poniedziałek, 13 maja 2024

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, w labiryncie ludzkich spraw, zanurzony w szarość barw 🤪 to tak samo jak w życiu 🤯 (w tym wycieczka do paczkomatu) - wpis numer 1116

Dziś jest 13 maja 2024r. Witam Państwa i zapraszam na premierę nowego gadżetowego wpisu o numerze 1116 😮 Powiem Wam szczerze, że ostatnio jakaś bida, jeżeli chodzi o nowe pozytywy. Co prawda mam kilka jeszcze odpowiedzi przychylnych, ale coś długą idą - oby tylko poczta nasza ulubiona nie dała plamy (jak wiecie coś w tej kwestii niestety wiem). Chrzanić to my tu na blogu nie będziemy się smucić, przejmować trzeba zarażać ludzi pozytywną energią... Ile razy na mojej liście pozytywów wykreślałem ostatnie miłe odpowiedzi od nadawców przesyłek/paczek. Potem minęło kilka dni i 💣 BUM 💥lista zapełniała się o nowe pozycje DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE 💘

Wizyta z Wami na blogu to też kolejna okazja do zaprezentowania Wam nowych fotek z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Mamy tu po lewej kilka zdjęć robionych za miastem a ostatnie przedstawia pole jeszcze nie dojrzałych krzaczów lawendy (jak będzie już dojrzała to chętnie zrobić dla Was nowe zdjęcie). Po prawej stronie zapodaje jedno zdjęcie z parku oraz trzy z terenów obok zalewu - koniecznie dajcie znać jak Wam się podobają (zawsze mam z tym problem, aby wybrać najlepsze).


W labirynciepolski serial obyczajowy w reżyserii Pawła Karpińskiego, emitowany w Programie 2 TVP (ówczesnym TP2) od 25 grudnia 1988 do 26 czerwca 1991. Pierwsza polska produkcja o cechach amerykańskiej opery mydlanej, przez TVP określana jest jednak najczęściej jako telenowela. Łącznie powstało 120 odcinków w dwóch seriach. Scenarzysta Wojciech Niżyński rozpoczął pracę nad scenariuszem latem 1988. Wraz z tworzeniem scenariusza serialu Niżyński pisał książkę będącą jego literacką adaptacją. W latach 1989-1991 scenariusz serialu został zaadaptowany i wydany w postaci dziesięciu książeczek, w formacie zeszytowym. Muzykę do serialu skomponował Krzysztof Marzec i Lech Brański na syntezatorze Roland D-20. Serial przedstawiał środowisko warszawskich farmaceutów, lekarzy, naukowców i biznesmenów w czasie przeobrażeń gospodarczych i ustrojowych na przełomie lat 80. i 90. w Polsce. Osią fabuły są perypetie Ewy Glinickiej (Agnieszka Robótka-Michalska, potem Beata Rakowska), absolwentki farmacji, która po śmierci narzeczonego rozpoczyna pracę w Pracowni Farmakologii Klinicznej Instytutu Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej. Trafia w sam środek intryg między pracownikami naukowymi Instytutu, których życie osobiste także jest pełne codziennych trosk, nieszczęść, ale i radości. W labiryncie był produkowany „z marszu”, w naturalnych wnętrzach i w plenerach. Według stanu z 1989 każdy z odcinków, filmowany techniką wideo, kosztował ok. 15 mln zł (w tym czasie odcinki innych seriali kosztowały ok. 40-50 mln zł). Co tydzień emitowano jeden odcinek. Oglądalność serialu sięgała 16 milionów widzów. Twórcy W labiryncie są autorami serialu TVP Klan, emitowanego od 1997.


A z obsady aktorskiej serialu "W labiryncie" posiadam autografy od:
Marek Kondrat (Adam Racewicz), Barbara Horawianka (Maria Jarosz, laborantka w pracowni), Karol Strasburger (David Mayer), Dorota Kamińska (Danuta Mayer), Anna Gornostaj (Joanna Błażyńska), Dariusz Kordek (Marek Siedlecki),


NO I MAMY TO:
Tydzień temu w mojej kolekcji przypinek PIN stuknęła właśnie nowa 63 setka tych moich małych metalowych znaczków. Kolekcja z dzisiejszym postem liczy aż 6311 okazów. Przypinki są poprzybijane na 68-mu tablicach. A tak właśnie prezentuje się dwie ostatnie...

Zapraszam też do kontaktu (lukasz.stanczuk24@interia.pl) osoby, które może w domu, gdzieś w szufladach posiadają takie przypinki i chcieliby mi je powierzyć abym dalej budował moją kolekcję. 


A tak prezentuje się moja przypinkowa rodzinka na wspólne fotografii:


PS: Dajcie znać w komentarzach, czy dzisiejszy wpis Wam się podoba ? Czy warto coś zmienić ? Może macie jakieś pytania - sugestię ? Łukasz nasz administrator wszystkie komentarze czyta i Wam na nie odpisuje 💖


Pierwsza paczka InPost wyjęta z paczkomatu jest od pewnego nadawcy.
A w pierwszej paczce InPost znalazłem:
- "Eko paczkomat" do złożenia z klocków Cobi,


Eko paczkomat to kolejny zestaw klocków InPost w mojej kolekcji (po zwykłym paczkomacie, tirka z paczkami oraz sortowni). Sam klockowy eko-paczkomat prezentuje się bardzo ładnie. Jedynie co można byłoby poprawić to umieszczenie wszystkich elementów na jednej deseczce, aby można było je przenosić w jednym kawałku - a tak paczkomat oraz elementy zielone są odzienie.


Druga paczka a właściwie gadżety otrzymane osobiście pochodzą z Jarmarku Świętego Stanisława, który odbył się 10-11 maja w moim mieście Siedlce. Tak na chwilę tylko wpadłem w piątek. 


W drugiej paczce a właściwie nie w paczce było można znaleźć:
- trzy zakupione przypinki PIN - 6303, 6304 i 6305 w kolekcji !!!
- dwie smyczki,
- jarmarkowy button,
- długopis,


Cieszę się, ponieważ jest to kolejna smyczka związana z moim miastem Siedlce - mowa tu o IV LO im. Stanisława Żółkiewskiego. W swojej kolekcji mam też inne smyczki związane z Siedlcami między innymi od: miasta, instytucji, uniwersytet, szkół (w tym jedna, do której osobiście chodziłem), siedleckiej dywizji, zakładów pracy oraz siedleckich firm - no troszczę tego jest 😊😉


Trzecia przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Anny.
Dorota Deląg - polska aktorka i prezenterka telewizyjna. W młodości trenowała modern jazz u Jacka Tomasika, a w późniejszych latach dorabiała, ucząc podstaw tańca. W 1999 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Jeszcze w czasie studiów zadebiutowała na ekranie, występując w serialach Życie jak poker i Sukces. Wraz z Jarosławem Kulczyckim prowadziła teleturniej Znaki zodiaku na antenie TVP2. Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosły jej role w serialach TVN Camera Café (2004) i 39 i pół (2008-2009). W 2009 wystąpiła w teledysku do piosenki „Radio Song” (2009) zespołu Afromental oraz uczestniczyła w dziewiątej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami. Prowadziła talk-show TVN Między kuchnią a salonem oraz autorski program Spotkania Doroty dla TVN Warszawa. Jest młodszą siostrą aktora Pawła Deląga. W 2013 urodziła córkę Sarah.


Paulina Holtz - polska aktorka teatralna i filmowa. W 2002 ukończyła studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na egzamin dyplomowy przygotowała monolog Diana Juliusza Słowackiego i fragmenty powieści Márqueza. W wieku sześciu lat wzięła udział w przedstawieniu Teatru Telewizji Małżeństwo Marii P.. Jej pierwszym doświadczeniem scenicznym była rola Pazia w Szekspirowskiej sztuce Romeo i Julia (1990) w reżyserii Andrzeja Wajdy na scenie stołecznego Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera. Postanowiła zostać reżyserem, jednak nie udało jej się dostać do szkoły filmowej. Studiowała dziennikarstwo, etnologię i antropologię. W 1997 wygrała casting do roli Agnieszki Lubicz, córki Krystyny (Agnieszka Kotulanka) i Pawła (Tomasz Stockinger) w telenoweli TVP1 Pawła Karpińskiego Klan, która przyniosła jej popularność. W produkcji kinowej debiutowała w roli zakonnicy w dramacie psychologicznym Magdaleny Łazarkiewicz Na koniec świata (1999) u boku Justyny Steczkowskiej i Aleksandra Domogarowa. Następnie pojawiła się w komedii w serii „off-owej” Waldemara Dzikiego, promującej młodych, zdolnych reżyserów, scenarzystów i aktorów Przemysława Angermana Jak to się robi z dziewczynami (2002) w roli prostytutki Magdy. W 2002 związała się na stałe z Teatrem Powszechnym. Występowała także na deskach warszawskiego Teatru Scena Prezentacje (2004). W 2003 otrzymała nagrodę „Feliks Warszawski” w kategorii najlepszego aktora, który pracuje nie dłużej niż pięć lat od uzyskania absolutorium za rolę Jenny w spektaklu Kształt rzeczy. W 2004 wzięła udział w sesji zdjęciowej dla polskiej wersji Playboya.

A w trzeciej przesyłce były:
- dwa zdjęcia z autografami: Doroty Deląg i Pauliny Holtz,


Jak pewnie wiecie prywatnie Dorota jest siostrą aktora Pawła Deląga a Paulina jest córką aktorki pochodzącej z mojego miasta Joanny Żółkowskiej. A ich autografy prezentują się właśnie tak:


Czwarta przesyłka należy do przyjaciela bloga i mojego imiennika Łukasza.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- cztery przypinki PIN z herbami - 6306, 6307, 6308 i 6309 w kolekcji !!!


Szczególnie ładnie prezentuje się ta ze Szczyrku 😍😍

Piąta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Smolasty - polski piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu, rapu i R&B. Od 2016 roku należy do wytwórni Warner Music Poland i współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in.: Kizo, Young Leosia, Otsochodzi, Malik Montana, Szpaku, Robert Gawliński, Kaz Bałagane, Mr. Polska, Białas, MIYO, ReTo, Chada, Young Multi, Oliwka Brazil, Ewa Farna czy Doda. Utwory Smolastego zostały odtworzone na platformie YouTube ponad 600 milionów razy oraz ponad 830 milionów razy w serwisie streamingowym Spotify. Jego single oraz albumy wielokrotnie osiągały złote, platynowe oraz diamentowe certyfikaty. Największym sukcesem w dotychczasowej karierze artysty okazały się single „Duże oczy” (podwójna diamentowa płyta) oraz „Pijemy za lepszy czas” (diamentowa płyta), które znalazły się na potrójnie platynowym albumie Almost Goat. W lutym 2023 roku ukazał się singiel „Herbata z imbirem”, który okazał się największym sukcesem radiowym w karierze piosenkarza osiągając 3 czerwca 2023 roku 3. miejsce na polskim Airplay. Utwór ten był w tamtym momencie najczęściej graną polską piosenką w stacjach radiowych. W 2018 roku otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii muzyki rozrywkowej za fonograficzny debiut roku, natomiast w 2023 roku został nominowany w kategorii Album Roku Hip Hop.


A w piątej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem Smolastego,


Szósta przesyłka okazała się być nagrodą od zespołu Twoja dama.
Twoja dama - to zespół muzyczny disco polo, którą wokalistą jest Agnieszka Chrzanowska. Obdarzona nie tylko głosem, ale również wyjątkowym talentem w pisaniu tekstów i komponowaniu melodii, Agnieszka stanowi serce i duszę zespołu. Jej twórcza siła przekształca się w piosenki, które docierają do serc słuchaczy, dotykając najskrytszych emocji. Jednak to nie tylko ona stanowi o unikalności "Twojej Damy". Na scenie towarzyszą jej dwie urokliwe tancerki: Julia i Monika. Ich eleganckie i zgrane ruchy sprawiają, że każdy występ zyskuje magię i emanuje energią, której trudno się oprzeć. Ich obecność podkreśla muzyczną opowieść, tworząc wspaniałe widowisko dla publiczności. Przez cały 2023 rok zespół przemierza Polskę, podbijając serca fanów na największych scenach muzycznych. Ich utwór promocyjny "Chcę Ciebie" stał się bez wątpienia hitem, który rozbrzmiewa w radiach i sercach słuchaczy. Ta piosenka stała się swoistym hymnem miłości i pragnienia, a wykonanie na żywo wzbudza niezwykłą euforię. "Twoja Dama" to nie tylko zespół muzyczny. To zespół artystyczny, który kreuje niepowtarzalny klimat i zaprasza do świata, gdzie melodia i taniec splatają się w jedno. Ich pasja do muzyki jest widoczna w każdym akordzie, a radość z występowania jest wyczuwalna wśród publiczności. Euforia brzmień, które tworzą, sprawia, że "Twoja Dama" to nie tylko zespół, ale prawdziwe muzyczne doznanie. Ich muzyka i występy pozostają w pamięci na długo po zakończeniu koncertu, a ich unikalność czyni ich zespołem, którego warto posłuchać i zobaczyć na własne oczy.


W szóstej nagrodowej przesyłce znalazłem:
- płyta CD z autografem Twojej damy czyli Agnieszki Chrzanowskiej,


Siódma przesyłka należy do Urzędu Miejskiego w Lubrańcu - miasto w województwie kujawsko-pomorskim, powiat włocławski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Lubraniec. Położone nad rzeką Zgłowiączką. Według danych z 1 stycznia 2011 r. powierzchnia miasta wynosiła 1,97 km².


W mieście warto odwiedzić między innymi:
* Neogotycki kościół parafialny pod wezwaniem Matki Boskiej Szkaplerznej z 1906 r.,
* Synagoga z końca XVIII w.,
* Cmentarz parafialny z kaplicą św. Anny z 1834 r. oraz zespołem zabytkowych nagrobków,
* Cmentarz żydowski,
* Zespół pałacowo-parkowy: murowany pałac z 1827 r. projektu Hilarego Szpilowskiego, oficyny przypałacowe z XIX w. oraz park krajobrazowy z 1826 r.,
* Budynek liceum ogólnokształcącego z lat 1924-1926,
* Budynek Domu Ludowego z 1930 r.,
* Dom z XVIII w. (Rynek 23),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- magnes na lodówkę,
- przypinka PIN z herbem - 6310 w kolekcji !!!


Ósma
przesyłka jest od Urzędu Gminy Moskorzew - gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, powiat włoszczowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedziba gminy to Moskorzew.


Przez obszar gminy Moskorzew przebiega wododział rzek Nidy i Pilicy. Obie rzeki są lewymi dopływami Wisły. Przeważająca część gminy położona jest w zlewni Białej Nidy, która stanowi odcinek źródłowy rzeki Nidy. Biała Nida bierze swój początek ze źródeł stawu „Stok” w Moskorzewie. Pozostała zachodnia część gminy leży w zlewni Pilicy. Teren gminy odwadniany jest poprzez rzekę Kwilinkę (prawobrzeżny dopływ Białej Nidy), która bierze swój początek w Chlewicach, rzekę Zdunówkę (lewobrzeżny dopływ Białej Nidy), która bierze swój początek w Mękarzowie oraz bezimienny ciek wypływający spod miejscowości Tarnawa Góra (dopływ Pilicy). 

Zasoby wód powierzchniowych gminy uzupełniają rowy melioracyjne, strugi oraz oczka wodne i stawy rybne w dolinie rzeki Białej Nidy i Kwilinki. Łączna powierzchnia stawów na obszarze gminy wynosi 0,8 ha.Doliny Nidy i Pilicy  to obszary niezwykle cenne przyrodniczo. Nową formą ochrony przyrody, wprowadzaną od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej jest Obszar Natura 2000, chroniący zagrożone gatunki i siedliska mające znaczenie dla ochrony wartości przyrodniczych całej Europy. Obok takich rzek jak: Bóg, Biebrza, Łupawa, Słupia czy Rospuda, również Dolina Nidy i Dolina Pilicy stanowią fragmenty sieci Natura 2000.Dolina Białej Nidy tworzy granice między Niecką Włoszczowską na północy, a znajdującym się na południu Płaskowyżem Jędrzejowskim, Wzdłuż doliny w biegu rzeki i jej dopływów zlokalizowane są liczne stawy hodowlane.

Obszar Biała Nida stanowi interesujący z przyrodniczego punktu widzenia zespół podmokłych siedlisk łąkowych i leśnych oraz licznych stawów rybnych. W regionie świętokrzyskim Dolina Białej Nidy to jeden z obszarów najbogatszych w siedliska przyrodnicze z załącznika I Dyrektywy Siedliskowej (14 typów). Niemal wszystkie są dobrze i bardzo dobrze zachowane, stanowią miejsce bytowania dla wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Biała Nida jest łącznikiem pomiędzy rzeką Nidą a rzeką Pilicą, a zatem jest to ciąg łączący znaczące korytarze ekologiczne. Ostoja Dolina Białej Nidy to obszar występowania bardzo dobrze zachowanych zbiorowisk lasów bagiennych, głównie łęgów olszowo-jesionowych. Są to jedne z najlepiej zachowanych lasów łęgowych w województwie świętokrzyskim z obecnością gatunków chronionych i górskich.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- informator turystyczny,


Dziewiąta przesyłka należy do pewnego zagranicznego regionu świata.
A w dziewiątej przesyłce było
- list,
- przypinka PIN z herbem - 6311 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego nadawcy.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było można znaleźć:
- duży kalendarz książkowy,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już w najbliższy poniedziałek (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe) - pozdrawiam 😉😍

8 komentarzy:

 1. No i wywołałam poprzednio temat kolekcji InPostu i... mamy (tj. Łukasz ma) nową zdobycz do składania. Gratuluję, fajnie to wygląda, ciekawe czy Cobi będzie wypuszczać kolejne modele. Kwiecia lawendy na Twoich zdjęciach będę wyczekiwać z niecierpliwością! Na pewno oczarują oglądających 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za miłe słowa ;) Co do lawendy to jasne zdjęcia zrobię - tylko wybiorę jakiś ładny i słoneczny dzień.

   Usuń
 2. Gratulacje :) Zapraszam na nowy post: https://autografymalutkiej.blogspot.com/2024/05/1286-natalia-rewienska.html

  OdpowiedzUsuń