poniedziałek, 28 listopada 2016

Poniedziałkowe - 4 przesyłki, autografowa i urzędowe

Dziś mamy 28.11.2016r. (nowy 400-tny wpis czas zacząć). Końcówka listopada nam się kłania a za oknem jak się patrzy zimowa aura na dobre nawiedziła Polskę - mam nadzieje że nie mieliście z tym tematem dużych kłopotów rano 😊 Myślę że podoba Wam się mój sobotni wpis dotyczący: 400-tnego wpis na blogu oraz 1400-tnej przypinki (PIN), jeżeli jeszcze go nie widzieliście to zapraszam aby zapoznać się z nim teraz LINK.
Przez weekend po za wspomnianym wpisem udało mi się wysłać też większą liczbę nowy próśb niż zwykle o gadżety i autografy, co dziś rano przyniosły 3 nowe pozytywy (1 na autograf i 2 firmowe) - W KOŃCU !!! Także wczoraj wieczorem miałem trochę pracy z moim telefonem, ponieważ postanowiłem w końcu w nim przywrócić ustawienia fabryczne oraz zaktualizować oprogramowanie ma nowszą wersje (już od dawna mnie o to prosił). Muszę przyznać że opłacało się, telefon chodzi szybciej niż działał przedtem.

Jeżeli chodzi o przesyłki i paczki to odwiedził mnie dziś tylko listonosz z 4 nowymi przesyłkami - dla jednym mało, dla innych dużo a dla mnie ważne że zawsze coś jest nowego. Zobaczymy co jutrzejszy dzień przyniesie...

Myślę że starczy tego mojego gadania i od razu przejdę do prezentacji moich dzisiejszych gadżetowych skarbów 3,2,1 START...

PS: 16:00 wypiła a mi pojawił się na skrzynce mailowej nowy pozytyw na autograf 😀

Pierwsza koperta jest od Pauliny Chruściel.
Paulina Chruściel - polska aktorka która w 1999 r. ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie. W roku 2004 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie i rozpoczęła pracę w zespole warszawskiego Teatru Współczesnego.
Wystąpiła m.in. w następujących serialach: Pensjonat pod Różą (jako Hania), Klinika samotnych serc (jako Lidka) oraz Linia życia (jako Klara Kessler), Na dobre i na złe (jako Ludmiła) i Singielka (jako Elka). W roku 2007 zagrała Hamleta w sztuce wyreżyserowanej przez Waldemara Śmigasiewicza wystawianej w Teatrze Nowym w Poznaniu. Za rolę Hamleta otrzymała wyróżnienie na XI Międzynarodowym Festiwalu Szekspirowskim. Od sierpnia 2008 roku występuje w zespole Teatru Powszechnego, gdzie zadebiutowała zastępstwem w roli Abigail Williams w Czarownicach z Salem w reżyserii Izabelli Cywińskiej. Gra też rolę Marty Majewskiej w Złym, adaptacji powieści Leopolda Tyrmanda. Współpracuje też z Teatrem Polskiego Radia. W 2016 r. została nominowana do Telekamer Teletygodnia jako wschodząca gwiazda telewizji.

Jeden autograf od Pauliny już mam zdziwiło mnie że otrzymałem drugi choć na innym zdjęciu.

A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Pauliny Chruściel,


!!! Dziękuje bardzo za autograf i wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Rypinie - Powiat w Polsce (we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Rypin. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Rypin, gminy wiejskie: Brzuze, Rogowo, Rypin, Skrwilno, Wąpielsk i miasta: Rypin.

W Powiecie Rypińskim warto odwiedzić między innymi:
- Ugoszcz, zespół pałacowo-parkowy z II poł. XIX w.,
- Studzianka, kościół pw. Matki Boskiej Studziennej, z 1704 r.,
- Żałe, kościół pw. św. Anny, murowany w 1930 r.,
- Trąbin, kościół pw. św. Antoniego zbudowany w 1881 r.,
- Skrwilno, kościół pw. św.Anny i Michała Archanioła z 1888 r.,
- Okalewo, kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej z 1846 r.,
- Zespół pałacowo-dworski, klasycystyczny z ok. 1800 r.,
- Grodzisko z IX-X w. nad jeziorem Skrwileńskim,
- Rogowo, kościół pw. św. Bartłomieja wzniesiony w 1878 r.,
- Radziki Duże, ruiny zamku wzniesionego między 1405-1466 r. Zamek uszkodzony w czasie wojen szwedzkich. Murowany z cegły o układzie wendyjskim i gotyckim na podmurówce z kamienia polnego,
- Rypin, kaplica pw. św. Barbary z 1850 r.,
- Kościół pw. Trójcy Świętej z 1355 r. Wzniesiony z fundacji książąt dobrzyńskich Bolesława Władysława. Odnawiany po raz ostatni w 1995 r. Polichromia wnętrza wykonana w 1932 r. przez Władysława Drapiewskiego. Gotycki, ze szczytami i kruchtą zachodnią neogotyckimi. Orientowany. Murowany z cegły w układzie gotyckim, na cegłach widoczne liczne dołki (zrobione palcami w ramach pokuty). Od zachodu neogotycka kruchta. Wnętrze nakryte pozornym sklepieniem kolebkowym,
- Kościół ewangelicko-augsburski z 1888 r.,
- Rusinowo, spichlerz folwarczny z pierwszej połowie XIX w.,
- Zespoły dworskie z I poł. XIX w.,
- Sadłowo, kościół pw. św. Jana Chrzciciela wzniesiony w 1752 r., 
- Kowalki, zespoły dworskie z II połowy XIXw.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej przesyłce było:
- gazeta powiatu rypińskiego - listopad 2016,
- mapa powiatu i miasta Rypin,
- długopis,


Trzecia koperta jest od Urzędu Miasta i Gminy Mrocza - Miasto w województwie kujawsko-pomorskim, powiat nakielski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Mrocza. Miasto położone jest nad rzeką Rokitką, która znajduje się w dorzeczu Noteci, we wschodniej części Krajny, u granic Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, w pasie Pojezierza Południowopomorskiego (w tym Pojezierza Krajeńskiego), w odległości 42 km na północny zachód od Bydgoszczy.

Miasto Mrocza zabytki które warto odwiedzić:
- Kościół w Orlu, 
- Ruiny dworu obronnego z XV wieku na sztucznej wyspie,
- Centrum Mroczy: kamieniczki z końca XVIII, XIX i początku XX wieku,
- Orzelski Młyn -  młyn wodny z wieków XVIII i XIX,
- Orle, Izabela, Rajgród , Matyldzin, Ostrowo zachowały się założenia parkowo - dworskie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej kopercie była:
- dobrze zapakowana przez nadawcę ale uszkodzona w czasie transportu przypinka (PIN),


Czwarta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Ochotnica Dolna - Gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat nowotarski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Ochotnica Dolna.

MIEJSCA GODNE ODWIEDZANIA: Kalwaria Tylmanowska - czyli droga krzyżowa na wzgórzu Basta. Kalwaria widoczna jest z daleka, a w nocy jeJ lokalizację podkreśla podświetlany krzyż. Turyści odwiedzają ją nader licznie, bo miejsce przyciąga walorami widokowymi i rekreacyjnymi, a przy tym nastraja refleksyjnie. W Paśmie Radziejowej niewielki szczyt - Suchy Groń zwany Błyszczem (945 m) - 16 sierpnia 1972 r. ks. kard. Karol Wojtyła odprawił w tym miejscu Mszę św. dla 700 osób z 25 oaz. Na pamiątkę wzniesiono tu kapliczkę, przy której corocznie odprawiane są Msze św.

REZERWATY PRZYRODY:
- Kłodne nad Dunajcem (89.1 ha)-obejmuje fragment przełomu Dunajca między pasmem Radziejowej a masywem Lubania. Drzewostany buczyny górskiej, w wieku około 200 lat zarastają koryta rzeki, zwłaszcza wzdłuż jej prawego brzegu. W dolinach bocznych dopływów rozwijają się zbiorowiska zaroślowe i krzewiaste z licznymi gatunkami roślin naczyniowych,
- Pusta Wielka (2.6 ha) - rezerwat leśny na stokach Dzwonkówki w Paśmie Radziejowej, na południowy wschód od Tylmanowej. Stanowi go reliktowy bór sosnowy, rosnący na wysokości ok. 800 m n.p.m., na wzniesieniu o lokalnej nazwie „Pusta Wielka",
- Szczytowe partie południowych, gorczańskich zboczy Kiczory i Gorca należą do terenów Gorczańskiego Parku Narodowego,

SZLAKI TURYSTYCZNE NA TERENIE GMINY:
- Krościenko - Marszałek - Lubań - Przełęcz Knurowska - Kiczora i dalej na Turbacz,
- Kiczora - Gorc - Ochotnica Dolna - Lubań, 
- Lubań - Ochotnica Dolna - Młynne i dalej do Kamienicy,
- Ochotnica Górna - Jamne - Przehyba - Przysłop,
- Ochotnica Dolna - Rzeka - Makowica - Pasterski Wierch - Lubań,

Gorczański Szlak Papieski:
Poprowadzony ścieżkami, którymi wędrował Karol Wojtyła najpierw jako ksiądz, potem biskup i kardynał oraz które odwiedzał jako papież Jan Paweł II. Rozpoczyna się w Ludźmierzu na Podhalu i biegnie wzdłuż tradycyjnych szlaków turystycznych przez Nowy Targ, Kowaniec, Bukowinę Miejską na Halę Rusnakową - do kaplicy Matki Bożej Królowej Gorców i na Halę Turbacz - do Szałasowego Ołtarza. Z Turbacza prowadzi: wzdłuż szlaku żółtego do niebieskiego doliną Kamienicy obok „Papieżówki", dochodzi do Przełęczy Przysłop, gdzie łączy się z Papieskim Szlakiem Zagórzańsko-Limanowskim; od szlaku czerwonego wzdłuż niebieskiego łączy Krościenko - przez Lubań, Ochotnicę Dolną (kościół), Gore - z Przełęczą Przysłop; od szlaku czerwonego na Przełęczy Knurowskiej przez Ochotnicę Górną wiedzie na osiedle Skałka, skąd wzdłuż szlaku zielonego prowadzi na Turbacz.

ŚCIEŻKI EDUKACYJNE:
- Droga Knurowska - Gościniec Barabów,
- Ścieżka edukacyjna im. por. W. Beimbringa,
- Ścieżka edukacyjna wyznaczona przez GPN,
- Stała ekspozycja wystawiennicza w WOK w Ochotnicy Górnej pt. „Lotnicze ślady w Gorcach", „Etnografia wsi Ochotnica",
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W czwartej i ostatniej przesyłce było:
- Dziennik Lokacyjny Ochotnicy,
- folder reklamowy,
- mapa,
- długopis,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!