotnie organizatorem mistrzostw świata w 1990, 2001 i 2010 roku. Wszystkie te zawody odbyły się w Poznaniu na torze regatowym Malta.


W czwartej dużej przesyłce znalazłem:
- koszulka polo L,
- papierowa torba,
- duża teczka,
- informator kajakowy na 2019 rok,
- ładne pozdrowienia,
- 2 naklejki,
- 2 wizytówki (w dwóch językach polskim i angielskim),
- breloczek,
- 2 przypinki PIN (jedna zasili moją kolekcję a druga idzie na wymianę) - kolejna 2619 w kolekcji !!!


Chciałbym na ręce Polskiego Związku Kajakowego złożyć podziękowania za przesyłkę oraz  pozdrowienia 😊😍


Piąta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka - miasto w województwie łódzkim, powiat rawski, położone nad Rawką i jej dopływem Rylką. Była stolicą Ziemi Rawskiej, województwa rawskiego oraz miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie rawskim w 1792 roku. Miejsce obrad sejmików ziemskich ziemi rawskiej od XVI wieku do pierwszej połowy XVIII wieku.W czasie wycieczki w Rawie Mazowieckiej warto wstąpić i obejrzeć miedzy innymi:
- Strefa ścisłej ochrony konserwatorskiej Starego Miasta,
- Zespół klasztorny augustianów, ob. pasjonistów, 1790: kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, klasztor,
- Zespół klasztorny jezuitów, XVII-XVIII w.: kościół, obecnie parafialny pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, dzwonnica, kolegium, obecnie plebania,
- Kościół szpitalny pod wezwaniem Ducha Świętego, obecnie ewangelicko-augsburski, XVI-XIX w.,
- Cmentarz żydowski, ul. Żydomicka, pierwszej połowy XVIII w.,
- Park miejski, pierwsza połowa XIX w.,
- Zamek książąt mazowieckich (ruina), XIV w., XVIII-XX w., obecnie Muzeum Ziemi Rawskiej,
- Ratusz, ul. Piłsudskiego 5, 1822,
- Jatki miejskie, ul. Mickiewicza 11, 1820-30,
- Dworzec kolejki wąskotorowej, 1922,
- Układ torowy kolejki wąskotorowej,
- Kolejowy most stalowy na rzece Rawce, 1928,
- Szkoła podstawowa, ul. Kościuszki 19,
- Zespół willowy, ul. Miła 4, 1 ćw. XX w.: willa, dom ogrodnika, brama wjazdowa, ogród,
- Młyn gospodarczy, ul. Słowackiego 31,
- Domy:
- ul. Armii Krajowej 1, 1 połowy XIX w., ul. Łowicka 26, 1930, dworek - ul. 1 Maja 55, drugiej połowy XIX w., pl. Piłsudskiego 4 (siedziba niektórych wydziałów Urzędu Miasta), pierwsza połowa XIX w., pl. Piłsudskiego 4 a, połowa XIX w., pl. Piłsudskiego 4 b, połowa XIX w., pl. Piłsudskiego 10, XVIII/XIX w., pl. Piłsudskiego 11, połowa XIX w., pl. Piłsudskiego 12, połowa XIX w., pl. Piłsudskiego 14, 1824-25, pl. Piłsudskiego 15 (d.16), połowa XIX w., pl. Piłsudskiego 16 (d.17), połowa XIX w., ul. Słowackiego 44 (d.14), ul. Warszawska 8, pl. Wolności 6, 1 połowa XIX w.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

RAWA MAZOWIECKA W to mi graj!
A w piątej przesyłce było:
- mapa miasta,
- folder reklamowy,


Jak dobrze pamiętacie podobną przesyłkę od tego nadawcy prezentowałem już Wam w moim ostatnim gadżetowym wpisie LINK


Szósta koperta jest od Urzędu Miasta w Środzie Śląskiej - miasto w województwie dolnośląskim, powiat średzki, którego jest siedzibą, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Środa Śląska.
W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa wrocławskiego. Przez miasto przepływa rzeka Średzka Woda, dopływ Odry.


Co warto zobaczyć w Środzie Śląskiej ?
- Ośrodek historyczny miasta. Układ centrum jest starszy niż kolonizacja na prawie niemieckim,
- Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Andrzeja, z XIII w., 1388 r., 1670 r., 1830 r.,
- Cmentarz kościelny,
- Dzwonnica, z pierwszej połowy XV w., przebudowana w końcu XVI w.,
- Ogrodzenie murowane z bramą, z XVI w.
- Kościół szpitalny, obecnie pomocniczy pod wezwaniem NMP, z 1220 r., przebudowany w XVII/XVIII w., 1871 rok,
- Zespół klasztorny franciszkanów, ul. Kościuszki 60: Kościół, obecnie parafialny pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża, z połowy XIV w., XIX/XX w., z lat 1933-35 i Klasztor, obecnie dominikanów, z 1726 r., XIX/XX w.,
- Ruina zamku, ul. Cmentarna, z drugiej połowy XIII do XIV w.,
- Mury obronne, z końca XIII-XIV w.,
- Ratusz, obecnie muzeum, z drugiej połowy XIV w., XV w., XVI w., 1791 r., XIX/XX w.
- Zespół pałacowy, z lat 1860-70: Pałac i Park z aleją lipową,
- Poczta, ul. Kolejowa 25, z lat 1886-1888,
- Dom, ul. Parkowa 1, z 1898 r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W szóstej przesyłce było:
- list z życzeniami - DZIĘKUJE 😀
- przypinka PIN z herbem,


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Kosakowo - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat pucki, położona jest nad Zatoką Pucką, na Kępie Oksywskiej. Gmina w całości znajduje się w aglomeracji trójmiejskiej. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. Siedziba gminy to Kosakowo (daw. Dębogórze).


Walory krajobrazowe:
Gmina Kosakowo to tereny malowniczo położone nad wodami Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej. Wody Zatoki Puckiej, ich stan zasolenia i duża przezroczystość stwarzają jedyne w swoim rodzaju warunki środowiskowe. Część pasa ziemi o szerokości około 1 km wzdłuż linii brzegowej Zatoki Puckiej oraz część Zatoki Puckiej ograniczona Ryfem Mew włączona jest do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Sąsiedztwo morza wywiera bezpośredni wpływ na charakter roślinności, która tworzy: zbiorowiska nadmorskich wydm białych, zbiorowiska nadmorskich wydm szarych, szuwary trzcinowe, łąki i pastwiska, wrzosowiska zbiorowiska zaroślowe na klifie nadmorskim. Podmokłe łąki okolic Rewy i Mechelinek stanowią jedyne najdalej wysunięte w kierunku wschodnim zbiorowiska słonorośli. Bogactwo gniazdujących ptaków stanowi o wysokich walorach przyrodniczych rejonu nadmorskiego w okolicach miejscowości Rewy i Mosty. Dla ochrony najcenniejszych obszarów na terenie gminy Kosakowo utworzono florystyczno-ornitologiczny rezerwat „Mechelińskie Łąki” położony między Rewą i Mechelinkami, obejmujący częściową ochroną obszar szuwarów i łąk o powierzchni 113,47 ha. Pod względem zalesienia gmina Kosakowo zajmuje jedno z ostatnich miejsc w województwie pomorskim. Grunty leśne zajmują około 10,7% powierzchni gminy (średnio w regionie lasy stanowią 35,8%).

Walory turystyczne:
Gmina Kosakowo to tereny malowniczo położone nad wodami Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej. Obejmuje ona unikatowe w kraju tereny o wartościach przyrodniczych, kulturowych i rekreacyjnych.
W gminie nie ma zorganizowanej turystycznej bazy noclegowej. Pomimo to w strefie nadmorskiej występuje duży ruch turystyczny. Tworzą go głównie turyści z Trójmiasta, przyjeżdżający do gminy na jeden dzień. Funkcja turystyczna i rekreacyjna gminy koncentruje się głównie w Mechelinkach i Rewie, gdzie obsługę turystyczna oparta jest na prywatnym zakwaterowaniu i prywatnych zakłady gastronomiczne. Rewa słynie przede wszystkich ze szkoły windsurfingu oraz wypożyczalni sprzętu wodnego i turystycznego. W Mostach i Dębogórzu znajdują się stajnie, z których można wynająć konie i wraz z instruktorem podziwiając okoliczne widoki pogalopować wzdłuż plaży.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

GMINA KOSAKOWO Warto tu być
A w siódmej przesyłce znalazłem:
- 3 mapy,
- pocztówka,
- naklejka,
- długopis,
- 3 przypinki PIN (w tym jedna w etui),


Ósma przesyłka jest od pewnego zagranicznego miasta.
W ósmej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- 2 ulotki,
- wizytówka,
- 2 przypinki PIN - kolejne 2620 i 2621 w kolekcji !!!


Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od firmy Volkswagen Berdychowski Sp.J.
Volkswagen Berdychowski (ul. Owsiana 27, 61-666 Poznań) - jest to firma rodzinna, założona przez Bronisława Berdychowskiego w 1946r. Była jednym z pierwszych warsztatów specjalizujących się w naprawach samochodów VW - KDF. W 1981r jako pierwszy w Poznaniu zakład otrzymuje autoryzację VW - AUDI. Obecnie prowadzi sprzedaż pełnej gamy samochodów marki Volkswagen: UP!, Polo, Golf, Golf Variant, Golf Sportsvan, Passat Lim. , Passat Var. , Touran, Sharan, Tiguan , Touareg, Beetle, Arteon czy T-Rock. Salon dysponuje także serwisem z doświadczonym zespołem mechaników oraz nowoczesną aparaturą diagnostyczną. Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w dziewiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- drażetki miętowe,
- zestaw 6 kolorowych kredek,
- duży button,
- ładny breloczek,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).