poniedziałek, 14 lipca 2025

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, piep*zyć smutki, piep*zyć troski no i "Piep*zyć Mickiewicza" hehehe 😃 (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 1177

Dziś mamy 14 lipca 2025r. HALO 🙌 HALO - z tej strony melduje się Wasz ulubiony gadżetowy bloger 😉 Jak zawsze w poniedziałki zaraz po godzinie 14:00 przychodzę do Was z nową garścią gadżetowych skarbów - ale o tym więcej już za chwilę 😉😋 W sobotę zabrałem się trochę za porządki i mam dla Was zdjęcie pluszowych maskotek z różnych: bajek, filmów, programów i reklam takich jak: Mario i Luigi, Plush, Zonk, Paddington, Krecik, Myszka Miki, Serce i Rozum, Pigwinek Ery Tak Tak oraz Alf.


Dziś też oprócz gadżetów mam dla Was nowe jeszcze ciepłe fotki z cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Tym razem mam dla Was fotki: skwerku przy nowym bloku na ulicy Armii Krajowej oraz kilka widoczków poza granicami miasta. Koniecznie dajcie znać jak Wam się podobają. Czy są bardziej na 👍 czy na 👎 ?


Piep*zyć Mickiewicza - to głośny polski film obyczajowy, który swoją premierę miał 12 stycznia 2025r. Za reżyserię produkcji odpowiada Sara Bustamante-Drozdek a za scenariusz: Kacper Szymański. Jan Sienkiewicz traci nagle pracę na uczelni i trafia do przeciętnego liceum, gdzie zostaje nauczycielem języka polskiego. Los chce, że trafia mu się najgorsza klasa w całej szkole. Jan Sienkiewicz to zdolny pisarz i wykładowca na uczelni. Ma jednak specyficzny, wyluzowany sposób bycia, co sprawia, że zostaje wyrzucony z pracy. Trafia tym samym do pewnego średniego warszawskiego liceum. Jest tam owiana złą sławą klasa II B, której nikt nie chce uczyć. Nauczyciele kończą lekcje z nią z płaczem, a bywa, że zabiera ich karetka. Gdy zatem w szkole pojawia się nowy polonista, dyrektorka od razu daje mu II B pod opiekę. Zbuntowani uczniowie są pewni, że to kolejny belfer, którego łatwo zepchną do defensywy, ale są w błędzie, bo Jan nie daje sobie w kaszę dmuchać! Polonista rzuci im wyzwanie i szybko odkryje, że pod płaszczykiem chuliganów kryją się wyjątkowi ludzie. Czy uda mu się przekonać ich, że nauka to potęgi klucz ? „Piep*zyć Mickiewicza” to ciepła opowieść o prawdziwej przyjaźni, miłości, ale też o najbardziej szalonych szkolnych wygłupach. No i o tym, że warto mieć marzenia, a każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę. W rolę Jana Sienkiewicza wcielił się rewelacyjny Dawid Ogrodnik.


A z obsady aktorskiej filmu "Piep*zyć Mickiewicza" posiadam autografy od:
Dawid Ogrodnik (Jan Sienkiewicz), Weronika Książkiewicz (Irena Sucha), Joanna Liszowska (Jolanta "Madame"), Aldona Jankowska (dyrektorka), Jarosław Gruda (wicedyrektor Andrzej Bobik), Dariusz Wieteska (Czystek),


PS: Jak zawsze zachęcam Was bardzo gorąco do aktywności w postaci komentowania moich nowych gadżetowych postów na blogu - na wszystkie obiecuje, że odpowiem POZDROWIONKA 👋👊✌☝


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży medycznej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- podwójna klepka,
- dmuchana piłka,
- podkładka pod myszkę komputerową,
- dwie ściereczki do okularów,
- zapach samochodowy,
- paski do zaznaczania,
- notes na lodówkę,
- podkładka pod napój,
- trzy smyczki,
- breloczek (w kształcie implanta zęba),
- button,
- układanka,
- ludzik z wykałaczkami,
- śmieszne ząbki (zabawka),
- długopis,


Druga przesyłka należy od przyjaciół bloga Daniela i Konrada.
Dariusz Wieteska - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Wychował się w Gortatowicach. Ma dwie starsze siostry, Karolinę i Ewelinę. W dzieciństwie był ministrantem oraz grał na perkusji w zespole, z którym występował w kościele podczas ślubów. W 2010 ukończył naukę w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W telewizji zadebiutował w 2010 epizodycznymi rolami w serialu Klan. Od 2014 wciela się w postać ratownika Piotra Strzeleckiego w serialu Na sygnale (postać ta pojawia się również w Na dobre i na złe). Występuje też w reklamach telewizyjnych. Brał udział w telewizyjnych programach rozrywkowych: Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (2018) i Dance Dance Dance (2019).


Magdalena Turczeniewicz - polska aktorka. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Kędzierzynie-Koźlu (klasa fortepianu). Jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. W 2002 roku ukończyła Studio Aktorskie L’Art w Krakowie, a w 2007 Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W latach 2007-2010 występowała w Teatrze Syrena w Warszawie. Obecnie gra w Teatrze WARSawy. W swojej serialowej aktywności była obsadzana przede wszystkim w rolach ciepłych, empatycznych kobiet. Na szklanym ekranie zadebiutowała rolą Tatiany Unger w serialu Egzamin z życia (2005-2008). W latach 2012-2014 wcielała się w główną rolę Karoliny Jabłońskiej w serialu pt. Galeria. W 2022 w serialu Bunt! odgrywała rolę Anny Krajewskiej. W kontrze do swojego emploi zagrała Martynę Wysocką, czarny charakter w serialu TVP 2 M jak miłość (od 2024).

W drugiej przesyłce było można znaleźć:
- dwa zdjęcia z autografami: Dariusza Wieteski i Magdaleny Turczeniewicz,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Karoliny.
A w trzeciej przesyłce było:
- dwie ładnie wykonane przypinki z herbami Gniezna i Kazimierza Dolnego - 6940 i 6941 w kolekcji !!!


Czwarta SUPER przesyłka należy do pewnego nadawcy.
W czwartej SUPER przesyłce znalazłem:
- wspólne zdjęcie z autografami obsady aktorskiej serialu "Gliniarze": Piotra Mroza (Kuby Roguza), Tomasza Skrzypniaka (Krystiana Górskiego), Eweliny Ruckgaber (Natalii Nowak), Arkadiusza Krygiera (Olgierda Mazura), Natalii Brudniak (Olgi Lipskiej) i Aleksandra Mackiewicza (Adama Bogusza),
- gliniarzowy kubek,


!!! Chciałbym bardzo serdecznie podziękować temu nadawcy za SUPER paczkę - w sam raz dla fana serialu "Gliniarzy", którym jestem. Fajnie się też złożyło, ponieważ ja ten serial tydzień temu prezentowałem w moich grupach autografów !!!


Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Krzysztofa.
Roksana Węgiel - polska piosenkarka muzyki pop, autorka tekstów, kompozytorka i osobowość medialna. Zwyciężczyni pierwszej edycji programu The Voice Kids (2018), 16. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior (2018) i trzeciej edycji programu tanecznego Dance Dance Dance (2021). Laureatka Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy (2019). Urodziła się 11 stycznia 2005 w Jaśle. Jest córką Edyty i Rafała Węglów; jej ojciec jest przedstawicielem handlowym, a matka była kosmetyczką, która przerwała pracę zawodową, gdy córka zaczęła koncertować. Ma dwóch młodszych braci: Maksymiliana i Tymoteusza. W Jaśle ukończyła Szkołę Podstawową nr 4 i uczęszczała do szkoły muzycznej I stopnia do klasy fortepianu. Kiedy miała osiem lat, zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu, a później dołączyła do parafialnej scholi dziecięcej działającej przy Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle. W 2013 rozpoczęła współpracę z Jasielskim Domem Kultury. Była członkinią hip-hopowej grupy tanecznej R-Revolution. W 2023 ukończyła Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Jaśle. Po ogłoszeniu wyników egzaminów maturalnych poinformowała, że nie planuje podjąć studiów wyższych.


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Roksany Węgiel,


!!! W swojej kolekcji autografów posiadam już podpis Roksany, ale z czasów zaraz po wygranej przez nią Eurowizji Junior. W 2022 roku miałem też okazję być na koncercie Roksany podczas Dni Siedlec !!!


Szósta przesyłka jest od pewnej polskiej instytucji.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- smyczka,
- opaska odblaskowa,
- długopis,


Siódma przesyłka należy do Starostwa Powiatowego we Włoszczowej - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Włoszczowa. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Włoszczowa, gminy wiejskie: Kluczewsko, Krasocin, Moskorzew, Radków, Secemin i miasta: Włoszczowa.


Teren Powiatu Włoszczowskiego jest czysty ekologicznie. Lasy zajmują ok. 40% powierzchni i obfitują w grzyby i jagody. Chronionym obszarem jest teren Przedborskiego Parku Krajobrazowego, w obrębie którego znajduje się część Pasma Przedborsko-Małogoskiego z wapiennymi wzgórzami. Ponadto przyroda znajduje się pod ochroną w 4 rezerwatach: rezerwacie stepowym „Murawy Dobromierskie”, rezerwacie faunistycznym „Ługi” oraz rezerwatach leśnych „Oleszno” i „Bukowa Góra”. Teren powiatu ma swój historyczny klimat, a różnorodność przyrody i krajobrazu, cisza i spokój sprawia, że obszar ten jest doskonałym miejscem na wypoczynek. Liczne dworki, pałacyki, pomniki są dowodem bogatej przeszłości. Z Czarncy pochodzi bohater narodowy hetman Stefan Czarniecki (o którym mowa w Hymnie Polski). 

Do miejsc wartych zobaczenia zaliczyć należy m.in.: Sanktuarium Matki Bożej Włoszczowskiej, które powstało w miejscu cudownych objawień; kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Kurzelowie z ciekawym rozwiązaniem architektonicznym budowli (wsparcie żeber sklepienia nawy na jednym, centralnym filarze); kościół p.w. św. Floriana i Wniebowzięcia NMP w Czarncy wybudowany z fundacji hetmana Stefana Czarnieckiego (wewnątrz znajduje się sarkofag ze szczątkami Czarnieckiego); kopiec Włoszczowski, który jest reliktem średniowiecznego grodziska obronnego; spichlerz w Kluczewsku z I poł. XIX w., który przypomina pałacyk lub romantyczny zameczek; zespół dworski w Ludyni, gdzie nagrywano sceny do filmu „Syzyfowe prace” i „Przedwiośnie”; Sanktuarium Matki Bożej „Płaczącej” w Dzierzgowie, które jest miejscem licznych pielgrzymek do słynącego łaskami obrazu Matki Bożej. Przyrodę, historię, zabytki i ciekawe miejsca w powiecie włoszczowskim najlepiej poznać udając się wyznaczonymi szlakami turystycznymi. Przez teren powiatu przebiegają 4 szlaki rowerowe, 4 szlaki piesze, 2 ścieżki edukacyjne, 3 szlaki samochodowe, 6 tras do uprawiania nordic walking oraz 1 szlak konny i 1 szlak wodny (rzeką Pilicą).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN z herbem - 6942 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Płaska - gmina wiejska w województwie podlaskim, powiat augustowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie suwalskim. Siedziba gminy to Płaska.


Na terenie Gminy Płaska warto zobaczyć następujące miejsca:
* Puszcza Augustowska - tworzy wraz z innymi puszczami pogranicza polsko-litewsko-białoruskiego jeden z największych leśnych kompleksów Europy (łącznie 250 000 ha powierzchni). Na terenie kraju zajmuje powierzchnię 100 tys. ha. Dużą część obszaru puszczy zajmują jeziora: Wigry, Sajno, Białe Augustowskie, Serwy, Necko, Pomorze, Studzieniczne, Kolno,
* Kanał Augustowski - to zabytek techniki wodnej położony na terytorium dwóch państw - Polski i Białorusi. Znajduje się w północno-wschodniej części Polski i północno-zachodniej części Białorusi. Obecnie trwają prace nad wpisaniem obiektu na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Kanał Augustowski to wodna droga śródlądowa, którą tworzą rzeki i jeziora połączone sztucznymi przekopami wraz z zabudowaniami i urządzeniami hydrotechnicznymi. Obiekt tworzy również strefa krajobrazu, która została zdefiniowana jako obszar 1000 m od brzegów w terenie otwartym oraz 200 m w terenie zabudowanym lub zalesionym,
* Jezioro Krzywe - to kolejne jezioro leżące w systemie Kanału Augustowskiego, położone na terenie gminy Płaska. Jego powierzchnia wynosi 21,5 ha, długość 200 m, szerokość 100 m. Maksymalna głębokość sięga 6 m. Jego brzegi w północnej części są zabagnione, w południowej - wysokie i suche. Na całej swej długości (1 km) otoczone jest lasem. Na wschodzie łączy się z jeziorem Mikaszewo, na zachodzie z jeziorem Paniewo. Na brzegach jeziora znajdują się doskonałe miejsca umożliwiające biwakowanie. Ze względu na swoje położenie wśród lasów Puszczy Augustowskiej jezioro to jest jednym z najciekawszych akwenów położonych na szlaku Kanału Augustowskiego. Dla zachowania szczególnych walorów przyrodniczych jezioro zostało dodatkowo objęte strefą ciszy,
* Czarna Hańcza - jest dopływem Niemna i najdłuższą rzeką ziemi augustowskiej i Suwalszczyzny. Wypływa ze wzniesień morenowych, znajdujących się na północ od jeziora Hańcza i przepływa przez największe jezioro Suwalszczyzny -Wigry,
* Rezerwaty przyrody - bardzo wysoka lesistość i duża liczba jezior i rzek stanowi o wielkiej atrakcyjności turystycznej tych terenów. Grunty leśne obejmujące 30 462 ha stanowią w gminie 82,2 % powierzchni ogólnej. W rękach prywatnych znajduje się 694 ha tj. 2,3 % lasów. Pozostała powierzchnia lasów pozostaje własnością Skarbu Państwa i jest administrowana przez pięć Nadleśnictw. Tereny leśne są także miejscem pozyskiwania pożytków naturalnych /grzyby, owoce jagodowe, poroża, itp./ od wielu lat wykorzystywane zarówno przez ludność miejscową jak i zamiejscową,
* Zespół sakralny w Studzienicznej - (zabytkowy drewniany kościół z 1847 r., drewniana dzwonnica z 1871 r. oraz kaplica w stylu neoklasycznym zbudowana w 1872 r. na miejscu drewnianej z XVIII w., gdzie umieszczono obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej). Jest to miejsce kultu religijnego Matki Boskiej, notowanego w dokumentach kamedułów już w 1728 r. Zespół sakralny składa się z drewnianego kościoła i kaplicy na wyspie. Obecny kościół pochodzi z 1847 r. i ufundowany został przez Szymona Andruszkiewicza, chłopa z okolic Sejn. Ma trzy ołtarze: główny pw. Świętej Rodziny i boczne pw. Św. Tekli i św. Jana Nepomucena. Obok stoi drewniana dzwonnica z 1820 r. Kaplica pochodzi z 1872 r. Zbudował ją na wyspie Ludwik Jeziorski, budowniczy kanałowy, opierając na solidnej podstawie z 64 pali wbitych w ziemię i drewnianej kratownicy wypełnionej kamieniami,
* Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny w Mikaszówce - drewniany kościół z dwiema charakterystycznymi wieżami o wysokości 14 m pod wezwaniem   św. Marii Magdaleny. Powstał w 1907 roku, a jego wnętrze urządzone jest w tradycyjnym puszczańskim stylu (liczne rogi jelenie). W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej przesłonięty obrazem św. Marii Magdaleny. Ołtarze boczne są pod wezwaniem św. Józefa i św. Antoniego, na prezbiterium po lewej - Matka Boża Boruńska. Obok kościoła stoi nawiązująca do stylu całości dzwonnica (wysokość 10 m). Przed świątynią, na skrzyżowaniu ulic ustawiony został żeliwny pomnik pochodzący z Huty Sztabińskiej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- dwa foldery turystyczne,
- button,


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- zdjęcie z autografem burmistrza/prezydenta/zarządzającego miastem (nie wiem jak w tym regionie nazywa się taka osoba),
- dwie pocztówki,
- dwie naklejki,
- list,
- dwie takie same przypinki z herbem na igle (jedna zasila kolekcję a druga wędruje na wymianę) - 6943 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś słodka przesyłka jest od jednej fanki mojego bloga.
W dziesiątej słodkiej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- sześć batoników Prince Polo XXL,


Cytując jednego polityka: 
"Prince Polo - trzeba przedstawiać ? Nie trzeba 😂😂😂

DZIĘKUJE BARDZO ZA TAK SŁODKĄ NIESPODZIANKĘ

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz