poniedziałek, 5 grudnia 2022

Poniedziałkowo Mikołajkowe - 10 prezentów, bierzemy kartkę oraz długopis i piszemy długi gadżetowy "List do M" Mikołaja - część 5-ta (w tym wizyta kuriera i InPostu) - wpis numer 1035

Dziś mamy 5 grudnia 2022r. Ho 🎉 Ho 🎅🏻 Ho 🎊 wszystkim 🙋‍♂️ Ja wiem, że Mikołajki mamy dopiero jutro, ale kto mi zabroni świętować je przed dwa dni 😎 Przecież byłem grzeczny w tym roku (czasami tylko jak każdy 😈), regularnie co poniedziałek dodawałem nowy wpis na blogu, przez 365 dni napisałem dużo listów do Mikołaja (to znaczy próśb do nadawców przesyłek i paczek), odpisuje na Wasze komentarze - to jak myślicie zasługuje ten Łukasz na gadżetowe prezenty ? Według mnie TAK 😃 i chyba Mikołaj poniżej jest tego samego zdania skoro przyniósł mi dziś 10 nowych przesyłek i paczek (zaraz je wspólnie otworzymy).


Listy do M. 5polska komedia romantyczna z 2022 roku, której reżyserem jest Łukasz Jaworski. W zakresie pojedynczych wątków jest ona kontynuacją filmu Listy do M. 4 w reżyserii Patricka Yoki z 2020 roku. Premiera filmu odbyła się 4 listopada 2022. W kolejnej odsłonie zobaczymy świąteczne perypetie ulubionych bohaterów. Z czym zmierzą się tym razem? Melowi jak zwykle nic nie wychodzi. Zbieg okoliczności sprawia, że staje się bohaterem mimo woli, a jego nie zawsze kryształowy charakter znowu zostaje wystawiony na próbę. Wojciech, który nie czuje wszechobecnej radosnej atmosfery, spotyka na swojej drodze kogoś, kto zmienia jego świąteczne plany. Z kolei Karina i Szczepan uwikłają się w walkę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. Przekonają się czy z rodziną rzeczywiście dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. „Listy do M. 5” skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak miłość, bliskość czy życzliwość, które obecnie są najistotniejsze.


Z obsady aktorskiej filmu "Listy do M. 5" posiadam autografy od:
Tomasz Karolak (Melchior "Mel Gibson"), Agnieszka Dygant (Karina Lisiecka), Piotr Adamczyk (Szczepan Lisiecki), Janusz Chabior (Lucek), Stanisława Celińska (Stasia), Jan Peszek (wuj Maurycy), Maria Dębska (Majka), Marianna Zydek (Lena), Mateusz Banasiuk (Przemek), Bartłomiej Kotschedoff (Damian), Aleksandra Popławska (Anna), Violetta Arlak (Natalia), Michał Czernecki (Łukasz), Katarzyna Kwiatkowska (Maryla), Piotr Cyrwus (naczelny), Emilia Krakowska (Malwina),


ZAKUPOWO:
Ostatni tydzień to też zakupy. W jednym ze sklepów udało mi się znaleźć fajny noży z wymiennymi ostrzami do otwierania przesyłek - bo co to za bloger, który nie ma czym otworzyć paczki 😬 Teraz tylko czekać na jakoś fajną gadżetową przesyłkę, aby móc przetestować nożyk (oby tylko się nie skaleczyć 😨).


PS: OK nie ma co się rozpisywać dalej 👊 Ja biorę się za otwieranie nowych przesyłek i paczek a Wy, jeżeli wpis wam się podoba proszę o zostawienie góry nowych komentarzy - z góry DZIĘKUJE 😘😍


Pierwszy mikołajkowy prezent kurierski pochodzi od firmy Faraone Poland Sp.z.o.o.
Faraone Poland Sp.z.o.o. - to wiodący producent i liderem w produkcji drabin, rusztowań, podnośników, a także w pełni zautomatyzowanych samojezdnych platform osobowych ELEVAH oraz produktów specjalnych. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji produkty FARAONE są dostępne w niemal całej Europie. W Polsce istnieje od 1994 roku, dzisiaj jako Faraone Poland. Działania firmy to nie tylko produkcja, ale także profesjonalny program szkoleniowy i szereg usług związanych z serwisowaniem i kontrolą techniczną sprzętu do pracy na wysokości. Doświadczeni doradcy techniczno-handlowymi, zawsze pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszym mikołajkowym prezencie kurierskim znalazłem:
- katalog produktów,
- dwa notesy,
- bardzo jasno świecąca latarka (na pewno się przyda),
- magiczny ołówek Eterno (zastępuje 100 tradycyjnych i nie wymaga ostrzenia),
- drewniana linijka,
- długopis,
- ołówek,


Drugi mikołajkowy prezent InPost okazała się być moimi zakupami od firmy Złoty Melon (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy).
W drugiej mikołajkowej prezencie InPost było można znaleźć:
- dwa bardzo ładne kalendarze: potrójny i książkowy na nowy 2023 rok,


!!! Kalendarz potrójny już zawisł na ścianie w moim pokoju - choć do końca roku jeszcze kilka dni 😛 Co do kalendarza książkowego to na pewno mi się przyda w "tzw. gadżetowym biznesie 😉" na moje zapiski !!!

Trzeci mikołajkowy prezent pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Violetta Arlak - polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna oraz estradowa. Pochodzi z Wieliczki. Po trzykrotnej próbie zdania do szkoły aktorskiej wybrała się na rozmowę do krakowskiego Teatru 38, gdzie została przyjęta i zadebiutowała na scenie w 1992 roku w spektaklu Bogusława Schaeffera Tutam. W latach 1992–2003 występowała w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W 1995 roku zdała pomyślnie aktorski egzamin eksternistyczny. W 2006 wystąpiła na scenie krakowskiego Teatru Scena STU w przedstawieniu Witkacego Matka jako Zofia Plejtus. Na dużym ekranie po raz pierwszy zagrała postać „Sąsiadeczki” w uhonorowanym wieloma nagrodami filmie Doroty Kędzierzawskiej Nic (1998). W filmie Cześć, Tereska (2001) była nauczycielką w szkole krawieckiej. Znana przez widzów z ról w popularnych serialach, takich jak: Na dobre i na złe (2003, 2006), Lokatorzy (2003-2004), Plebania (2005), Niania (2005), Hela w opałach (2006), Ranczo (2006-2016) i Ranczo Wilkowyje (2007), Tajemnica twierdzy szyfrów (2006), M jak miłość (2001-2002, 2007-2013). W 2014 uczestniczyła w pierwszej edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami w parze z Krzysztofem Hulbojem.


Patrick Yokato polski reżyser takich hitów jak Świat Według Kiepskich - polski serial komediowy, emitowany przez grupę ATM. Jest to jeden z najdłużej emitowanych seriali w Polsce, dlatego widzowie są z nim niezmiernie związani i darzą go wielkim sentymentem a wielu często powraca po latach do ulubionych odcinków. To przecież aż 17 lat z rodziną Kiepskich! Spod jego rąk wyszła też Hela w opałach, Kim Ki Dok, Droga Krzyżowa. Trzeba wspomnieć coś więcej o serialu Ninia opartym na amerykańskim oryginale The Nanny, którego scenariusz zaadoptował Patrick Yoka i w głównej roli obsadził właśnie Agnieszkę Dygant. Z jej udziałem wyreżyserował też Prawo Agaty- serial obyczajowy. 2 marca 2011 roku wyemitowany został z kolei pierwszy odcinek odnoszącego niebywały sukces serialu Rodzinka.pl, również oczywiście w reżyserii Patricka. Opowiada on o codziennym życiu rodziny mieszkającej pod Warszawą. Główne postacie rodziców odgrywają Tomasz Karolak i Małgorzata Kożuchowska. Serial Emitowany był to 2020 roku.

A w trzeciej mikołajkowym prezencie było:
- dwa zdjęcia z autografami: Violetty Arlak i Patricka Yoki,


Czwarty mikołajkowy prezent jest od przyjaciółki bloga Katarzyny.
W czwartym mikołajkowym prezecie było można znaleźć:
- sześć magnesów na lodówkę,
- zakładka na magnesie,
- osiem przypinek PIN z herbami (siedem wędruje na wymianę a jeden rodzynek zasili kolekcję) - 5297 w kolekcji !!!


Piąty mikołajkowy prezent pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Al Bano (właściwie Albano Carrisi) - włoski piosenkarz i aktor. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych włoskich tenorów na świecie, którego kariera muzyczna obejmuje siedem dekad i fanów różnych pokoleń. W swojej karierze sprzedał ponad 165 milionów płyt, szczególnie dzięki duetowi z hollywoodzką piosenkarką Rominą Power.


A w piątym mikołajkowym przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Al Bano,


I tym właśnie sposobem udało mi się zdobyć komplet podpisów od włoskiego duetu Al Bano i Romina Power - kto pamięta ich największe przeboje, lubicie muzykę włoską ?


Szósty mikołajkowy prezent jest od Kancelarii Prezesa Rady Ministów.
Mateusz Morawiecki - polski menedżer, bankowiec i polityk. Od 2017 prezes Rady Ministrów stojący na czele pierwszego i drugiego swojego gabinetu. Prezes zarządu Banku Zachodniego WBK w latach 2007-2015, wiceprezes Rady Ministrów (2015-2017), minister rozwoju (2015-2016), a następnie minister rozwoju i finansów (2016-2018), minister sportu (2019), poseł na Sejm IX kadencji (od 2019), minister cyfryzacji (od 2020), wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości (od 2021). Ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim, studia Business Administration na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University. W latach 80. współpracownik Solidarności Walczącej. W latach 90. prowadził działalność gospodarczą w branży wydawniczej, był stażystą w Deutsche Bundesbank, oraz prowadził badania z zakresu makroekonomii na Uniwersytecie we Frankfurcie nad Menem. W 1998 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Negocjacji Akcesyjnych w Komitecie Integracji Europejskiej. Był członkiem zespołu, który negocjował warunki przystąpienia Polski do Unii Europejskiej m.in. w obszarze finansów. Następnie związał się z Grupą Banku Zachodniego WBK (wcześniej z Bankiem Zachodnim). Od maja 2007 r. był prezesem zarządu tej instytucji. W latach 1998–2001 był członkiem rad nadzorczych Agencji Rozwoju Przemysłu i Zakładu Energetycznego Wałbrzych. Zasiadał w sejmiku dolnośląskim I kadencji. W latach 2008-2015 konsul honorowy Republiki Irlandii w Polsce. Od listopada 2015 r. wicepremier i minister rozwoju w rządzie Beaty Szydło, zaś od września 2016 r. pełnił również funkcję ministra finansów. Członek Prawa i Sprawiedliwości od marca 2016 r. Od grudnia 2017 r. pełni funkcję prezesa Rady Ministrów. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. zdobył mandat poselski. W listopadzie 2019 r. ponownie objął kierownictwo nad Radą Ministrów; do grudnia 2019 r. tymczasowo pełnił też funkcję ministra sportu.


W szóstym mikołajkowym prezencie znalazłem:
- pocztówkę z oryginalnym podpisem Premiera RP Mateusza Morawieckiego,
- list,


Siódmy mikołajkowy prezent pochodzi od Urzędu Gminy Iłów - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiat sochaczewski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie płockim. Siedziba gminy to Iłów.


Gmina Iłów posiada walory turystyczne: piękny krajobraz nadwiślański wraz z utworzonymi na kępach wiślanych rezerwatami przyrody i bogate gatunkowo duże kompleksy leśne z uroczyskami. Na odcinku Wisły przylegającym do Gminy Iłów znajdują się liczne wyspy. Są one miejscem gnieżdżenia się blisko 200 gatunków ptaków, w tym także zagrożonych wyginięciem, m.in. bielika, kormorana czarnego, sokoła wędrownego, pustułeczki. Bezpośrednio z rzeką graniczy atrakcyjny turystycznie Nadwiślański Obszar Chronionego Krajobrazu. Stanowi on otulinę Gostynińsko–Włocławskiego Parku Krajobrazowego, a także przedpole Puszczy Kampinoskiej. Duża część Gminy została ostatnio włączona do Europejskiej sieci Ekologicznej Natura 2000, mającej na celu ochronę dziko żyjącego ptactwa oraz siedlisk przyrodniczych dzikiej fauny i flory.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmym mikołajkowym prezencie było można znaleźć:
- trzy mapy,
- przypinka PIN z herbem - 5298 w kolekcji !!!


Ósmy mikołajkowy prezent jest od Urzędu Gminy Dąbrówka - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie wołomińskim. Siedziba gminy to Dąbrówka. Gmina jest członkiem Związku Gmin Wiejskich RP oraz Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego.


Gmina Dąbrówka to miejsce niezwykle atrakcyjne dla tych, którzy szukają chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku i pędu współczesności.  Północną granicę naszej gminy wyznacza leniwie meandrująca rzeka Bug z wieloma obszarami Natura 2000. Unikatowość tego terenu oraz dziewicza forma stanowią prawdziwe bogactwo naturalne, jak i ogromny potencjał rekreacyjny.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmym mikołajkowym prezencie była:
- przypinka PIN z herbem - 5299 w kolekcji !!!


Dziewiąty mikołajkowy prezent pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątym mikołajkowym prezencie było można znaleźć:
- proporczyk na ścianę,


!!! Już trzeci taki proporczyk zagraniczny w mojej kolekcji !!!

Dziesiąty i ostatni na dziś mikołajkowy prezent jest od kolejnego pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątym i ostatnim mikołajkowym prezencie znalazłem:
- cztery ulotki,
- list,
- przypinka PIN z herbem - 5300 😮 w kolekcji !!!


I tym właśnie sposobem (ale nie mówcie nikomu) w mojej kolekcji przypinek PIN właśnie wstrzeliła się wpinka o numerze 5300 😮😏😬 A wy wiecie co to oznacza - już w najbliższy poniedziałek przedstawię raport co piszczy nowego w przypinkowych zbiorach 😉😊😋


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍😎

8 komentarzy:

 1. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2022/12/1219-viki-gabor.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Te zestaw z tymi ostrzami rzeczywiście idealne do otwierania przesyłek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle super zdobycze, gratuluję ci niesamowitej kolekcji, ja takiej nigdy nie uzbieram ze względu na to że dużo pracuje i jeszcze w teatrze chodzę na zajęcia z aktorstwa przygotowujemy premierowy spektakl na czerwiec przyszłego roku. Byłam na wszystkich częściach filmu "Listy do M" najlepszy film świąteczny komediowy w Polsce jak dla mnie. Zapraszam na nowy post od aktorki, która gra w tym filmie https://autografy-andzi.blogspot.com/2022/12/agnieszka-dygant.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za nowy komentarz oraz trzymam kciuki za Twoją przyszłą premierę teatralną w przyszłym roku :) POZDRAWIAM

   Usuń
 4. Listy do M udało mi się obejrzeć i bardzo mi sie podobał:) Gratki :)

  OdpowiedzUsuń