środa, 9 października 2019

Środowe - 7 kopert/przesyłek, wspólnie z gwiazdami wybierzemy się na wycieczkę polsko/zagraniczną, do parku wodnego i poprowadzimy audycję radiową - wpis numer 835

Dziś mamy 9 października 2019 rok. Witam Was i ciepło pozdrawiam 😉 W drugim październikowym poście a 835 w historii bloga mam dla Was jak zwykle nową garść gadżetowych skarbów i nie tylko. Warto na te kilka chwil usiąść, odpocząć, zrelaksować się i zobaczyć co mój ulubiony listonosz z przesyłek przyniósł temu Łukaszowi 😁 Łącznie tak jak już wspominałem w tytule wpisy: wybierzemy się z gwiazdami na wycieczkę polsko/zagraniczną, do parku wodnego oraz poprowadzimy audycję radiową - zapowiada się ciekawie.

 Pamiętajcie także że już w niedziele (13 października) odbędą się wybory parlamentarne. Warto iść na nie, zagłosować i zdecydować - ja już mam swoich kandydatów/kandydatki na ty ?


UROKI JESIENI:
Dziś także jako miłośnik fotografii chciałbym Was bardzo zaprosić na obejrzenie 8-śmu moich zdjęć z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Są to fotografie nawiązujące do obecnej, ale pięknej pory roku, jakim jest jesień. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o zdjęciach mojego autorstwa i czy chcecie takich więcej ?


Przyroda swoją drogą a u mnie koło mnie czeka aż 7 nowych kopert/przesyłek do zaprezentowania dla WAS specjalnie.
3,2,1 ROZPOCZYNAMY...

PS: Wszystkich Was bardzo serdecznie zachęcam do komentowania moich nowych postów tutaj i na moich portalach społecznościowych.


Pierwsza koperta jest od Magdaleny Tul.
Magdalena Tul - polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. W latach 2000-2003 aktorka i wokalistka teatru Studio Buffo, a w latach 2004-2007 wokalistka Teatru Muzycznego „Roma”. W 2003 nawiązała współpracę z Telewizją Polską jako solistka w teleturnieju TVP1 Jaka to melodia?, w którym występowała do 2018. W 2005 uczestniczyła w konkursie „Premier” w ramach 42. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Występowała podczas zagranicznych festiwali muzycznych, takich jak Universtalent 2005 w Pradze czy Unisong 2007 w Stanach Zjednoczonych. Solowy debiut zaliczyła w 2004, wydała trzy albumy studyjne: V.O.H. - The Victory of Heart (2007), który promowała, posługując się pseudonimem Lady Tullo, Brave (2014) i Mindfulness (2019). Drugi z nich promowała singlem „Jestem”, z którym reprezentowała Polskę w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2011. W 2013 uczestniczyła w drugiej edycji programu typu talent show TVP2 The Voice of Poland. Jako wokalistka dubbingowa zaśpiewała w polskich wersjach językowych kilkudziesięciu seriali i filmów animowanych.


A w pierwszej kopercie znalazłem:
- 1 zdjęcie i 2 pocztówki z autografem Magdaleny Tul,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie i trzy pocztówki z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 2 miesiące i 8 dni,
Szczegóły: oryginały (zdjęcie moje a dwie pocztówki dołączyła Magdalena Tul - DZIĘKUJE),

Druga SUPER koperta pochodzi od Teatru Kwadrat.
Lucyna Malec - polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa, piosenkarka pochodząca z Belska-Białej. W 1989 roku ukończyła PWST w Warszawie. Wzięła udział w w telewizyjnym widowisku kabaretowym "Komiczny Odcinek Cykliczny", w którym partnerowała Grzegorzowi Wasowskiemu i Sławomirowi Szczęśniakowi. Przyniósł on jej sporą popularność. Debiutowała na małym ekranie w takich serialach jak ,,W labiryncie" i ,,Czterdziestolatek". Znana jest także z roli zazdrosnej żony Mariana Włosińskiego w nagradzanym na międzynarodowych festiwalach "Moim Nikiforze Krzysztofa Krauze". Jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat. Często użycza swojego głosu w filmach animowanych, takich jak: "Flinstonowie", "Krowa i kurczak" czy "Noddy". Zazwyczaj gra role drugoplanowe. Popularność przyniosła jej rola Grażyny Nowik - zapracowanej żony i matki dwojga dzieci w serialu "Bulionerzy".

Marek Siudym - polski aktor teatralny, filmowy i kabaretowy. W 1966 r. ukończył XXIV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi. W tym samym roku zdał egzaminy do Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, ale nie został przyjęty ze względu na zbyt słabe wyniki na maturze. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej zdał egzaminy do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończył w 1974 r. Najbardziej kojarzony z kultowym filmem „Miś” Tyma i Barei, gdzie wcielił się w postać węglarza, ojca córeczki, której nadał imię Tradycja, a także serialem „Złotopolscy”. W 1974 roku na ostatnim roku warszawskiej PWST współtworzył słynną grupę kabaretową „Kur”. Występowali na deskach słynnego STS, czyli Studenckiego Teatru Satyryków. W latach 70. grał na scenie warszawskich Rozmaitości, w latach 80. w Komedii, a od 1990 roku jest w zespole Teatru Kwadrat. W programie „Jak oni śpiewają” zadziwił widzów swym talentem wokalnym.

Ewa Wencel - polska aktorka teatralna, filmowa, kabaretowa i telewizyjna, scenarzystka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi (1980 – dyplom z wyróżnieniem). W 2002 roku ukończyła Podyplomowe Studia Menadżerskie w zakresie Menadżerów Kultury na SGH w Warszawie. Współpracowała ze Szkołą Mistrzowską Andrzeja Wajdy w zakresie stworzenia strategii PR oraz z Ministerstwem Kultury i Sztuki – kreacja broszury informacyjnej do programu unijnego Kultura 2000. Od wielu lat wykładowca na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W roku 2017 uzyskała tytuł Doktora Sztuki w dziedzinie Sztuk Teatralnych.

W drugiej SUPER kopercie było:
- 3 zdjęcia z autografami: Lucyny Malec, Marka Siudyma i Ewy Wencel,


!!! Dziękuje bardzo Teatrowi Kwadrat za przekazanie trzech moich zdjęć do podpisu dla aktorów oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list, 
Ile czekałem: 13 dni,
Szczegóły: oryginały,

Trzecia przesyłka pochodzi od Oliwii kolekcjonerki autografów, z którą kilka dni temu wymieniliśmy się swoimi okazami.

Julia Kamińska - polska aktorka, scenarzystka, piosenkarka i germanistka pochodząca z Gdańska. Jest absolwentką germanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutowała w 2005 r. w filmie "Towar" jako dziewczyna w łazience. Zazwyczaj gra role epizodyczne lub drugoplanowe, np. w serialu "Ja wam pokażę!", wcielając się w córkę głównej bohaterki, Tosię. Największą popularność zdobyła jako Ula Cieplak w "Brzyduli". W 2009 r. była nominowana do nagrody Wiktory 2009 w kategorii największe odkrycie telewizyjne. Zaś w rok później została laureatką plebiscytu Telekamery 2010 w kategorii aktorka. W tym samym roku Julia Kamińska użyczyła głosu Roszpunce w filmie animowanym "Zaplątani"  oraz Astrid w "Jak wytresować smoka".


W trzeciej kopercie znalazłem:
- zdjęcie z autografem Julii Kamińskiej,
- 2 przypinki PIN - kolejne 2667 i 2668 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje Oliwia za naszą pierwszą szybką i sprawną wymianę - mam nadzieje, że nie będzie ona ostatnia !!!

Jak zdobyty: wymiana, 
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Czwarta przesyłka jest od Urzędu Gminy Pawłowice - gmina wiejska położona w województwie śląskim, powiat pszczyński. W aktualnym kształcie administracyjnym gmina funkcjonuje od 2 stycznia 1973 roku. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie katowickim. Najwyższe wzniesienie gminy wynosi 285 m n.p.m. Najniższe wzniesienie: 233 m n.p.m. Gmina ma swoją siedzibę w Pawłowicach.


Na terenie gminy z miejsc zabytkowych znajdziemy między innymi:
- Parafia św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach,
- Rezydencja rodu baronów von Reitzensteinów w Pielgrzymowicach zbudowana w 1903 r. z fragmentem parku,
- Mleczarnia w Pawłowicach z 1924 r.,
- Drewniany Kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pielgrzymowicach z 1674 r. (przebudowany w 1746 r.),
- Zabytkowy kościół ewangelicko-augsburski z połowy XVIII wieku w Golasowicach,
- Kościół parafialny pod wezwaniem św. Michała Archanioła z lat 1793–1799 w Krzyżowicach,
- Krzyż przydrożny obok domu nr 97 w Warszowicach, kamienny, z 1845 r., fundacji Frantza Funcha,
- Krzyż przydrożny obok domu nr 8 w Krzyżowicach, kamienny, ludowy z 1842 r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w czwartej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- 6 pocztówek,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2669 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego miasta.
W piątej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2670 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka jest od pewnej parku wodnego.
A w szóstej przesyłce znalazłem:
- papierowa torba,
- pocztówka,
- opaska odblaskowa,
- długopis,


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej polskiej rozgłośni radiowej.
W siódmej i ostatniej przesyłce było:
- płaszcz przeciw deszczowy,
- koszulka M,
- 11 balonów,
- płyta CD "Metropolia jest Okej vol.2",
- 2 opaski gumowe,
- 2 długopisy,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).