poniedziałek, 20 stycznia 2020

Poniedziałkowe - 7 kopert/przesyłek, z planu serialu przechodzimy kręcić nową opowieść gadżetową - wpis numer 856

Dziś mamy 20 stycznia 2020 rok. Witam, witam moich wszystkich ulubionych fanów bloga "Gadżety na dobry dzień". Jak co poniedziałek tak na dobre rozpoczęcie nowego tygodnia mam dla Was kilka nowych przesyłek do zaprezentowania 😊 Po mojej prawej stronie na biurko leży właśnie stosik 7 kopert (dużych i mniejszych). Wspólnie zobaczymy co przygotowali nadawcy między innymi z: instytucji, urzędów polskich, małego rodzinka zagranicznego a na koniec czeka coś od firmy. Jeżeli chodzi o pozytywy to nie jest źle 😉 Do dwóch osób przypomniałem się z prośbą i dostałem odpowiedz na TAK. Czekam także na dwie ciekawe przesyłki - szczegóły już wkrótce...

A takie oto zajęcie czeka na mnie na wieczór, adresowanie kopert, pisanie listów, naklejanie znaczków - kurcze do kogo by tu wysłać listy, macie jakieś pomysły...


UWAGA SERIAL SIĘ KRĘCI:
Dziś także chciałbym Wam napisać parę słów na temat pewnego serialu telewizyjnego. Mowa o produkcji telewizji Polsat "W rytmie serca" - na antenie od 10 września 2017 roku. Spytacie się mnie, dlaczego właśnie ten serial postanowiłem krótko opisać ? Może, dlatego że kilka tygodni wcześniej przed emisją w TV pierwszego odcinka odwiedziłem właśnie to turystyczne miasto Kazimierz Dolny - gdzie toczy się akcja tej telenoweli (dlatego też podczas oglądania przypominają mi się miejsca, gdzie akurat byłem i zwiedzałem). Wszystkie zdjęcia z mojej wycieczki do Kazimierza możecie obejrzeć klikając tutaj LINK.


Ale czym byłby serial bez obsady aktorskiej ? Dlatego też podobnie jak to bywa przy filmach poniżej prezentuje wspólne zdjęcie z podpisami od aktorów tej wspomnianej produkcji. A są to: Barbara Kurdej Szatan (Maria Biernacka), Mateusz Damięcki (Adam Żmuda), Maria Dębska (Weronika Nowacka), Filip Bobek (Piotr Nowacki), Antoni Pawlicki (Andrzej Siedlecki), Piotr Polk (Robert Kowalczyk) - zdobyty osobiście i Magdalena Kumorek (Agnieszka Żmuda).Sprzed ekranu telewizora przenosimy się na ekran komputera, aby odwiedzić mojego bloga i nowy gadżetowy wpis.
3,2,1 JEDZIEMY...

PS: Nowy komentarz to dla mnie "pozytywny kop" od Was do tworzenia dalej mojej strony. Dlatego też liczę na duuuużą aktywność w tej kwestii z waszej strony.


Pierwsza przesyłka jest od Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (ul.Kopernika 36/40, 00-924 Warszawa) - polska centrala związkowa. Głównym zadaniem OPZZ jest obrona socjalnych i pracowniczych uprawnień członków związków (głównie pracowników przedsiębiorstw państwowych). Do OPZZ przynależy 86 ogólnokrajowych federacji i jednolitych związków zawodowych oraz kilkaset lokalnych i zakładowych organizacji związkowych zrzeszonych poprzez Rady Wojewódzkie. Naczelnymi władzami OPZZ są: Kongres, Rada, Prezydium i Komisja Rewizyjna. Po więcej informacji na temat związku zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- 2 notesy,
- button,
- 6 przypinek PIN związanych z OPZZ (2 z nich zasilą moją kolekcję a pozostałe pójdą na wymianę) - 2780 w kolekcji !!!


Druga przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim - miasto w Polsce położone w województwie kujawsko-pomorskim, siedziba władz powiatu aleksandrowskiego i gminy wiejskiej Aleksandrów Kujawski.


Miasto stanowi miejsce kuracji solankowych oraz zaplecze mieszkaniowe i usługowe Ciechocinka i Torunia. Do najważniejszych zabytków należą dworzec kolejowy, w którego apartamentach 4 września 1879 r. car Aleksander II Romanow przyjął cesarza niemieckiego Wilhelma I Hohenzollerna oraz neogotycki kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego wzniesiony w latach 1882-1886, a rozbudowany przed 1899 r.

Do zabytków tego miasta należą:
- Kościół parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego z 1896 r.,
- Klasztor ss. służebniczek Najświętszej Maryi Panny z 1890 r.,
- Zespół cmentarza Rzymsko-katolickiego z drugiej połowy XIX w., przy ul. Chopina, obejmujący: cmentarz, kaplica oraz ogrodzenie z bramą,
- Cmentarz wojenny (żołnierzy rosyjskich) ofiar I wojny światowej,
- Zespół pałacowy rodziny Trojanowskich, obejmujący: pałac z ok. 1864 r. i park z pierwszej połowy XIX w.,
- Szkoła realna, obecnie liceum salezjanów z 1913-1916 r. przy ul. Chopina 24,
- Zespół dworca kolejowego, obejmujący: dworzec kolejowy z drugiej połowy XIX w., wieżę ciśnień z 1895 r., 3 domy mieszkalne, przy ul. Wojska Polskiego 8, 10, 14 z lat 1893-1895 i skwer, nr 423/A z 30.12.1998 r.
- Plebania prawosławna, obecnie dom i kaplica prawosławna z 1893 r., przy ul. Wojska Polskiego 4,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- przypinka PIN z herbem - 2781 w kolekcji !!!


Trzecia koperta jest od Urzędu Gminy w Buczku - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat łaski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Buczek.


Najciekawszym zabytkiem gminy Buczek jest wspomniany wyżej, późnogotycki kościół parafialny z drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI stulecia stojący w Buczku. Ta kilkakrotnie przebudowywana i rozbudowywana świątynia posiada późnorenesansowe kaplice z początku XVII wieku. Na osi fasady stoi oszkarpowana, czworoboczna wieża, przechodząca u góry w ośmioboczną, z XIX-wiecznym szczytem. Okna świątyni zamknięte są półkoliście. Ściany obiega podwójny gzyms z cegieł. Oszkarpowaną ścianę wschodnią wieńczy trójkątny szczyt z wieżyczką na sygnaturkę. Wnętrze kościoła kryje wyposażenie pochodzące głównie z XVII i XVIII stulecia, w tym ołtarz główny z około 1620 r.

Od 1997 roku, pod koniec czerwca, w Buczku organizowane jest Święto Truskawki. Impreza ma charakter uroczystego zakończenia sezonu truskawkowego dla plantatorów i zbieraczy owocu, uprawianego w okolicy od początku XX wieku. Pierwsza "Truskawka" odbyła się na terenie Parku przy kościele św. Jana Chrzciciela i tam odbywała się do roku 2003. W latach 2004-2008 impreza przeniosła się na większy teren Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego. W tych latach buczkowskie Święto Truskawki miało rangę powiatową. Z racji rozpoczęcia budowy boiska w ramach programu Orlik 2012, w 2009 roku, "Truskawka" przeniosła się na plac Gminnej Spółdzielni, między ulicami Spółdzielczą a Parkową, obejmując również ulicę Parkową i park, gdzie odbywały się pierwsze edycje święta. Od tamtej pory Święto Truskawki trwa przez dwa dni (ostatni weekend czerwca). Zwiększona została ranga imprezy do Wojewódzkiego Święta Truskawki, a następnie od 2015 roku do Krajowego Święta Truskawki. Rokrocznie zapraszane są gwiazdy polskiej oraz zagranicznej estrady.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - 2782 w kolekcji !!!


Czwarta koperta pochodzi od Urzędu Gminy Górzno - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat garwoliński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie siedleckim. Siedziba gminy to Górzno.


Na terenie Gminy Górzno zlokalizowanych jest kilka cennych zabytków architektury. Najciekawszym jest najstarszy na Mazowszu spichlerz drewniany z początku XVIII wieku. Jest on pięknym przykładem kunsztu budowlanego z tego okresu. W tym samym zespole dworskim znajduje się dworek z końca XVII wieku. należący w przeszłości do rodzin Paliszewskich i Wilkońskich. Prowadzi do niego blisko kilometrowa aleja wysadzona kasztanowcami, zamknięta dziedzińcem z gazonem przed fasadą rezydencji. Poruszając się Zabytkową Aleją Kasztanową natrafimy na wiekowy dąb "Dziadek" o niespotykanym obwodzie - 580 centymetrów. Z zabytków sakralnych należy zwrócić uwagę na kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela z 1787 roku. prezentujący styl ubogiego baroku. W kościele tym znajdują się dwie chrzcielnice z piaskowca z XVI i XVII wieku oraz barokowe ołtarze.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej kopercie znalazłem:
- przypinka PIN z herbem - 2783 w kolekcji !!!


Piąta koperta jest od Urzędu Gminy Sławno - gmina wiejska w województwie zachodniopomorskim, południowo-wschodnia części powiatu sławieńskiego. Siedzibą gminy jest miasto Sławno, które nie wchodzi w skład gminy, jest osobną gminą miejską.


Gmina Sławno ma charakter głównie rolniczy i ponad połowę jej obszaru stanowią użytki rolne, z drugiej strony to zielone płuca Polski, gdyż prawie 41,5% jej powierzchni to tereny leśne. Dominują tu lasy sosnowe, bukowe, świerkowe oraz mieszane z sosną, brzozą, świerkiem, bukiem, dębem i olszą. Rolnictwu i gospodarce leśnej towarzyszy rozwój drobnego przetwórstwa i usług: rzemieślniczych, turystycznych oraz handlu. Tereny gminy są niezwykle atrakcyjne przyrodniczo. Zróżnicowany krajobraz świadczy o polodowcowym oraz rzecznym charakterze terenu. Dzięki dużej powierzchni lasów powietrze jest tu wyjątkowo czyste.

Polodowcowy krajobraz jest najatrakcyjniejszy w jej południowej części. Równinę Sławieńską przecina kilka szerokich i podmokłych dolin m.in.: Wieprzy, Grabowej, Moszczeniczki, Reknicy.
Ze względu na niewielką odległość od Bałtyku w części północnej gminy Sławno odczuwalny jest wpływ klimatu morskiego, zaś w jej południowej części dominuje klimat kontynentalny.
Główną rzeką przepływającą przez teren gminy jest Wieprza. Na południowozachodnim skraju gminy, na krótkim odcinku pojawia się też Grabowa. Najważniejszymi dopływami prawobrzeżnymi, uchodzącymi do Wieprzy na terenie gminy są: Ściegnica, i Wrześniczka, a lewobrzeżnymi: Reknica i Moszczenica.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej kopercie było:
- przypinka PIN z herbem - 2784 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
W szóstej przesyłce była:
- przypinka PIN z flagami Niemiec i Wielkiej Brytanii - 2785 w kolekcji !!!


Siódma i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
A w siódmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- dwa kalendarze na biurko ładnie zapakowane,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).