poniedziałek, 2 września 2019

Poniedziałkowe - 11 przesyłek/paczek, rower+film+gwiazda+wymiana+urząd+zagranica+firma=nowy gadżetowy wpis (w tym wizyta Pocztexu) - wpis numer 826

Dziś mamy 2 września 2019 rok. Witam Was na progu chyba najgorszego miesiąca dla wszystkich uczących się osób (nie licząc studentów - bo oni mają jeszcze miesiąc lady) - DZIŚ ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 😊 Sam znam to uczucie jak ciężko było się przestawić z okresu wakacyjnego na ten szkolny 😣 Wracając do tematyki gadżetowej to dziś mam dla Was aż 11-ście nowych przesyłek/paczek - wspólnie: odwiedzimy zamek, spotkamy gwiazdy, osobę duchowną, zajrzymy do instytucji, pojedziemy zobaczyć do słychać w regionach Polski i zagranicy a na koniec wstąpimy z wizytą do pewnej firmy. Ten poniedziałek to także dwa nowe pozytywy (firmowy i na autograf) + informacja typu "przekażemy Pana zapytanie do osób decyzyjnych" 😊

WYPRAWA:
Pogoda dopisuje dlatego też wczoraj tak po obiedzie postanowiłem wybrać się na małą przejażdżkę rowerową za miasto. Łącznie z przerwami udało mi się zrobić 32,4 km (tak wskazywał mój licznik). W czasie tej mojej niedzielnej wyprawy wstąpiłem na kilka chwili do mojej ciotki. W związku z tym mam dla Was kilka ładnych zdjęć mojego autorstwa małego kotka, którym obecnie moja ciocia się opiekuje. Bardzo mała ta kruszynka, ale już powoli uczy się wszystkiego 😊


NOWOŚCI NA KANALE:
Dziś także chciałbym Wam przedstawić dwa nowe filmy opublikowane kilka chwil temu na moim kanale YouTube: 1)Wieczór spędzony w wesołym miasteczku (jeszcze przez kilka dni jest w Siedlcach) i 2)Mix pociągów Intercity, Kolei Mazowieckiej i Pośpiesznego towarowego - mam nadzieje, że przypadną Wam do gustu 😎 Kto może niech kliknie na kanale przycisk SUBSKRYBUJ - do równej 100-tki brakuje tylko trzech osób 😏😚🙋🙏


Filmy załadowane a nowe przesyłki czekają na swoją prezentację.
3,2,1 JEDZIEMY...

PS: Jak zawsze w tym miejscu gorąco zachęcam Was do komentowania moich nowych postów na blogi i innych portalach społecznościowych - pozdrawiam.


Pierwsza paczka Pocztex pochodzi od Zamku Królewskiego w Chęcinach.
Zamek Królewski w Chęcinach (ul. Małogoska 7, 26-060 Chęciny) - powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Pierwsze wzmianki na jego temat sięgają 1306 roku, kiedy to Władysław Łokietek nadał zamek wraz z 11 okolicznymi wsiami biskupowi krakowskiemu - Janowi Muskacie. Jest to jedna z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji w województwie świętokrzyskim. Położona na wzniesieniu, niemal tuż przy drodze krajowej numer 7, twierdza otoczona jest przez inne świętokrzyskie atrakcje, takie jak Jaskinia Raj czy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, z którymi tworzy Chęciński Klaster Turystyczny. Po więcej informacji na temat zamku zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
A w pierwszej paczce znalazłem:
- pocztówka z pozdrowieniami - DZIĘKUJE 😊
- 2 ulotki,
- drewniany magnes na lodówkę,
- zestaw małych kredek w etui,
- smyczka,
- odblask,


!!! Dziękuje bardzo za przesyłkę oraz miły kontakt 😀 !!!

Druga koperta jest od Zenona Martyniuka.
Zenon Martyniuk - polski muzyk i piosenkarz związany z gatunkiem disco polo, nazywany „królem disco polo”, wokalista zespołu Akcent. Występował w zespołach „Akord” i „Centrum”. Pod koniec 1989 założył, wraz z Mariuszem Anikiejem, zespół Akcent, którego nazwa wywodzi się od pierwszych liter nazw „Akord” i „Centrum”. W latach 1991–1993, po wyjeździe Mariusza Anikieja do Belgii, występował w zespołach Ex-Akcent razem z Henrykiem Mellerem (byłym perkusistą Czerwono-Czarnych) oraz w zespole Crazy Boys. Po powrocie Anikieja do Polski reaktywował zespół „Akcent”. Występował gościnnie w zespole „Select”, nagrał też jeden album w duecie z Waldemarem Oksztulem. Jest jednym z najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo oraz uważany jest za czołowego przedstawiciela nurtu discopolowo-cygańskiego. Wraz z grupą Akcent wylansował przeboje, takie jak m.in. „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Sonet dla miłości”, który zadedykował swojej żonie. W lipcu 2014 zaprezentował utwór „Przez Twe oczy zielone”. Teledysk do piosenki odniósł sukces w serwisie YouTube, zostając drugim klipem do polskiej piosenki (po utworze „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend), który przekroczył próg 100 milionów wyświetleń). W grudniu 2016 zaśpiewał utwór w duecie z Marylą Rodowicz podczas koncertu sylwestrowego w Zakopanem. 12 grudnia, wraz z Sławomirem Świerzyńskim, Radosławem Liszewskim i Marcin Millerem, wystąpił na gali 25-lecia telewizji Polsat, wykonując przebój „Przez Twe oczy zielone” w orkiestrowej aranżacji.


Zapraszam do wysłuchania piosenki zespołu Akcent - "Ja gnam przed siebie".


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Zenona Martyniuka,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Szczerze mówiąc wysyłając list do zespołu Akcent miałem nadzieje że po za Zenonem Martyniukiem na fotografii podpisze się także drugi członem zespołu klawiszowiec Ryszard Warot - to nic trudno 😕😕😕


Trzecia koperta pochodzi od Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
Arcybiskup Salvatore Pennacchio - urodzony 7 września 1952 r. w Marano (Neapol) we Włoszech. Święcenia kapłańskie otrzymał 18 września 1976 r. w diecezji Aversa. Po uzyskaniu doktoratu z filozofii, został skierowany do pracy dyplomatycznej przy Stolicy Apostolskiej (15.04.1979). Pracował na placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej w Panamie, Etiopii, Australii, Turcji, Egipcie, Jugosławii i Irlandii. Dnia 28 listopada 1998 r. został mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Rwandzie i podniesiony do godności arcybiskupiej (abp tytularny Montemarano). Dnia 6 stycznia 1999 r. otrzymał święcenia biskupie. Dnia 20 września 2003 r. mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Tajlandii, Singapurze i Kambodży oraz Delegatem Apostolskim w Mjanmie, Laosie, Malezji i Brunei. Dnia 8 maja 2010 r. mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Indiach i Nepalu. Dnia 6 sierpnia 2016 mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz włoskiego, zna również język francuski, angielski i hiszpański.


A w trzeciej kopercie było:
- pocztówka,
- 2 podpisane obrazki,


!!! Bóg zapłać za dwa obrazki z podpisem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka jest od przyjaciela bloga Antoniego, z którym kilka dni temu wymieniliśmy się swoimi autografami i nie tylko.
Gromee (Andrzej Gromala) - polski producent muzyczny, remikser, autor tekstów, DJ i malarz, tworzący głównie muzykę klubową, reprezentant Polski (wraz z Lukasem Meijerem) w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji (2018). Jako producent współpracuje ze studiami nagraniowymi na całym świecie. W jego solowym projekcie śpiewali m.in. Andreas Moe, Anderz Wrethov, Terry B!, Sadiq Onifade (WurlD), May-Britt Scheffer, Mahan Moin, Tommy Gunn, Ali Tennant i Jayden Feldes. Występował także z artystami, takimi jak m.in.: Steve Aoki, Deorro, Nervo, czy R3hab.


Lady Pank - polski zespół muzyczny założony w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”, „Zawsze tam, gdzie ty”. Nazwa grupy pochodzi od tytułu pierwszego nagrania „Mała Lady Punk” (z nieco zmienioną pisownią). Pierwszy oficjalny koncert pod szyldem Lady Pank zespół zagrał w czteroosobowym składzie (Jan Borysewicz - wokal, gitara; Edmund Stasiak - gitara; Paweł „Kawka” Mielczarek - gitara basowa; Andrzej Polak - perkusja) 14 sierpnia 1982 roku z okazji otwarcia studenckiego klubu Park.

W czwartej przesyłce znalazłem:
- dwa zdjęcie z autografem Gromee-go i członków zespołu Lady Pank (bez Janusza Panasewicza),
- przypinka PIN Białowieskiego Parku Narodowego - kolejna 2622 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje bardzo za naszą kolejną wymianę 😉 Przy okazji chciałbym Was wszystkich zaprosić do odwiedzenia strony "Antek.autographs" której Antoni jest administratorem - LINK po kliknięciu w grafikę.

https://www.facebook.com/105874204123769/photos/105874770790379/

Piąta przesyłka pochodzi od bardzo dużej Polskiej instytucji - aż się zdziwiłem że udało mi się coś od nic otrzymać.
A w piątej przesyłce było:
- gumowy ołówek,
- długopis,
- button,
- 2 bardzo ładne przypinki PIN tej instytucji - kolejne 2623 i 2624 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim - powiat w Polsce (w południowo-wschodniej części województwa łódzkiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą jego władz jest miasto Piotrków Trybunalski (powiat grodzki). W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Sulejów, Wolbórz, gminy wiejskie: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza, Wola Krzysztoporska i miasta: Sulejów, Wolbórz.


Na terenie powiatu krzyżują się ważne międzynarodowe szlaki komunikacyjne drogowe i kolejowe. Przez teren powiatu płynie rzeka Pilica. Malownicze krajobrazy, piękno lasów w dolinie Pilicy oraz utworzony na Pilicy Zalew Sulejowski od lat przyciągają turystów oraz miłośników sportów wodnych. Warto będąc na terenie powiatu zobaczyć takie miejsca jak dwór i park dworski w Cieszanowicach, dwór i park dworki w Lubiatowie, dwór i park dworski w Milejowie, dwór i park w Szarbsku, dwór obronny w Bąkowej Górze, kaplica cmentarna Wackowskich, kościół pw. św. Floriana i zespół opactwa Cystersów w Sulejowie, kaplica św. Anny i zespół pałacowy w Wolborzu, kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzkowicach, pałac i park dworski w Bujnach, pałac i park dworski w Niechcicach, zespół dworski w Parzniewicach, zespół dworski w Skotnikach i zespół klasztorny Norbertanów w Witowie. Przez tereny gminy przechodzi także kilkanaście szlaków turystycznych, w tym konne i samochodowe.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce było:
- 2 foldery reklamowe,
- informator turystyczny,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2625 w kolekcji !!!


Siódma koperta pochodzi od Urzędu Gminy Kłaj - gmina wiejska w powiecie wielickim, województwo małopolskie. Siedzibą gminy jest Kłaj. Gmina Kłaj zajmuje powierzchnię 8262 ha z czego 4340 ha stanowią lasy Puszczy Niepołomickiej.


Gmina położona jest w zachodnim krańcu Kotliny Sandomierskiej, na jej południowym obrzeżu, w mezoregionie Doliny Raby. Obszar wysunięty najbardziej na zachód (przy granicy z Szarowem) sięga wzniesień mezoregionu Wysoczyzn Przykarpackich - Wysoczyzny Wielicko-Gdowskiej. 600 m południowej granicy Kłaja stanowi rzeka Raba, reszta przypada na Targowisko. Północną granicę wsi stanowi linia południowego skraju głównego kompleksu Puszczy Niepołomickiej. W rzeczywistości granica Kłaja wbiega głęboko w leśne ostępy, obejmuje środkową część Puszczy, północno-wschodnie obrzeże torfowiska Błoto oraz uroczyska takie jak: Grójec, Gibiel, Kowalina, Kozi Las, Lipowiec, Na Poszynie, Poszynka, Wielki Pagórek, Wilczy Las, Załęcze, Zamłynie i Żółty Pagórek. Większa część wsi oraz należące do niej uroczyska zostały ukształtowane w okresie zlodowacenia środkowopolskiego i bałtyckiego, jako stożek napływowy Raby. Osobliwością geologiczną Kłaja a właściwie jego puszczańskiej części, jest wzniesienie Kobyła Głowa, położone około 3 km na północ od stacji kolejowej. Wzniesienie to ma charakter ostańca, pagórka morenowego z okresu pierwszego zlodowacenia krakowskiego, które ocalało w trakcie późniejszej erozji. Na południe od przysiółka Goły Brzeg i w bezpośrednim jego sąsiedztwie, rozlewa się jedno z najdłuższych i najbardziej okazałych rabisk, czyli starorzeczy Raby. W latach siedemdziesiątych od głównego koryta Raby zostało ono odcięte w górnym biegu tamą, a nowe przeprowadzono przekopem liczącym 0,5 km.
Ze względu na położenie i ukształtowanie gmina jest zaliczana do najmniej skażonych w woj. małopolskim, znalazła się w czołówce gmin polskich szczególnie dbających o ochronę środowiska przyrodniczego. Gmina Kłaj graniczy terytorialnie z gminami: Niepołomice, Drwinia, Gdów i Bochnia.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej kopercie było:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2626 w kolekcji !!!


Ósma koperta jest od Urzędu Gminy Stężyca - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat rycki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim. Siedziba gminy to Stężyca.


W Gminie Stężyca warto odwiedzić i zobaczyć między innymi:
- Kościół po wezwaniem Świętego Marcina w Stężycy,
- Kościół Przemienienia Pańskiego w Stężycy,
- Kościół po wezwaniem Świętego Sebastiana w Brzezinach,
- Kościół po wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła w Piotrowicach,

Gmina Stężyca - panorama z powietrza -> ZAPRASZAM

SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- 4 pocztówki,


Dziewiąta koperta pochodzi od pewnego zagranicznego miasta.
A w dziewiątej kopercie było:
- 6 pocztówek,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2627 w kolekcji !!!


Dziesiąta koperta jest od kolejnego dziś zagranicznego miasta.
W dziesiątej kopercie było:
- mały liścik,
- ładna przypinka PIN z herbem - kolejna 2628 w kolekcji !!!


Jedenasta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży meblowej.
A w jedenastej przesyłce znalazłem:
- 2 torby z materiału,
- 9 kolorowych długopisów,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).