poniedziałek, 9 lipca 2018

Poniedziałkowe - 6 przesyłek, jak tu nie lubić takiego początku tygodnia - wpis numer 682

Dziś mamy 9 lipiec 2018r. Drugi gadżetowy tydzień miesiąca lipca - czas zacząć !!! Przez weekend zaobserwowałem że mój piątkowy wpis gadżety + relacja z planu serialu "Ojca Mateusza" w Siedlcach LINK przydał Wam bardzo do gustu - ciesze się 😉 Jeżeli chodzi o nowe przesyłki to  muszę Wam śmiało powiedzieć że dziś mój listonosz bardzo mnie zaskoczył. W sumie miał dla mnie 6 kopert od pewnych nadawców - więcej już za chwilę 😎 Także od samego poranka moja skrzynka mailowa została wzbogacona o dwa nowe pozytywy (pojawiły się prawie równocześnie) hehehe...

PROSZĘ TAKICH O WIĘCEJ...

ROWERZYŚCI NIE MAJĄ LEKKO:
Od 25 maja w Siedlcach mieszkańcy w ramach EKO Budżetu (Zakład Utylizacji Odpadów i Urząd Miasta) mogą korzystać z 10 stacji naprawczych dla rowerów z pełną infrastrukturą.

Eko Budżet to inicjatywa kampanii „Siedlce? Naturalnie!”, w ramach której na początku roku ogłaszana jest lista 12 projektów zagospodarowania terenu o wartości około 100 000 zł każdy. Następnie mieszkańcy Siedlec w drodze elektronicznego  głosowania wybierają cztery ich zdaniem najciekawsze propozycje – po jednej w każdym sektorze.

O tym, która inwestycja zostanie finalnie zrealizowana decydują sami mieszkańcy – rywalizacja pomiędzy poszczególnymi sektorami polega na segregowania odpadów w naszych gospodarstwach domowych. Nic prostszego! Co miesiąc ZUO publikuje poziomy współczynnika segregacji dla każdego sektora. Zwycięża ten sektor, który na koniec roku osiągnie najwyższy wskaźnik. W 2017 roku najlepiej segregowali odpady mieszkańcy sektora III , osiągając współczynnik 22,28%. Tuż za nim był sektor IV – 22,09%, dalej sektor II – 19,60% i sektor I – 12,09%.

Szkoda tylko że w mieście grasuje osoba bądź grupa, która łącznie o 25 maja  uszkodziła/okradła z narzędzi łącznie pięć takich stacji naprawczych - dziś padła łupem kolejna taka 😬 Chyba niektórzy nie potrafią uszanować dobra wspólnego - SZKODA 😩 
A oto kilka zdjęć takiej okradzionej stacji (pętka Kalinowa - Leśna):


Mieszkańcy miasta wyznaczyli nagrodę 3100 zł za wskazanie nagrody za wskazanie owych wandali.

To tyle mojego exposé na dziś 😂 czas najwyższy przejść do głównego punktu programu jakim jest prezentacja nowych przesyłek na blogu  
3,2,1 START...

PS: Pokażcie swoją obecność w postaci nowych komentarzy na blogu oraz lajków na fanpage'u 😊


Pierwsza koperta jest od Mirosława Zbrojewicza.
Mirosław Zbrojewicz - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Znany jest z grania twardych bohaterów, najczęściej obsadzany w rolach twardzieli i gangsterów.Urodził się w Warszawie, gdzie w 1981 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Jego debiut teatralny nastąpił 14 czerwca 1981, kiedy wystąpił w roli Sukiennika w Mistrzu Piotrze Pathelinie na scenie Lubuskiego Teatru im. L. Kruczkowskiego w Zielonej Górze, gdzie pracował w latach 1981–1982. Występował także w Teatrze Pracowni w Warszawie (1983–1992), Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1991), Teatrze Szwedzka 2/4 w Warszawie (1993–1994), Teatrze Rozmaitości w Warszawie (1994–2001), Teatrze 77 w Łodzi (1997), Teatrze Studio w Warszawie (od 2003), Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku (2010). Występował na scenie w głośnej komedii Goło i wesoło Stephena Sinclaire'a i Anthony’ego McCartena. Współpracował z wieloma cenionymi reżyserami teatralnymi, m.in.: Iwanem Wyrypajewem (Ożenek), Agnieszką Glińską (Jak zostałam wiedźmą), Grzegorzem Jarzyną (2007: Macbeth) czy Krzysztofem Warlikowskim (Hamlet). Ma na koncie wiele telewizyjnych kreacji. W telenoweli TVP1 Klan grał postać oficera Interpolu komisarza Kamila Kozyry. Pojawił się w serialach kryminalnych: Sfora (2002) jako inspektor Walas, As (2002) jako detektyw Piotr Serafin, Trzeci oficer (2008) jako doktor Janusz Sznajder, a także w jednym z odcinków niemieckiego serialu RTL Kobra – oddział specjalny - pt. Przyjaciele w potrzebie (Freunde in Not, 2004) jako rosyjski gangster Kutusow. Był odtwórcą ponad stu ról w wielu głośnych produkcjach kinowych, w tym Chłopaki nie płaczą (2000) jako Andrzej „Grucha”, E=mc² (2002) jako Jarosław „Śledź” Nowicki, brat „Ramzesa” czy Sztos 2 (2011) jako Buźka. W Płynących wieżowcach (2013) Tomasza Wasilewskiego wcielił się w postać ojca, który dowiaduje się, że jego syn jest gejem. Z kolei w 11 minutach (2015) Jerzego Skolimowskiego zagrał epizod męża kochanki kuriera. Razem z Seanem Beanem był narratorem krótkometrażowego filmu historycznego Niezwyciężeni (The Unconquered, 2017).


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Mirosława Zbrojewicza,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Druga koperta pochodzi od Klubu Piłkarskiego "Błękitni".
Błękitni Starogard - polski klub piłkarski ze Stargardu, obecnie występujący w II lidze. Drużyna na swoim koncie ma wiele sukcesów takich jak: 15. miejsce w II lidze – 1981/82, 4. miejsce w nowej II lidze – 2013/2014 (grupa zachodnia), 1/2 finału Pucharu Polski – 2014/15 czy też Puchar Polski OZPN Szczecin – 1982/83, 1984/85, 1985/86, 1991/92, 1999/00.


W drugiej kopercie była:
- wspólna pocztówka z podpisaniem chyba wszystkich zawodników drużyny,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia przesyłka jest od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3,48 mln osób (30 czerwca 2017 r.); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań. Województwo wielkopolskie zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem powierzchni i trzecie pod względem liczby ludności.
Na obszarze województwa leży aglomeracja kalisko-ostrowska i aglomeracja poznańska oraz Kalisko-Ostrowski Okręg Przemysłowy, Konińskie Zagłębie Węgla Brunatnego i Poznański Okręg Przemysłowy.


Województwo wielkopolskie położone jest w zachodniej części Polski i pod względem wielkości plasuje się na drugim miejscu, zaraz za województwem mazowieckim. Rzeźba terenu Wielkopolskiego ukształtowana została przez dwa zlodowacenia – bałtyckie, które w części północnej i środkowej pozostawiło niziny i mnogość jezior oraz środkowopolskie, które swym zasięgiem objęło część południową. Region ten jest o wiele mniej urozmaicony, nie występują tutaj również jeziora. Nie oznacza to jednak, że jest mniej atrakcyjny. Tym, co wyróżnia województwo wielkopolskie spośród innych są przede wszystkim walory kulturowe. Śmiało można powiedzieć, że to tutaj rozpoczęły się losy państwa polskiego – do dzisiaj można znaleźć zabytki, które mówią o najdawniejszych dziejach naszych przodków. Do najciekawszych historycznie miast należy m.in. pierwsza stolica Polski, Gniezno, według legendy założone przez Lecha. Zasłynęło z tego, że niegdyś odwiedził je wielki cesarz Niemiec, Otton III, koronowano w nim pierwszego polskiego króla, Bolesława Chrobrego oraz pochowano św. Stanisława. Katedra, w której spoczywają jego szczątki znana jest z niezwykle pięknych Drzwi Gnieźnieńskich. Stolica Wielkopolski, Poznań, jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko ze względu na malowniczy Rynek i jego wyjątkową zabudowę, ale również z uwagi na liczne imprezy kulturalne i handlowe. Jedną z najsłynniejszych jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Malta”, który odbywa się regularnie, od 1991 roku. W czasie jego trwania uliczki, place oraz samo Jezioro Maltańskie stają się miejscem teatralnej fiesty przyciągając gości zarówno z Polski, jak i zagranicy. Jezioro Maltańskie jest obiektem, który szczególnie upodobali sobie kajakarze i wioślarze – na wodach Malty organizowane są zawody krajowe i międzynarodowe, znajduje się tutaj również kąpielisko, szczególnie popularne w okresie letnim. Jeziora są elementem charakterystycznym dla Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wypełniające polodowcowe rynny lub rozrzucone bezładnie pośród morenowych zwałów są wyjątkową atrakcją regionu, podnoszącą jego rangę turystyczną. Do innych osobliwych form polodowcowych należą ozy – ciągnące się przez wiele kilometrów wały zbudowane z piasku, żwiru i gliny oraz drumliny – urokliwe, owalne pagórki, często występujące po kilka obok siebie. Wielość atrakcji turystycznych występujących w województwie wielkopolskim sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej: http://www.travelin.pl/region/wojewodztwo-wielkopolskie
Copyright © Travelin.pl
Województwo wielkopolskie położone jest w zachodniej części Polski i pod względem wielkości plasuje się na drugim miejscu, zaraz za województwem mazowieckim. Rzeźba terenu Wielkopolskiego ukształtowana została przez dwa zlodowacenia – bałtyckie, które w części północnej i środkowej pozostawiło niziny i mnogość jezior oraz środkowopolskie, które swym zasięgiem objęło część południową. Region ten jest o wiele mniej urozmaicony, nie występują tutaj również jeziora. Nie oznacza to jednak, że jest mniej atrakcyjny. Tym, co wyróżnia województwo wielkopolskie spośród innych są przede wszystkim walory kulturowe. Śmiało można powiedzieć, że to tutaj rozpoczęły się losy państwa polskiego – do dzisiaj można znaleźć zabytki, które mówią o najdawniejszych dziejach naszych przodków. Do najciekawszych historycznie miast należy m.in. pierwsza stolica Polski, Gniezno, według legendy założone przez Lecha. Zasłynęło z tego, że niegdyś odwiedził je wielki cesarz Niemiec, Otton III, koronowano w nim pierwszego polskiego króla, Bolesława Chrobrego oraz pochowano św. Stanisława. Katedra, w której spoczywają jego szczątki znana jest z niezwykle pięknych Drzwi Gnieźnieńskich. Stolica Wielkopolski, Poznań, jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko ze względu na malowniczy Rynek i jego wyjątkową zabudowę, ale również z uwagi na liczne imprezy kulturalne i handlowe. Jedną z najsłynniejszych jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Malta”, który odbywa się regularnie, od 1991 roku. W czasie jego trwania uliczki, place oraz samo Jezioro Maltańskie stają się miejscem teatralnej fiesty przyciągając gości zarówno z Polski, jak i zagranicy. Jezioro Maltańskie jest obiektem, który szczególnie upodobali sobie kajakarze i wioślarze – na wodach Malty organizowane są zawody krajowe i międzynarodowe, znajduje się tutaj również kąpielisko, szczególnie popularne w okresie letnim. Jeziora są elementem charakterystycznym dla Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wypełniające polodowcowe rynny lub rozrzucone bezładnie pośród morenowych zwałów są wyjątkową atrakcją regionu, podnoszącą jego rangę turystyczną. Do innych osobliwych form polodowcowych należą ozy – ciągnące się przez wiele kilometrów wały zbudowane z piasku, żwiru i gliny oraz drumliny – urokliwe, owalne pagórki, często występujące po kilka obok siebie. Wielość atrakcji turystycznych występujących w województwie wielkopolskim sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej: http://www.travelin.pl/region/wojewodztwo-wielkopolskie
Copyright © Travelin.pl
Ciekawymi miejscami dla turystów w Województwie Wielkopolskim na pewną będą:
Województwo wielkopolskie położone jest w zachodniej części Polski i pod względem wielkości plasuje się na drugim miejscu, zaraz za województwem mazowieckim. Rzeźba terenu Wielkopolskiego ukształtowana została przez dwa zlodowacenia – bałtyckie, które w części północnej i środkowej pozostawiło niziny i mnogość jezior oraz środkowopolskie, które swym zasięgiem objęło część południową. Region ten jest o wiele mniej urozmaicony, nie występują tutaj również jeziora. Nie oznacza to jednak, że jest mniej atrakcyjny. Tym, co wyróżnia województwo wielkopolskie spośród innych są przede wszystkim walory kulturowe. Śmiało można powiedzieć, że to tutaj rozpoczęły się losy państwa polskiego – do dzisiaj można znaleźć zabytki, które mówią o najdawniejszych dziejach naszych przodków. Do najciekawszych historycznie miast należy m.in. pierwsza stolica Polski, Gniezno, według legendy założone przez Lecha. Zasłynęło z tego, że niegdyś odwiedził je wielki cesarz Niemiec, Otton III, koronowano w nim pierwszego polskiego króla, Bolesława Chrobrego oraz pochowano św. Stanisława. Katedra, w której spoczywają jego szczątki znana jest z niezwykle pięknych Drzwi Gnieźnieńskich. Stolica Wielkopolski, Poznań, jest chętnie odwiedzana przez turystów nie tylko ze względu na malowniczy Rynek i jego wyjątkową zabudowę, ale również z uwagi na liczne imprezy kulturalne i handlowe. Jedną z najsłynniejszych jest Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Malta”, który odbywa się regularnie, od 1991 roku. W czasie jego trwania uliczki, place oraz samo Jezioro Maltańskie stają się miejscem teatralnej fiesty przyciągając gości zarówno z Polski, jak i zagranicy. Jezioro Maltańskie jest obiektem, który szczególnie upodobali sobie kajakarze i wioślarze – na wodach Malty organizowane są zawody krajowe i międzynarodowe, znajduje się tutaj również kąpielisko, szczególnie popularne w okresie letnim. Jeziora są elementem charakterystycznym dla Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wypełniające polodowcowe rynny lub rozrzucone bezładnie pośród morenowych zwałów są wyjątkową atrakcją regionu, podnoszącą jego rangę turystyczną. Do innych osobliwych form polodowcowych należą ozy – ciągnące się przez wiele kilometrów wały zbudowane z piasku, żwiru i gliny oraz drumliny – urokliwe, owalne pagórki, często występujące po kilka obok siebie. Wielość atrakcji turystycznych występujących w województwie wielkopolskim sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Więcej: http://www.travelin.pl/region/wojewodztwo-wielkopolskie
Copyright © Travelin.pDziewicza Góra (Pojezierze Wielkopolskie) – wzniesienie o wysokości 144,9 m n.p.m. na Pojezierzu Wielkopolskim, położone w Polsce, w województwie wielkopolskim. Wyniosłość względna to około 90 m. Najwyższe wzniesienie na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Teren wzniesienia jest objęty specjalnym obszarem ochrony siedlisk „Uroczyska Puszczy Zielonki”. Wzniesienie jest drugim co do wysokości w paśmie wzgórz moreny czołowej stadiału poznańskiego.
- Kobyla Góra (Wzgórza Ostrzeszowskie) - najwyższe wzniesienie Wielkopolski (284 m n.p.m.) położone w paśmie Wzgórz Ostrzeszowskich. Na jej szczycie od 1999 r. znajduje się tzw. Krzyż Wielkopolski do którego prowadzą szlaki PTTK. Na szczycie znajdują się również pamiątkowe kamienie oraz dzwon im. Jana Pawła II – dar mieszkańców ziemi ostrzeszowskiej,
- Puszcza Zielonka - duży kompleks leśny na północny wschód od Poznania, liczne szlaki piesze, rowerowe, wiele jezior z kąpieliskami i łowiskami. Na obrzeżach liczne kościółki drewniane oraz inne zabytki – choćby pałac i klasztor pocysterski w Owińskach,
- Stobnica - mała wieś na południowo-zachodnim skraju Puszczy Noteckiej z jedną z nielicznych w Polsce hodowlą wilków (prowadzona przez katedrę zoologii poznańskiej Akademii Rolniczej),
- Śmiełów – osada znana z Muzeum im. Adama Mickiewicza mieszczącego się w klasycystycznym pałacu, w którym latem 1831 r. przebywał Adam Mickiewicz,
- We wsi Brzostków kościół pw. św. Jana Chrzciciela widoczny z daleka jest najciekawszym, choć nie jedynym wartym uwagi, obiektem. Wzniesiono go w 1840 r. na zniwelowanym w tym celu wzgórzu. Interesujący jest niedawno odnowiony dwór klasycystyczny zbudowany przed 1781 r. Budynek na planie prostokąta, parterowy, podpiwniczony. Z wysokim mansardowym dachem z lukarnami. W obu elewacjach piętrowe pozorne ryzality zwieńczone trójkątnymi naczółkami. Wokół krajobrazowy park (5 ha) ze stawem i pomnikowymi drzewami, m.in. 400-letnim dębem. Znajduje się jeszcze pozostałość folwarku z niezwykłym, neogotyckim spichlerzem zbudowanym ok. 1830 r. w formie obiektu obronnego z okienkami naśladującymi strzelnice, i ośmiobocznymi narożnikowymi... basztami zwieńczonymi krenelażem (architektonicznie jedna z najciekawszych tego typu budowli w kraju), także dawna kuźnia i czworak z XIX/XX w. Dzisiaj są w rękach prywatnych i można im się przyjrzeć zza parkanu. Tutaj został pochowany pułkownik Ludwik Szczaniecki, adiutant gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, uczestnik kampanii napoleońskich, dowódca 2 pułku jazdy kaliskiej doby powstania listopadowego,
- Pawłowice - wieś położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Krzemieniewo, ok. 105 km na południe od Poznania. Główne zabytki Pawłowic to barokowo-klasycystyczny pałac hrabiów Mielżyńskich (w tym: sala kolumnowa, sala jedwabna, apartamenty dziedziców), a także kościół pod wezwaniem MB Śnieżnej, w którym pochowany jest m.in. generał Stanisław Kostka Mielżyński,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce był:
- list,
- 2 wojewódzkie przypinki (PIN) kolejne 2207 i 2208 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje bardzo pewnemu Panu za przesyłkę, brakujące wpinki w mojej kolekcji oraz miły kontakt !!!

Czwarta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Zielonki - gmina wiejska w Polsce położona w województwie małopolskim, powiat krakowski. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa krakowskiego. Siedziba gminy to Zielonki. Przez teren gminy przebiega droga krajowa nr 7 w kierunku Warszawy oraz droga wojewódzka nr 794 w kierunku Wolbromia. Do gminy Zielonki kursuje 14 linii autobusowych komunikacji miejskiej.


W tej gmina na pewno warto zobaczyć między innymi:
- Fort pancerny pomocniczy 45a „Bibice”,
- Zespół dworski w Boleniu,
- Zespół dworski w Garlicy Murowanej,
- Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi,
- Zamek w Korzkwi,
- Zespół dworski w Owczarach,
- Fort pancerny pomocniczy 44a „Pękowice”,
- Fort główny artyleryjski 47 „Łysa Góra”,
- Fort główny artyleryjski 45 „Zielonki”,
- Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Zielonkach,
- Forty poaustriackie dawnej Twierdzy Kraków,
- Izba Regionalna w Bibicach,
- Miejsce obozowania Tadeusza Kościuszki podczas Insurekcji Kościuszkowskiej w 1794 roku w Bosutowie upamiętnione obeliskiem,
- Zabudowa regionalna we wsiach Bibice, Bosutów, Boleń,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

GMINA ZIELONKA tu warto być !
W czwartej przesyłce znalazłem:
- przewodnik rowerowy po gminie,
- mapa,
- 2 ulotki,
- długopis,
- 2 rodzaje przypinek (PIN) w etui - kolejne 2209 i 2210 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego miasta.
A w piątej przesyłce było:
- breloczek,
- długopis,
- przypinka (PIN) w etui - kolejna 2211 w kolekcji !!!


Szósta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od kolejnego zagranicznego miasta.
W szóstej i ostatniej przesyłce było: 
- mały wybity metalowy herb miejscowości,
- przypinka (PIN) kolejna 2211 w kolekcji !!!


Takie gadżetowe dni to ja lubię 😉😊 łącznie dziś do mojej kolekcji przypinek (PIN) doszło łącznie aż 6 nowych okazów 😎 A prezentują się tak...


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...