poniedziałek, 23 września 2019

Poniedziałkowe - 9 przesyłek/paczek, nowe gadżety, testy, sportowa instytucja, urzędy polskie i zagraniczne (w tym podwójny Kurier) - wpis numer 831

Dziś mamy 23 września 2019 rok. Witam Was bardzo ciepło w tym pierwszym dniu kalendarzowej jesieni 😏 Tak na rozpoczęcie tej wietrznej i deszczowej, a zarazem pięknej dla fotografa pory roku mam dla Was kolejną garść nowych przesyłek i paczek do zaprezentowania na blogu. Specjalnie dla Was przygotowałem taki MIX 9-ciu kopert gdzie wspólnie: zajrzymy do firmy, przetestujemy co nieco, odwiedzimy instytucję, będzie coś na sportowo oraz wybierzemy się na wycieczkę po Polsce i zagranicy. Co do nowych pozytywów to jak na razie cisza 😐 W piątek natomiast udało mi się nawiązać kolejną wymianę autografów z innym kolekcjonerem - szczegóły już wkrótce...


SPOTKANIE:
Jeżeli lubicie robić zakupy i słuchać przebojów takich jak: "Przez Twe oczy zielone", "Przekorny los" czy "Życie to są chwilę" to mam dla Was ciekawą informację. Już jutro w moim mieście i regionie siedleckim w sklepach sieci Arhelan (w ramach otwarcia) będzie można spotkać się z Królem Disco Polo Zenonem Martyniukiem. A oto plan spotkań: Mordy ul. Kilińskiego 14 o godz. 10:00, Stok Lacki ul. Siedlecka 16A o godz. 10:50, Siedlce ul. Sokołowska 126 o godz. 11:50,  Kotuń ul. Kolejowa 35 o godz. 12:50 i Mrozy ul. Kolejowa 5 o godz. 13:50. Nie będę ukrywał że jestem fanem zespołu Akcent 😎
    

Nie udało mi się spotkać z Zenkiem osobiście na podpisanie płyty i wspólne zdjęcie podczas koncertu w Borkach Kosach to może teraz się uda - trzymajcie kciuki 😏


Król trzyma w ręku berło a "gadżeciarz" taki jak ja ma przesyłki i paczki do opisania
3,2,1, ROBI SIĘ...

PS: Chyba domyślacie się, do czego w tym miejscu będę Was zachęcał - tak zgadliście - do duża ilość nowych komentarzy na blogu i innych moich portalach społecznościowych - z góry wielkie dzięki za każdy 😍


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od pewnej firmy z branży medycznej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- antystresowy pan doktor 😉,
- notes,
- smyczka,
- breloczek,
- opaska odblaskowa,
- żeton sklepowy,


Druga paczka kurierska jest od firmy Symbio Media Group.
Symbio Media Group - firma powstała w 2015 roku i zajmuje się produkcją najwyższej jakości materiałów poligraficznych głównie do druku offsetowego. Produkujemy bezklejowe, samoprzylepne folie do druku, które trzymają się każdego podłoża dzięki sile elektrostatyki - plexi, tapeta, ceramika, płyty meblowe, szkło, cegła, kamień, drewno, medal… Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.

 

W drugiej paczce było:
- duża teczka,
- 5 grafik elektrostatycznych,
- 4 małe notesy elektrostatyczne,
- 2 ulotki,


Jeżeli chodzi o moją opinię na temat produktów firmy to muszę śmiało powiedzieć, że bardzo mi się one podobają. Super sprawą są "Easy Notesy". Dzięki elektrostatyczności poszczególne karteczki trzymają się prawie do wszystkiego bez grama kleju. Są także odporne na wodę, gdzie po zmoczeniu tekst na karteczce się nie rozmazuje. Jako osoba, która w ciągu dnia dużo prowadzi notatek taki notes bardzo mi się przyda - POLECAM 😉

Trzecia przesyłka pochodzi od pewnej instytucji.
A w trzeciej przesyłce było:
- mój pierwszy zeszyt 2018,
- pocztówka,
- 2 foldery informacyjne,
- naklejka,
- długopis,


Czwarta przesyłka jest od Urzędu Gminy Kurzętnik - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, powiat nowomiejski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie toruńskim. Siedziba gminy to Kurzętnik.


Do atrakcji turystycznych gminy zaliczyć należy ruiny zamku  krzyżackiego zbudowanego w XIV wieku przez kapitułę w Chełmnie, ścieżkę dydaktyczną połączoną z drogą krzyżową i amfiteatrem, który oprócz funkcji kulturalnych stanowi także punkt widokowy na panoramę całej miejscowości i rozległą dolinę rzeki Drwęcy. Z budownictwa mieszkalnego zachowała się zwarta zabudowa z końca XIX i I poł. XX w. spod Kurzętnika 11 lipca 1410 zawróciły wojska Jagiełły, by uniknąć bitwy podczas przeprawy przez Drwęcę podczas marszu na Malbork, stąd określa się Kurzętnik mianem „niedoszłego Grunwaldu”.

Pagórkowaty teren sprzyja uprawianiu sportów zimowych - Ośrodek narciarski "Kurza Góra" to najdłuższa trasa zjazdowa w północnej Polsce, trzy zróżnicowane trasy narciarskie, zimowy park rozrywki dla dzieci oraz szkółka narciarska "Kurza Akademia". Ośrodek posiada pełne zaplecze m.in. strefę gastronomiczną, wypożyczalnię i serwis narciarski.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce było:
- mapa powiatu nowomiejskiego,
- ściereczka do okularów,
- żeton sklepowy,
- długopis,


Piąta koperta pochodzi od Urzędu Gminy Leszno - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat warszawsko zachodni. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim. Siedziba gminy to Leszno.


Główną atrakcją turystyczną gminy Leszno jest, zajmujący połowę jej obszaru, Kampinoski Park Narodowy (KPN). Bogactwo przyrody, szlaki turystyczne i rowerowe, cisza i spokój, wszystko to daje możliwość odpoczynku na łonie przyrody. Miejsca które warto odwiedzić to:

Leszno:
- park "Karpinek", lesznowska topola - najgrubsze drzewo w Polsce (obwód około14 metrów), pałac i park z XVIII wieku, kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela - murowany, w stylu neogotyckim, wzniesiony w lalach 1894-1898, starokatolicki kościół Mariawitów pw. św. Jana Chrzciciela, obelisk poświecony poległym żołnierzom i partyzantom Armii Krajowej Grupy "Kampinos" - skwer przy al. Wojska Polskiego, obelisk poświecony poległym obrońcom ojczyzny w walkach o niepodległość' w latach 1914-1920 - dziedziniec Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, cmentarz żołnierzy wojska polskiego oraz partyzantów, którzy polegli w czasie II wojny światowej.
Wiktorów:
- cmentarz żołnierzy wojska polskiego i ofiar terroru hitlerowskiego.
Wiersze:
- pomnik "Niepodległej Rzeczypospolitej Kampinoskiej" wzniesiony dla uczczenia 60 rocznicy Powstania Warszawskiego i 45 rocznicy utworzenia Kampinoskiego Parku Narodowego, ufundowany na pamiątkę zdarzeń z sierpnia i września 1944r., kiedy to opanowana przez oddziały AK znaczna część Puszczy Kampinoskiej była wolna od niemieckiego okupanta.
Zaborów:
- kościół i plebania z XVIII wieku, kościół parafialny pod wezwaniem świętej Anny, murowany, klasycystyczny, wzniesiony w 1791 roku; zadrzewienia wokół kościoła, pałac murowany z 1903 roku, eklektyczno-secesyjny, obecnie w rękach byłych właścicieli, park krajobrazowy z połowy XIX wieku, liczne pomniki przyrody, obelisk poświecony tym, którzy byli więzieni, cierpieli i umarli podczas II wojny światowej w tutejszej szkole - dziedziniec szkoły, cmentarz żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej, groby powstańców z 1863 roku (Zaborów Leśny). 
Zaborówek:
- krajobrazowy park dworski z XIX wieku, o powierzchni 4,3 ha , eklektyczno-klasycystyczny, murowany pałac z końca XIX wieku.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w piątej kopercie znalazłem:
- przypinkę PIN z herbem - kolejna 2646 w kolekcji !!!Pracownikom gminy chciałbym bardzo podziękować za ''nową cegiełkę" w mojej kolekcji przypinek PIN oraz za wspomnienie o mnie i o moich zbiorach na fanpage'u gminy LINK - pozdrawiam 😉😊


Szósta przesyłka jest od zagranicznej organizacji sportowej.
W szóstej przesyłce było:
- długopis,
- ściereczka do okularów w etui,
- przypinka PIN z logotypem tej organizacji - kolejna 2647 w kolekcji !!!Siódma przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego miasta.
A w siódmej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2648 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od kolejnego zagranicznego miasta.
W ósmej przesyłce było:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2649 w kolekcji !!!


Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od trzeciego dziś zagranicznego miasta.
A w dziewiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- 2 smyczki,
- 2 takie same przypinki PIN z herbem (jedna zasili kolekcję a druga pójdzie na wymianę) - kolejna 2650 w kolekcji !!!

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).