wtorek, 16 sierpnia 2022

Poniedziałkowo/Wtorkowe - 10 przesyłek/paczek, spotkanie z szefem wszystkich szefów Krzysztofem Jarzyną ze Szczecina oraz gwiazdą muzyczną Mariano Italiano (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1019

Dziś mamy 16 sierpnia 2022r. Halo 👊 Halo 👋 Halo 👌 Wita się z Wami was ulubiony bloger z wprost z zakręconego świata gadżetów 😵 Młodzi pewnie nie pamiętają jak przed Facebook-owym Messengerem jako komunikator internetowy służył każdemu program Gadu Gadu 💪😏 Pytam się dlatego, że ten oto program, który chyba dalej istnieje właśnie wczoraj obchodził swoje 22-urodziny 🙆 W czasach swojej największej sławy GG miało około 7 milionów użytkowników, którzy wysyłali do 300 milionów wiadomości dziennie, a jednego dnia powstawało ponad 500 nowych kont. Kto nie pamięta np. statutów aktywności ze słoneczkiem: dostępnym, zaraz wracam, niedostępny albo super emotikonów czy tych dźwięków aktywności znajomego lub masz nową wiadomość.

A WY JAK WSPOMINACIE GADU GADU - KTO KLIKAŁ ZE ZNAJOMYMI ?

PS: Pozdrowienia dla wszystkich od emotikona banana poniżej, który ma cały czas bekę i jak widać dobrze się bawi - ciekawie dlaczego ?



Poranek kojota - polski film komediowy w reżyserii Olafa Lubaszenki, wyprodukowany w 2001 roku. Film, mimo iż przedstawia zupełnie inną historię niż poprzedni film w reżyserii Olafa Lubaszenki pt. Chłopaki nie płaczą, utrzymany jest w podobnym tonie i nakręcony z udziałem wielu aktorów występujących w poprzedniej produkcji. Dwie siostry - Noemi i Dominika - stanowią już na pierwszy rzut oka zupełne przeciwieństwo. Noemi jest słynną piosenkarką, zaś Dominika - zamkniętą w sobie introwertyczką, daleką od kanonów piękna. Na przyjęcie organizowane przez matkę i ojczyma obu sióstr zastępczo w roli kelnera przybywa autor komiksów, Kuba (Maciej Stuhr). Przypadkiem poznaje Noemi i zakochuje się z wzajemnością, choć nie zdaje sobie sprawy, z jak sławną osobą przyszło mu się spotkać. Tymczasem, producent filmowy Brylant (Michał Milowicz) jest winien miejscowemu mafioso, Dzikiemu (Janusz Józefowicz), znaczną sumę pieniędzy, które zamierzał zdobyć biorąc ślub ze słynną piosenkarką. Przyłapany na zdradzie, musi spróbować zdobyć pieniądze poprzez ślub z Dominiką. Kubie również nie wszystko idzie po jego myśli: oprócz wrogości Brylanta, także ojczym Noemi - prezes dużej firmy, Stefan (Tadeusz Huk), bohater niestroniący od nieczystych chwytów - nie zamierza łatwo przystać na związek pasierbicy z rysownikiem komiksów.


Z obsady aktorskiej filmu "Poranek kojota" posiadam autografy od:
Olaf Lubaszenko (reżyser filmu), Maciej Stuhr (Kuba), Michał Milowicz (Brylant), Magdalena Kumorek (Dominika), Janusz Józefowicz (Dziki), Edward Linde-Lubaszenko (Krzysztof Jarzyna ze Szczecina), Andrzej Nejman (Witek), Stefan Friedmann (reżyser kina akcji), Dariusz Kordek (Mariano Italiano), Tomasz Sapryk (ochroniarz Marek), Agnieszka Włodarczyk (pielęgniarka), Jarosław Jakimowicz (Max),


PS: Pamiętajcie, że każdy Was nowy komentarz to kolejny udany poranek kojota, który wstał właśnie prawą nogą 😴 A duża ilość komentarzy to także super motywacja dla blogera, aby dalej tworzył nowe posty 😉😍


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży przemysłowej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- dwa notesy,
- zestaw czekoladek 😋,
- sześć długopisów,
- trzy magnesy na lodówkę,
- trzy breloczki,


Druga przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Edward Linde-Lubaszenko - polski aktor filmowy i teatralny. Jego ojcem był Niemiec szwedzkiego pochodzenia, Julian Linde, który wyjechał w 1939 z zajętego po wybuchu II wojny światowej przez ZSRR Białegostoku. W 1941 Edward wraz z matką, z pomocą radzieckiego kapitana Nikołaja Lubaszenki, przeprowadzili się do Archangielska, podając się za jego rodzinę. O swoim prawdziwym ojcu aktor dowiedział się dopiero w dorosłym życiu. W 1991 postanowił dodać człon Linde do nazwiska Lubaszenko. Jest kuzynem Jana Roszkowskiego, który był burmistrzem Prudnika w latach 1990-1998. Zdobył I nagrodę I Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Piosenkarzy w 1962 (ex aequo z Marianem Kawskim). W 1963 zdał aktorski egzamin eksternistyczny. W 1977 ukończył studia na Wydziale Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Czterokrotnie żonaty. Z małżeństwa z Asją Łamtiuginą ma syna Olafa, a z Beatą Paluch - córkę Beatę, oboje również są aktorami. Był zapalonym piłkarzem, grał w Reprezentacji Artystów Polskich.


Stefan Friedmann - polski aktor teatralny, filmowy i radiowy, satyryk, prezenter telewizyjny. Uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. W latach 1968-1974 aktor Teatru Współczesnego w Warszawie. W 1971 zdał aktorski egzamin eksternistyczny. Odtwórca tytułowej roli w serialu TVP Na kłopoty... Bednarski. Od wieku nastolatka aż do stanu wojennego odtwarzał w radiowych Matysiakach pierwszoplanową postać Eugeniusza „Gienka” Matysiaka (został zastąpiony poniekąd wbrew zasadzie serialu, że „aktorzy zabierają ze sobą postać do grobu” przez Jerzego Bończaka - aktora o podobnym głosie). Friedmann (P) z Jonaszem Koftą (L) podczas nagrywania audycji radiowej Z Jonaszem Koftą stworzył radiowy duet satyryczno-komediowy, który tworzył cykle Dialogi na cztery nogi i Fachowcy, emitowane w magazynach Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy i Ilustrowany Magazyn Autorów. Solowo występował też w magazynie 60 minut na godzinę w cyklu Ahoj przygodo!. W latach 90. prowadził w Programie Trzecim PR autorski magazyn Korek. Współtworzył audycję ZSYP w I Programie Polskiego Radia do końca jej nadawania w lutym 2009 r. W latach 2001-2002 prowadził emitowany w TVP1 teleturniej Poszukiwacze Skarbów. Występował także w duecie z Krzysztofem Jaroszyńskim, prowadząc m.in. program Magazynio na antenie TVP1 oraz humorystyczne quizy dla kandydatek do tytułu Miss Polski, podczas corocznej gali finałowej konkursu. Wystąpił w teledysku do utworu „Będzie dobrze dzieciak” zespołu Molesta Ewenement, a także „W aucie” zespołu TPWC (jego syn pod pseudonimem Fred był wykonawcą zwrotki w wersji teledyskowej piosenki) oraz „Wezmę Cię” grupy Poparzeni Kawą Trzy. Autor książek satyrycznych i płyty satyrycznej, na której znalazły się m.in. piosenki: „Cienki Bolek”, „Dziadek Prokop robi podkop”, „Przemysłowa straż”, „Jak pies w studni”, „Country, country to mój kraj”. W 2012 roku opublikowano książkę Tata Soni Ross, w której m.in. ukazał się wywiad udzielony przez Friedmanna. W 1991 bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Pod koniec lat 90. prowadził telezakupy z TV Marketu w Polsacie. W 2003 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Syn suflerki Haliny (1921-2010) i aktora Mariana Friedmanna (1917-1983). Jest mężem Krystyny, z którą mają dwóch synów. Jest spokrewniony z Cezarym Pazurą.

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Edwarda Linde-Lubaszenko i Stefana Friedmanna,


Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela.
A w trzeciej przesyłce było:
- dwadzieścia trzy ciekawe przypinki PIN - od 4971 do 4994 w kolekcji !!!


!!! Powoli powoli zbliżamy się do piątki z przodu w liczbie PIN-ów w mojej kolekcji - a może to i dziś nastąpi 😮 !!!

Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Elektryczne Gitary - polski zespół rockowy, utworzony w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza. Głównym założeniem zespołu jest wykonywanie piosenki autorskiej w oprawie rockowej. Autorem większości repertuaru jest Kuba Sienkiewicz. Logo zespołu to „elektryczny kot”, rysunek plastyka Jarka Koziary. Zespół zdobył rozgłos i do 2009 roku sprzedał ponad 1,5 mln oryginalnych płyt. Zespół od początku słynął ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii. Sam Sienkiewicz nigdy nie ukrywał, że nie traktuje stylistyki rockowej zbyt poważnie. W czasie koncertu staram się uzyskać jak największą karykaturę tego, co robię. Frazy na gitarze wycinam tak, żeby one same z siebie się naśmiewały. Praktycznie wiele może się zdarzyć i to są bardziej happeningi niż klasyczne koncerty rockowe.


W czwartej przesyłce była:
- zdjęcie z autografami członków zespołu "Elektryczne Gitary",


Piąta przesyłka jest od Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.
Jacek Sutryk - polski socjolog i samorządowiec, od 2018 prezydent Wrocławia. Absolwent socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego z 2002. Po studiach objął stanowisko dyrektora Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych w Warszawie. Był doktorantem w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i wykładowcą w stołecznej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Od 2007 pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. W listopadzie 2011 objął stanowisko dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia[4], zajmując je przez siedem lat. Sprawował nadzór nad wrocławskimi instytucjami kultury, jednostkami sportu i rekreacji, zdrowia i pomocy społecznej (m.in. Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej), Młodzieżowym Centrum Sportu Wrocław, Wrocławskim Zakładem Aktywności Zawodowej, Wrocławskim Centrum Integracji, Wrocławskim Zespołem Żłobków, Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. W latach 2010-2017 przez dwie kadencje był członkiem Rady Pomocy Społecznej przy ministrze pracy i polityki społecznej (od 2014 jako jej przewodniczący). W wyborach samorządowych w 2018 kandydował na stanowisko prezydenta Wrocławia z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Oprócz PO, Nowoczesnej i startującej tam z list KO UP poparł go dotychczasowy prezydent Rafał Dutkiewicz oraz współtworzące jego komitet wyborczy partie SLD i UED. W pierwszej turze głosowania z 21 października 2018 uzyskał 129 669 głosów (co stanowiło 50,2%), podczas gdy druga w głosowaniu Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS otrzymała 71 049 głosów (27,5%). Rozpoczął urzędowanie na stanowisku prezydenta Wrocławia po zaprzysiężeniu 19 listopada 2018. 8 grudnia tego samego roku stanął na czele nowo powołanej rady samorządowej Nowoczesnej (pozostając bezpartyjnym).


A w piątej przesyłce znalazłem:
- pocztówkę z podpisem Pana Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Szósta przesyłka pochodzi od zagranicznej instytucji związanej ze sportem.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- trzy żetony sklepowe,
- dwie przypinki PIN - 4995 i 4996 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Tarnogrodzie - miasto w województwie lubelskim, powiat biłgorajski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Tarnogród. Miasto królewskie lokowane w 1567 roku, od 1588 roku prywatne miasto szlacheckie. W XVI wieku położone w województwie ruskim. W XIX wieku Tarnogród był jednym z największych miast Królestwa Polskiego o znaczącej wymianie handlowej. Również w II Rzeczypospolitej rynek tarnogrodzki był miejscem handlu dla okolicznych mieszkańców. Współczesny Tarnogród jest ośrodkiem administracyjnym i kulturalnym, w mieście znajdują się placówki ochrony zdrowia (m.in. szpital rejonowy) i edukacji (szkoły średnie). Miasto jest także ośrodkiem drobnego przemysłu metalowego (kasy stalowe) i spożywczego (głównie zboże) oraz centrum uprawy tytoniu. Dzięki sejmikom, odbywającym się od 1975 roku, Tarnogród nazywany jest Stolicą Teatrów Wsi Polskiej.


Do zabytków w tej miejscowości należą między innymi:
Późnobarokowy kościół parafialny pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, zbudowany w latach 1750-1777 według projektu lwowskiego architekta Bernarda Meretyna. We wnętrzu ołtarz z lat 1632-1637 pochodzący z kolegiaty w Zamościu z obrazami Domenica Tintoretta, sprowadzonymi z Wenecji (motywy śś. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, 194 × 76 cm); skradzionymi w 1994 r., lecz odnalezionymi,
* Wolnostojąca dzwonnica z 1777 r. przy kościele parafialnym,
* Drewniany (modrzewiowy) kościółek św. Rocha z 1600-1624 (najstarszy na Zamojszczyźnie) z polichromowanym wnętrzem; wybudowany przez tarnogrodzian jako kościół wotywny, mający ich chronić przed częstymi zarazami (kościół filialny dekanatu Tarnogród),
* Synagoga z 1686 r. (obecnie biblioteka i muzeum) z zachowaną aron ha-kodesz, rozbudowana w XIX w.,
* Parafialna cerkiew prawosławna pod wezwaniem Świętej Trójcy z 1870-1875 (z nieczynnym cmentarzem),
* Zabytkowa plebania z 1905-1907 z otaczającym ją parkiem (przy kościele parafialnym),
* Rzymskokatolicki i prawosławny (dawniej również greckokatolicki) cmentarz założony w 1828 r., z wiekowymi grobowcami (m.in. 10 nagrobków z 1 połowy XIX wieku),
* Kirkut na Przedmieściu Różanieckim, funkcjonujący od XVII wieku do 1942, odrestaurowany w 1986 r.,
* Cmentarz epidemiczny przy ul. Krzywej, czynny w XVII i XVIII w.,
* Czynny cmentarz rzymskokatolicki przy ul. świętego Jana Pawła II, założony na początku XIX w.,
* Cmentarz żydowski przy ul. Nadstawnej z II wojny światowej (założony w 1942, uporządkowany w 1986),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- mały notes,
- trzy pocztówki,
- dwa długopisy,


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Osjaków - gmina wiejska w województwie łódzkim, w powiecie wieluńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie sieradzkim. Siedziba gminy to Osjaków. Gminą partnerską jest Trévol we Francji.


Obecny układ przestrzenny Osjakowa zachował do dziś typowe cechy miejskie - prostokątny, centralnie położony rynek i prostopadłe wychodzące zeń uliczki. Historia prafii w Osjakowie sięga XII lub XIII wieku. Wiadomo, że w XVI wieku stał tu kościół drewniany z murowaną zakrystią. W 1648 postawiono kościół murowany. W końcu XVIII wieku parafia liczyła 6000 wiernych. Obecną świątynię wybudowano w latach 1909 - 1914. Na uwagę zasługuje również budynek byłej synagogi. Została on wzniesiony na początku XIX wieku, prawdopodobnie jej budowa rozpoczęła się w 1803 roku. W centrum osady stoi pomni, poświęcony ofiarom ludobójstwa hitlerowców. Ponadto na cmentarzu parafialnym znajduje się zbiorowa mogiła powstańców poległych w w 1863 r. w bitwie pod Radoszewicami oraz groby poległych podczas II wojny światowej. Przy wejściu na cmentarz, po lewej stronie, znajduje się również grób ppor. Stanisława Pruskiego, zabitego we wrześniu 1939 r. w nieznanych okolicznościach.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 4997 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- list,
- przypinka PIN - 4998 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- dwa foldery przyrodnicze,
- smyczka,
- długopis,
- list,
- przypinka PIN z herbem - 4999 w kolekcji !!!


!!! No i nie udało się dziś dobić do 5000-tnej przypinki w kolekcji 😔 Ale na pewno stanie się to już w kolejnym gadżetowym poście na blogu - już za tydzień 😮😙 !!!

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎

8 komentarzy:

  1. Gratuluję :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2022/08/1155-jamie-johnson.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejne świetne przesyłki? A GG oczywiście,że pamiętam.To były czasy! ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Gratuluję autografów starej gwardii aktorskiej i muzycznej!

    OdpowiedzUsuń
  4. Piękne kolekcje :) A Gadu Gadu pamiętam - pierwsze znajomości internetowe tak się zawierało :)

    OdpowiedzUsuń