poniedziałek, 17 lutego 2020

Poniedziałkowe - 12 kopert/przesyłek, co może wyjść z takiego mix-u: kino+gwiazda+wymiana+urząd+ firma+testy - zobaczcie sami - wpis numer 862

Dziś mamy 17 lutego 2020 rok. Witam Was jak co poniedziałek z Gadżetami na dobry dzień 😎 W dzień moich imienin mam dla Was aż 12 przesyłek do zaprezentowania na blogu. Coś od soboty trzyma mnie jakiś wirus (oby nie koronawirus) wiecie kaszel, katar, osłabienie 😯😣😢 Moją siostrę i brata ciotecznego też to dopadło - a wy jak się trzymacie ? Tak jak pisałem w tytule posta mam dla Was oto taki MIX przesyłek: gwiazda + wymiana + urząd + firma + testy - też jestem ciekawy co z tego wyniknie !!! Jutro muszę wybrać się na pocztę i wysłać dwie przesyłki - do kogo i co konkretnie w nich jest tego dowiecie się już wkrótce... (mogę tylko tyle zdradzić że jedna będzie miała polskiego adresata a druga zagranicznego). Trochę jestem ostatnio zdenerwowany na pocztę, że przez ostatnie dni otrzymałem dwie puste koperty od urzędów z dziurą na odwrocie 😒😒😤😤😓😓

Może wy tego nie widzicie, ale mnie wchodząc codziennie w statystyki bloga cieszy ta oto tabelka - na której w ostatnich dnia wyniki znacznie się poprawiły 😊


DO KINA:
W ubiegły piątek tak na Walentynki wybrałem się do kina na premierę filmu "Zenek" w reżyserii Jana Hryniaka. Historia w nim zawarta opowiada o życiorysie Zenka Martyniuka, gwiazdy i króla muzyki disco polo. Jest to opowieść ubarwiona zdarzeniami, które przytrafiały się w tamtym czasie muzykom disco polo, a których konsolidacja w jednym filmie pozwala barwniej nakreślić realia lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce. Oś fabuły zbudowana jest jak film paradokumentalny. W różnych momentach pojawiają się współczesne postacie bohaterów (grane przez aktorów), które wspominają i zapowiadają wydarzenia.

Jeżeli chodzi o moją ocenę to w skali od 0 do 10 produkcja ta otrzymuje 7-mkę. Na wielki plus zasługuje gra aktorska Jakuba Zająca jako młody Zenek. Liczyłem także na pojawienie się w filmie prawdziwego Zenka Martyniuka czy na wykonanie przez niego kilku utworów. Można także było pociągnąć fabułę filmu nie do roku 2004 ale do czasu teraźniejszego.


I tradycyjnie jak to u mnie na blogu bywa mam dla Was zdjęcie z podpisami aktorów z obsady filmu "Zenek". Przy tej produkcji mam dla Was podpisy od trzech panów: Jana Frycza (Ojciec Danki), Piotr Cyrwus (Skaryszuk) i Zenona Martyniuka.


KOCIE FOTKI:
Z racji, że dziś obchodzimy także Światowy Dzień Kota mam dla Was kilka zdjęć tych naszych kudłatych przyjaciół - ciekawy jestem Waszej opinii, który kotek jest najładniejszy ? Prywatnie mogę Wam zdradzić że w mojej rodzinie kota (a właściwie kotki) mają trzy moje ciotki (kurcze trochę się zrymowało) - Tosia, Tosia i Pusia (dwie z nich są na zdjęciu).


I tym kocim akcentem przechodzimy do naszych gadżetowych spraw.
3,2,1 START...

PS: Z racji imienin oczekuje od Was prezentów w postaci góry nowych komentarzy na blogu oraz pozostałych moich portalach społecznościowych 😉


Pierwsza koperta pochodzi od Joanny Kuberskiej.
Joanna Kuberska - polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 2017 roku. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 2016 roku, gdy zaczęła grywać drobne epizody w serialach (Na noże, Ojciec Mateusz), a także zagrała w niezwykle wymagającej oraz pełnej emocji etiudzie filmowej pt. 10 cm. W M jak miłość aktorka pojawiła się pod koniec 2016 roku, gdy w odcinku nr 1266 wcieliła się w postać Julii Kryszak. Obecnie aktorkę można oglądać w Teatrze Kwadrat oraz Teatrze Kamienica w Warszawie. Aktorka, oprócz ról telewizyjnych, sporo czasu spędza na deskach teatralnych. Zagrała m.in.: w spektaklach „Panu Jowialskim”, „Barbarzyńcach”, „Awanturze w Chioggi”, „Polowaniu na Łosia”, „Za chwilę”, „Czterech sposobach na życie i jednym na śmierć” czy „Soplicowie”. Od września 2019 roku będzie grać w serialu Zawsze warto, gdzie zagra Joannę.


A w pierwszej kopercie znalazłem:
- zdjęcie z autografem od Joanny Kuberskiej,


 !!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: listownie,
Ile czekałem: więcej niż rok,
Szczegóły: oryginał,

Druga koperta jest od Danuty Stenki.
Danuta Stenka - polska aktorka teatralna, filmowa i radiowa, dwukrotna laureatka Orła za pierwszoplanową rolę w filmie Chopin. Pragnienie miłości i drugoplanową rolę w filmie Katyń. Debiutowała w 1982 na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsk. W latach 1984-1988 występowała na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie. Następnie przeniosła się do Teatru Nowego w Poznaniu, a w 1991 grała na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Obecnie jest aktorką warszawskiego Teatru Narodowego. Czytuje kaszubskie tłumaczenia Biblii w wejherowskiej kolegiacie - podczas corocznych koncertów w ramach projektu „Verba Sacra”. Wiosną 2015 zasiadała w jury programu Celebrity Splash!, emitowanego przez telewizję Polsat.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Danuty Stenki,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: listownie,
Ile czekałem: więcej niż rok,
Szczegóły: oryginał,

Trzecia koperta pochodzi od Sylwii Zyzańskiej.
Sylwia Zyzańska - polska łuczniczka specjalizująca się w łuku klasycznym. Łucznictwo zaczęła trenować w 2011 roku w Łuczniku Żywiec. W 2014 roku zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw świata juniorek w Nîmes. W pojedynku o trzecie miejsce wygrała z Francuzką Laurą Ruggieri. Rok zdobyła brązowy medal podczas halowych mistrzostw Europy juniorów w Koprze razem z Karoliną Farasiewicz i Magdaleną Śmiałkowską. W pojedynku o trzecie miejsce pokonały reprezentantki Ukrainy. W lipcu 2016 roku wzięła udział na mistrzostwach Europy w Bukareszcie. W zawodach indywidualnych wygrała w rywalizacji o brązowy medal z Czeszką Marią Horáčkovą. Wcześniej w ćwierćfinale pokonała Annę Tobolewską. Wystąpiła w letniej uniwersjadzie w 2017 roku w Tajpej. W zawodach indywidualnych dotarła do 1/8 finału, przegrywając w nim z Japonką Fumiyo Miyaji. W rywalizacji par mieszanych razem z Kacprem Sierakowskim odpadła w ćwierćfinale po porażce z reprezentacją Meksyku. W zawodach drużynowych wystąpiła wraz z Joanną Rząsą i Magdaleną Śmiałkowską. Przegrały już w pierwszej rundzie z reprezentantkami Ukrainy. W październiku 2019 roku wzięła udział w igrzyskach wojskowych w Wuhanie gdzie zdobyła srebrny medal, w finale przegrała 4-6 z Niemką Eleną Richter.


A w trzeciej kopercie była:
- pocztówka z autografem od Sylwii Zyzańskiej,


 !!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: FB,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Czwarta SUPER przesyłka jest od Karola, z którym kilka dni temu wymieniliśmy się osobiście na przypinki ze swoich zbiorów. Karol mieszka blisko Siedlec więc chyba nie było sensu wysyłać przesyłki drogą pocztową.
W czwartej SUPER przesyłce osobistej znalazłem:
- 9 przypinek PIN z herbami polskich miejscowości - od 2807 do 2816 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje Karol za wymianę i miłe spotkanie. Zachęcam Cię do śledzenia mojego bloga i może jeszcze kiedyś ponownie wymienimy się swoimi wpinkami !!!

Piąta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Koło - miasto w województwie wielkopolskim,  Kotlina Kolska, nad Wartą; siedziba powiatu kolskiego i gminy Koło. Położone przy drodze krajowej nr 92 i linii kolejowej Poznań - Warszawa. Prawa miejskie od 1362 roku. Od XV wieku do 1716 r. miejsce sejmików generalnych prowincji wielkopolskiej. Obecnie duży ośrodek przemysłu ceramicznego i spożywczego. Do najstarszych zabytków zalicza się: ruiny zamku z XIV w., gotycki kościół farny z XV w. oraz kompleks kościoła i klasztoru bernardynów. Patronami miasta Koła są święty Bogumił i św. Tekla. Miasto królewskie należące do starostwa kolskiego, pod koniec XVI wieku leżało w powiecie konińskim województwa kaliskiego.


Zabytkami i najładniejszymi miejscami w mieście są:
- Ruiny zamku:
Zamek kolski - zamek został wybudowany w ostatnich latach panowania króla Kazimierza Wielkiego, jeszcze przed 1362 rokiem. Był typową gotycką fortecą, ale też siedzibą starostów kolskich. Zamek był odwiedzany przez królów polskich, a od 1433 r. odbywały się w nim zjazdy wielkopolskiej szlachty.
- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego:
Kościół gotycki, sięgający swymi początkami XIII wieku. Zachowany do naszych czasów pochodzi z początków XV wieku. Konsekrowany w 1409 r. i rekonsekrowany 23 czerwca 1895 r. Gmach świątyni jest z zewnątrz oszkarpowany. Fasada od strony prezbiterium posiada zdobione szczyty schodkowe ze sterczynami.
- Kościół i klasztor bernardynów:
Kompleks wybudowany w drugiej połowie XV wieku. (klasztor ufundowano w 1456 r.). Zniszczony wylewami Warty, odbudowany został w II połowie XVIII wieku. Późnobarokowy kościół powstał w latach 1773–1782. Bogate rokokowe wyposażenie wnętrza, m.in.: siedem ołtarzy architektonicznych, cztery konfesjonały, ambona, stalle zakonne.
- Ratusz miejski:
Wzniesiony został w I połowie XVI wieku, pierwotnie gotycki. Budynek był restaurowany w 1782 roku i gruntownie przebudowany w latach 1835–1837, autorem projektu przebudowy był architekt polski włoskiego pochodzenia – Henryk Marconi.
- Kościół ewangelicko-augsburski:
Budowę neogotyckiej świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej zakończono w 1883 r. Wówczas także kościół został konsekrowany. Parafię ewangelicką erygowano w 1923 r. Doszczętnie zniszczona przez okupanta niemieckiego w czasie II wojny światowej.
- Spichlerz:
Położony nad brzegiem rzeki Warty, drewniany, o konstrukcji sumikowo - łątkowej, pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku. Niegdyś służył do magazynowania zboża, które spławiano rzeką do Prus. W tamtym czasie w Kole było 20 podobnych spichlerzy. Obecnie jest to cenny zabytek świeckiej architektury drewnianej.
- Kaplica Przemienienia Pańskiego:
Kaplica Przemienienia Pańskiego znajduje się na cmentarzu rzymskokatolickim w miejscu rozebranej w XVIII wieku budowli gotyckiej Świętego Wawrzyńca. Została wybudowana na początku XX wieku. Jest to budynek z wysoką, strzelistą wieżyczką wyróżnia się ciekawą architekturą. W podziemiach kaplicy znajdują się krypty grobowe tutejszych duchownych z początków XX wieku.
- Dworzec kolejowy:
Dworzec wybudowany w latach 1925–1928 przy linii kolejowej Kutno – Strzałkowo wraz z wieżą ciśnień. Na jego ścianie znajduje się tablica ku czci ofiar bombardowania dokonanego 2 września 1939 r. przez lotnictwo niemieckie.
- Domy: przy ul. Grodzka 2, ul. Sienkiewicza 7 i przy Starym Rynku 26,
- Fabryka fajansu,
- Gmach Urzędu Miejskiego,
- Willa "Sejmik",
- Cmentarze: rzymskokatolicki, wojenny, żydowski, ewangelicki,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- smyczka,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 2817 w kolekcji !!!



Szósta przesyłka jest od Urzędu Miasta Lublin - miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, stolica województwa lubelskiego i centralny ośrodek aglomeracji lubelskiej. Dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce, drugie w Małopolsce (339 811 mieszkańców na koniec 2018 roku). Pod względem powierzchni szesnaste (147 km²). Położone na Wyżynie Lubelskiej nad Bystrzycą, na dwóch odmiennych obszarach: zachodnim, o urozmaiconej rzeźbie terenu, z licznymi wąwozami, dolinami, wzgórzami oraz wierzchowinami, oraz wschodnim, płaskim. Historycznie Lublin ulokowany był nieopodal granicy Małopolski z Rusią Czerwoną, współcześnie jest położony w odległości ok. 170 km od stolicy Polski i ok. 100 km od przejścia granicznego z Ukrainą.


W Lublinie znajdują się materialne pamiątki z różnych epok, począwszy od zarania polskiej państwowości, poprzez romanizm, gotyk, renesans (w okresie którego na szczególną uwagę zasługują zabytki w tzw. typie lubelskim) aż po barok, klasycyzm, modernizm. Pamiątki te uzupełniają zbiory muzeów, oferta kulturalna teatrów i kin. Z uwagi na historycznie odległy rodowód miasta w Lublinie znajduje się szereg zabytków wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych.

Zabytkowa architektura Lublina skupia się na obszarze Starego Miasta i Śródmieścia. Budowle sakralne tego obszaru prezentują okresy stylowe od gotyku do baroku. Obok średniowiecznej Bramy Krakowskiej, neostylowy zamek lubelski stanowi drugi rozpoznawalny symbol architektoniczny miasta. Najstarszymi zachowanymi budowlami są: kaplica św. Trójcy oraz XIII-wieczny donżon. Z XIV wieku pochodzi również gotycka baszta obronna znajdująca się obok Bramy Krakowskiej. Inną atrakcją turystyczną są Lubelskie Podziemia. To około 300-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod zabudową Starego Miasta w Lublinie. Przez Lublin przebiega Via Jagiellonica oraz Lubelska Droga św. Jakuba.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
 - 3 przypinki PIN związane z miastem Lublin (dwie z nich zasilą moją kolekcję a jedna powędruje na wymianę) - 2818 i 2819 w kolekcji !!!



 !!! Dziękuje bardzo za przesyłkę oraz miły kontakt z pracownikami Urzędu Miasta w Lublinie - pozdrawiam !!!

Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Gostynin - gmina wiejska w Polsce położona w województwie mazowieckim, powiat gostyniński. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do w województwa płockiego. Siedziba gminy to Gostynin.


Co warto zobaczyć w Gminie Gostynin - spieszę z pomocą:
* KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W SOKOŁOWIE - parafia w Sokołowie pw. Św. Anny powstała w 1405r. Erygował ją biskup Jakub z Korzkwi. Była fundacją możnowładczą Stanisława Grada z Galemina pod Płońskiem z rodu Dołęgów, późniejszego wojewody płockiego wydzielając ją z parafii Białotarsk (obecna diecezja włocławska) i z parafii Gostynin, 
* KOŚCIÓŁ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W BIAŁOTARSKU - parafia Białotarsk pierwszy raz wymieniona została w 1249 roku. W 1325 roku wspomniano o niej w archidiakonacie włocławskim diecezji kujawskiej, 
* KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA W SOLCU - parafia pod wezwaniem Św. Wojciecha pochodzi prawdopodobnie z XV w., choć pierwsza wzmianka jest dopiero z roku 1506. Z wizytacji odbytej w 1609 r. wiadomo, że kościół był drewniany. W połowie XVII w. zastąpiono go nowym, także drewnianym. Ówczesna świątynia wyposażona była w dwa ołtarze: św. Wojciecha i św. Antoniego. Remontowano ją w latach 1790 i 1858, 
* KAPLICA ŚW. JÓZEFA W BIAŁEM - wzniosła w 1636 r., za zgodą bpa Stanisława Łubieńskiego, B. Krasicka wdowa po M. Krasickim, wojewodzie podolskim. Kościół utrzymywał dziedzic z Białego. Najczęściej rezydowali przy nim kapelani - zakonnicy. Decyzją abpa warszawskiego z 12.07.1858r. Kościół stał się własnością parafii Gostynin,
* NEOKLASYCYSTYCZNY PAŁAC W LUCIENIU - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lucieniu mieści się w neoklasycystycznym pałacu z II połowy XIX wieku, 
* ZESPÓŁ PARKOWO - PAŁACOWO - FOLWARCZNY W SIERAKÓWKU - położony jest w terenie równinnym, stanowi zwarte skupisko złożone z dawnego podwórza gospodarczego oraz odbudowanego pałacu z rozległym parkiem; na północ i północny - zachód od zespołu znajduje się kompleks leśny,
* ZESPÓŁ DWORSKO - FOLWARCZNY W SOKOŁOWIE - usytuowany jest w południowej części wsi Sokołów. Teren zespołu dworsko - folwarcznego obejmuje rozległą powierzchnię na planie zbliżonym do kwadratu. W jego skład wchodzą: część rezydencjonalna z dworem i parkiem, podwórze gospodarcze otoczone budynkami gospodarczymi i inwentarskimi oraz kolonia mieszkaniowa,
* DREWNIANY MŁYN W BIERZEWICACH - o trzech kondygnacjach plus obmurowana, nieotynkowana piwnica. W skład młynu wchodzą: murowana z cegły ceramicznej, nieotynkowanej maszynownia mieszcząca kiedyś turbinę wodną oraz murowana, nieotynkowana przybudówka składająca się z wysokiego parteru i piwnicy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- 2 długopisy,
- 2 ołówki,
- 2 przypinki PIN z herbami (jedna zasili moją kolekcję a druga wędruje do tych na wymianę) - 2820 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
W ósmej przesyłce było:
- przypinka PIN z herbem - 2821 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka pochodzi od kolejnego dziś pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było:
- 2 naklejki,
- przypinka PIN - 2822 w kolekcji !!!


Dziesiąta przesyłka jest od pewnej firmy związanej z koleją.
W dziesiątej przesyłce było:
- książeczka podróżnika dla dzieci,
- 2 długopisy,
- miś odblaskowy (nie ma go na zdjęciu),
- smyczka,


Jedenasta SUPER przesyłka pochodzi od pewnej firmy związana z finansami.
A w jedenastej SUPER przesyłce znalazłem:
- torba z materiału,
- mały notes,
- jo-jo,
- latarka,
- mały scyzoryk,
- wizytówka do bagażu,
- opaska odblaskowa,
- odblask,
- zawieszka z otwieraczem,
- smyczka,
- 3 ulotki,


Dwunasta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy z branży kosmetycznej.
W dwunastej przesyłce było:
- 2 próbki: szamponu, maski i odżywki,
- kalendarz potrójny,
- kalendarz książkowy,
- 2 długopisy,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).