poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Poniedziałkowe - 5 przesyłek, zwierzęta, gwiazda sportowa, wycieczka urzędowa oraz instytucja (wpis numer 825)

Dziś mamy 26 sierpnia 2019 rok. Jak co poniedziałek Witam Was Bardzo Serdecznie na nowym gadżetowym spotkaniu o numerze 825 w historii bloga 😀 Cytując klasyka to, co dobre szybko się kończy i właśnie za równo tydzień 2 września rozpocznie się nowy rok szkolny 2019/20 - dobrze że ja szkołę mam już za sobą (choć nie należałem do prymusów - byłem taki można powiedzieć przeciętny co do nauki). Wracają do gadżetów to dziś odpalamy 5 nowych przesyłek. Spotkamy się wspólnie z gwiazdą sportową, wybierzemy się na wycieczkę po mieście i gminach Polski oraz odwiedzimy pewną instytucję. Jeżeli chodzi o pozytywy to jak na tą chwilę mamy: jedną miłą odpowiedz na autograf oraz dwie wiadomości typu "proszę się przypomnieć za...".

TROCHĘ PRYWATY (wybaczcie):
POZDROWIENIA DLA MOJEGO SĄSIADA, KTÓRY OD GODZIN PORANNYCH TESTUJE SWOJĄ WIERTARKĘ - nie jest najgorzej da się wytrzymać 😏😣😊😉

ZWIERZĘTA:
Proste pytanie na start - czy lubicie zwierzęta ? Jeżeli tak to mam dla Was coś, co na pewno Was zaciekawi 😊 Wczoraj przechodząc przez Park Miejski udało mi się zrobić kilka zdjęć koni z pobliskiego Ośrodka Jeździeckiego. Oto i moje fotografie...


NOWE AUTKA:
Najwyższy czas przedstawić Wam nowych członków w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych. Mowa tu o dwóch autkach produkcji brytyjskiej i japońskiej 😮 Są to kolejno: Land Rover Freelander (samochód sportowo-użytkowy, produkowany od 1996 roku, jego następcą stał się model Discovery Sport, który nabrał prestiżowego charakteru) i Toyota FJ Cruiser (samochód osobowy, produkowany od 2006 roku, dostępny jako 5-drzwiowy SUV z silnikiem V6 o pojemności czterech litrów, w pierwszej połowie 2014 roku została zakończona produkcja FJ Cruisera, z tej okazji przygotowano serię specjalną modelu o nazwie Ultimate Edition).


A WY JAKĄ TERENÓWKĘ WYBIERACIE ???

Nowe autka swoją drogą, ale tu na swoją prezentacje czekają właśnie przesyłki.
3,2,1 GO...

PS: Jak zawsze w tym miejscu chciałbym Was gorąco zachęcić do komentowania moich nowych postów na blogu, jak i innych portalach społecznościowych - pozdrawiam 😎


Pierwsza koperta pochodzi od Kingi Zbylut.
Kinga Zbylut - polska biathlonistka. Reprezentantka Polski w tej dyscyplinie sportu. Medalistka mistrzostw świata juniorów, zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy i mistrzostw Polski. W 2013 roku zdobyła złoty medal zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w rywalizacji biathlonistek w biegu sprinterskim na 6 kilometrów. W tym samym roku zdobyła także mistrzostwo Polski w biegu masowym kobiet na dystansie 12,5 kilometra. Latem 2013 roku została powołana do seniorskiej reprezentacji Polski w biathlonie. W swojej karierze pięciokrotnie uczestniczyła w mistrzostwach świata juniorów, w tym trzykrotnie w rywalizacji juniorek młodszych - w 2011 najlepszą pozycją, jaką zajęła indywidualnie było 50. miejsce w sprincie, w 2013 12. pozycja w biegu indywidualnym, a w 2014 7. pozycja w sprincie. Poza tym w 2011 i 2013 zajmowała także 11. miejsce w rywalizacji kobiecych sztafet. Dwa razy z kolei brała udział w rywalizacji juniorek: w 2015 w biegu indywidualnym zdobyła srebrny medal, a rok później najlepszy wynik zanotowała w sprincie, gdzie była 17. Dwukrotnie uczestniczyła też w mistrzostwach Europy juniorów - w 2014 najlepszą pozycją jaką zajęła było 13. miejsce w sprincie i biegu pościgowym, a w 2015 indywidualnie najwyżej była 10. w biegu indywidualnym, a w sztafecie mieszanej wraz z polską reprezentacją zajęła 6. pozycję. 12 grudnia 2014 roku zadebiutowała w Pucharze Świata. Podczas zawodów w Hochfilzen wystartowała w sprincie, w którym zajęła 80. miejsce. Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej tego cyklu zdobyła 5 grudnia 2015 roku w Östersund, gdzie w sprincie zajęła 39. pozycję. 21 grudnia 2018, podczas zawodów w Novym Meście na Moravach, po raz pierwszy uplasowała się indywidualnie w czołowej „dziesiątce” Pucharu Świata, zajmując 8. lokatę w sprincie. W 2017 wystartowała w mistrzostwach świata seniorów - indywidualnie startowała tylko w sprincie, gdzie była 67., a w rywalizacji zespołowej zajęła 7. lokatę w kobiecej sztafecie i 23. w sztafecie mieszanej. Dwukrotnie brała też udział w mistrzostwach Europy seniorów - w 2017 najwyżej uplasowała się na 36. pozycji w biegu indywidualnym, a rok później najlepszy rezultat indywidualny uzyskała w tej samej konkurencji, plasując się na 22. lokacie. Jest żołnierzem Wojska Polskiego. Stawała na podium mistrzostw świata wojskowych. W 2018 zdobyła również brązowy medal mistrzostw świata w biathlonie letnim w rywalizacji sztafet mieszanych. 2 czerwca 2018 wzięła ślub, przyjmując nazwisko Zbylut.


A w pierwszej kopercie znalazłem:
- 2 pocztówki z autografem Kingi Zbylut,


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga przesyłka jest od Urzędu Miasta Ostrów Mazowiecki - miasto w województwie mazowieckim, siedziba powiatu ostrowskiego oraz gminy wiejskiej Ostrów Mazowiecka. Do 7 grudnia 1926 miasto nosiło nazwę Ostrów. Ostrów była miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w województwie mazowieckim. Miejsce obrad sejmików ziemskich ziemi nurskiej w latach 1641-1647. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa ostrołęckiego.


W Ostrowie Mazowieckim turystów na pewno zainteresuje: 
- Kościół Wniebowzięcia NMP z drugiej połowy XIX wieku,
- Kaplica drewniana z 1830 r.,
- Cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Lubiejewskiej,
- Park z XIX wieku, 
- Ratusz neobarokowy z 1927 r. przy ul. 3 Maja,
- Jatki (hala targowa) z 1902–1903, przy ul. Pocztowej,
- Dom z 1903 r. przy ul. Dubois 26,
- Szkoła z 1926 przy ul. Kościuszki 11,
- Poczta, obecnie przychodnia z 1910 r. przy ul. Kościuszki 10, 
- Bank Ludowy z 1926 r. przy ul. 3 Maja 33,
- „Dom Popa”, ob. PKO z 1900 r. przy ul. 3 Maja 57,
- Dom, obecnie przychodnia rejonowa ZOZ z 1913 r. przy ul. 3 Maja 67,
- Mur kościelny i cmentarny (kamienie murowe pochodzą z grzebaliska pogańskiego Żale, znajdującego się w okolicach Podborza),
- Dwór Rodzinny Niewęgłowskich przy ul. Mazowieckiej 44.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce było:
- 2 chorągiewki,
- biuletyn miejski,
- 2 długopisy,


Trzecia przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Jonkowo - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, powiat olsztyński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim. Siedziba gminy to Jonkowo.


Szlaki turystyczne:
Przez teren gminy przebiegają zarówno szlaki rowerowe, jak i samochodowe. Spośród rowerowych, najdłuższy jest szlak z Olsztyna do Iławy o długości 90 kilometrów. Przez teren gminy Jonkowo przebiega jego część o długości ok. 20 km. Trasa szlaku wkracza na teren gminy we wsi Gutkowo, następnie przebiega przez Wilimowo, Jonkowo, Pupki, Nowe Kawkowo, Stare Kawkowo oraz Gamerki Wielkie. Drugi co do długości jest szlak, którego zarówno punktem startowym, jak i końcowym jest wieś Jonkowo. W całości przebiega on przez teren gminy Jonkowo. Jego trasa wynosi 28 km i przebiega przez Łomy, Nowe Kawkowo, Szałstry i Węgajty. Trzeci ze szlaków to szlak żółty, którego start i meta zlokalizowana jest w Dywitach. Przez teren gminy Jonkowo przebiega część trasy o długości ok. 5 km. Szlak przebiega przez wsie Gutkowo, Wilimowo i Kajny. Jego łączna długość 21,9 km. Przez teren gminy przebiega też trasa samochodowego Szlaku Kopernikowskiego. Jego łączna długość to 302 km, a zarówno początek, jak i koniec ulokowany jest w Olsztynie.

Zabytki gminy to:
- Kościół świętego Jana Chrzciciela w Jonkowie z XIV wieku,
- Kościół świętej Marii Magdaleny we Wrzesinie z XV wieku,
- Kościół świętego Jana Ewangelisty w Nowym Kawkowie z fragmentami z XIV wieku,
- Cmentarze rzymskokatolickie w Jonkowie, Wrzesinie i Nowym Kawkowie,
- Dzwonnica w Stękinach,
- Dzwonniczka przydrożna w Giedajtach,
- Kapliczki Warmińskie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce był:
- list,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2622 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka jest od Urzędu Gminy Zawoja - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat suski. Siedzibą gminy jest wieś Zawoja.


Na terenach gminy Zawoja warto odwiedzić między innymi: 
- Drewniany kościół z końca XIX wieku,
- Dworzec Babiogórski, drewniany pensjonat z początku XX wieku,
- Karczma z XIX wieku, 
- Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego w zabytkowym XIX-wiecznym budynku zarządu lasów,
- Drewniana zabudowa z XIX i początku XX wieku - pensjonaty oraz zabudowania góralskie,
- Kamienne piwniczki kryte gontem (Czatoża),
- Kapliczki i figurki przydrożne, m.in. związana z wieloma legendami kapliczka zbójnicka, 
- Klasztor Karmelitów Bosych w Zawoi, 
- Skansen w Zawoi - Markowej,

Cała gmina, a zwłaszcza Zawoja, są odwiedzane przez turystów już od 2. połowy XIX wieku. Szczególnym punktem na mapie turystycznej gminy jest szczyt Babiej Góry (1725 m n.p.m.). Inne wysokie szczyty to Polica (1369 m), Gówniak (1617m) oraz Jałowiec (1111 m). Baza noclegowa liczy ponad 2,5 tys. miejsc noclegowych w kilkudziesięciu obiektach hotelowych i gospodarstwach agroturystycznych. Dla turystów górskich przygotowane są pola namiotowe i schroniska. Ciągle rozbudowana jest infrastruktura turystyczna. Przez gminę przebiegają liczne górskie szlaki turystyczne. Zaproponowanych jest także kilka szlaków tematycznych, m.in. szlak architektury drewnianej czy szlak owocowy. Dorocznie organizowane są liczne imprezy plenerowe, do najciekawszych zaliczyć można Babiogórską Jesień, Wielką Majówkę oraz wyścigi na nartach po wyciągach w Zawoi. Publiczność przyciągała także występy lokalnych zespołów ludowych, przedstawiających folklor Babiogórców.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀 

W czwartej przesyłce znalazłem:
- 2 mapy,
- 2 ulotki,
- 2 pocztówki,
- list,
- przypinka PIN z herbem,


Piąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej instytucji.
A w piątej przesyłce było:
- notes (super przyda się na autografy osobiście zdobyte),
- długopis,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).