poniedziałek, 9 września 2019

Poniedziałkowe - 8 przesyłek, kolejny wpis z dużą ilością niespodzianek - wpis numer 827

Dziś mamy 9 września 2019 rok. Witam, witam i o zdrowie was pytam - taki żarcik na początek 😁😁 Jak co poniedziałek mam dla Was nową górę przesyłek do zaprezentowania na blogu. Poza gadżetami zaproszę Was dziś do kina oraz na relację z: Dni Siedlec 2019, XXVI Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym oraz Święta 18 Dywizji Zmechanizowanej (post z dużą ilością filmów tutaj i na moim kanale YouTube). Wracając do przesyłek to dziś będzie ich 7 + jedna zakupowa. Od samego poranka udało mi się także zdobyć kilka nowych pozytywów - wybaczcie jeszcze nie sprawdzałem dokładnie mojej skrzynki mailowej.

DO KINA:
W ubiegłą środę wybrałem się do kina na głośną w ostatnich dniach jak to bywa przy filmach Patryka Vegi premierę "Polityki". Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa "Polityka" odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Jeżeli chodzi o moją opinię na temat filmu to muszę powiedzieć tak: z dużej chmury mały deszcz. Trwa on 2 godziny 15 minutach i czasami robiło się nudno. Są w nim oczywiście momenty zabawne, ale i tak z repertuaru Patryka Vegi wolę bardziej produkcję między innymi "Kobiety Mafii". Ode mnie w skali szkolnej dostaje 4+.


I tradycyjnie jak to bywa przy wizycie w kinie przedstawiam Wam zdjęcie z autografami aktorów z obsady wspominanego filmu. Są to kolejno: Andrzej Grabowski (Prezes), Maciej Stuhr (Bartek), Daniel Olbrychski (Stefan), Janusz Chabior (Alojzy) Ewa Kasprzyk (Jadwiga), Antoni Królikowski (Arek), Tomasz Oświeciński (ksiądz Marek) i Anna Karczmarczyk (Julia).


ŚWIĘTO MIASTA:
Ubiegły weekend dość dużo działo się w moim mieście. Mowa tu o połączonych trzech wydarzeniach: Dni Siedlec, XXVI Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym oraz Święta 18 Dywizji Zmechanizowanej. Wśród przygotowanych imprez należy podkreślić między innymi: wspólny koncert Marcina Sójki, Michała Szpaka, Piotra Cugowskiego czy też w niedzielny wieczór XII Festiwal Teatrów Ulicznych pod niebem. Zapraszam Was do obejrzenia moich wszystkich nagranych filmów (jest ich łącznie 13, ale tutaj na blogu dodaje tylko 4 - PLAYLISTA kliknij).

1)Relacja z Targów Rolniczych i Święta 18 Dywizji Zmechanizowanej,
2)Marcin Sójka - Czas nas uczy pogody - koncert Dni Siedlec 2019,
3)Michał Szpak - koncert Dni Siedlec 2019,
4)XII Festiwal Teatrów Ulicznych (Teatr Ognia Inferis),


A na targach udało mi się otrzymać:
- duży kalendarz na 2020 rok, plakat, kilka gazet lokalnych, folderów informacyjnych, katalog Avon, smyczka, lizak, 2 długopisy, teczka, zapach samochody. 
Rzeczy zakupione:
- 2 wojskowe PIN-y - kolejne 2629 i 2930 oraz proporczyk,


PS: Po tych atrakcjach koncertowych zapraszam Was także do komentowania moich wpisów tutaj na blogu i innych moich portalach społecznościowych.


Pierwsza koperta jest od Marty Lipińskiej.
Marta Lipińska - polska aktorka teatralna, radiowa, filmowa i telewizyjna. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Warszawie. W 1962 została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W trakcie studiów była asystentką Jerzego Kreczmara. Zaraz po studiach otrzymała angaż w Teatrze Współczesnym w Warszawie, gdzie już za debiutancką rolę Iriny w spektaklu Trzy siostry Czechowa w reżyserii Erwina Axera, po premierze 22 lutego 1963 roku, została wyróżniona nagrodą dla młodych aktorów na Festiwalu w Katowicach. Występowała także w warszawskim Teatrze Scena Prezentacje (1991–1993). Jeszcze jako studentka szkoły teatralnej debiutowała w filmie rolą nieszczęśliwej ofiary pseudolekarza i hochsztaplerki udającej medium u Stanisława Różewicza w Głosie z tamtego świata (1962). Potem raz jeszcze pojawiła się u Różewicza w filmie Piekło i niebo (1966). Dwukrotnie wystąpiła w filmach Tadeusza Konwickiego: Salto (1965) w roli intrygującej Heleny i Dolina Issy (1982) jako Tekla Dilbinowa z Surkontów. Szerokiej widowni stała się znana z ról w filmach i serialach będących adaptacjami dzieł literackich. Wystąpiła między innymi jako pani Helena Stawska w serialu Lalka (1977) oraz jako znerwicowana, ale pełna wyższych aspiracji żona właściciela majątku ziemskiego w serialu i filmie kinowym Nad Niemnem (1986). W sitcomie Miodowe lata (1998-2003) zagrała złośliwą teściową Zofię, matkę Aliny. W filmach na podstawie scenariusza Katarzyny Grocholi - Nigdy w życiu! (2004) i Ja wam pokażę! (2005) - Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski wystąpili jako rodzice Judyty. W programie III Polskiego Radia występowała jako naiwna pani Eliza, beznadziejnie zakochana w panu Sułku (Krzysztof Kowalewski), w cyklu słuchowisk Jacka Janczarskiego Kocham pana, panie Sułku (1973–2002).


A w pierwszej kopercie znalazłem:
- 2 zdjęcie z autografem od Marty Lipińskiej,


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 10 dni,
Szczegóły: oryginały (wysłałem dwa zdjęcia, jedno zdjęcie Pani Marta podmieniła na tą z kadru serialu Ranczo),

Druga koperta jest od Joanny Fiodorow.
Joanna Fiodorow - polska lekkoatletka specjalizująca się w rzucie młotem. Olimpijka z Londynu 2012, Rio de Janeiro 2016. W 2008 roku odpadła w eliminacjach podczas mistrzostw świata juniorów. Czwarta zawodniczka młodzieżowych mistrzostw Europy w Kownie (2009). Wicemistrzyni Europy do lat 23 z 2011. Kilka tygodni po tym sukcesie wystartowała w finale uniwersjady oraz odpadła w eliminacjach mistrzostw świata. Finalistka igrzysk olimpijskich w Londynie (2012) oraz w Rio 2016. Z powodu kontuzji opuściła większą część sezonu 2013. Zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w 2014 roku, który stanowi największe osiągnięcie w jej sportowej karierze. Srebrna medalistka uniwersjady (2015). Reprezentowała Polskę w drużynowych mistrzostwach Europy, pucharach Europy w rzutach lekkoatletycznych oraz meczach międzypaństwowych. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski seniorów ma w dorobku sześć srebrnych (Bydgoszcz 2011, Bielsko-Biała 2012, Toruń 2013, Szczecin 2014, Kraków 2015 i Lublin 2018) oraz trzy brązowe medale (Bielsko-Biała 2010, Bydgoszcz 2016, Białystok 2017). Stawała na najwyższym stopniu podium mistrzostw kraju w kategorii juniorów oraz młodzieżowców. Od 2018 roku indywidualnym trenerem została Malwina Sobierajska, trener klubowy młociarzy Podlasia Białystok m.in. Wojciecha Nowickiego. Rekord życiowy: 75,09 (29 lipca 2017, Cetniewo).


W drugiej kopercie było:
- dwie pocztówki z autografem od Joanny Fiodorow,


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografem, wsparcie mojej kolekcji i miły kontakt !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 9 dni,
Szczegóły: oryginały,

Trzecia przesyłka a właściwie zakup jest od pewnej miłej Pani z mojego miasta, która sprzedała mi ciekawą rzecz.
Mowa tu o:
- duża metalowa kasetka zamykana na kluczyk,


Idealna na moje gadżetowe skarby - będą dobrze zabezpieczone 😉

Czwarta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Kościerzyna - miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, powiat kościerski, którego jest siedzibą.


Na terenach miasta Kościerzyna warto zobaczyć:
- Pieta Kościerska Matki Bożej Bolesnej z 1430 w kaplicy sióstr niepokalanek,
- Kościół farny pod wezwaniem świętej Trójcy - zbudowany w latach 1914-1917 na planie krzyża greckiego w stylu neobarokowym. W kościele znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Kościerskiej, który jest namalowaną w 1616 roku kopią dzieła z IX wieku,
- Pomnik Józefa Wybickiego autorstwa Wawrzyńca Sampa z 1975 r.,
- Dawny cmentarz ewangelicki przy ulicy 8 Marca; obecnie park osiedlowy,
- Kościół Zmartwychwstańców pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego zbudowany w latach 1892–1894, neogotycki, do 1945 ewangelicki,
- Rynek (układ ulic ze średniowiecza; kamienice, łącznie z ratuszem, są z XIX wieku),
- Pomnik Remusa na Rynku,
- Muzeum Ziemi Kościerskiej i Muzeum Akordeonu na Rynku,
- Gmach Sądu Rejonowego przy ul. Dworcowej,
- Budynek byłego browaru wraz z zabytkowym kominem przy ul. Miodowej (obecnie znajduje się tam hotel i Centrum Handlowe - Stary Browar Kościerzyna),
- Budynek Starostwa Powiatowego przy ul. 3 maja,
- Zakład Najświętszej Marii Panny Anielskiej, którego rektorem był ks. Jakub Żywicki (obecnie w części budynku znajduje się Szkoła Podstawowa nr 1),
- Budynek poczty przy ul. Dworcowej.
- Budynek pierwszego banku przy ul. Dworcowej,
- Pomnik Chrystusa Króla przy ul. Kaplicznej; stojący na cokole, który dawniej stanowił pomnik pamięci mieszkańców poległych w armii pruskiej w wojnie z Francją w 1871 r.,
- Neogotycki ratusz z XIX wieku przy rynku,
- Budynek dworca kolejowego przy ul. Dworcowej,
- Ulica Dworcowa z pięknymi dworkami i kamieniczkami,
- Budynek SP nr 1, 2 oraz Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 (dawnego seminarium nauczycielskiego),
- Muzeum Kolejnictwa,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

KOŚCIERZYNA - Warto tu bywać
W czwartej przesyłce znalazłem:
- płyta CD "Kościerzyna - warto tu bywać,
- plan miasta,
- torba z materiału,
- 2 zapachy samochodowe,
- naklejka,
- 2 smyczki,
- długopis,
- otwieracz do butelek w formie buttonu,


Piąta przesyłka jest od Urzędu Gminy Srokowo - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, powiat kętrzyński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim. Siedziba gminy to Srokowo.


Turystów tutaj na pewno zaciekawia:
Ratusz w Srokowie - wybudowany w 1608 r. na fundamentach starego budynku. W 1657 r. spalony przez najazd Tatarów i odbudowany w latach 1772-75. W 1817 dobudowano wieżę zegarową, 
- Kościół Parafialny pod wezwaniem Św. Krzyża - gotycką świątynię wzniesiono po północno-zachodniej stronie w 1405 r. Jeden z ołtarzy pochodzi natomiast z 1409 r.
Z XV w. pochodzi również zakrystia, wieże oraz dwa przedsionki - północny i południowy,
- Kościół Ewangelicko-Augsburski w Srokowie - eklektyczny, wybudowany został w 1937 roku z głazów granitowych i cegły. Jest to świątynia jednonawowa z wieżą dzwonną od zachodu opierająca się na wzorze architektury romańskiej,
- Pałac w Skandławkach - dawne dobra rycerskie o powierzchni 506 ha. Wart zobaczenia jest pałac przebudowany w 1844 r. w stylu klasycystycznym. Wokół pałacu rozciąga się park,
- Solanka - majątek szlachecki. Fundamenty dworu pochodzą z okresu Zakonu,
- Drewniana dzwonnica z XVII w. w Kosakowie - w wieży umieszczony jest dzwon, z którym wiąże się legenda. Podobno był to cudowny wędrujący dzwon. Po spaleniu przez Tatarów w 1657 r. całej wsi, odbudowano tylko dzwonnicę kościelną.
- Jegławki - znajduje się tu piękny pałac z XV w. Zniszczony podczas najazdu Tatarów w XVII w. został odbudowany w połowie XIX w. w stylu włoskiego gotyku,
- Wieża Bismarcka - wieża na Diablej Górze wybudowana w 1902 roku przez społeczeństwo pruskie ku czci kanclerza Otto von Bismarcka; zakończona platformą widokową, z której podziwiać można było wspaniałe widoki na jez. Rydzówkę, Mamry i okoliczne miejscowości,
- Pałac w Brzeźnicy - został wzniesiony w I połowy XIX w., zniszczony w 1914 r. przez artylerię rosyjską, a po wojnie odbudowany prawdopodobnie w pierwotnej postaci. Budynek, w zasadzie parterowy, powstał na rzucie prostokąta, zaopatrzony został w dwukondygnacyjny ryzalit ze szczytem uskokowym w osi elewacji frontowej i ogrodowej,
- Kanał Mazurski - niebywała atrakcja, według projektu budowy (1849 r.), miał on powstać, aby połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z rzeką Pregołą w celu uzyskania drogi wodnej do Bałtyku oraz wykorzystania energii wodnej do poruszania siłowni wodnych i osuszania około 17 tys. hektarów łąk,
- Diabla Góra - najwyższe wzniesienie w gminie (157 m n. p. m.). Od najdawniejszych czasów wzgórza służyły do zakładania grobów kurhanowych. Na Diablej Górze w drugiej połowie XIX wieku badania archeologiczne potwierdziły istnienie takiego stanowiska.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej przesyłce było:
- mapa gminy,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2631 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego miasta.
W szóstej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2632 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka jest od największego budynku w Szczecinie (
plac Rodła (DW115) i aleja Wyzwolenia) Pazim.
Biurowiec Pazim - mierząc 92m (z masztem antenowym - 128m) jest najwyższym budynkiem w Szczecinie. Tworzy kompleks pełniący funkcje biurowca, centrum bankowego i handlowego, hotelu oraz dwukondygnacyjnego parkingu podziemnego. Pazim oferuje najbardziej prestiżowe miejsce dla biznesu w centrum Szczecina. Biura i lokale użytkowe mogą być poddane dowolnej aranżacji co ułatwia dopasowanie do oczekiwań przedsiębiorców. Obiekt posiada ponad 22 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowych, nowoczesną centralę telefoniczną, łącza internetowe o dużej przepustowości, czy punkty obsługi kurierskiej. Działa tu kilkadziesiąt różnych firm, począwszy od Polskiej Żeglugi Morskiej, poprzez duże banki, towarzystwa ubezpieczeniowe, firmy z branży IT, media, na małych firmach kończąc. Kompleks dopełniają hotel Radisson Blu z ogromnymi salami konferencyjnymi oraz centrum odnowy biologicznej "Baltica Wellness & Spa". Do ciekawych obiektów należy kawiarnia Café 22, która znajduje się na ostatnim, 22 piętrze budynku, skąd widać panoramę całego miasta i okolic. Po więcej informacji na temat biurowca zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w siódmej przesyłce znalazłem:
- 3 pocztówki,
- 2 ulotki,
- mapa,
- smyczka,
- jo-jo,
- 2 długopisy (w tym jedne fajny drewniany),


Ósma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego wydawnictwa.
W ósmej przesyłce było:
- 2 małe notesy,
- 3 zakładki do książek,
- 6 obrazków,
- 2 ołówki,
- długopis,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).