poniedziałek, 16 września 2019

Poniedziałkowe - 8 przesyłek/paczek, kolejne gorące w gadżety rozpoczęcie tygodnia (w tym wizyta Pocztexu) - wpis numer 829

Dziś mamy 16 września 2019 rok. Witam, Cześć, Dzień dobry w moim 829 gadżetowym wpisie na blogu. Jak co poniedziałek tak na dobre rozpoczęcie nowego tygodnia pracy czy nauki mam dla Was nową dawkę nowy przesyłek do zaprezentowania - łącznie jest ich 16 ale dziś pokaże Wam 8 (16 na pół = 8). Zobaczymy co przyniósł Pocztex od Urzędu Gminy, spotkamy się z pewną osobą i zespołem muzycznym, odwiedzimy instytucję oraz wybierzemy się na wycieczkę po Polsce i zagranicy 😮😮😮 Również dziś od godzin porannych na mojej skrzynce mailowej pojawiło się kilka nowych pozytywów - wybaczcie jeszcze nie sprawdzałem dokładnie ile ich było dokładnie 😊

Aura za oknem coraz bardziej zmienia nam się z tej letniej na tą jesienną a ja w ostatnim czasie (tak samo jak było to w wakacje) coraz bardziej wole sobie wyskoczyć na kilka godzin popedałować na rowerze (mam nawet kilka takich swoich miejsc, gdzie lubię udać się na przejażdżkę). Może nie mam wiecie takie nowego roweru (ostatnio musiałem dokupić do niego nowy licznik i oświetlenie), ale jak na razie daje radę. Znalazłem także w internecie fajną grafikę...


UWAGA SZKŁO:
W piątek natomiast podczas zakupów w sklepie sieci LIDL udało mi się kupić za 3,99 zł taki fajny zestaw: 2x Frugo + szklanka gratis (dostępne jest pięć kolorów). Jak wiecie w ostatnim czasie za sprawą Mc Donald-a i Coca Coli trochę tych firmowych szklanek u mnie się pojawiło 😊😉 Zobaczcie jak wspólnie się prezentują...Szklanki, szklankami a ja się pytam ile jeszcze nowe przesyłki będą czekać na swoją prezentację ?
3,2,1 START...

PS: Jak zawsze w tym miejscu tak i teraz zachęcam Was bardzo gorąco do aktywnego komentowania moich wpisów na blogu oraz innych portalach społecznościowych.


Pierwsza paczka Pocztex jest od Urzędu Gminy Bolesławiec - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, powiat bolesławiecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie jeleniogórskim. W 1994 gmina przejęła Pstrąże. Siedziba gminy to Bolesławiec.


Gminę Bolesławiec - tworzy dwadzieścia dziewięć sołectw, zróżnicowanych pod względem liczby mieszkańców. Ogólna ich liczba wynosi ponad 12 tys. osób. Powierzchnię gminy zajmują w prawie 50% lasy. Obszar ten bogaty jest w atrakcje przyrodnicze, w związku z tym warto zwiedzić m.in. park w Dąbrowie Bolesławieckiej, 400-letni dąb szypułkowaty “Lach” w Trzebieniu Małym oraz jaskinię, będącą pozostałością z epoki lodowcowej, składającą się z 26 m korytarzy. Zabytki kultury materialnej stanowią świadectwo bogatej historii tychże ziem, począwszy od czasów napoleońskich, kiedy toczyły się walki pomiędzy wojskami francuskimi i rosyjskimi (pomnik huzara Natałoczki w Kruszynie), poprzez przejazd feldmarszałka Kutuzowa do lat powojennych, kiedy następowało zasiedlenie gminy przez ludność z kresów wschodnich, reemigrantów z Jugosławii oraz przesiedleńców z Podhala i Rzeszowszczyzny. Niezwykle interesującymi obiektami zabytkowymi są pochodzące z XVIII – XX w. (w Kruszynie i Łaziskach) oraz z XVI w. (w Ocicach) - domy przysłupowe - będące unikalnym typem budownictwa ludowego występującym na obszarze Euroregionu Nysa.

W ramach działalności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pielęgnowane są tradycje ludności zamieszkującej gminę. Od kilku lat w Bolesławicach odbywa się Festa Bałkańska pokazująca tradycje pokoleń reemigrantów, którzy osiedlili się na terenach gminy po II wojnie światowej. Ponadto co roku organizowany jest również Konkurs na Najpiękniejsze Kompozycje czy też na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne. Jednocześnie gmina rozwija się pod względem gospodarczym, czego potwierdzeniem jest fakt uhonorowania jej prestiżowym wyróżnieniem, jakim jest “Dolnośląski Klucz Sukcesu”, w kategorii dla najbardziej gospodarnej gminy wiejskiej na Dolnym Śląsku w 1997 r.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w pierwszej paczce Pocztex znalazłem:
- ładny termos,
- książka "Dzieje Nadbiebrzańskiej Gminy Bolesławiec",
- gazeta "Wieści Gminne",
- mapa,
- 3 ulotki,
- etui drewniane z kredkami,
- 2 opaski odblaskowe,
- długopis,
- wizytówka,
- list,


Druga koperta pochodzi od Jana Meli.
Jan Mela - polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Jest także prezesem fundacji "Poza horyzonty".


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Jana Meli,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia zagraniczna koperta jest od zespołu Sabaton.
Sabaton - szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka większości utworów jest powiązana z wojną. Powstała w 1999 w Falun. Do 2016 zespół wydał osiem albumów studyjnych niejednoznacznie ocenianych przez krytyków muzycznych. W 2006 i 2007 roku uznana za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce.


Zapraszam do wysłuchania piosenki grupy Sabaton - The Last Stand:


A w trzeciej kopercie była:
- trochę zniszczona w czasie wysyłki pocztówka z autografami członków zespołu Sabaton,


Czwarta SUPER przesyłka pochodzi od pewnej instytucji.
W czwartej SUPER przesyłce znalazłem:
- folder informacyjny,
- malowanka,
- notes w tekturowej oprawie,
- kalendarz hodowcy,
- mały notes,
- smyczka,
- 2 balony,
- długopis,
- ołówek,
- bardzo ładny breloczek,
- przypinka PIN - kolejna 2636 w kolekcji !!!


Piąta koperta jest od Urzędu Gminy Izbica - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat krasnostawski. Siedzibą gminy jest osada Izbica.


Gmina Izbica - posiada warunki do potencjalnego rozwoju funkcji turystyczno-wypoczynkowej ze względu na swoje malownicze położenie, dużą lesistość i czyste wody. W 1995 roku utworzono Skierbieszowski Park Krajobrazowy, obejmujący część gminy Izbica, z racji ciekawego skupiska roślin chronionych i ciekawego ukształtowania terenu. Do szczegółowych walorów Parku należą lasy bukowe, chronione i rzadko występujące gatunki roślin oraz falisto-pagórkowaty teren, z głęboko wciętymi wąwozami sprawiającymi wrażenie górskiego krajobrazu. Na terenie gminy działają liczne placówki kultury zrzeszone w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu. Istnieją przy nim zespoły śpiewaczek ludowych kultywujących w swoim repertuarze pieśni regionalne. Gmina ma charakter typowo rolniczy. W produkcji roślinnej dominują zboża, ziemniaki, buraki cukrowe i zioła. Funkcjonuje tu 350 podmiotów gospodarczych. W Izbicy nie brakuje również zakładów usługowych i przemysłowych, m.in. LZZ „Herbapol”.

Atutem gminy jest położenie przy linii kolejowej i drodze w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą. Gmina zachęca inwestorów modernizowaną infrastrukturą oraz przygotowanymi pod zabudowę turystyczno-usługowo-przemysłową terenami. Władze gminy są zainteresowane szeroką współpracą gospodarczą w oparciu o miejscowy potencjał rolny i ludzki. Walorem gminy jest również nieskazitelne powietrze i doskonałe warunki do rozwoju turystyki i wypoczynku (atrakcyjny krajobraz, malownicze tereny, lasy obfite w grzyby i jagody).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej kopercie była:
- mała smyczka jako breloczek do kluczy,


Szósta koperta pochodzi od Urzędu Gminy Niechlów - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, powiat górowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie leszczyńskim. Siedziba władz gminy to Niechlów.


Turyście na pytanie co warto odwiedzić w Gminie Niechlów odpowiem:
- Kościół pod wezwaniem świętego Michała Archanioła w Żabinie - pochodzi z końca XIII wieku. Do dziś w prawie nie zmienionym kształcie zachowała się oryginalna bryła świątyni. Z okresu międzywojennego pochodzi witraż w południowym oknie nawy, który upamiętnia ofiary I Wojny Światowej. Po 1945 roku kościół był remontowany i malowany,
- Zespół pałacowo-folwarczyny w Bełczu Wielkim - datowany na drugą połowę XIX wieku to kolejny przykład bogactwa architektury świeckiej. Pałac znajduje się w bezpośredniej bliskości rzeki Odry,
- Kościół we Wronińcu - wieś położona w odległości 7 km na północny zachód od Góry, przy drodze do Szlichtyngowej. Do 1945 roku miejscowość nazywała się Konradswald, co po polsku oznaczało Konradów. Dopiero przed rokiem 1950 wg uchwały komisji ustalono nazwę Wroniniec. W centrum wsi znajdują się gotyckie ruiny kościoła z lat 1601-1603,
- Zespół folwarczny w Naratowie z XIX wieku - to jeden z ciekawszych zabytków architektonicznych ziemi niechlowskiej. Tworzą go neobarokowy pałac częściowo otoczony fosą, budynek spichlerza z XVIII wieku, budynek obory z XIX wieku oraz park krajobrazowy,
- Barokowy Kościół pod wezwaniem świętego Marcina w Sicinach - perła architektury sakralnej  klasy pierwszej. Ta późnobarokowa budowla z XVIII wieku stoi na miejscu wcześniejszego kościoła z 1289 roku. Budowy kościoła podjął się szwedzki mistrz Marcin Frantz. Sklepienie w całości pokryto freskami pędzla Filipa Bentuma. Do dziś kościół zachwyca swym przepychem, bogactwem zdobień i pięknem.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce była:
- bardzo ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - kolejna 2637 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka jest od pewnej zagranicznej partii politycznej.
A w siódmej przesyłce było:
- 2 buttony,
- przypinka PIN - kolejna 2638 w kolekcji !!!


Ósma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej zagranicznej miejscowości.
W ósmej i ostatniej przesyłce było:
- list,
- 2 buttony
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2639 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).