poniedziałek, 26 lutego 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, zawsze musi być ten pierwszy raz 😬 Pierwsza praca, "Pierwsza Miłość" i pierwsza... (w tym wizyta dwóch kurierów) - wpis numer 1104

Dziś mamy 26 lutego 2024r. Witam wszystkich obecnych jak co poniedziałek na blogu "G@dżety n@ dobry dzień" ✋ Tradycyjnie chciałbym Was zaprosić na kolejny MIX przesyłek i paczek - w tym na jedną szczególną, bo odebrana osobiście 😮 To wszystko już za chwilę... Mam też do Was pytanie nawiązujące do grupy autografów: co w ostatnim czasie zrobiliście po raz pierwszy ? Czekam na kreatywne odpowiedzi w komentarzach po tym postem 😜


Pierwsza miłość - polski codzienny serial obyczajowy emitowany od 4 listopada 2004 na antenie Polsatu. Akcja serialu rozgrywa się głównie we Wrocławiu, gdzie w większości mieszkają główni bohaterowie oraz w wiosce Wadlewo (Gajków, Ratowice), niedaleko Wrocławia. Sceny w plenerze kręcone są w Parku Szczytnickim, w okolicach ronda Reagana, Ostrowie Tumskim, kamienicy przy ul. Smoluchowskiego oraz we wsi Rojów w woj. wielkopolskim. 1000. odcinek wyemitowany został 1 grudnia 2009, 2000. - 16 grudnia 2014, natomiast 3000. - 27 stycznia 2020. Średnia oglądalność serialu na antenie telewizji Polsat w sezonie 2021/2022 wyniosła 1,01 mln widzów. Czołowym wątkiem obyczajówki są miłosne perypetie bohaterów, a zwłaszcza Marysi Radosz, czyli głównej bohaterki, i Pawła Krzyżanowskiego. Kobieta przeprowadza się z rodzinnej wioski do Wrocławia, żeby studiować medycynę. Początkowo mieszka u swojej ciotki - siostry jej mamy - Teresy Żukowskiej. Marysia razem ze swoimi przyjaciółmi: Arturem, Kingą oraz Bartkiem przeżywa różnego rodzaju problemy i konflikty, poznaje nowych ludzi i uczy się żyć w dużym mieście. Z kolei w rodzinnej wsi głównej bohaterki również wiele się dzieje. Tam poznajemy kolejnych bohaterów, między innymi Emilkę i Mariana Śmiałków, a także całą rodzinę Radoszów. Postaci zamieszkujące niewielką mieścinę mierzą się z typowymi problemami wiejskiej ludności, choć często mocno zarysowanymi i niejednokrotnie podsycanymi dużą dawką dobrego humoru. Wraz z kolejnymi odcinkami na ekranie pojawiają się także nowe rodziny i ich wątki, które zwykle przeplatają się z losami głównych bohaterów serialu. Tak poznajemy studentów: Sabinę, Miksera, Radka i rodzeństwo: Olę i Błażeja. Młodzi ludzie stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłość, doświadczają wielu problemów, a także miłosnych uniesień. "Pierwsza miłość" to nie tylko historie dotyczące sfery uczuciowej. W serialu poruszane są przeróżne wątki, jak wartości rodzinne, przyjaźń, pogoń za karierą, a nawet przemoc domowa. Oglądając kolejne odcinki, można pokusić się o refleksję nad codziennym życiem i przemijalnością uczuć oraz ludźmi, jacy nas otaczają.


A z obsady aktorskiej serialu "Pierwsza Miłość" posiadam autografy od:
Aneta Zając (Marysia Radosz/Dominika Porcz), Anna Ilczuk (Emilia Śmiałek), Maria Pakulnis (Aneta Wróbel-Pałkowska), Grażyna Wolszczak (Grażyna Weksler), Urszula Dębska (Sabina Weksler), Karol Strasburger (Karol Weksler), Włodzimierz Matuszak (proboszcz), Filip Gurłacz  (Oskar Korzeniowski), Edyta Herbuś (Sylwia Konecka), Michał Koterski (Henryk "Kaśka" Saniewski), Lech Dyblik (Chudy, znajomy Mikołaja "Ryby" Rybińskiego/Roman Kłosek), Magdalena Wróbel (Żaneta Lasecka/Dorota Marska), Piotr Głowacki (Wojtek Janica), Ewa Gawryluk (Ewa Nowak), Katarzyna Sawczuk (Marianna), Elżbieta Romanowska (Karolina Kazanowa / Pielęgniarka Alina / Jolanta, przyjaciółka Zofii Grocholskiej), Krzysztof Wieszczek (Olek Tecław), Marta Chodorowska (Marzena Lisiak), Grażyna Zielińska (Celina Płaczkowska),


PS: Czy mamy tutaj na blogu widzów serialu "Pierwsza miłość" ? Jeżeli tak to proszę zostawcie jakiś komentarz poniżej. A jeżeli nie to napiszcie, jakie lubicie oglądać seriale/filmy - bo może uda mi się zrobić kolejną fajną grupę autografów (choć i tak było ich tu już od groma) 🤭


Pierwsza paczka Inpost jest od firmy Asklepios.
Asklepios - firma istnieje od 1993 roku i od tamtej pory cel oraz misja firmy pozostała niezmienna: „Działać na rynku w sposób taktowny, bezpośredni oraz inspirujący do podejmowania nowych wyzwań i budowania długotrwałych więzi”. Zajmuje się produkcją między innymi: koszy ulicznych i parkowych, koszy do segregacji, ławek parkowo/miejskich, donic czy też słupków ulicznych. Jako pierwsi w Polsce, bo już w 1996 roku Asklepios zdecydowało się na produkcję zestawów higienicznych do sprzątania po psie. Kultowy ekologiczny zestaw do sprzątania z łopatką pod nazwą handlową animals® jest dziś marką rozpoznawalną i lubianą przez naszych klientów, którzy obdarzyli ją zaufaniem wiele lat wcześniej. Wychodząc naprzeciw zachodzącym zmianom, a także oczekiwaniom naszych klientów i partnerów biznesowych firma stworzyła oxy-biodegradowalne woreczki Fibi®. Woreczki Fibi® to rezultat naszego długoletniego doświadczenia w tworzeniu i sprzedaży produktów do sprzątania psich nieczystości. Asklepios stara się również edukować właścicieli czworonogów oraz wspierać organizacje i schroniska działające dla dobra zwierząt. Chce, aby mała architektura miejska uwzględniała potrzeby czworonogów. Po więcej informacji na temat firmy i jej produktów zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce Inpost znalazłem:
- duża teczka,
- zestaw woreczków do sprzątania po psie,
- zestaw higieniczny dla psa,
- mały notes,
- list,


Druga paczka kurierska należy od pewnego dużego wydawnictwa.
W drugiej paczce kurierskiej było można znaleźć:
- kubek,
- pamięć USB na smyczce,


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
Bogdan Kalus - polski aktor filmowy i teatralny, artysta kabaretowy. Po ukończeniu szkoły podstawowej trafił do szkoły muzycznej. Założył zespół rockowy, gdzie grał na perkusji. W latach 1987-1992 występował w różnych grupach kabaretowych. W 1990 wraz z Michałem Brysiem i Grzegorzem Wolniakiem założył Teatr Korez w Katowicach, w którym grał w latach 1990-2014. Od 2008 współpracuje z Teatrem Capitol w Warszawie. Współzałożyciel kabaretu KaŁaMaSz od 2011. Jest kapitanem Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. W 2020 uczestniczył w 11. edycji programu rozrywkowego Polsatu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Od 1993 żonaty z Katarzyną Kalus. W 1995 urodził im się syn, Piotr. Od 2003 mieszka i pracuje w Warszawie.


Grzegorz Wons - polski aktor teatralny, filmowy oraz dubbingowy. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu (1972). W 1976 ukończył studia na PWST w Warszawie. Obecnie jest wykładowcą tej uczelni. Urodził się w Poznaniu w 1952 roku. Tam też ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w 1976 roku. Zamiast malarstwa wybrał jednak aktorstwo, którego uczył się w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zadebiutował będąc studentem w roku 1974 roku w serialu fabularnym „Ile jest życia”. Od połowy lat 70. był związany z warszawskimi teatrami, między innymi: Teatr na Woli (1976-1981), Teatr Współczesny (1981-1985), Teatr Dramatyczny (1985-2000), Teatr Kwadrat (od 2000). Zagrał w wielu filmach, takich jak: „Moja wojna, moja miłość”, „Bez znieczulenia”, „Gorączka”, „Dziecinne pytania”, „Amnestia”. Grzegorz Wons, oprócz ról teatralnych i telewizyjnych, ma na swoim koncie dwadzieścia ról dubbingowych, z czego do najpopularniejszych należą: „Batman i Robin”, „Dzień Niepodległości. Odrodzenie”, „Kronika świąteczna”. Dla starszego pokolenia widzów, był znany z Kabaretu Olgi Lipińskiej, z roli pana Doradcy. Prowadził także jeden z popularnych telewizyjnych programów „Dobra cena” TVN.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Bogusława Kalusa i Grzegorza Wonsa,


Czwarta przesyłka należy do przyjaciółki bloga Natalii.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- szesnaście różnych przypinek PIN (z czego cztery zasilają kolekcję a dwanaście wędruje do kolegów na wymianę) - od 6195 do 6198 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od przyjaciółki bloga Veroniki.
Loreen (Lorine Zineb Nora Talhaoui) - szwedzka piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka pochodzenia marokańsko-berberyjskiego. Dwukrotna zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 i 2023. W 2004 uczestniczyła w pierwszej szwedzkiej edycji programu Idol (2004). Krajowy rozgłos zyskała dzięki udziałowi w programie Melodifestivalen 2011 z utworem „My Heart Is Refusing Me”, za którego sprzedaż w nakładzie ponad 80 tys. egzemplarzy uzyskała certyfikat podwójnej platynowej płyty w Szwecji. W 2012 z utworem „Euphoria” zwyciężyła w finale Melodifestivalen 2012 oraz w finale 57. Konkursie Piosenki Eurowizji, dzięki czemu trafiła na wiele zagranicznych list sprzedaży, a w samej Szwecji był najczęściej kupowanym singlem w 2012 i przyznano mu dziewięć platynowych certyfikatów za sprzedaż ponad 360 tys. egzemplarzy. W tym samym roku wydała swój debiutancki album studyjny pt. Heal, który sprzedał się w ponad 40 tys. sztuk w Szwecji, dzięki czemu uzyskał status platynowej płyty, a w klasyfikacji rocznej uplasował się na 14. pozycji najlepiej sprzedających się albumów. W 2017 wydała drugi album studyjny pt. Ride. W 2023 zwyciężyła z utworem „Tattoo” w finale programu Melodifestivalen 2023 oraz w finale 67. Konkursu Piosenki Eurowizji. Laureatka Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego szwedzkiego wykonawcy oraz nagrody Rockbjörnen.


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Loreen,


Szósta przesyłka pochodzi od pewnego nadawcy.
Top Girls - polski zespół muzyczny wykonujący disco polo, założony w 2016 roku. Zespół „Top Girls” powstał w 2016 z inicjatywy Wytwórni Green Star, która zaprosiła do współpracy Paulę Karpowicz, Angelikę Żmijewską oraz Justynę Lubas. W tym składzie zespół wydał album „Zakochana” i liczne przeboje, w tym m.in.: „Czeski film”, „Jeszcze tego nie wiem”, „Zakochana”, „Jakbyś mnie zechciał”, „Nie będę twoja”, „Mleczko”, „Dziś zatańcz ze mną”, „Bo jesteś obok” czy „Zabierz mnie do raju”. Nagrał również piosenki z innymi wykonawcami, takie jak „Sexi Bomba” (w duecie z zespołem EXTAZY), „Barwy uczuć” (w duecie z zespołem Boys), „Przeznaczeni” (w duecie z Bajorkiem) czy „Niech żyje życie” (w duecie z zespołem Kolor). W 2018 zespół dostał nagrodę Grand Prix w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie za piosenkę „Jakbyś mnie zechciał”. W 2021 z zespołu odeszły Paula Karpowicz i Angelika Żmijewska, kontynuując karierę jako zespół Topky. Nowymi wokalistkami zostały Katarzyna Grabowska-Kupidura i Natalia Siemieniecka. Ówczesny nowy skład wydał wiele singli oraz jeden album studyjny „Rumieńce”. Za utwór „Było minęło” zespół otrzymał Złotą Płytę. Jesienią 2023 odeszła z zespołu Justyna Lubas, a do pozostałych członkiń dołączyła Olga Siemieniecka.


W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- pocztówka z autografami od dziewczyn Olgi, Natalii i Kasi z zespołu Top Girls,


Cieszę się z tej pocztówki, ponieważ tym właśnie sposobem udało się otrzymać autografy od wszystkich dotychczasowych składów zespołu Top Girls (Angelika+Paula+Justyna, Justyna+Natalia+Kasia i Natalia+Kasia+Olga):


Siódma przesyłka osobiście odebrana jest od mojego Urzędu Miasta Siedlce - miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce w województwie mazowieckim, na Podlasiu Południowym, pomiędzy rzekami Muchawką i Helenką, historycznie należało do ziemi łukowskiej (Małopolska). Siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji siedleckiej. Miasto stanowi lokalne i ponadlokalne centrum gospodarcze (rozwinięty handel, usługi i przemysł), edukacyjne (szkoły wyższe m.in. uniwersytet, seminarium duchowne i 10 szkół średnich, szkoła muzyczna I i II stopnia) i kulturalne (2 domy kultury, teatr, 4 biblioteki i 3 muzea).


Spytacie się mnie co warto zobaczyć/odwiedzić między innymi w Siedlcach ?
* Ratusz Miejski "Jacek" - siedziba Muzeum Regionalnego w Siedlcach (ul. Piłsudskiego 1),
* Klasycystyczny budynek poczty (ul. Piłsudskiego 2),
* Park Miejski "Aleksandria" nasza perełka (ul. Konarskiego),
* Kościół Katedralny pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (ul. Świrskiego),
* Pałac Ogińskich z I połowy XVIII wieku - obecnie siedziba Uniwersytetu w Siedlcach (ul. Kochanowskiego 2),
* Tereny Zalewu Siedleckiego,
* Najstarszy barokowo-klasycystyczny kościół w Siedlcach pod wezwaniem Świętego Biskupa Męczennika (ul. Floriańska 3),
* Stadion miejski - obecnie siedziba klubu Pogoń Siedlce (ul. Jana Pawła II 6),
* Plac imieniem Generała Władysława Sikorskiego (ul. Kilińskiego 5),
* Park Wodny Siedlce (ul. Jana Pawła II 8),
* Miejski Ośrodek Kultury (ul. Puławskiego 6),
* Centrum Kultury i Sztuki (ul. Świrskiego 31),
* Sala widowiskowa "Podlasie" (ul. Sienkiewicza 63),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

Poniżej przedstawiam zdjęcia mojego autorstwa wymienionych obiektów/miejsc oraz fotografie z naszego parku, który rok temu przeszedł rewitalizacje:


A w siódmej przesyłce osobiście odebranej znalazłem:
- kalendarz potrójny,
- ładny kubek,
- torba papierowa,
- przypinka PIN z herbem - 6199 w kolekcji !!!


!!! Chciałbym bardzo podziękować za miłe przyjęcie oraz gadżety związane z naszym miastem - serdecznie pozdrawiam !!!

Ósma przesyłka należy do Urzędu Gminy Małdyty - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, powiat ostródzki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim. Siedziba gminy to Małdyty.


Na terenach gminy warto zobaczyć na przykład:
* Neogotycka oficyna pałacowa w stylu wiktoriańskim z wieżyczką w kształcie obecnym została zbudowana ok. 1830. Kiedyś była to część dużego kompleksu pałacowego, należącego do dóbr Augusta II Mocnego. Pałac uległ zniszczeniu w czasie II wojny światowej, zachowała się jedynie oficyna, brama wjazdowa i pozostałości parku z pomnikowymi drzewami. Na wprost rośnie okaz ponad 150-letniej tui, jednej z największych w Polsce. W skrajnej części parku natomiast króluje ponad 400-letni dąb „Kłobuk”. Oficyna, oryginalnie odgrywała rolę budynku administracyjnego i stajni wyjazdowych na potrzeby pałacu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- smyczka,
- pocztówka,
- pamiątkowa moneta,
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 6200 w kolekcji !!!


I co tu się właśnie narobiło 😮😮😮 Dzięki Gminie Małdyty w mojej kolekcji przypinek pojawiła się wpinka o numerze 6200 👍A w wiecie co to oznacza ? Już za tydzień przedstawię Wam nowy raport co nowego słychać w "pinowej rodzince".


Dziewiąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było można znaleźć:
- zakładka do książki,
- przypinka PIN z herbem - 6201 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka należy do pewnej firmy.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- komin,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

10 komentarzy:

 1. Dzięki za informacje w pigułce nt. Siedlec wraz z zachęcajacymi fotografiami ciekawych miejsc. Niektóre z nich pojawiły się na blogu wcześniej, a teraz mamy ich komplet aby łatwiej było zapoznać się z tym, co miasto ma najlepszego 😉👍.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele lat temu oglądałam Pierwszą miłość. Teraz już nie wiem o co tam chodzi ;) Super przesyłki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja. Kiedyś oglądałem pierwsze odcinki - teraz już nie :(

   Usuń
 3. Wishing you a great weekend. Have a great day!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsza miłość bardzo lubiłam. Najpierw mnie zabolała zmiana tora wcielającego w rolę Pawła, tego drugie nie lubie i po prostu serial miał u mnie ogromny minus. A później zaczęła się dziać moda na sukces i moje zainteresowanie spadło do zera.
  Bardzo ciekawe przesyłki, ja właściwie nie jestem fanką autografów - co innego spotkanie twarzą w twarz i chwila rozmowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do autografów to oczywiście spotkanie na żywo jest lepsze niż autograf ;) POZDRAWIAM

   Usuń