poniedziałek, 8 maja 2017

Poniedziałkowe - 5 przesyłek, autografowo, urzędowe

Dziś mamy 8 maja 2017r. Witajcie w poniedziałek, 19 tygodniu tego roku. Weekend zaprezentował się nam bardzo ładną i ciepłą pogodą a dziś znów powtórka z rozrywki i dalej mamy pochmurna aurę 😌 Nie wiem jak Wy ale ja przez te dwa dni wolne nie mogłem narzekać na nudę ponieważ wybrałem się za miasto na wieś. Po powrocie do domu czekały na mnie do napisania dwa nowe wyjątkowe wpisy na blogu o: X Siedleckim Jarmarku Świętego Stanisława LINK i 1600-tnej Przypince (PIN) i 500-tnym wpisie LINK.

NOWE ZDJĘCIA:
3 Maja po za zdjęciami z uroczystości udało mi się zrobić co nieco nowych zdjęć z cyklu: "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". 

Dajcie znać w komentarzach czy ten mój cykl fotograficzny przypadł Wam do gustu 😉

A są one kolejno: 
1) Kościół Świętego Stanisława - najstarsza parafia w Siedlcach (ul. Floriańska 3) z tablicami pamiątkowymi w hołdzie ofiar Katynia i Katastrofy Smoleńskiej:


2) Budynek Poczty Polskiej (ul. J. Piłsudskiego 2) - zabytek architektury:


3) Miejski Ośrodek Kultury (ul. Pułaskiego 6) z Salą Białą:


DWA ZAPROSZENIA:
Dziś także mam dla Was dwa zaproszenia związane z moim miastem Siedlce - POLECAM:

1) Ostatni odcinek program TVP 1 "Zakochaj się w Polsce" - o Siedlcach LINK,

2) Bardzo fajna strona fb "Siedlce z drona" prezentująca zdjęcia oraz firmy Siedlec z drona,

Jeżeli chodzi o dzisiejszy gadżetowy dzień to mój listonosz miał dla mnie 5 nowych kopert i przesyłek. O Pocztexie i Kurierze jak na razie ani widu ani słychu - może coś się ruszy pozytywnie w kolejnych dniach 😏 Co do pozytywów to w ostatnim czasie coś bardziej polubiły mnie urzędy niż firmy, otóż od czwartku pojawiło się 4 nowe pozytywy od wspomnianych już urzędów. Jeżeli chodzi o firmowe gadżety to nie martwcie się działam w tym temacie... 😉

Trochę pracy przede mną, więc może od razu przejdziemy do prezentacji gadżetowych i nie tylko skarbów 3,2,1 JAZDA...


Pierwsza koperta jest od zespołu Future Folk.
Future Folk – polska grupa muzyczna wykonująca elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego. W 2013 roku wystąpili w V edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dotarli do odcinka półfinałowego. 31 maja 2014 roku wystąpił na XII Sopot TOPtrendy Festiwal w konkursie Trendy, gdzie z utworem "Malinowa dziewczyno" wygrali główną nagrodę. Utwór ten dotarł między innymi do 2. miejsca listy przebojów Top 15 Wietrznego Radia. W skład zespołu wchodzą: Stanisław Karpiel-Bułecka – śpiew, Matt Kowalsky – instrumenty elektroniczne i Szymon Chyc-Magdzin – skrzypce, śpiew. Fanpage zespołu 😀


A w pierwszej kopercie była:
- pocztówka z autografami,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: 21 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Druga koperta jest od duetu gimnastycznego Delfina i Bartek.
Duet Gimnastyczny Delfina i Bartek - Zwycięzcy V edycji "Mam Talent". Wielokrotni Medaliści Mistrzostw Europy i Świata w formacjach tanecznych i Fitnessie Gimnastycznym. Fanpage duetu 😀


Osobiście miałem okazje obejrzeć na żywo występ Delfiny i Bartka w czasie imprezy - III Urodziny Galerii Siedlce (22.04.2017r.) LINK

W drugiej kopercie było:
- 2 pocztówki z autografami (jedna idzie na wymianę),
- ulotka,


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: FB,
Ile czekałem: 9 dni,
Szczegóły: Oryginały,

Trzecia koperta jest od Urzędu Miasta Sokołów Podlaski - Miasto we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, siedziba powiatu sokołowskiego i siedziba władz gminy wiejskiej Sokołów Podlaski. Leży nad rzeką Cetynią.

W Sokołowie Podlaskim warto odwiedzić między innymi:
- Kapliczka drewniana z figurą św. Jana Nepomucena z 1802 roku, ul. Siedlecka,
- Pałac murowany z 1857 roku, proj. Henryk Marconi,
- Dawna synagoga z 2 poł. XIX w. przebudowana po 1945 roku,
- Pomnik księdza generała Stanisława Brzóski z 1925 roku ustawiony w miejscu egzekucji ostatnich powstańców styczniowych,
- Kościół Salezjanów św. Jana Bosco z lat 1935–1939 w stylu modernistycznym, proj. Bruno Zborowski,
- Kościół pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny (konkatedra) z 1948–1953 wybudowany w stylu neogotyckim wg projektu Aleksandra Boni. We wnętrzu kropielnica z XVI wieku. Kościół powstał w miejscu zniszczonego w 1944 roku kościoła pw. św. Michała z 1806 r.,
- Klasycystyczna dzwonnica z XIX w.,
- Synagoga w Sokołowie Podlaskim, ul. Długa 29,
- Drewniany dom z poł. XIX w., ul. Długa 55,
- Drewniany dom z pocz. XIX w., ul. Repkowska 30,
- Cmentarz rzymskokatolicki z 1 poł. XIX w., ul. Chopina,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej kopercie była:
- bardzo ładnie wykonana przypinka (PIN) kolejna 1609 w kolekcji !!!
Czwarta przesyłka jest od Urzędu Gminy Jabłonna - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat legionowski. W okresie międzywojennym gmina należała do powiatu warszawskiego w województwie warszawskim. W jej skład wchodziły m.in. osiedla, wsie i folwarki, przyłączone później do Warszawy: Brzeziny Nowe, Buczynek, Choszczówka, Dąbrówka Grzybowska, Henryków, Kępa Tarchomińska, Łapigrosz, Nowodwory, Tarchomin, Winnica i Zacisze. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie warszawskim. Siedziba gminy to Jabłonna.

Do najważniejszych zabytków na terenie gminy Jabłonna należą:
- Pałac w Jabłonnie: w skład zespołu pałacowo – parkowego, oprócz samego pałacu, wchodzą ponadto: oficyny, pawilony, oranżeria, łuk triumfalny, ltana chińska, stajnie i wozownie, grota brama wjazdowa, park, dom rządcy,
- Dawny zajazd - Urząd Gminy Jabłonna,
- Poczta,
- Pomnik poległych 1939 - 1945,
- Pomnik Armii Krajowej,
- Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Chotomowie,
- Kościół p.w. Matki Bożej Królowej Polski,
- Brama - dzwonnica w Chotomowie,
- Pomnik w Chotomowie Sierpień 1944,
- Domek dróżnika,
- Ruiny fortu XVIII Twierdzy „Modlin”,
- Uroczysko Bagno - Pomnik pomordowanych w Lasach Chotomowskich,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W czwartej przesyłce było:
- mapa gminy,
- ołówek,


Piąta i ostatnia przesyłka na dziś jest od Urzędu Gminy Uście Gorlickie - Gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat gorlicki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Uście Gorlickie.

Uście Gorlickie, turystyczno – uzdrowiskowa gmina o tradycjach sięgających średniowiecza, ukryta na południu Polski pośród lasów Beskidu Niskiego gdzie bystre górskie potoki nadają tempo życiu. To tutaj na przestrzeni ostatnich wieków kształtował się dzisiejszy charakter gminy. Od czasu powstania pierwszych łemkowskich zagród zwanych „chyżami”, cerkwi i kościołów uznanych dziś za zabytkowe, a także odkrycia i rozwoju lecznictwa uzdrowiskowego, minęły wieki. Pomimo niezbyt łaskawej przeszłości zachowała się większość tych jakże znakomitych wytworów kultury, które objęto ochroną różnego rodzaju.
Nie tak dawno do rąk czytelników oddane zostały kolejne dwa tomy (III i IV) publikacji z cyklu: Szlakiem małej i dużej architektury sakralnej gminy Uście Gorlickie. Stanowią one swoiste kompendium wiedzy, z którego dowiemy się m.in. o specyficznym kulturowym klimacie, historii ziem oraz tego co na nich było i wciąż jest, a są to m.in.: bardzo liczne krzyże i kapliczki przydrożne, cerkwie i kościoły, cmentarze z I wojny światowej, miejsca bitew, objawień, stanowiące przedmiot podróży wielu turystów. Ponadto ciekawostki dotyczące zajęć jakimi trudniły się poprzednie pokolenia. Na wyróżnienie zasługują również walory przyrodnicze. Bogactwo świata fauny i flory stanowią rośliny alpejskie i 19 gatunków zwierząt wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Tereny wokół Uścia Gorlickiego wyróżniają się wyjątkową urodą i malowniczością. Stanowią idealne miejsce dla osób poszukujących wypoczynku z dala od zgiełku cywilizacyjnego. Oprócz naturalnego piękna tych słabo zaludnionych terenów turysta znajdzie tutaj również dobrze urządzoną infrastrukturę turystyczną. Przygotowano setki kilometrów ciekawych szlaków turystycznych (pieszych, konnych, rowerowych, narciarskich). Różnorodna oferta w dziedzinie sportów i turystyki konnej nie pozwoli na nudę, a rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna z pewnością spełni Państwa oczekiwania. Na terenie gminy corocznie odbywają się liczne imprezy kulturalne takie jak: Łemkowska Watra, Dni Huculskie, Święto Rydza, Lato z Radą, spartakiady, rajdy, festyny i wiele innych.

Perłą gminy jest wciąż rozwijające się Uzdrowisko Wysowa-Zdrój słynące z licznych ujęć wód mineralnych, których właściwości lecznicze doceniają kuracjusze z polski i zagranicy. Szeroki wachlarz usług lecznictwa uzdrowiskowego zapewnia kuracjuszom powrót do zdrowia by mogli czerpać z życia więcej radości. Podsumowując można stwierdzić, że każda miejscowość naszej gminy, każde miejsce ma swoją historię, niepowtarzalną historię, która czyni je wartym odwiedzenia.
Bazę gastronomiczną prezentujemy w dziale Informator -> Gastronomia. Bazę noclegową prezentujemy w dziale Informator -> Noclegi. Osobno prezentujemy bazę gospodarstw agroturystycznych oferujących usługi w różnym zakresie - od pojedyńczych pokoi z posiłkami przygotowywanymi przez gospodarzy po całe domki do wynajęcia - to wszystko w dziale Informator -> Agroturystyka.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)   

A w piątej i ostatniej przesyłce było:
- 2 foldery informacyjne,
- mała mapka "Szlakiem Atrakcji Turystycznych Gminy Uście Gorlickie",
- smyczka,
- ulotka,
- list,


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz