piątek, 8 listopada 2019

Piątkowe - 5 kopert/przesyłek, plan naszej dzisiejszej wycieczki: Paryż, instytut, polski powiat oraz dwa miejsca zagraniczne - wpis numer 842

Dziś mamy 8 listopada 2019 rok. Witam Was moi drodzy czytelnicy i przyjaciele bloga "Gadżety na dobry dzień". Zgodnie z waszą wolą (podczas głosowania na fanpage'u bloga) przedstawiam Wam nowy gadżetowy post o numerze 842 w historii mojej strony 😊 Tak naprawdę od poniedziałku pojawiło się u mnie aż 10 przesyłek - tylko postanowiłem je rozbić na dwa dni równo po 5. Także dziś w okolicach południa pojawił się kurier z paczką - szczegóły już w najbliższy wtorek 😮😮😮 Coraz bardziej wesoło robi się także na mojej liście pozytywów. Przez te kilka ostatnich dni pojawiło się łącznie miłe wiadomości od: instytucji, na autograf od aktora, kolejna wymiana z przyjacielem bloga oraz coś tajemniczego od pewnej osoby.


ŚWIĘTO PAŃSTWOWE:
Już w najbliższy poniedziałek (11 listopada) będziemy obchodzić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym mam dla Was dwa zaproszenia na: Siedleckie obchody tego dnia (więcej informacji -> LINK) oraz na II Wielką Motoparadę Niepodległości (start - 16:00, parada - 17:00) ZAPRASZAM


NO TO GRAMY:
Czy graliście kiedyś w taką grę jak GTA (Grand Theft Auto) ? Pytam się dlatego, bo wczoraj udało mi się wygrzebać gdzieś w domu starą wersję tej gry San Andreas - zainstalowałem ją na nowo i powiem Wam szczerze, że trochę się w nią wkręciłem. Pamiętam jak kiedyś grałem wspólnie z moim starszym bratem ciotecznym jeszcze w GTA 2, a potem 3. Następnie przyszedł czas na Vice City (gdzie nie cierpiałem takiej misji gdzie był mały samolocik i trzeba było umieścić łącznie 5 bomb na budowie - oczywiście miałeś na to 5 minut). Co do innych wersji tej gry to 4-rkę miałem przez chwilę a w 5-tkę nie grałem (choć słyszałem, że ta ostatnia do zainstalowania potrzebuje aż 8-śmu płyt).


Inne tematy swoją drogą a tu koło mnie na biurku czeka 5 nowych przesyłek do zaprezentowania.
3,2,1 ZACZYNAMY:

PS: Cały czas będę Was bardzo gorąco zachęcał do komentowania moich nowych wpisów tutaj na blogu i pozostałych portalach społecznościowych - dzięki temu wiem, że jesteście 😍


Pierwsza zagraniczna koperta prosto z Paryża pochodzi od Emmanuela Macrona.
Emmanuel Macron - francuski polityk, urzędnik państwowy i bankowiec. Minister gospodarki, przemysłu i cyfryzacji w latach 2014-2016, prezydent Republiki Francuskiej i z urzędu współksiążę Andory od 14 maja 2017. Kształcił się w jezuickim liceum w Amiens, następnie w paryskiej szkole średniej Lycée Henri-IV. Uzyskał dyplom DEA z zakresu filozofii na Université de Paris X, został także absolwentem Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu oraz École nationale d’administration. W latach 1999–2001 był asystentem filozofa Paula Ricœura i współpracował przy wydaniu jego książki La Mémoire, l'histoire, l'oubli. Przez dziesięć lat uczył się gry na fortepianie.


A w pierwszej kopercie było:
- 2 listy,
- pocztówka z podpisem Prezydenta Francji Emmanuela Macrona,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga przesyłka jest od Instytutu Księdza Piotra Skargi.
W drugiej przesyłce był:
- kalendarz na 2020 rok "366 dni z Maryją",


A tak ten kalendarz wygląda na miesiąc styczeń:


Trzecia przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu - powiat w Polsce (województwo lubuskie), utworzony 10 sierpnia 1998 w ramach reformy administracyjnej i formalnie funkcjonujący od 1 stycznia 1999. Jego siedzibą jest miasto Międzyrzecz. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, gminy wiejskie: Bledzew, Przytoczna, Pszczew i miasta: Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel.


Niezwykłym elementem krajobrazu powiatu międzyrzeckiego są zagubione wśród lasów i pól żelbetowe bryły bunkrów, potężne stalowe kopuły i ciągnące się kilometrami rzędy betonowych słupów, tzw. „zębów smoka”- zapór przeciwczołgowych.Fortyfikacje Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego do dziś budzą podziw swym ogromem, pobudzają wyobraźnię, zachęcają do zwiedzania, stanowiąc największą atrakcję turystyczną ziemi międzyrzeckiej. Unikatowy na skalę europejską system fortyfikacji przyciąga rzesze turystów z kraju i zagranicy.

Dużą atrakcją powiatu jest murowany zamek w Międzyrzeczu wzniesiony za czasów Kazimierza Wielkiego oraz największa w Polsce kolekcja portretów trumiennych (Muzeum). Głównym celem pielgrzymek z całej Europy jest Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (gmina Przytoczna) z pięknym rokokowym kościołem wybudowanym w latach 1740-1762, który posiada tytuł i godność bazyliki mniejszej oraz muzeum historii Sanktuarium z pamiątkami osobistymi Ojca Świętego Jana Pawła II. Godnym polecenia jest obszar zamknięty rzekami Notecią, Wartą i Obrą oraz jeziorami: Soleckim, Głębokim, Lubikowskim i Chycińskim, stwarzając doskonałe możliwości do uprawiania łowiectwa, zbierania grzybów, wędkowania oraz organizowania wycieczek pieszych i rowerowych. Rzeka Obra wraz z łańcuchem jezior zbąszyńskich tworzy jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych na Niżu Polskim, będąc jednocześnie siedliskiem bobrów („Szlak bobrów” w okolicy Skwierzyny). Są tu doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa i windsurfingu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem powiatu w etui "Moja mała Ojczyzna",


Czwarta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
W czwartej przesyłce było:
- folder informacyjny,
- list,
- przypinka PIN - 2682 w kolekcji !!!


Piąta i ostatnia na dziś koperta pochodzi od kolejnego zagranicznego regionu świata.
A w piątej i ostatniej kopercie było:
- 2 przypinki PIN z herbami (tradycyjnie jedna zasili moją kolekcję a druga pójdzie na wymianę) - 2683 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).