poniedziałek, 10 września 2018

Relacja z wydarzeń/koncertów na Dni Siedlec 2018 (8-9.09.2018r.)


Dziś mamy 10 września 2018r. (UWAGA - wpis bogaty w zdjęcia i video) Jak to mówił klasyk, że wszytko co dobre niestety szybko się kończy 😕 I właśnie dziś przyszedł czas na podsumowanie tegorocznego święta mojego miasta, czyli - DNI SIEDLEC 2018. Po XXV Jubileuszowych Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym - koncercie zespołów Lemon i Bajm -> LINK, Teatrach Ulicznych "pod niebem" -> LINK i koncercie "Mazowsze Niepodległej" -> LINK
najwyższy czas zaprezentować Wam kolejną relację z trzech pozostałych imprez - poniżej przedstawiam afisze tych wydarzeń: 


!!! Zapraszam na moją relację z tych trzech wydarzeń w mieście !!!

* Narodowe Czytanie "Przedwiośnie" (8.09.2018r.):

Podobnie jak w innych miasta także i w Siedlcach dnia 8 września odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnie” - z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Akcja ta promuje czytelnictwo, organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku. Narodowe Czytanie w Siedleckiej Książnicy rozpoczęło się od odczytania „Rodowodu” z wątkami siedleckim przez aktora Jacka Rozenka. Następnie fragmenty powieści czytali między innymi: Prezydent Siedlec, Starosta Siedlecki, Wicestarosta Sokołowski i inni.
* Koncert "100 szlagierów na 100-lecie" (8.09.2018r.):

W sobotni wieczór 8 września siedleccy artyści i zaproszeni goście, przygotowali dla mieszkańców miasta prawdziwą ucztę muzyczną w koncercie "100 szlagierów na 100-lecie". Muzyka poważna ale i rozrywkowa królowała tego wieczoru w centrum miasta Siedlce. Wśród przebojów nie mogło zabraknąć między innymi takich hitów jak: „Pierwsza Brygada”, „Pałacyk Michla”, „Budujemy nowy dom”, „Biały Krzyż” „Dziwny jest ten świat” i „Mury”, ale też „Miłość Ci wszystko wybaczy” oraz „W Polskę idziemy”. Znane powszechnie teksty i melodie we współczesnych aranżacjach i opracowaniu artystów Centrum Kultury i Sztuki. Gwiazdami wieczoru byli: Tadeusz Wożniak z zespołem, Marek Piekarczyk czy też Felicjan Andrzejczak.WIĘCEJ FILMÓW Z TEGO KONCERTU ZNAJDZIECIE W SPECJALNEJ UTWORZONEJ PLAYLIŚCIE -> LINK

* Koncert "100 minut polskiej muzyki filmowej. 100 wykonawców na 100-lecie Odzyskanie Niepodległości" (9.09.2018r.):

Niedzielny wieczór 9 września był dla wszystkich siedlczan i gości kolejnym niezapomnianym przeżyciem muzycznym - a to za sprawą koncertu "100 minut polskiej muzyki filmowej. 100 wykonawców na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Gramy czysto, graj z nami! Najpopularniejsze utwory z polskich filmów wykonali między innymi: Orkiestra Wojskowa w Siedlcach, Orkiestra Symfoniczna Miasta Siedlce, Chór Miasta Siedlce, Zespół Wokalny z Miejskiej Szkoły Artystycznej I stopnia im. Konstantego Ryszarda Domagały w Mińsku Mazowieckim. A także soliści: Justyna Kowynia-Rymanowska, Ewa Siembida, Natalia Zozula, Janusz Maleńczuk, Marcin Sójka.
WIĘCEJ FILMÓW Z TEGO KONCERTU ZNAJDZIECIE W SPECJALNEJ UTWORZONEJ PLAYLIŚCIE -> LINK

I to wszystko na dziś 😉 Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podoba moja relacje z Dni Siedlec 2018 ??? - bardzo chętnie poczytam Wasze wpisy.
A już wkrótce nowy gadżetowy wpis na blogu...

6 komentarzy: